Липень  2022 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 



 

1548775кп чз 
1548776 аб

Воллебен Петер. Таємниче життя дерев. Якою мовою спілкуються і чим подібні до людей / пер. з нім. Ю. Микитюк. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 219 с.

Я не є великим знавцем природи й біології, знаю тільки в межах шкільної програми, але  те, про що написав німецький дослідник і лісник Петер Воллебен, відгукнулося у моєму серці. Гуляючи лісом чи парком, побачивши дерево з вікна будинку чи автобуса, я, насамперед, звертала увагу на його вигляд, листя, можливо, квіти чи плоди, але це були лише зовнішні ознаки. Прочитавши книгу «Таємниче життя дерев», я по новому подивилася на світ дерев і трішки наблизилась до розуміння багатьох процесів у природі, про які раніше навіть не здогадувалась. Автор розповідає, як, скільки і чим живуть дерева. Відкрито заявляє про те, що дерева – це не просто сировина для нашого вжитку та генератори кисню, а живі істоти. Також він надає багато цікавих фактів з життя дерев. Наприклад, чому хвойні дерева можуть собі дозволити не скидати хвою на зиму і скільки «нащадків» може дати одне дерево. Тож книжку рекомендую прочитати, особливо батькам допитливих дітей перед прогулянкою в парку чи лісі.



 

1540901кп хр 
1540902 аб 
1540903 куц

Рутківський В. Сині Води: іст. роман: для сер. та ст. шк. віку. – Тернопіль, 2015. – 436 с.  

Разом з героями роману українського прозаїка Володимира Рутківського «Сині Води» я наче на машині часу потрапила у 1361 рік. Саме тоді волею долі князь Дмитро Боброк опиняється в центрі подій, що зрештою, призводить до битви над річкою Сині Води — однієї з найбільших битв у історії середньовічної Європи. Це вже не перша книга автора, яку я читаю, і він ніколи мене не розчаровує. Тут, як і завжди, є захопливі пригоди, битви та справжня дружба. Роман має дві рівноцінні площини: історичну, з реальними героями минулого, насичену інтригами, політичними іграми, помстою, підступами, боротьбою за владу і власне побутову, де розкривається повсякдення звичайних людей, які намагаються зберегти затишок рідної оселі в умовах війни, вбачаючи основну цінність у збереженні людського життя. Кожний герой обирає свій шлях, який полягає у здобутті влади чи сімейному щасті, але всі разом творять історію Батьківщини, яка повторюватиметься доти, доки нащадки не вивчать її уроки. Це захопливий і добротний історичний роман про визвольну битву на Синіх Водах, який став одним із найбільш знакових переможців Книги Року ВВС у 2011 році.



 

м1478053кп хр 
м1478054 куц 
м1478055 аб

Роздобудько І. Гудзик: (Психологічна драма). – Харків : Фоліо, 2008. – 222 с

Прочитавши немало книг Ірен Роздобудько, можу впевнено сказати, що це моя улюблена. І хоча на обкладинці «Ґудзика» вказано, що це – психологічна драма, я радше віднесла б його до жіночих оповідань. Вся книга побудована на невзаємному коханні, та тому, до чого призводить таке почуття. Ця історія починається з одного літа у студентському таборі, де головний герой, який щойно вступив до режисерського відділення театрального інституту знайомиться з дівчиною. У них закручується стрімкий і бурхливий роман, але дуже скоро кохана хлопця просто їде. У вересні він дізнається, що вона – його викладачка, та ще й заміжня й має доньку. І хоч йому все це байдуже, вона не може продовжувати такі стосунки. Тож наш герой кидає навчання, йде до армії і потрапляє до Афганістану. Наступного разу ми зустрінемось з ним через 20 років… Повість Ірен Роздобудько – це історія про те, як кілька миттєвостей можуть вплинути на все подальше життя. Про те, як важливо цінувати те, що ти маєш саме зараз, а не прагнути повернути примарне минуле і те, що ніколи не було твоїм.



 

1569316кп чз

Джіо С. Я кохатиму тебе завжди: роман; пер. з англ. С. Мокра. – Харків : Віват, 2020. – 288 с.

Я справжня фанатка Сари Джіо та її романів, вона пише романтично та з душею, а знаєте чому? Тому, що відверто та щиро! Письменниця розкриває в романі одвічні людські цінності, такі як вічне кохання, вірність та відданість щирим почуттям. Головна героїня – Кейлі любить двох чоловіків, але вони з різних соціальних прошарків населення. Її ідеальний світ повністю нищиться, коли вона стає між цими двома чоловіками, яких кохає. Розповідь у книзі відбувається від її особи, і це робить читання ще цікавішим та насиченішим, адже разом з нею я переживала всі ті бурхливі емоції, які заполоняли дівчину в такій непростій ситуації. Від першої сторінки й до останньої я постійно за когось хвилювалася, постійно перебувала в здогадках, як же вирішиться та чи інша ситуація в житті Кейлі. Мені книга сподобалась, бо я люблю романи, які викликають читача на емоції, змушують задуматись над тим, що в нашому житті має велику, першочергову цінність, а що можна віднести до другорядних речей. Такі книги своїм сюжетом западають у свідомість і не дають спокійно спати, поки не прочитана остання сторінка. Тож раджу цю чудову книгу для поліпшення настрою та створення позитивного й оптимістичного погляду на життя.



 

1552968кп хр 
1559886 аб 
1559885 чз

Гілберт Е. Природа всіх речей; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 699 с. 

Елізабет Гілберт – це яскрава американська письменниця, чиє ім'я напевно прекрасно відомо всім шанувальникам сучасної літератури. Її книги повняться глибоким змістом, однак, разом із тим, завжди залишаються простими та зрозумілими для читачів. Уже декілька днів, як прочитала книгу «Природа всіх речей» та й досі сперечаюся сама із собою, подумки проживаю історію головної героїні та аналізую її вчинки. У центрі сюжету – доля головної героїні – Алми Віттекер, молодої допитливої жінки, науковиці-ботаніка, що живе в непрості для жіночого визнання часи – на зламі ХVIII–ХIХ століття. Вона мріє про кохання та романтику, але кохання і доброта теж були для неї чимось, що можна було дослідити, але, на жаль, такі речі не можна пояснити, систематизувати чи взагалі вивести їхню формулу. Це також історія, це – історія про сім’ю, родину, про їхні цінності. Головна героїня настільки занурилася у світ знать, що не пізнала головного – ЖИТТЯ, вона знала все про мохи, але була сліпа до очевидного, що відбувається в її житті, розуміла десятки мов у світі, але не змогла зрозуміти свою сестру. Ця книга показала мені, наскільки важливо бути мудрим в житті, щоб збалансувати його розумом і почуттями. Ця книга сподобається любителям довгих романів, нетипових біографій і прихильникам Ліз Гілберт.



 

1559642кп чз 
1559643 аб

Діккер Ж. Книга Балтиморів: роман; пер. з фр. Л. Кононόвич. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2018. – 540 с. 

До прочитання «Книги Балтиморів» мене спонукав інший роман письменника Жоеля Діккера – «Правда про справу Гаррі Квеберта». Власне, після цієї книги я, як і тисячі інших книголюбів, з нетерпінням чекав на вихід українського перекладу нової книги автора. Це історія трьох хлопчаків, які виросли разом і називали себе Ватага Ґольдманів. Вони мали великі мрії та грандіозні плани на майбутнє. Найголовніше, – що про все це вони мріяли разом, ніщо в цьому світі не мало їх розлучити, але ж доросле життя має здатність ущент розбивати дитячі плани. Жага бути першим, заздрощі та ревнощі почали руйнувати цю, здавалося б, ідеальну сім'ю. Це захоплива розповідь про непрості людські стосунки. Кожна сторінка цієї солідної сімейної саги написана динамічно та непередбачувано. Декілька разів було відчуття, що всі таємниці вже відкрито, людські мотиви зрозумілі, але автор підкидав нові факти, що докорінно змінювали погляд на взаємини в родині Ґольдманів і трактування подій – і загадка виникала знову. Також потрібно віддати належне феноменальному перекладу Леоніда Кононόвича, чудовій матовій обкладинці від видавництва Старого Лева. Якщо кількома словами, то книга супер, обов‘язково раджу всім до прочитання.



 

1573542кп чз

Лаюк М. Залізна вода: роман. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 260 с.

Дуже люблю читати історичні романи, але відразу хочу попередити, що книга Мирослава Лаюка не про біографію Лесі Українки, тут читач не знайде невідомих фактів про її життя. Скоріш це розповідь про людину як образ, символ, постать, яка веде за собою інших крізь час і простір. Леся Українка тут постійно присутня у думках, уяві, розмірковуваннях інших людей, її сучасників та наших із вами. Автор намагається показати кілька епізодів з життя письменниці. А саме 1901 рік, коли Лариса поїхала до Карпат лікуватися водою з цілющого джерела. Головний герой книги – Богдан, мати якого все життя мріяла відкрити готель у тому місці, де колись відпочивала Леся Українка. А під скло поставити листа письменниці, який випадково опинився у їхній родині. Особливо мені сподобалась цікава мова: діалекти, старовинні слова та вирази, а поруч із ним – сучасна чиста українська мова. Також вразили описи карпатської місцевості та деталі побуту людей, які там живуть. Дуже раджу читати цю книгу, після якої обов’язкове виникне бажання дізнатися більше про письменницю: що було насправді, а що – ні?



 

м1540920кп хр 
м1540921 куц 
м1540922 аб

Лущик П. Тамплієри короля Данила: роман. – Харків : Фоліо, 2015. – 286 с.

Рекомендую прочитати усім прихильникам альтернативної історії історико-пригодницький твір «Тамплієри короля Данила». У романі головні події розгортаються навколо коронації Данила Романовича, яка відбулась в 1253 році, та подальшої боротьби князя з татарами. Папа Римський Інокентій IV відправляє до галицького князя Данила Романовича свого посла. Охороняти важливу особу доручено загону воїнів-тамплієрів на чолі з командором Гійомом де Пардо. Храмовникам доведеться вступити у сутичку не лише з монголами, що захопили руські землі, але й зі своїми суперниками госпітальєрами і навіть з асасинами.
Автор вносить у твір деякі елементи шпигунського роману, влучно додає описи двобоїв і військових дій. 



 

1560235кп чз 
1560236 аб

Бардуго Лі. Шістка воронів; пер. з англ. Є. Даскал. – Харків : Віват, 2018. – 541 с.

Цю книгу я дуже часто зустрічав в Інстаграмі як українських, так і закордонних користувачів. Тож хотів дізнатися, як цій книзі вдалося полонити сотні сердець читачів з усього світу, і тому взяв її почитати. І не пожалкував. «Шістка воронів» це дійсно унікальна та захоплива подорож, детальний тривимірний світ і шість прекрасно виписаних образів, кожен з яких має своє обличчя та характер. Книга про пригоди підлітків, об'єднаних спільною метою – здійсненням надскладної крадіжки. Вчений, який винайшов рецепт потужного наркотика, ув'язнений у найбільш неприступній в'язниці. Дізнатися хімічну формулу отрути – це врятувати світ, що стоїть за крок до хаосу та загибелі. Головні герої погоджуються взяти участь у практично нездійсненній місії за величезну нагороду, знаючи, що небезпека та смерть дихатимуть їм у потилицю на кожному кроці. Хоч книжка за форматом є великою і в ній дрібний шрифт, але читається вона дуже швидко і з перших же сторінок затягує у свій дивний фантастичний світ. Однозначно раджу прочитати всім любителям фентезі та неймовірних пригод.

ф153748 иск, ф1516758кп мп 85.133(4УКР-4
Володимир Небоженко : альбом – Дн-ськ. : LizunoffPress, 2011. - 200 с.

 

Представлений альбом – це підсумок 43-річної творчої праці скульптора, народного художника України Володимира Небоженка, який за що б не брався – памятник чи портрет, меморіальну дошку чи замальовку з оточуючого життя – в усьому залишав свій проникливий і небайдужий погляд.

Видання стане у нагоді шанувальникам образотворчого мистецтва, а також широкому колу читачів.

Ф1569244 641.56(477) З-43
Звичаї нашого роду: страви української кухні, С.Андрющенко.- Київ: Гененза, 2019

 
"Нашим мамам і батькам, бабусям і дідусям- нашому славному роду- з глибокою шаною і безмірною вдячністю за пам'ять віків, за спільне коріння, за подароване життя..."

Така передмова від автора на обкладинці цієї книги. Укранська кухня дійсно самобуття, адже увібрала всі дари щедрої землі й упродовж віків зродила багатющий колорит національних страв. Однією книжкою не охопити величезного багатоманіття нині таких звичних для нас українських страв, рецепти яких сягають сивої давнини. 

Ф1573509 641.56(477)(083.12) К 50
Клопотенко Є. Зваблення їжою. 70 рецептів, які захочеться готувати.- Київ, 2021

 
Ми їмо очима, і це факт. Щоб їжа здавалася смачнішою, нам має подобатися картинка. І не таку вже й малу роль у візульному позиціонуванні страви відіграють тарілки. Виходить, що можна керувати смаком - якщо дібрати форму, колір і фактуру тарілки. Ні , їжа не стане солодшою, кислішою, гострішою, насиченішою. Але зміниться ваше сприйняття. Наприклад. я обожнюю на білу, пласку тарілку класти яйце-пашот чи звичайну яєчню. Білок зливається з повернею тарілки так, що проступає на ній насичений жовток. Враження просто нереальне. Здається, що це щось краще, ніж звичайне яйце. Спробуйте самі. Візміть яблуко і з'їжте його спочатку із синьої тарілки, а потім - з червоної дерев'яної.

м1573522 629.7.02 К 62
Коляда І.А. Ігор Сікорський / І.А.Коляда; худож.- худож. - оформлювач О.А.Гугалова-Мешкова.- Харків: Філіо, 2021.- 121с.

 
Ігор Мікорський (1889-1972) - авіаконструктор і відчайдушний пілот власних літаків, "батько світового гвинтокрилобудування", вчений та філософ. Його "Ілля Муромець", найкращий літак Першої світової війни, став прообразом пасажирської та стратегічної бомбардувальної авіації. Уже у двадцять два роки авіаконструктор - киянин підкорив Європу власним винаходом. Він навчався та працював у Парижі, Києві, згодом емігрував до США, де займався серійним гвинтокрилобудуванням, створенням перших міжконтинентальних пасажирських авілайнерів. Машинам фірми Сікорського належала більшість світових рекордів, зокрема абсолютних.

1534189 84(4укр) К67
Корній Д.Тому ,що ти є.-Харків : Книжковий Клуб,2014-240с.

 
Ніколи не рано закохатися . Сашко з дитинства марив Оксаною , та вони прожили життя нарізно . Але ніколи не пізно щось змінити . Справжнє кохання ламає всі перешкоди , навіть перемагає смерть.Через тяжкі випробовування доведеться пройти обом героям ,сплітаючи та розплітаючи свої долі з іншими . Сама історія  приправлена нотою містики ,яка притамана творчості Д.Корній і дає можливість читачеві самостійно обрати той фінал ,який він вважаєза за потрібне.

1573171 72.012(075.8) С 43
Скляренко Н.В. Основи дизайн-проектування дитячого простору: навчальний посібник для студентів спеціальності "Дизайн" денної та заочної форм навчання[Текст]/ Н. Скляренко.- К: Видавець Олег Філюк, 2121

 
Видання розкриває основи проектування дитячого простору як складової системи предметно-просторового середовища. Теоритичний матеріал представлений лекційним курсом та охоплює питання функціональні, конструктивно- технологічні, естетичні та ергономічні аспекти дизайн-проектування екстравертного та інтровертного дитячого середовища.

1573634 004 Ф76
Фоменко Ю. Комп'ютери та безпека/ Юлія Фоменко- Київ : Саміт- Книга, 2021.- 76с.

 
Steam-освіта є одним із важливих інструментів, що дають змогу впроваджувати низку курсів та програм навчання, які посилюють компетентності креативного мислення школярів у різноманітних професійних напрямках. Фактично це є символізм ідеального поєднання креативності та технічних знань. Steam -освіта все активніше стає важливою складовою шкільної освіти у всьому світі. Дана серія книжок допоможе читачеві долучитися до цієї прогресивної методики.