Їхня «золота ера» настала після того, як Президентом України став Віктор Янукович.
У Дніпрі це позначилося приходом до влади на її ключові щаблі криворізької команди, зрощеної на підприємствах рудовидобувної галузі, на той час уже контрольованих Рінатом Ахметовим.
Одне з них очолював тоді ще зовсім молодий і на обласному рівні практично не відомий Олександр Вілкул, який, зрештою, і став головою обласної державної адміністрації після того, коли цю посаду залишив Володимир Яцуба.
А ще раніше на владний Олімп у Дніпрі зійшов його батько Юрій Вілкул, до того ректор Криворізького технічного університету. Він очолив обласну раду.
Форпост «учорашніх»
Коли ж головою облдержадміністрації став ще й Вілкул-молодший, це навіть за тодішнього «регіонального» всевладдя було «занадто».
Отож Юрій Григорович мусив поступитися сину накинути око на крісло міського голови Кривого Рогу, на якому понад 20 років впевнено і комфортно почувався Юрій Любоненко.
Останньому довелося зважити на тодішні «правила гри» і погодитися на те, щоб продовжити свій трудовий шлях уже депутатом Верховної Ради України.
Натомість обласну раду очолив Євген Удод, теж «зрощений» на одному з підприємств рудовидобувної галузі, контрольованих Рінатом Ахметовим.
І хоч тепер ситуація на Дніпропетровщині кардинально змінилася, Кривий Ріг продовжує залишатися таким собі форпостом «учорашніх», які за результатами останніх виборів мера і міської ради навіть зміцнили свої позиції.
Хоча спершу і там ледь не зазнали фіаско.
Адже Юрій Вілкул із зов¬сім незначним відривом переміг геть невідомого широкому загалу висуванця «Самопомочі» Юрія Милобога.
Галас із приводу немовби фальсифікації тих виборів тоді зчинився на всю Україну.
Зрештою, Верховна Рада проголосувала за переголосування. «Самопоміч» цього разу кинула проти свого для криворіжців Вілкула «засланого козачка» та ще й «людину без біографії», як висловилася нардеп Ірина Геращенко, Семена Семенченка.
За такої ситуації Юрій Григорович переміг уже беззаперечно.
«Кривий Ріг має бути очищений»
Тепер же стали щільно згущуватися хмари і довкола мера-тріумфатора.
Чи не першим про це повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, на своїй сторінці у «Фейсбуці»:
«Сьогодні проводиться низка обшуків у Криворізькій міській раді, за місцем проживання та здійснення комерційної діяльності директорів і засновників підприємств, причетних до легалізації 200 мільйонів гривень, виділених із бюджету в 2016 році. В рамках розслідування перевіряється можлива причетність до скоєння розкрадання міського голови Вілкула Ю. Г., його першого заступника Удода Є. Г., заступника Катриченка О. В., інших посадових осіб ради і низки підприємств».
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://umoloda.kiev.ua/number/3163/188/111890/