Інформація прес-служб  Прокуратурою Дніпропетровщини викрито високопосадовців на привласненні мільйонів гривень державних коштів
//Вісник прокуратури. - 2016. - №12. - C.44-45  ( 01.12.2016 )

Найяскравішим прикладом серед представників влади, які втілили в життя злочинну аферу із збагачення за рахунок держави, є колишній пер ший заступник мера Дніпра – його дії спричинили територіальній громаді міста збитків у сумі близько 30 млн гривень.
Так, у період своєї діяльності посадовець разом з директором департаменту та начальником відділу Дніпропетровської міської ради умисно не організували та не проконтролювали здійснення організаційних заходів із оформлення пайової участі забудовників у створенні інженерно-транспортної інфраструктури міста, внаслідок чого 53 підприємства не сплатили до державного бюджету грошові кошти у вигляді пайових внесків у сумі понад 18,3 млн грн. Наразі всі три зловмисники перебувають на лаві підсудних.
 Прокуратурою також встановлено, що перший заступник міського голови, достовірно знаючи про рішення Дніпропетровської міської ради та Господарського суду Дніпропетровської області про передачу на баланс одного з комунальних підприємств об’єктів нерухомого майна, не забезпечив їх виконання, внаслідок чого 230 об’єктів нерухомої комунальної власності вартістю близько 8 млн грн залишилися на балансі житлово-комунальних підприємств. Надалі ці підприємства було визнано банкрутами, а об’єкти нерухомості на їх балансі згідно з процедурою ліквідації перейшли у власність приватних юридичних осіб.
Крім того, посадовець підписав та видав рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради про передачу нежитлового приміщення з балансу діючого комунального підприємства на баланс іншого, яке на той час не здійснювало господарської діяльності та відносно якого у 2012 році було розпочато процедуру банкрутства. Відтак це стало підставою для вибуття вказаного приміщення з комунальної власності шляхом відчуження через процедуру ліквідації підприємства, що спричинило державі збитки у сумі майже 3,5 млн гривень.
 У поточному році прокуратурою області також викрито колишнього заступника голови Дніпропетровської обласної ради, який підозрюється у зловживанні службовим становищем, що спричинило державі збитки у сумі 15 млн грн. Встановлено, що в 2011 році посадовець уклав з товариством з обмеженою відповідальністю, одним із засновників якого є донька його цивільної дружини, договір оренди цілісного майнового комплексу будівель Аульської хлоропереливної станції. Внаслідок застосування орендної ставки у розмірі 5 % вартості майна замість 10 % за весь період дії договору до бюджету не надійшло 15 млн грн. Наразі особі обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 13 млн 780 тис. гривень.
Не залишилась поза увагою органів прокуратури злочинна діяльність інших високопосадовців. Так, на лаві підсудних опинилися: екс-директор ДП «Дніпропетровський облавтодор» за спричинення державі збитків у сумі майже 10 млн грн, які мали піти на ремонт доріг; службовець ДніпропеПРОТИДІЯ 45 тровської обласної державної адміністрації та директор ТОВ, які на неіснуючому капітальному ремонті каналізаційної насосної станції збагатилися на майже 800 тис. грн бюджетних коштів; директор приватного підприємства та заступник начальника державного підприємства, які, окрім неякісно виконаного ремонту вулиць Павлограда, привласнили половину виділених на нього бюджетних коштів, що складає близько 2 млн гривень.
Як окремий приклад можна навести схему розкрадання грошових коштів публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця», 100 % акцій якого належать державі. Прокуратурою встановлено, що службові особи ПАТ «Укрзалізниця» розробили та погодили документацію і техніко-економічне обґрунтування нібито необхідності проведення ремонтних робіт опор мостів (достовірно знаючи, що в цьому немає потреби), значно завищивши їхні кількість та вартість, а також забезпечили перемогу на тендерних торгах спеціально для цього створеному товариству з обмеженою відповідальністю. Підписавши акти приймання фактично не виконаних робіт, зловмисники спричинили підприємству збитки у сумі 1,3 млн грн. Наразі їм інкримінується вчинення кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 366 та ч. 5 ст. 191 КК України (службове підроблення; привласнення, розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем).
Викриття корупційних злочинів надалі залишиться одним з пріоритетних напрямів діяльності органів прокуратури Дніпропетровської області, адже саме викриття розкрадання бюджетних коштів та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності позитивно позначиться на політичному та економічному розвитку не лише регіону, а й усієї країни.
 З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті журналу: http://www.gp.gov.ua/ua/announcer.html