Княжанський Віталій  Підпільно-підземний страйк
// День(укр). - 2017. -№ 80. - С. 9  ( 16.05.2017 )

Як живеться сьогодні робітникам великих промислових підприємств гірничо-металургійної галузі? Чи відчули вони на собі турботу уряду, що вдвічі підвищив нещодавно мінімальну заробітну плату?

СТРАЙКИ ЗАБОРОНЕНІ. А ЛОКАУТ ДОЗВОЛЕНИЙ?

Схоже, ця новина не потішила і не засмутила, оскільки мінімалка і для гірників і для металургів — це  найчастіше пройдений етап і зовсім не  межа мрій. Кваліфіковані робітники вимагають для себе гідної людини зарплати і людських умов праці. Власники не квапляться. У відповідь у трудових колективах звучать заклики до страйків.  Особливо сильно вирує Кривий Ріг. Тут вимагають підвищення зарплати відразу на трьох підприємствах — Криворізькому залізорудному комбінаті (КЗРК), ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» і копальні ПрАТ «Євраз — Суха Балка».
Наприкінці минулого тижня гірники «Сухої Балки» піднялися на поверхню з глибини в півтора кілометри, де залишалися понад дві  доби, вимагаючи підвищення заробітної плати. У четвер, 11 травня, там були припинені всі види робіт нібито з метою безпеки протестувальників. У п’ятницю, за повідомленням прес-служби підприємства, перемови адміністрації з профспілковими активістами продовжувалися, але на копальні був оголошений повний простій.
 З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
http://m.day.kyiv.ua/uk/article/ekonomika/pidpilno-pidzemnyy-strayk