Які пільги надаються учасникам бойових дій в Україні у 2017 році?
// Українське слово. – 2017. - №19(10-15 травня). – С.12-13  ( 15.05.2017 )

Куди звернутися за наданням допомоги учаснику бойових дій?
Всім «атошнікам», бажаючим отримати допомогу від держави, необхідно звернутися до соціального фонду захисту громадян за місцем прописки (в паспорті). Перед візитом в соціальний орган необхідно зібрати наступний перелік документів:
• заяву на отримання допомоги;
• документ,  який вказує на особистість і його копію;
• оригінал посвідчення учасника АТО, його копія;
• довідка з паспортного столу, яка вказує на кількість членів сім’ї;
• ідентифікаційний код платника податків;
• дані про житло і житлові умови, інформація, яка вказує на суми щомісячних виплат за послуги комунальні.
Соціальний фонд обробляє отримані дані, вносить інформація в базу даних, в якій відбувається реєстрація осіб, які мають право отримувати пільги на комунальні послуги.
Через певний проміжок часу орган видає фізичній особі на руки довідку, яка є своєрідним дозволом на отримання знижок при оплаті комунальних послуг. Копію цього паперу необхідно зареєструвати у всіх інстанціях, які обслуговують платника.
Відвідувати кожну організацію доведеться самостійно, так як соціальний фонд не співпрацює безпосередньо з постачальниками послуг, які надаються населенню.
Пільги військовим — яка знижка передбачена?
За державним законодавством знижки на газ і електроенергію надаються:
• військовим;
• дружинам і дітям військових;
• іншим членам сім’ї, які проживають на одній території.
Пільги сім’ї загиблого в АТО нараховуються на загальних державних підставах, регламентованих законом.
Загальні комунальні послуги, що надаються всім громадянам України, оплачуються учасником бойових дій зі знижкою сімдесят п’ять відсотків. Ветеранам військової служби необхідно дотримуватися загального соціального мінімуму за споживанням води, газу і світла для отримання знижки. Перевищення покладений мінімум спричинить за собою використання тарифів, загальних для всіх громадян України.
Інші види допомоги учасникам АТО
Користування зниженими тарифами є тільки одним напрямком програми підтримки учасника бойових дій. Всього в законі регламентовано близько двадцяти видів пільг, на які можуть розраховувати військові.
   З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://cdu-ato.com.ua/yaki-pilgi-nadayutsya-uchasnikam-boyovih-diy-v-ukrayini-u-2017-rotsi/