Червень  2022 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 



 

1540842кп хр мба 
1540843 аб 
1540844 куц

Андрухович С. Фелікс Австрія: роман. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 290 с.

Після перегляду романтично-фантазійної стрічки «Віддана» за мотивами роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія» я захотіла прочитати цей роман. До фільму не увійшли деякі сюжетні лінії роману, деякі речі навпаки з’явилися, проте письменниця наполягає, що порівнювати книгу та фільм не варто. Ця книга захопила з першої і не розчарувала до останньої сторінки, а відкритий фінал особисто мені дає надію та дозволяє уявити власне закінчення історії, щасливе для усіх героїв. До останнього речення не покидає відчуття, ніби ти разом з героями ходиш тими ж вузькими вуличками Станиславіва, чуєш гамір міста, відчуваєш неймовірний запах прянощів у крамниці, приймаєш гостей в салоні, сидиш у театрі, працюєш в майстерні. Найбільшу насолоду від прочитаного я отримала саме від опису людей, їхнього побуту, тогочасної моди, безлічі крамничок, святкувань, різноманітних смаколиків, описаних з особливою любов’ю та знанням справи. На сторінках книги все це оживає та зачаровує.

Однозначно рекомендую прочитати книгу і після цього, подивитися фільм.



 

1556891кп хр 
1556892 аб

Аткінсон Кейт. За лаштунками в музеї: роман / К. Аткінсон ; пер. з англ. Я. Стріха. – К. : Наш формат, 2018. – 350 с.

Як затятий книголюб обожнюю читати не про одного головного героя, а про всю родину!
Сімейні саги дозволяють поринути у світ кількох поколінь, побачити як змінюються традиції, часи, як дорослішають улюблені герої. З книг цього жанру я дізнаюся багато сімейних таємниць  і секретів різних сімейств. Дебютний роман британської письменниці Кейт Аткінсон — сімейна сага, в якій описується життя та долі шести поколінь напрочуд проблемної йоркширської сім’ї.

Чому ж книга має саме таку назву? В місті Йорк, де якраз відбуваються події роману, є замок-музей. Серед його експонатів є фотографії фасадів старих будинків міста, подібних до того, в якому проживає сім'я Рубі, головної героїні. Саме тому родинна сага має таку назву. З цією книгою я зазирнула за лаштунки родинних фотографій і поринула у загадковий світ сімейних таємниць. Стосунки батьків Рубі, історія життя прабабусі Алісії та її сімох дітей. Про долі членів родини у різних країнах і на різних континентах, куди закидала їх доля. Вони то зникають, то знову з’являються у найнеочікуваніший спосіб... Це не детективна історія зі справді детективним сюжетом.



 

в1568001кп чз 
в1568002 аб 
ф1570582 хр

Аткінсон Стюарт. Котячий путівник нічним небом; пер. з англ. Г. Яновська ; худож. Б. Кірні. – Х. : Жорж, 2019. – 65 с. : кольор. іл.

Якщо вашій дитині від 3–6 років, вона захоплюється зоряним небом і питає вас про безмежний Всесвіт, ця книга буде гарним помічником і своєрідним доповненням до дитячого телескопу.

Разом із досвідченим гідом-звіздарем – кішкою Феліцією дитина навчиться знаходити і впізнавати найвідоміші сузіря та планети, помилується полярним сяйвом і дослідить найвіддаленіші куточки космосу. У цьому путівнику є все, що необхідно знати майбутньому досліднику зоряного неба: наукові факти, легенди, корисні поради. Книжка яскрава, велика за форматом, тож розглядати її з малечою буде зручно і цікаво. У кінці є маленький корисний словничок і покажчик. Рекомендую почати знайомство з космосом та вирушити у незабутню мандрівку зоряним небом із цією книгою.



 

1557518кп хр 
1557519 аб 
1557520 куц

Плющ Леонід. Його таємниця, або «Прекрасна ложа» Хвильового. – К. : Комора, 2018. – 798 с.

Історією України та біографіями різних українських діячів я захопився зовсім недавно, і в пошуках відповідної літератури побачив книгу Леоніда Плюща. На мене чекала захоплива філологічна подорож магічними світами Рудольфа Штайнера, чиє антропософське вчення було популярним серед культурної еліти «Розстріляного Відродження», а головне — подорож сторінками не менш «магічних» текстів Михайла Хвильового, які під уважним оком автора набувають цілком несподіваних смислів і значень. Це справжнє фундаментальне дослідження, якому Леонід Плющ присвятив понад двадцять років праці, видання пропонує радикально новий погляд як на творчість Михайла Хвильового, так і загалом на «1920-ті» роки. Книга дуже пізнавальна, читається легко та швидко. Можу порадити книгу філологам, культурологам, історикам, літературознавцям і звичайним читачам, які цікавляться українською культурою та видатними людьми нашої країни.



 

1557231 аб 
1557230кп чз

Гаврош О. Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу: пригодницька повість. – 4-те вид. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. – 174 с. : іл.

Чудова пригодницька повість відомого дитячого письменника Олександра Гавроша розповідає про яскраві пригоди неперевершеного гірського силача Івана Сили. Прототипом головного героя повісті став легендарний закарпатський богатир Іван Фірцак, який виборов звання чемпіона Чехословаччини та Європи з кількох видів спорту і об’їздив півсвіту, виступаючи в цирку, де здобув чимало яскравих перемог. Іван Сила виріс серед чудової карпатської природи у великій родині. Батько вирядив хлопця з дому, бо не міг прогодувати малолітнього богатиря, адже той їв за чотирьох. Шукаючи долі в місті, Іван ще з перших самостійних кроків зазнав неприємних пригод. Він не боїться ніякої роботи та випробувань, які життя постійно «підкидає» протягом усього шляху спортсмена. Ні робота у цирку, ні праця вантажником, ні «хитрощі» конкурентів під час змагань не зламали його. Чесний, відкритий, благородний, Іван ще не раз потрапляв у халепи, але завжди знаходив достойний вихід із найскладніших ситуацій. Автор не погрішив проти закону жанру, адже в казках завжди перемагає добро і благородство.



 

1554170кп чз 
1556833 аб

Айраксинен Т. Щастя. Відверте і чітке бачення щастя і того, чому у нас його немає; пер. з фін. І. Малевич. – Львів : Вид-во Анетти Антоненко ; К. : Ніка-Центр, 2017. – 208 с.

Читаючи різні книги на тему щастя, особливо цікаво читати фінських авторів, адже, здавалося б, саме 85% фінів називають себе щасливими. Мені як психологу було цікаво ознайомитися з формулою щастя Тимо Айраксинен. Автор знає, що щастя у кожного своє, та йому не байдуже, чи розуміє це людина, що потрапила у пастку світу з його невситимою гонитвою за щастям.

Основний парадокс у тому, що люди народжуються щасливими. Любов до життя є секретом щирого дитячого щастя. В дорослому житті виникає потреба шукати щастя, однак виявляється – не все так просто. Щоб зрозуміти до чого-таки дійшов автор, потрібно думати разом із ним, іронізувати разом із ним, падати разом із ним у прірву розчарувань і підводитись. Автор  сподівається, що книга розважить читача, бо, на його думку, книги – частина щасливого життя.



 

1573538кп чз

Кулик В. Мовна політика в багатомовних країнах. Закордонний досвід та його придатність для України. – Київ : Дух і літера, 2021. – 309 с.

Мовне питання існує стільки, скільки й сама Україна, і війна тут нічого не змінила. Мова не завадила українцям утилізовувати окупантів, а слово «паляниця» стало нездоланною перешкодою для бомжів з найвеличнішої армії всесвіту та частиною нової історії нашої держави. Мова не розділила українців у спротиві окупантам, що зайве підтвердило особливість нашої мовної ситуації. Про це пише автор: опитування демонструють, що незалежно від мовних преференцій українці вважають мову основою ідентичності, воліють більшого її поширення та вважають нинішню ситуацію [зросійщення] ненормальною. Володимир Кулик докладно дослідив нинішній стан та історичні витоки мовної політики сімнадцяти країн, а потім проаналізував можливість запозичити певні успішні закордонні зразки в Україні. Хоча книга спирається на великий обсяг наукової літератури, вона написана зрозумілою для нефахових читачів мовою, тому буде корисною не тільки науковцям, а й усім, хто цікавиться мовними проблемами в Україні та світі.



 

1573519кп чз

Коломійчук Б. Експрес до Ґаліції: роман. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 346 с.

Дуже люблю детективи. А особливо ті, що і читати цікаво, і коли вже сторінки добігли кінця, усі таємниці розкриті, проте все одно відчуваєш вишуканий «післясмак». На мій погляд, «Експрес до Галіції» один із кращих романів історико-детективного жанру. Цікавий, захоплюючий, атмосферний. Події починаються у Венеції, продовжуються у Швейцарії, а завершуються у Галіції. Автор майстерно веде за собою з магічною силою, занурюючи нас у світ таємниць та шпигунських ігор. В цьому романі можна знайти все: вбивства, таємничі рукописи, шантаж міністра поліції, краплю еротики, такої чуттєвої, яка не виходить за межі. Ну і, звісно, головний герой – комісар Адам Вістович – принциповий, рішучий, готовий йти до кінця заради відновлення правди, якою вона не була б. Фінал не розчарував. Хто знає Львів, то ця книга буде для нього додатковим бонусом, щоб пригадати, або при нагоді самому походити місцями описаними в детективі. Тож рекомендую роман під горнятко кави всім шанувальникам історичного детективу.



 

1537890кп хр чз 
1537891 аб

Роздобудько І. Одного разу...: роман. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 224 с.

«Одного разу» – це книга-сповідь від письменниці, історія життя з «авторськими коментарями». Вона не має певної структури, а скоріше нагадує нотатки, сповнені емоційних переживань, або щоденникові записи адаптовані «для сторонніх очей». Разом з цим твором я ніби мандрувала у часі, повертаючись у скрутні 80-ті з «перебудовою» та шалені 90-ті з буханцями хліба по 26–40 тисяч і невід’ємним духом авантюризму. Книга особлива, попри те, що авторка називає її «неправильною книгою». Неправильною в тому сенсі, що вона не підпорядковується жодним літературним шаблонам, як і саме життя не можна з певністю окреслити контурами. Її можна читати з будь-якого місця, відкладати і повертатися через деякий час до неї знову. Це, як щира дівоча бесіда, яка ніколи не закінчується, проте дарує неймовірну насолоду. Мені було вельми цікаво не тільки дізнатися більше про відому письменницю, але і її ставлення до подій свого життя.

Ф1568140 778 К 34
Келбі С. Цифрова фотографія: фоторецепти.- Харків: Вид-во "Ранок": Фабула, 2020

 
У цій книзі багато інформації, яка змусить вас вигукнути "Ага, ось як вони це роблять!" Усе чітко, по суті, без складної мови професйцних фотографів - отже, користуйтеся нею легко. Автор дає вам те, чого ви чекали: цілу книжку чудових фоторецептів. Але він пішов далі, додавши фотографію "за лаштунками" для кожного рецепта. Це дозволить копнути трохи глибше і справді відкрити силу цих рецептів. Це- книжка про те, яку кнопку треба натиснути, які налаштування використати, як і коли це потрібно робити. 100 найпопулярніших "фішок" фотографів допоможуть вам професійно фотографувати вже сьогодні.

Ф1543521 30у.г К 48
Кпейборн А. Історія винаходів.- К., 2015

 
Тостери, мобільні телефони, телевізори й комп'ютери, автомобілі й шоколадні батончики, літаки та навіть улюблені нами всіма джинси... ми маємо всі ці чудові й такі корисні речі завдяки невгамовній жазі людини до нового, небаченого, кращого. Читачеві пропонуються не просто сухий перелік фактів. Адже за кожним винаходом стоїть чиясь доля, пошуки й змагання творчих думок - тобто реальне життя з його злетами, невдачами й, звісно ж, відкриттям і винаходами.

1449897 иск, 1449898 бф 85.318.5 (4Укр)
Симоненко В. Українська енциклопедія джазу. - К. : Центрмузінформ , 2004. - 231 с..

 

«Українська енциклопедія джазу» - переш довідкове видання, у якому робиться спроба дати цілісну картину історії джазу в нашій країні. Видання містить понад 500 статей, з яких читач довідається про виконавців, керівників оркестрів і ансамблів, композиторів, музикознавців та аранжувальників. Також в енциклопедії подано інформацію про фестивалі, теле- і радіопередачі, джаз-клуби та інші об’єднання й організації.

Видання стане у нагоді музикантам-професіоналам, музикознавцям, викладачам й студентам музичних навчальних закладів, а також широкому колу читачів, які цікавляться джазом.

Ф'572476 004.4 Ф 82
Фрімен Е. Heard First Патерни проєктування.- Харків: ВД "Фабула", 2020

 
"Патени проєктування"- ваша книжка, якщо вам хоч колись доводилося стикатися з проблемами дизайну програмного запезпечення. вам не доведеться "винаходити колесо" - просто скористайтесь зведеним докупи величезним досвідом розробників і можливостю використовувати найкращі практики. 

Ф1553647 635.1.8(075.8) Ч-49
Чернищенко В.І. сучасні технології овочівництва відкритого грунту.- Житомир, Рута 2017

 
Детально висвітлено біологічні особливості овочевих культур і картоплі, подано комплекс агрозаходів для одержання стабільного вожаю у відкритому грунті (зокрема, вибір ділянки для кожного виду та сорту, підготовка грунту, рекомендовані добрива, способи вирощування розсади, засоби захисту рослин від шкідників і хвороб, застосування сучасних систем зрошування). наводяться також кращі районовані сорти овочевих культур.