Олейник Святослав  "Мы пойдем на выборы"
// День(укр), 2015. -№ 53/54(27.03). - С. 7  ( 27.03.2015 )

СВЯТОСЛАВ ОЛIЙНИК Резонансна відставка голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ігоря Коломойського стала однією з головних подій минулого тижня. Вона привернула величезну увагу не лише вітчизняних, але й світових ЗМІ. Слідом за губернатором про свою відставку заявили також його заступники — ті, кого прийнято називати «командою Коломойського». Настав час підбивати підсумки річного перебування на чолі одного з основних регіонів України, який порівнюють із бастіоном на шляху російської агресії. Заступник губернатора Святослав Олійник через свої обов’язки відповідав за координацію роботи з правоохоронними органами та силовими структурами, а отже, безпосередньо займався питаннями безпеки регіону. Результатами командної роботи він задоволений. «Ми забезпечили стабільність, безпеку і захист нашої території», — сказав він у бесіді з кореспондентом «Дня».
— Підбиваючи підсумки, можу сказати, що домогтися результату було непросто. Нам довелося починати свою роботу, коли країна опинилася у важкій кризовій ситуації. Незважаючи на це, ми змогли взяти під контроль не лише проблеми безпеки. В економічній сфері вдалося досягти стабільного зростання: на сьогоднішній день у Дніпропетровській області рекордний профіцит бюджету — 2,8 мільярдів гривень. Цього результату було досягнуто завдяки боротьбі з корупцією, припиненню розкрадання бюджетних коштів. Таким чином, ми підняли планку ефективності роботи влади. Як відомо, починати нам довелося не лише з боротьби проти корупції, але й з боротьби з не менш небезпечним противником — сепаратизмом, який набирав обертів на Південному Сході. Хочу сказати, що зроблено для безпеки нашого регіону та України чимало. Ми не могли чекати місяцями на ухвалення рішення в Києві щодо охорони рубежів. Тому будівництво оборонних споруд ми розпочали ще влітку минулого року. Зволікання у цій справі могло обернутися катастрофою. Ми провели консультації з військовими фахівцями. Адже захисні споруди — це не блокпост, а абсолютно інший рівень, він вимагає серйозного інженерного підходу з розумінням місцевості, рельєфу, особливостей пересування військової техніки. Було проведено серйозне планування, і протягом всієї другої половини минулого року ми активно вирішували проблему. І не лише на території Дніпропетровщини, але й на території Донецької області в окремо взятих секторах. Ми будували, не очікуючи вказівок зверху, і укріплювали наші рубежі.
Не треба плекатии ілюзій, що ситуація швидко вирішиться. Можливо, що вона ще не дійшла до своєї кульмінації і попереду в нас ще складніші часи, ніж ми пережили. Треба готуватися до цього, а це означає, зводити інженерні споруди й укріплювати обороноздатність. Вважати стан справ задовільним я б не став. Наша армія як і раніше вибудовується шляхом збільшення чисельності військовиків без якісних змін і якісної підготовки. При цьому, я не кажу про бойовий дух, про готовність людей захищати свою країну, але технологічно нам необхідне оновлення, тому що ми сильно відстали й потрібно наздоганяти.
— Ваш колега Геннадій Корбан нещодавно повідомив, що кордон Дніпропетровської області знаходиться під тотальним відеоспостереженням.
— Так, у нас було збудовано систему відеоспостереження по всьому периметру Дніпропетровської області. Побудовано більше двох десятків опорних пунктів, і всі вони оснащені системою відеоспостереження. Щобільше, ця система постійно розширюється і дає можливість фіксувати увесь потік транспорту, який в’їжджає на територію області. Це дозволяє відстежувати багато процесів, завдяки можливостям, які дає сучасна техніка. І ця інформація не висить у повітрі, вона відразу надходить до військових. Вони з великою зацікавленість включилися в цю роботу, тому що для них це — не лише забезпечення безпеки, але й залучення до сучасних технологій. Систему можна вдосконалювати, і у нас є низка працівників правоохоронних органів, які були у Великій Британії. Вони бачили рівень безпеки, який дають сучасні технології, тому нам було зрозуміло, до чого прагнути. Якщо ми хочемо стабільного й мирного життя, то нам необхідно користуватися такою технікою.
— Хто фінансував ці роботи?
— Фінансувалися вони за рахунок коштів «Фонду оборони країни». Це благодійний фонд, створений за підтримки керівництва облдержадміністрації. Донорами є дуже широке коло людей, починаючи від приватних осіб, які роблять невеликі пожертви, і закінчуючи великими промисловими підприємствами регіону. Ми вдячні їм усім за участь. Не всі, звичайно, жертвували кошти, є й такі структури, які не вважали за необхідне піклуватися про оборону країни. Але це хай буде на їхній совісті.   Полный текст публикации смотри на сайте газеты:
http://m.day.kiev.ua/uk/article/cuspilstvo/svyatoslav-oliynyk-my-pidemo-na-vybory
а также в отделе периодики ДОУНБ по адресу: пр. К. Маркса,18