Листопад  2022 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

1572522 82Б93
Бута Є. Моніка Беллучі. Хто пробачить мою красу.-Харків : Вид-во

 

Моніка Беллуччі - всесвітньо відома актриса і надзвичайна красуня. Вона народилась в невеликому італійському містечку. Не всі були в захваті від її краси - "Люди можуть пробачити розум ,навіть талант, але красу -  ніколи."   Саме тому щоб довести, що вона не тільки красива, вона після школи обрала юридичний факультет університету в Перуджі. 1988рік став переломним у житті Моніки - вона уклала контракт з всесвітньо відомим модельним агенством.

Приголомшлива біографія діви італійського кінемотографу у цій книзі.

1571516 иск 821.161.2'06:792(477) В 55
Вишня О. Театр – це велике знаряддя / О. Вишня ; упоряд., авт. передм. С. Гальченко . - Київ : Саміт-книга, 2020. - 448 с. : фот.

 

Остап Вишня був великим любителем театрального мистецтва і не тільки як глядач, але й проявив себе як професійний театрознавець і драматург, автор близько 20 творчих портретів відомих українських акторів і режисерів. Він написав популярні свого часу музичний гротеск «Вій», створений за мотивами творів М. Гоголя і М. Кропивницького, а також музичну комедію «Запорожець за Дунаєм», яка через героїв класичної опери С. Гулака-Артемовського в гумористичних сценах відтворює життя української еміграції 1920-х років.

Видання містить драматургію Остапа Вишні, його рецензії, статті, фейлетони, усмішки, а також уривки зі спогадів актора-березільця Йосипа Гірняка, співкамерника Остапа Вишні по харківській в’язниці початку 1934 року, а згодом і співтабірника в центрі Ухт-Печлагу місті Чиб’ю та керівника табірного театру, які доповнюють дане видання цікавими фактами до біографії Остапа Вишні.

1573298 иск 1573299 аб 821.161.2'06-312.
Шевчук В. Страсті за Миколаєм (Микола Лисенко) : роман. - Київ : Центр учбової літератури, 2021. - 586 с.

 

Микола Лисенко – основоположник української класичної музики, видатний композитор, піаніст, диригент і громадський діяч, творчість якого в минулому столітті досліджували музикознавці, а от життя композитора з його складними, нерідко драматичними і трагічними подіями, суспільне й побутове середовище, в якому він жив, не були висвітлені належною мірою. І ось роман Василя Шевчука «Страсті за Миколаєм (Микола Лисенко заповнив цю прогалину. Видання є ґрунтовним твором про Миколу Лисенка, в якому автор дає розгорнуту картину його життєвого і творчого шляху.

Книга стане у нагоді всім, хто цікавиться видатними діячами культури та мистецтва.

1558498 821.112.2 Ш69.
Шлінк Б. Ольга. -Харків:.-2019.-192с.

 

Сучасного німецького письмеменника Б.Шлінка заслужено порівнюють із Г.Гессе та Е.М.Ремарком.Його роман "Читець" приніс йому всесвітню славу.

Нова книга Бернгарда Шлінка  про долю жінки, яка попри всі випробування долі, зберігає любов  та надію. Ольга, головна героїня, з дитинства боролась та була сильною.Своє єдине кохання вона пронесла через все життя. ЇЇ коханий - дослідник  нових земель, тому щоразу Ольга терпляче чекала його і писала листи. І в цих листах просліжується трагедія Ольги, як матері.