У своїй промові Людмила Володимирівна докладно розповіла про копітку дослідницьку роботу над книгою, бо на жаль мало збереглось документів про окремі періоди життя і творчості майстра. Зупинилась на особистості  Михайла Паніна як педагога та першого керівника дніпропетровського художнього училища. Аудиторію зацікавила книга, автору поставили багато запитань і подякували за роботу. Бібліотечні працівники підготували добірку видань та публікацій Л.Тверської

Довідка: Панін Михайло Микитович
Панін Михайло Микитович народився 4 червня 1877 р. в с. Протасово Калузької губернії (Росія). Художник-живописець, заслужений діяч мистецтва України. Навчався в Петербурзькій академії мистецтв по класу професора В. Є. Савинського, закінчив навчання 1911 р. Автор полотен «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричиною», «Світанок», «Після дощу», «Курган» та ін.
З 1925 р. жив у Дніпропетровську. У 1947 р. брав участь у 10-й виставці робіт художників краю, на якій представив «Портрет І. Ю. Рєпіна» та «Портрет П. П. Чистякова». На обласній художній виставці 1954 р. виставив «Автопортрет» та «Жіночий портрет».
Педагог, «учитель вчителів», засновник дніпропетровської художньої школи. Після відкриття художньо-педагогічного технікуму (з 1935 р. – Дніпропетровське державне художнє училище) Панін став його першим директором. Серед учнів майстра – художники, які стали класиками українського живопису, у тому числі й корифеї дніпропетровської школи:М. О. Кокін, П. І. Магро, Г. Г. Чернявський.