Гендін Евген  "Україна переживе Росію на карті світу"
// Країна. - 2017. -№ 12. - С. 18-20  ( 30.03.2017 )

Президенту Порошенку треба частіше звертатися до людей і бути щирим, – каже сатирик Євген Гендін
З чого зараз сміються українці?
– За Радянського Союзу було: є Брежнєв, комуністи, і є ми. Сидимо на кухні і сміємося з них. Прекрасні часи були для гумористів за Януковича: є донецький хлопець, клептократія навколо – і чудові ми, які сміються над недолугою владою. Зараз такої зрозумілої системи координат немає.
Гумор – похідний від життя, соціуму. Зараз суспільство атомізоване, і гумор – також. Меми, жарти, демотиватори про Roshen, Липецьку фабрику, Путіна – на рівні низького смаку. На рівні соціального гумору нема єдиного. А народу потрібен очищувальний сміх – крізь сльози, катарсис, холодне-гаряче.
Як змінилися люди з початку війни?
– Стали нервові, категоричні. Більша частина мого оточення пасивно чи активно схвалили і підтримували Майдан. Жодної секунди не вагались, коли війна почалася – допомагали, хто чим міг. Але це – люди. Відчути результат хочуть за життя. А не все так виходить, як чекали. Здавалося, ось-ось – а ніяк.
Хтось розчарувався, хтось – у розпачі. ¬Однак, не дай Боже, якісь серйозні катаклізми – знову вилізуть зі своїх нірок, збіжаться, згуртуються. А зараз ситуація – ні миру, ні війни. Ні Європи, ні Азії. Смутний час.
Дніпро прокинувся, коли відібрали Крим і почалася війна. 2014 рік також дав біль, що в державі щось не так. Що вона має бути інакшою. Але забагато поглядів на те, якою.
Чи є якийсь запобіжник від розчарування?
– Не очаровуватись. Вмикати мозок і обмежувати слиновиділення щодо майбутнього. Розуміти, що все відбудеться не так швидко і легко, як хотілося б.
Позаторік на виборах до місцевих рад у Дніпропетровській області переміг Опозиційний блок.
– Але порівняно з попередніми виборами, є динаміка. Раніше майже 60 відсотків підтримували "регіоналів", зараз – до 30. Боятися нині Опоблоку не варто. Країна не повернеться в болото. Цікаво, куди піде.
Що сталося з тими, хто чекав "русскую весну"?
– Провайдери всі втекли в Лугандон. Олег Царьов (колишній нардеп, був головою Дніпропетровського обласного відділення Партії регіонів. – Країна) у Криму. Є такі, що причаїлися і ждуть. Раптом що, вийдуть зустрічати з квітами. Але цього не буде. Зрештою, бачать Донбас і розуміють, що так зруйнують і їхні будинки. Ніхто не ставитиме позначку "тут живе ватнік".
 З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті тижневика: https://gazeta.ua/articles/opinions-journal/_ukrayina-perezhive-rosiyu-na-karti-svitu/762037