Економіка   Економіка підприємства    Історія економіки    Логістика    Страхування    Цінні папери    Корпоративне управління АудитБухгалтерський облікВинахідництвоЕкологіяЕтика. ЕстетикаІнтелектуальна власністьІсторія   Всесвітня історія    Історія України Культурологія   Культура, мистецтво, суспільство    Культурне співробітництво    Менеджмент в галузі культури    Оперне, балетне мистецтво України    Сучасна українська музика    Українська книга    Українське кіно МаркетингМенеджмент   Контроль і ревізія    Корпоративне управління МистецтвоМовознавствоОподаткуванняПедагогікаПраво   Авторське право    Кримінально-процесуальне право    Адміністративне право    Господарче право    Екологічне право    Конституційне право    Кримінальне право    Криміналістика    Кримінологія    Митне право    Міжнародне право    Правоохоронна діяльність    Сімейне право    Соціальне право    Фінансове право    Цивільне право    Цивільне процесуальне право Політика   Державне управління ФінансиПсихологія   Психологія творчості    Організаційна психологія    Психологія конфлікта    Психологія особистості    Педагогічна психологія    Психологія спорту    Юридична психологія Сільське господарствоФілософія

Культурне співробітництво


Матеріал для написання реферату:
 
(оглядова довідка за матеріалами
преси, Інтернету та неопублікованими документами)

                                                                                          
В Україні
Міністр закордонних справ України П. Клімкін та Федеральний міністр з питань Європи, інтеграції та закордонних справ Республіки Австрія Карін Кнайсль підписали міжнародну Угоду про співробітництво в галузі освіти, науки і культури. Українсько-австрійський договір був підписаний під час зустрічі президентів П. Порошенка і Александра Ван дер Беллена в Києві. Угода передбачає відкриття у Відні одного з філіалів Українського інституту, який забезпечуватиме культурну присутність нашої країни в Євросоюзі. Сторони також підтримуватимуть організацію культурних заходів: гастролей, виставок, концертів, фестивалів, театральних вистав, заохочуватимуть контакти між музейними установами й бібліотеками. Угода набуває чинності після ратифікації Верховною Радою України та схвалення Національною радою Австрії.
21 квітня Міністр культури України Є. Нищук провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Словенія в Україні Наташею Прах. Сторони обговорили низку питань, зокрема проведення креативних студій.
22 квітня відбулась зустріч Міністра культури України Є. Нищука з Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні Еліавом Бєлоцерковським та новопризначеною Головою офісу «НАТИВ» канцелярії Прем`єр-міністра Держави Ізраїль Нетою Бріскін-Пелег. Сторони розглянули питання співробітництва України та Держави Ізраїль у сфері культури, здійснення культурного обміну та взаємодопомоги між двома країнами у цій сфері, зокрема реалізації спільних мистецьких проектів. Нета Бріскін-Пелег також повідомила про виставки, лекції, концерти в різних регіонах України, які планують провести в рамках святкування 70-річчя незалежності Держави Ізраїль. 

За кордоном
16 березня українська делегація у складі заступника Міністра культури Ю. Рибачука, Голови Держкіно П. Іллєнка та Тимчасово повіреного у справах України у Вірменії Д. Автономова взяла участь у засіданні Ради керівництва фонду «Єврімаж», яке відбулось у Єревані (Вірменія). На засіданні, зокрема, обговорили перспективи членства України в цій організації.
Документ про встановлення Люблінської унії 1569 року, за спільним поданням Польщі, Литви, Латвії, Білорусі та України, внесено до Міжнародного списку програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу». 
26 березня ЮНЕСКО оприлюднила доповідь про погіршення ситуації із захистом культурної спадщини у Криму в умовах російської окупації. Серед найбільш резонансних прикладів вказана «варварська реставрація» Ханського палацу в Бахчисараї, яка загрожує історичній і культурній автентичності пам’ятки крим-ськотатарської архітектури. В ЮНЕСКО також звернули увагу на проведення росіянами незаконних археологічних розкопок і вивезення артефактів з території півострова, що є їх викраденням. Доповідь розглянуть на сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, яка відбудеться з 4 по 17 квітня в Парижі (Франція). 
У Будапешті в рамках конференції «Друзі деокупації Криму: шлях до відновлення територіальної цілісності України» пройшла виставка «Крим – шлях додому». Автори ідеї – Г. Браїловський та Р. Скібін – розглядають тему повернення Криму під контроль України із позиції культурної дипломатії. Відразу після Будапешта ця експозиція відбула до Лівану. Виставкою також зацікавилась низка посольств у Європі.

До дня народження Т. Шевченка
В Україні
Із нагоди 204-ї річниці від дня народження Кобзаря 6 березня в столиці відбулися заходи в рамках Міжнародного проекту «Нас єднає Шевченкове слово». Іноземні дипломати п’яти країн взяли участь у розписі найбільшої в світі «Шевченкової писанки». До акції долучились Красімір Мінчев і Мохаммед Касем Аль-Асаад – Надзвичайні та Повноважні Посли Республіки Болгарія та Держави Палестина, Токар Ігембаєв – радник-посланник посольства Казахстану, Джамаль Гогітідзе  – старший радник посольства Грузії, Матея Крачун – заступник посла Республіки Словенія. 
Також організатори проекту презентували відео флешмобу «Тарас Шевченко: Заповіт єднає світ». У ролику «Заповіт» звучить українською, польською, грузинською, англійською, болгарською, французькою, казахською та румунською мовами. Твір читають Надзвичайні та Повноважні Посли іноземних держав в Україні: Ян Пєкло (Польща), Гела Думбадзе (Грузія), Красімір Мінчев (Болгарія), Руслан Болбочан (Молдова), Вакар Ахмад (Тимчасово повірений Ісламської Республіки Пакистан), Арнур Танбай (заступник посла Казахстану) та Президент Африканської Ради в Україні Діалло Ісса Садіо та інші.


За кордоном
У Пекіні, в столичному парку Чаоян, Надзвичайний і Повноважний Посол України в КНР Олег Дьомін, українські дипломати і представники громад, китайські художники, студенти й школярі поклали квіти до пам’ятника Кобзарю.
Український Конгресовий Комітет Америки (відділ в Іллінойсі) організував святковий концерт у кафедральній школі Св. о. Миколая в Чикаго.
В українській церкві Св. Володимира Великого в Парижі відбувся урочистий концерт, присвячений темі християнства у творчості Шевченка.
Українці Берліна вшанували пам'ять поета біля Тарасової верби на березі річки Шпрее.

Визнання Голодомору
За кордоном
28 березня 2018 року Губернатор штату Массачусетс (США) Чарльз Бейкер видав Прокламацію про визнання Голодомору 1932–1933 рр. геноцидом українського народу. На сьогодні цей злочин сталінського режиму визнано вже у дев'яти штатах США: Вашингтоні, Вісконсині, Іллінойсі, Массачусетсі, Мічигані, Нью-Джерсі, Нью-Йорку, Орегоні та Пенсильванії.

Мистецькі заходи 
В Україні

Дні Франкофонії
17–27 березня Посольства Бельгії, В'єтнаму, Естонії, Єгипту, Канади, Кіпру, Лівану, Молдови, Румунії, Угорщини, Франції та Швейцарії в нашій державі, Міністерство закордонних справ України, Французький інститут в Україні та мережа «Альянс франсез в Україні» провели 23-й щорічний Міжнародний фестиваль «Дні Франкофонії в Україні». Заходи пройшли в Києві, Львові, Рівному, Одесі, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі. Провідною темою фестивалю стала підтримка свободи слова. Зокрема в IZONE відбувся круглий стіл «Карикатури: малюючи можливості для свободи слова в перехідній країні». Серед учасників – Фелікс Шаад (Швейцарія), майстер політичної карикатури Родо (Франція), Жан Сондрон (Бельгія). 
Дні Франкофонії спільно з Docudays UA організували фотовиставку «У пошуках Леніна» Нільса Акермана (Швейцарія) і Себастьяна Гобера (Франція) та провели дискусію «Ленінопад як трансформація урбаністичної свідомості в Україні». З 23 березня до 11 квітня в Національному музеї Шевченка діє мультимедійна експозиція швейцарської фотохудожниці Катрін Ґфеллер «Голоси в Києві». Бельгійській франкомовній драматургії присвятили спеціальний випуск журналу «Всесвіт», а у кнайп-клубі «Купідон» презентували українські переклади канадок Домінік Фортьє і Кім Тхюї. В ході фестивалю в театрі «Колесо» виступив Франкомовний театральний колектив «Маленький стілець» із виставою «Ціпок на лапах, або Мистецтво красиво розлучатися» за п’єсою Жоржа Фейдо. Також відбулись кінопокази стрічок «Хлопчик на мосту» Петроса Хараламбуса (Кіпр, 2016), «Те, що треба для життя» Бенуа Пілон (Канада, 2008), «Століття Тентена» Бенуа Петерса (Бельгія) тощо.
Французька весна
31 березня на Софійській площі вже вп’ятнадцяте стартував щорічний фестиваль «Французька весна в Україні». Захід відкрив спільний франко-український проект «Повітря», темою якого стали цінності Французької Республіки – Свобода, Рівність, Братерство. Постановка продемонструвала плідне міжнародне культурне співробітництво: оригінальний музичний супровід створив французький композитор П’єр Тійуа; диригентом виступив Гаст Вальтціг із Люксембурзької філармонії; режисером – В. Троїцький; виконавці – музичний гурт Dakh Daughters, Nova Opera, Національний президентський оркестр; візуалізацію забезпечили Анна Ходькова та Крістіна Ярош. Фестиваль французької культури триватиме до кінця квітня у дев’яти містах України: Києві, Бердичеві, Дніпрі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Рівному та Харкові.

Музика
В Україні 
З 14 по 29 березня в Харкові вперше пройшов Міжнародний музичний фестиваль KharkivMusicFest. Ініціатором і арт-директором заходу виступив диригент і піаніст С. Христенко (Україна – США). В межах фестивалю відбулося сім концертів, на яких звучали симфонічні твори українських, європейських і американських композиторів. Загалом у фестивалі взяли участь 6 диригентів і майже тисяча музикантів, зокрема Сергій Бабаян (фортепіано, США), Михайло Захаров (альт, Австрія), Регіна Черничко (фортепіано, Німеччина), диригент Томаш Бугай (Польща), музичний комедійний дует Igudesman & Joo (Австрія). Спецпроектом KharkivMusicFest став перфоманс «БАХ – 333», у ході якого Радіо «Культура» наживо транслювало гранд-концерт із Харківської філармонії, а твори Йоганна Себастьяна Баха лунали в метро, кав’ярнях, барах, на вулиці. Завдяки заходу Харків став першим українським містом-учасником всесвітньої акції «Бах в метро».
   У Харкові відбувся ХХ Міжнародний фестиваль «Сергій Рахманінов та українська культура», присвячений 145-річчю від дня народження видатного композитора, піаніста і диригента. Фестиваль відкрився Міжнародним конкурсом вокалістів імені І. Алчевського – «Алчевський-дебют». У ювілейному форумі взяли участь імениті зарубіжні виконавці: І. Мощук (піаніст, США), Садакацу Цчида (піаніст, Японія), Бруно Монсенжон (скрипаль, письменник і кінодокументаліст, Франція). В ході заходу французький митець також представив світову прем’єру своєї стрічки «Мстислав Ростропович. Неприборканий смичок».
    У XIII Міжнародному конкурсі юних піаністів В. Крайнєва, який 19–27 березня проходив також у Харкові, взяли участь 60 музикантів із 10 країн: США, Канади, Австралії, Литви, Чехії, Грузії, Румунії, Казахстану, Австрії, України. Цьогоріч кращими юними виконавцями було визнано піаністів із Австралії, Канади, Литви, Румунії та України. Зокрема в 1-й групі (7–9 років) номінації «Дебют» лауреатами стали литовські виконавці Кая і Клея Кашубайте (ІІІ премія в обох); у молодшій групі номінації «Юний майстер» – Рае Ю Пунг (ІІ премія, Австралія) і Ричард Гао (ІІІ премія, Канада); в старшій групі – Мілда Даунорайте (І премія, Литва) та Кіра Фролу (ІІ премія, Румунія).
Майстри органу Йоганн Труммер (Австрія), Бернар Струбер (Франція), Ґедимін Ґрубба (Польща) виступили на ІІІ Міжнародному фестивалі камерної та органної музики, який пройшов 15–29 березня у Львові.
10 березня у Києві за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні відбувся концерт Вільнюського Камерного оркестру Св. Христофора з нагоди 100-річчя відновлення Литовської державності – «За вашу і нашу Свободу!». У програмі прозвучали твори литовських та українських композиторів, солістом виступив Едґарас Давідовічюс.
За підтримки Посольств США і Канади у Києві та Львові відбулись два концерти американського диригента Теодора Кучара і канадського скрипаля Корі Церовшека. У Києві з митцями виступив Національний симфонічний оркестр України, а у Львові – Ukrainian Festival Orchestra.
Також у супроводі оркестру Ukrainian Festival Orchestra 2 березня у Львові відбувся концерт кларнетиста Семюеля Берто (Франція).
22 березня Goethe-Institut представив у Києві концерт-перформанс за творами німецько-аргентинського класика XX століття Маурісіо Каґеля. Постановку втілили в життя київські музиканти Sed Contra Ensemble та актори Нового театру на Печерську.
23 березня в приміщенні Закарпатської обласної філармонії відбувся вечір фортепіанної музики, соліст – Соколаї Балаж (Угорщина). 
У березні стартував український тур Вахтанга Кікабідзе (Грузія) з концертною програмою «80 років!». Виступи відбулись у Києві, Чернігові та Вінниці. Загалом у гастрольному списку 11 українських міст.

За кордоном
21 березня в Тунісі Заслужений академічний симфонічний оркестр та Академічний хор Українського радіо виступили на відкритті проекту Cité de la culture («Культурне місто»). Подія відбулась під патронатом Президента Тунісу Беджі Каїд Ес-Себсі за участі перших осіб держави, дипломатичного корпусу, провідних мас-медіа.
Альбом українського діджея Vakula «Metaphors» потрапив у список кращих релізів березня за версією Інтернет-видання про електронну музику Resident Advisor (головний офіс у Лондоні, Велика Британія). А фестиваль-конференція для профільних представників світової музичної індустрії MIDEM (Франція) внесла український електронний фолк-дует «Yuko» до списку 55-ти найкращих.
Популярний сервіс для прослуховування музики Apple Music створив розділ українських виконавців – The Sounds of Ukraine.

Театр
В Україні
На сцені Національної опери України відбулась світова прем’єра балету «Children of the Night» («Діти ночі»), створеного спеціально для українських зі-рок: прими-балерини К. Кухар та прем’єра О. Стоянова. Автором постановки є балетмейстер і артист Staatsbalett Berlin Олександр Абдукарімов (Росія – Німеччина). У виставі звучить музика італійського класика Антоніо Вівальді та сучасного британсько-німецького композитора Макса Ріхтера. У ході прем’єри відбувся гала-концерт номерів із сучасного балету, родзинкою якого став спільний виступ самого Олександра Абдукарімова й оркестру Kiev Tango Project.
19–20 березня на театральному майданчику «Сцена 6» Національного центру Олександра Довженка відбулася прем’єра вистави «Russophobia» за п’єсою українського драматурга М. Курочкіна. Це міжнародний проект, створений фінсько-російсько-українською групою. Постановку здійснено у фінському незалежному театрі Telakka за участі російської режисерки Варвари Фаєр під назвою «Rajavirhe» («Прикордонний інцидент»). Попри різні назви, малюнок і текст вистав для Фінляндії, Росії й України однаковий.
    Британська Рада в Україні та арт-об'єднання CoolConnections в межах фестивалю «Британський театр у кіно» представили у березні на широких екранах українських міст вистави «Гамлет: Камбербетч» за В. Шекспіром (постановка Sonia Friedman Productions на сцені театру Barbican) та «Жінка, не варта уваги» за О. Вайльдом (постановка театральної компанії Classic Spring на сцені театру «Водевіль»).
27 березня в Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі відбулося відкриття малої сцени виставою «Емігранти» польського драматурга Славомира Мрожека у режисерській постановці Йонаса Бузиляускаса (Литва). Спільна литовсько-українська робота мистецьки обігрує гостру соціальну проблему еміграції, яка зараз особливо актуальна в Україні.
    16 березня Литовський національний драматичний театр привітав Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької із 100-річчям і показав у його стінах виставу відомого режисера Еймунтаса Някрошюса «Борис Годунов» за однойменною п’єсою О. Пушкіна.
Львівський Перший театр організував Міжнародну лабораторію для молодих режисерів «Відкриті двері». Заявки на участь подали понад сорок митців з десяти країн: Великобританії, Чехії, Румунії, Республіки Білорусь, Росії, Словаччини, Естонії, Франції, Вірменії, України. Режисери найцікавіших проектів, зокрема Яника Коппел («Аліса в країні чудес», Естонія) і Матей Космін («Петя і вовк», Румунія), упродовж 5 днів працювали з львівськими акторами на тренінгах. Результатом став фінальний показ фрагментів вистав, поставлених за цей час.
Колектив із міста Тімішоари (Румунія) виступив у Чернівцях на другому театральному фестивалі німецькомовних вистав «Брехт Черновіц».

За кордоном
Завершився французький тур артистів балету К. Кухар і О. Стоянова. За два місяці українські артисти провели у Франції 44 вистави. Постановку відвідало понад 100 тисяч глядачів і шанувальників балетного мистецтва. Видання Elle процитувало лондонського балетного критика Меггі Фоера, яка назвала Кухар і Стоянова найкрасивішою балетною парою Європи. 

Кіно
В Україні
З 2018 року Львівська кінокомісія стала офіційним членом Європейської мережі кінокомісій (EUFCN). Це перша кінокомісія України, яка приєдналася до цієї мережі.
23–30 березня у Києві пройшов 15-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, основною темою якого стала дискримінація. Церемонія відкриття розпочалась акцією підтримки незаконно ув’язненого в Росії українського режисера О. Сенцова #FreeSentsov! На кінофорумі представили 62 стрічки з 36 країн світу в чотирьох конкурсних і десяти позаконкурсних програмах. Фільмами-призерами конкурсів стали, зокрема, такі закордонні роботи: «Пісок і кров» (реж. Маттіас Крепп та Анґеліка Шпанґель, Австрія) переміг у конкурсі Docu/Світ у номінації Docu/Життя; «Кіно для Карлоса» (реж. Ренато Боррайо Серрано, Росія) – головна нагорода конкурсу Docu/Коротко; «Жаланш – пустий берег» (реж. Марчін Саутер, Польща) – спеціальна відзнака Docu/Коротко; «Віддалений гавкіт собак» (Сімон Леренґ Вільмонт, Данія – Фінляндія – Швеція) – головна нагорода студентського журі. Організатори також високо оцінили стрічку «Жінка в полоні» (реж. Бернадетт Туза-Ріттер, Угорщина), яка відкрила цьогорічний Docudays UA. Варто згадати й цьогорічного переможця Docu/Світ у номінації Docu/Права – роботу української режисерки А. Горлової «Явних проявів немає», яка також отримала нагороди від Current Time TV (спільний проект «Радіо Свобода» і «Голосу Америки») й Української Гельсінської спілки (приз героїні фільму).
1 березня на широкі екрани України вийшла копродукційна стрічка ли-товського режисера Шарунаса Бартаса «Іній». У головних ролях дебютували Мантас Янчаускас та Лія Макнавічюте (Литва). У кінодрамі також знялись Ванесса Параді (Франція), Анджей Хира (Польща) та українські військові. Напередодні фільм у київському кінотеатрі «Жовтень» представила творча група разом із послами Литви, Польщі і Франції. Стрічку знято у копродукції Литви, Франції, України і Польщі за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського кіноцентру, телеканалу ARTE (Франція) та Польського кіноінституту. Після Києва творці фільму представили «Іній» в інших містах України.
У Києві відбулася презентація документальної стрічки канадської режи-серки українського походження Адріани Лугової «Післяопераційна палата» («Recovery Room»). Зйомки проходили в Головному військовому клінічному госпіталі. У стрічці також використано кадри українських журналістів, зокрема працівників української редакції «Радіо Свобода». Мета стрічки – розповісти про події в Україні, зокрема про допомогу медичної місії канадських лікарів, які повертають до життя тих, хто пройшов Майдан та війну на Донбасі.
28 березня в столиці презентували ще один документальний фільм – «Параджанов. Квиток у вічність». Це спільна робота вірменської служби «Радіо Свобода» та «Голосу Америки» для російськомовної аудиторії, режисер – Гаррі Тамразян. Стрічку знімали в чотирьох країнах, з якими пов’язана біографія 
С. Параджанова: Україні, Грузії, Вірменії та Франції.
У Києві з 3 по 21 березня міжнародна команда копродукційного проекту «Гарет Джонс» (Велика Британія, Польща, Україна) на чолі з польською режисеркою Аґнєшкою Голланд провела зйомки українського блоку фільму. Політичний трилер засновано на реальних подіях та розповідає про британського журналіста-дослідника Гарета Джонса, який вирушив до радянської України, щоб написати про Голодомор.
Вперше в історії українсько-китайських відносин найбільша в Китаї он-лайн теле- і відеоплатформа iQiyi розпочала в Києві зйомки серіалу «Золоте око». Для цього в Україну прибула команда з понад 100 осіб, яку очолив китайський режисер Лін Нан. Зйомки тривали з 11 по 17 березня.
Французький актор Жан Рено брав участь у зйомках українсько-французької стрічки «Останній крок», сценаристом і режисером якої є Фредерік Петіжан. Основними локаціями стрічки стали українські Карпати та київський Поділ.
Журі конкурсу короткометражного кіно «Civil Pitch: фільми громадської активності», який проходить за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), відібрало 17 учасників до наступного етапу конкурсу. Фіналісти взяли участь у тренінгах і презентували проекти своїх майбутніх фільмів на пітчингу в межах фестивалю Docudays UA.
За підтримки Британської Ради  пройшла перша в Україні навчальна програма для кінокомпозиторів Envision Sound. До п’ятірки найкращих увійшли, зокрема, Антоні Кулька-Собковіч (Польща) і Азар Азґаров (Азербайджан). Переможці зможуть написати музику до двох кінопроектів молодих українських режисерів та отримають гранти від Британської Ради та Довженко-Центру.


За кордоном
На 11-му Форумі «Європа – Україна» у Ряшеві (Польща) О. Сенцову присуджено нагороду «Карпатська Європа спільних цінностей». Від імені Сенцова нагороду отримав голова громадської організації «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» І. Котелянець. Згадали про незаконно засудженого українця та закликали його звільнити і на церемонії вручення нагород Польської кіноакадемії «Орли» у Варшаві.
25 березня на 32-му Фрібурзькому міжнародному кінофестивалі (Festival International de Films de Fribourg, Швейцарія) українська стрічка «Рівень чорного» В. Васяновича отримала Гран-прі.
Українсько-італійський фільм «ІZI» увійшов до п’ятірки фіналістів найпрестижнішої в Італії кінопремії David di Donatello у номінаціях «Найкращий режисер-дебютант» (Андреа Ман’яні) і «Найкращий актор» (Нікола Ночелла). Повнометражний фільм «ІZI» став першою офіційною ко-продукцією України з Італією. Стрічку створено за підтримки Держкіно України, Міністерства культури Італії та регіонального Аудіовізуального фонду Фріулі-Венеція-Джулія (Італія).
Знятий за підтримки Держкіно український фентезі-фільм «Сторожова Застава» номіновано на FICCI BAF Awards (Індія) в категорії VFX Film (International) за найкращі візуальні ефекти, які створила компанія POSTMODERN.
У березні низку українських стрічок було включено до програм різних міжнародних фестивалів. Так, екранізацію роману О. Ульяненка «Серафима» режисерки М. Нікітюк обрали для участі в професійній програмі Каннського кінофестивалю La Fabrique des Cinémas du Monde. До конкурсної програми Канадського міжнародного фестивалю документального кіно Hot Docs увійшли стрічки «Ленінопад» С. Шимко і «Тато – мамин брат» В. Ількова. Остання робота також потрапила до основної конкурсної програми міжнародного кінофестивалю Visions du Reel (Visions of Reality) в Швейцарії. Фестиваль короткометражного кіно в Оберхаузені (Німеччина) покаже в основному конкурсі фільм 
О. Радинського «Київський фільм. Перший епізод». А проект художнього фільму «Екс» режисера С. Лисенка, який реалізовується за підтримки Держкіно, відібрано до участі в індустріальній платформі Вільнюського міжнародного кінофестивалю у програмі Coming Soon (27–29 березня).
13–15 березня у головному скандинавському форумі медіаконтенту для дітей The Financing Forum for Kids Content (Швеція) взяв участь проект анімаційного серіалу «Мама поспішає додому» Glowberry (Film.ua Group). А найбільше міжнародне індустрійне видання про анімацію Animation Magazine внесло роботу «Мавка. Лісова пісня» до переліку 20-ти найкращих проектів форуму Cartoon Movie в Бордо (Франція). Виробництво картини здійснює студія Animagrad за підтримки Держкіно.
   В американський прокат вийшла документальна стрічка «Переломний момент: війна за демократію в Україні», знята американським режисером Марком Джонатаном Гаррісом і його українським колегою О. Саніним. Демонстрація фільму відбулась у найбільших містах США – Нью-Йорку, Чикаго і Лос-Анджелесі. Картина отримала схвальні рецензії провідних американських видань: The New York Times, Hollywood Reporter, Variety та ін.
У Вашингтоні та низці європейських столиць відбулись прем’єрні покази стрічки «Кіборги. Герої не вмирають» А. Сеітаблаєва. Зокрема стрічку показали в Конгресі Сполучених Штатів у рамках дискусії «Російська гібридна війна проти України. Глобальна відповідь на глобальну загрозу». У Брюсселі (Бельгія) на перегляд фільму прийшли депутати Європарламенту, європейські політики, дипломати, численні представники української громади. Успішно пройшла демонстрація кінокартини й у Гаазі (Нідерланди), Варшаві (Польща), Анкарі (Туреччина).
У канадський прокат вийшов документальний фільм «Міф» про В. Сліпака. З 28 лютого по 30 березня у різних містах Канади провели 20 показів стрічки, на яких були присутні режисери Л. Кантер та І. Ясній, а також брат героя – О. Сліпак.
16 березня у Румунії стартував міжнародний прокат українського мультфільму «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» режисера О. Маламужа. У перший вікенд стрічка зібрала 165066 $ і опинилась серед лідерів прокату в цій країні. А з 23-го березня розпочався показ «Викраденої принцеси» в Туреччині. Касові збори української картини в перший вікенд склали 157530$, завдяки чому стрічка увійшла до ТОП-3 анімаційних релізів цього року в Туреччині. Мультфільм попередньо продано у понад 50 країн.
У Посольстві України в Японії 14 березня представили стрічку про Україну «Дякую», створену знімальною групою Best friends film на замовлення Міністерства інформаційної політики України для популяризації та розширення дружніх зв’язків між країнами.