Стосується кожного

Суспільство
 

 

 

  •   Не Зеленський: стало відомо, хто отримає Нобелівську премію миру.
    7 жовтня, було названо лауреатів Нобелівської премії миру. Як повідомляє ВВС її отримали російський правозахисний центр «Меморіал», який у росії вважають «іноагентогм» і який суд у Москві вирішив остаточно ліквідувати у грудні 2021 року, а також засновник білоруської правозахисної організації «Весна» Алесь Біляцький та український Центр громадянських свобод

  •   Досвід показує - росіяни тільки вбивають: WSJ пояснив, чому США мають бути "за Київ".
    Вашингтон має переконати американське суспільство дати Києву допомогу, інакше Буча стане не "єдиною кривавою сторінкою" цієї війни.

    • https://www.unian.ua/war/dosvid-pokazuye-rosiyani-tilki-vbivayut-wsj-poyasniv-chomu-ssha-mayut-buti-za-kijiv-12489165.html


  •   Україна переозброюється до 2024 року новими бригадами і старими танками, - Forbes.
    Зворотний бік модернізації: танки Т-62, що використовуються обома сторонами війни, мають свої оригінальні дизельні двигуни потужністю 620 кінських сил, сильно поступаючись сучасним танковим двигунам.

  •   США хочуть, щоб Україна зосередилася на виробництві своєї зброї в 2024 році, - NYT.
    Президент Володимир Зеленський вже зустрічався з керівниками американських військових підрядників під час візиту до Вашингтона минулого тижня, щоб обговорити питання локалізації виробництва.

  •   Україна переозброюється до 2024 року новими бригадами і старими танками, - Forbes.
    Зворотний бік модернізації: танки Т-62, що використовуються обома сторонами війни, мають свої оригінальні дизельні двигуни потужністю 620 кінських сил, сильно поступаючись сучасним танковим двигунам.

  •   США хочуть, щоб Україна зосередилася на виробництві своєї зброї в 2024 році, - NYT.
    Президент Володимир Зеленський вже зустрічався з керівниками американських військових підрядників під час візиту до Вашингтона минулого тижня, щоб обговорити питання локалізації виробництва.

  •   Новий уряд Польщі звільнив усіх керівників державних ЗМІ.
    Це відбулося відповідно до парламентської резолюції, спрямованої на відновлення неупередженості державних ЗМІ, які довгий час вважалися рупорами правонаціоналістичного уряду PiS.

  •   Орбан прийняв запрошення Зеленського щодо зустрічі.
    Прем'єр-міністр Угорщини стверджує, що Зеленський запропонував йому зустріч раніше цього місяця для "проведення переговорів".



  •   Німеччина відправила в Україну новий пакет допомоги: що до нього увійшло.
    Берлін відправив зенітні установки, боєприпаси різних типів, безпілотники і дещо ще.



  •   Ракетна програма КНДР: Білий дім звернувся по допомогу до хакерів, - Politico.
    Адміністрація Байдена докладає все більше зусиль для протидії північнокорейським хакерам на тлі стурбованості, що їхні крадіжки криптовалюти сприяють розробці збройових програм країни.

  •   Вікенд в Болоньї: чим вражає туристів розкішна "темна конячка" Італії.
    Попри те, що Болонья вважається одним з найважливіших міст Італії, вона аж ніяк не входить то переліку топових місць, куди прямують масові туристи. Насправді ж це місто з багатою історією є неймовірно цікавим, а відсутність натовпів роблять його ще більше привабливим. УНІАН.Туризм розповість, що варто спробувати та подивитися за вікенд в місті веж, студентів та мортаделли.

  •   Шанс для великої гри. Як Віктор Орбан використовує європрагнення України.
    Віктор Орбан відчув, що час для його гри прийшов. Однак він розуміє, що це марафон, а не спрінт, що все і одразу отримати не вдасться. Таке розуміння потрібне і нам. Загрози заблокувати початок наших переговорів з ЄС про вступ та виділення 50 млрд євро на наступні чотири роки - серйозні, їх не варто недооцінювати. Саме тому сьогодні Голова Євроради Шарль Мішель у Будапешті. Але Віктор Орбан знає, що це не тільки про наступний грудневий саміт ЄС. "Все або нічого" - такого в ЄСівській політиці не буває. Це, скоріше, притаманно нам. Тим більше, що питання про 50 млрд, теоретично, можна вирішити і без Орбана, хоча, звісно, небажано.



  •   Зеленський: Україні потрібно почекати з контрнаступом (ВІДЕО).
    "Українська армія все ще потребує “деяких речей”, зокрема бронетехніки".

  •   Росія погрожує розірвати "зернову угоду" та оголосила ультиматум (ВІДЕО).
    Росія нібито продовжує стикатися з бар'єрами в експорті сільгосппродукції та "не може миритися з лицемірством і подвійними стандартами".

  •   За яких умов ПФУ автоматично призначає субсидії ВПО на неопалювальний період. Роз'яснення від Мінреінтеграції.
    На неопалювальний період Пенсійний фонд України автоматично перепризначає житлові субсидії внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які отримували їх у попередньому опалювальному сезоні.

  •   На параді у Москві Лукашенко виглядав хворим і не пішов на сніданок із Путіним — ЗМІ.
    Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, який напередодні прибув до Москви, за даними ЗМІ, після участі у параді 9 травня на Красній площі без затримок повернувся у Мінськ. У Москві він не брав участі у сніданку з президентом РФ Володимиром Путіним та іншими іноземними лідерами. А також не став іти кількасот метрів пішки на покладання квітів, передає білоруське Радіо Свобода.

  •   9 травня військо РФ завдало 20 ракетних та 30 авіаційних ударів — Генштаб ЗСУ.
    9 травня військо РФ завдало 20 ракетних та 30 авіаційних ударів, здійснило близько 30 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах. Про це інформує Генштаб ЗСУ у своєму вечірньому зведенні.

  •   5 головних новин 9 травня.
    Нічний ракетний обстріл України (майже все збили), нова допомога на 1,2 млрд доларів від США, Урсула фон дер Ляєн прибула до Києва. Суспільне зібрало 5 головних новин дня дуже коротко, аби ви лишались в курсі подій навіть за слабкого сигналу інтернету.

  •   "Неприємне, гнітюче враження": Данілов прокоментував парад у Москві.
    Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов назвав парад 9 травня на Красній площі у Москві "парадом переляку та страхіття, яке є у Путіна".

  •   441 день повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Текстовий онлайн.
    10 травня — 441 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

  •   Тривають бої за Бахмут та Мар’їнку, росіяни вивозять з Енергодара сім'ї працівників ЗАЕС — Генштаб.
    Війська РФ здійснили 46 атак на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Найзапекліші бої тривають за Бахмут та Мар’їнку. Сили оборони завдали близько 20 ударів по позиціях росіян.

  •   У Швейцарії провели одні з найбільших військових навчань за 30 років.
    У Швейцарії пройшли одні з найбільших військових навчань за останні 30 років. Під час тренувань відпрацьовано відбиття нападу вигаданого ворога, кидали гранати та стріляли бойовими боєприпасами, демонструючи можливості самооборони, які визначають їхній "збройний нейтралітет".

  •   20 танків та бронемашин, 15 крилатих ракет та 690 солдатів: Генштаб назвав втрати військ РФ за добу.
    Станом на ранок 10 травня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 196 310 військовослужбовців. Про це йдеться у повідомленні Генштабу Збройних сил України.

  •   В ISW назвали мету останніх ракетних ударів по Україні.
    Остання серія ракетних ударів по Україні свідчить, що Росія більше зосереджені на підтримці регулярної серії атак, ніж на фактичній ефективності ударів.

  •   У Жовтих Водах на Дніпропетровщині перейменували 33 топоніми.
    У Жовтих Водах на Дніпропетровщині перемейнували 13 вулиць, 20 провулків та один майдан. Відповідне рішення під час сесії 27 квітня ухвалили депутати міської ради. Про це йдеться на сайті міської ради Жовтих Вод.

  •   Незаконно забудував території природно-заповідного фонду. Громаді Києва завдано збитків на майже 400 тис. гривень.
    Підробивши документи, чиновник побудував на території острову Долобецький будівлю. Таким чином він зайняв родючий ґрунт з території регіонального ландшафтного парку та спричинив збитки громаді у розмірі майже 400 000 гривень. Про це повідомляє пресслужба Головного управління Нацполіції Києва.

  •   Не міг самостійно дихати. Львівські медики прооперували немовля з рідкісною патологією.
    Львівські медики прооперували немовля з рідкісною патологією — кістковою атрезією хоан, тобто зрощенням носових отворів. Через це немовля не могло самостійно дихати та їсти. Історію одужання тримісячного Максима розповіли у Першому медоб'єднанні Львова.

  •   Вночі росіяни обстріляли Краматорськ ракетами С-300.
    Вночі росіяни завдали удару по Краматорську, двома ракетами С-300. Всього за минулу добу окупанти обстріляли 5 населених пунктів.

  •   Росія не має достатньо боєприпасів для успішного наступу — британська розвідка.
    Проблеми з логістикою залишаються в центрі російської кампанії в Україні. Росія не має достатньо боєприпасів для досягнення успіху в наступі. Про це свідчить інформація про імовірне звільнення відповідального за логістику заступника міністра оборони Росії, генерал-полковника Михайла Мізинцева.

  •   В ISW пояснили, чому Міноборони РФ активно інформує про ракетні удари по Україні.
    Міноборони Росії змінило свою риторику і активно інформує про ракетні удари по Україні на тлі занепокоєння в російському інформаційному просторі щодо українського контрнаступу. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

  •   Авіація Сил оборони за добу знищила 3 російських ЗРК — Генштаб ЗСУ.
    Авіація Сил оборони за добу знищила 3 російських зенітно-ракетних комплекси та завдала 7 ударів по районах зосередження особового складу окупантів. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 2 травня. Також збито російський розвідувальний БпЛА типу “Орлан-10”.

  •   У Фінляндії можуть зʼявитися військові бази США — Helsingin Sanomat.
    США і Фінляндія обговорюють двосторонню оборонну угоду, яка дозволить американським військам використовувати фінську землю та бази для навчання, зберігання техніки та озброєнь.

  •   РФ наступає на 4 напрямках, відбито 41 атаку окупантів — Генштаб ЗСУ.
    Окупанти продовжують наступати на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках — відбито 41 атаку російських військових. В епіцентрі бойових дій залишаються Бахмут і Мар’їнка, українські воїни тримають оборону. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 2 травня.

  •   Знятий чи виключений з військового обліку? Адвокат пояснив, для кого дозволено виїзд за кордон.
    Під час воєнного стану та загальної мобілізації обмежена кількість чоловіків має право на виїзд за кордон. Нерідко українці плутають, якій категорії дозволено залишати територію країни — виключеним чи знятим з військового обліку

  •   З 1 квітня українці зможуть платити податки по-новому: що відомо.
    З 1 квітня в Україні набирає чинності закон № 2888, який передбачає сплату податків та зборів електронними грошима. Закон вносить зміни до Податкового кодексу в частині особливості сплати податків та зборів електронними грошима, обмежень при здійсненні таких операцій

  •   Військові будуть отримувати виплати за купівлю житла за новими правилами: рішення Кабміну.
    На засіданні Кабміну було прийняте рішення щодо вдосконалення порядку виплати цієї компенсації, повідомили у Міністерстві у справах ветеранів. Зокрема, Кабмін надав право на отримання грошової компенсації для придбання житла ветеранами війни з інвалідністю I-ІІ групи, яка настала внаслідок військової агресії рф проти України, та родинами загиблих (померлих) захисників

  •   Як українцям уникнути подвійного оподаткування: пояснення юриста.
    Багато хто з українців, які виїхали за кордон, рятуючись від війни, продовжили віддаленно працювати на українського роботодавця. До речі, минулого літа в Польщі заявляли, що біженці можуть не платити податки протягом півроку з моменту в`їзду, але восени 2022 року цей термін подовжували

  •   За порушення норм суспільної моралі буде відповідальність: Смирнов про експлуатацію патріотичної тематики.
    Останнім часом у суспільстві викликає неабияке обурення експлуатація військово-патріотичної тематики в комерційних цілях. Це створює запеклі баталії у соцмережах. Тож перешкодити такому комерційному використанню подій, під час яких загинули люди, а також унеможливити випадки використання інших чутливих назв, образів та знаків, пов’язаних з опором російській військовій агресії, вирішили на законодавчому рівні

  •   Як отримати відстрочку від мобілізації в Україні.
    В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Однак на фронт можуть призвати не всіх: військовозобов’язані, які мають відстрочку, не можуть бути мобілізовані

  •   Українці можуть підтверджувати трудовий стаж онлайн.
    В системі Пенсійного фонду України зберігаються дані та, починаючи з 2000 року, генерується електронна трудова книжка, повідомила пресслужба Мінреінтеграції України

  •   Що робити, якщо принесли повістку, а військовозобов’язнаний за кордоном: відповідь юриста.
    Як відомо, на диппредставництва України поклали обов'язок інформувати українців, які перебувають за кордоном, про початок нового призову, мобілізації, а також сприяти поверненню додому військовозобов'язаних та резервістів під час режиму воєнного стану на батьківщину

  •   Плюс 10 днів відпочинку для батьків: у Раді готують важливі зміни до закону про відпустки.
    У Верховній Раді, якій раніше пропонували збільшення тривалості основної відпустки нічним працівникам, зареєстровано проект закону стосовно ще деяких змін в цій царині

  •   Яка процедура позбавлення батьківських прав в Україні.
    Трапляється, що один із батьків не бере участі у вихованні дитини, не цікавиться здоров’ям, не допомагає фінансово, не виявляє жодного батьківського піклування без поважної на те причини. І тоді іншу сторону цікавить, які є підстави позбавлення батьківських прав

  •   Як в Україні зробити бронювання військовозобов’язаних для підприємств.
    Від 27 січня вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час»

  •   Скільки людей із однієї родини мають право мобілізувати: юрист дав відповідь.
    Через повномасштабне вторгнення росії та необхідність захищати свої землі в Україні уже майже рік триває загальна мобілізація — кожен військовозобов'язаний громадянин може отримати повістку та бути призваним на фронт.

  •   Аліменти не стануть на заваді: в яких випадках субсидію призначать всупереч існуючим правилам.
    Домогосподарствам, у складі яких є боржники з оплати аліментів, зазвичай субсидію не призначають. Якщо у складі сім'ї є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість у виконавчих провадженнях про стягнення аліментів понад три місяці, то житлова субсидія домогосподарству не призначається

  •   Податки піднімуть, штрафи підвищать: на ФОПів чекають неприємні сюрпризи у 2023 році.
    В Україні, де ФОПи тепер можуть платити ЄСВ у мобільному додатку, з липня змінять частину податків. Відповідний законопроєкт уже розробив та зареєстрував Кабмін. Нововведення стосуватимуться ФОПів, які більше не зможуть користуватися особливими умовами оподаткування

  •   Працевлаштування за кордоном: перспективи та шанси українських біженців.
    а даними Міністерства економіки України, з країни виїхало близько 7 мільйонів людей; загалом бойові дії зачепили території, де було зайнято 10 мільйонів працівників, і щонайменше 5 мільйонів людей втратили роботу

  •   «Білий квиток» не є підставою для звільнення від мобілізації в Україні.
    Будь-яка людина, яка отримала повістку та прийшла до ТЦК та СП, буде спрямована на проходження військово-лікарську комісію. При цьому наявність «білого квитка» не є беззаперечною підставою для звільнення від мобілізації

  •   Чи мають право звільняти українців, які відсутні на роботі з невідомих причин.
    У зв’язку з воєнною агресією рф проти України, люди рятуючи життя, виїхали зі своїх міст в більш безпечні регіони України або за кордон. Відповідно, тривалий час через різні причини, такі працівники не мають можливість вийти на зв’язок з роботодавцем та повідомити про причини відсутності на роботі

  •   Хто в Україні може посвідчити заповіт в умовах воєнного стану.
    В минулому році Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 209 «Деякі питання державної реєстрації в умовах воєнного стану та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 164», а 19 березня набрав чинності наказ Міністерства юстиції України № 1118/5 від 11.03.2022 року «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату», які вносять зміни до порядку вчинення нотаріальних дій, що стосуються, зокрема, і заповітів

  •   Як в Україні укласти або розірвати шлюб з військовослужбовцем.
    У зв’язку з повномасштабним військовим вторгненням російської федерації в Україну та введенням 24 лютого 2022 року Указом Президента України № 64 воєнного стану, держава розробила окремий механізм реєстрації шлюбу для військовослужбовців , які не мають можливості бути фізично присутніми під час такої реєстрації

  •   Перебуваючи за кордоном, чимало українців стикається з проблемою відновлення втрачених або знищених документів. Як можна отримати картку платника податків, будучи не в Україні.
    Перебуваючи за кордоном, чимало українців стикається з проблемою відновлення втрачених або знищених документів. Як можна отримати картку платника податків, будучи не в Україні

  •   В Україні збільшили компенсації роботодавцям: деталі.
    Повномасштабна війна росії проти України зруйнувала багато підприємств і змусила мільйони українців переїхати до більш безпечних регіонів. Тому проблема безробіття стала однією з головних, яку має вирішувати Уряд

  •   В Україні збільшилась кількість випадків вручення повісток на вулицях: в ЗСУ пояснили причину.
    Під час воєнного стану та мобілізації військовозобов'язаним громадянам вручають повістки для того, щоб вони стали на облік. Часто це відбувається у найнесподіваніших місцях: у ТЦ, на заправках та на вулицях

  •   Після досягнення повноліття інвалідність дитині можуть встановити дистанційно, — пояснення МОЗ.
    Якщо дитина з інвалідністю, якій виповнилось 18 років, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, рішення про встановлення інвалідності комісія може приймати заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії

  •   Оформили паспорт, але забрати не змогли: де та протягом якого часу зберігатимуть ваші документи в умовах військового стану.
    Українці, у тому числі й переселенці, які через війну втратили паспорти, можуть відновити документи навіть без довідки ВПО. Якщо людина своєчасно не змогла забрати новий паспорт, документ ще певний час зберігатиметься у місцях видачі

  •   Цькування на роботі: яка відповідальність за мобінг в Україні.
    Останнім часом в Україні питання протидії психологічному насильству на роботі стало підійматися все частіше. Нещодавно Верховна Рада ухвалила відповідний закон, що передбачає адміністративну відповідальність за мобінг — цькування у колективі

  •   Як в Україні отримати та дарувати подарунки, не порушуючи закон.
    Статтею 23 Закону України «Про запобігання корупції» визначені чіткі правила та обмеження щодо отримання подарунків державними службовцями

  •   Українцям пояснили, чи можуть комунальники вручати повістки.
    В Україні воєнний стан та загальну мобілізацію продовжили на новий термін, тож деякі випадки вручення повісток українцям залишають низку запитань

  •   Чи повинні військовослужбовці сплачувати аліменти: роз’яснення.
    Якщо раніше фінансове утримання дитини проводилось із заробітної платні військовослужбовця, то згідно нововведень в законодавстві утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, крім виплат, що не мають постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом

  •   В тилу надбавок не буде: в Україні змінять суми виплат для військових.
    З березня в Україні буде змінено систему виплат винагороди для військових. Зокрема, надбавок позбавлять службовців, які перебувають у тилу

  •   Робота для українок в Європі: де варто шукати та на які суми можна розраховувати.
    Як відомо, після повномасштабного вторгнення росії в Україну близько 7 мільйонів українських біженців опинилися в Європі. Не всім їм вдалося знайти роботу, багато хто живе на допомогу або повертається додому

  •   Кого в Україні визнають непридатним до військової служби та чому з «білим квитком» теж можуть призвати.
    Війна в Україні триває вже майже рік, стільки ж йде загальна мобілізація, під час якої повістки можуть вручатися й обмежено придатним до служби, й тим, хто до неї не придатний

  •   Українським сім’м обіцяють грошову допомогу у розмірі 27 тисяч грн: як отримати.
    Громадяни України можуть отримати грошову допомогу від нового фонду Ukrainely, і прийом заявок уже розпочався. Максимальний розмір виплат одному отримувачу може скласти 27 тисяч гривень, однак у фонді можуть узгодити і меншу суму

  •   В Україні набули чинності «воєнні» зміни до закону про кредитування: у яких випадках і як можна призупинити виплату кредиту.
    В Україні, де майже рік триває повномасштабна війна, 28 січня 2023 р. введено в дію зміни до Закону «Про споживче кредитування» з метою підтримки позичальників, майно яких було знищено або зазнало пошкоджень внаслідок збройної агресії РФ

  •   Українцям, знятим із військового обліку, можуть вручити повістку: юрист пояснив нюанси.
    Чинне законодавство розрізняє поняття зняття та виключення з військового обліку. У свою чергу це також впливає на питання мобілізації таких громадян, адже законодавець по-різному регулює можливість призову на військову службу знятих і виключених з військового обліку громадян

  •   Як в Україні стягнути аліменти з боржника: роз’яснення.
    Чинним законодавством України визначено, що виконання судових рішень про стягнення аліментів здійснюють державні та приватні виконавці у порядку встановленому Законом України «Про виконавче провадження», з урахуванням Сімейного кодексу України, інших нормативно-правових актів, які регулюють відповідні правові відносини

  •   Трудові книжки, військові квитки: що тепер заборонено надсилати за кордон поштою.
    Урядом внесено зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку та уточнено перелік документів, які дозволено та заборонено пересилати у міжнародних поштових відправленнях

  •   Списки призовників вестимуть дипустанови: що чекатиме на «ухилянтів» за кордоном.
    З початком повномасштабного вторгнення рф за кордонами нашої країни опинилися до 8 мільйонів українців. Більшість з них — це жінки, діти та літні люди, проте, серед біженців є й чимало чоловіків призовного віку. Згідно з документом, військовий облік українців за кордоном вестимуть дипломатичні відомства, вони будуть також «сприяти поверненню» військовозобов'язаних в Україну під час мобілізації

  •   «Замовники сплачують додаткові податки»: як оподатковують ФОП-переселенців.
    Досить часто фізичні особи-підприємці (ФОП), які переїхали з окупованих областей в міста, підконтрольні Україні, скаржаться, що їхнім замовникам доводиться платити додаткові податки за надані ними послуги

  •   Що таке медіація і як вона реалізовується в Україні.
    Виникнення конфліктних ситуацій спонукує суспільство знаходити шляхи їх вирішення. Серед можливих варіантів подолання конфлікту і процедура медіації, яка все частіше використовується в Україні. Її суть полягає в участі посередника, який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації, проаналізувати ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли знайти той варіант рішення, який може задовольнити інтереси всіх учасників

  •   Як переселенцям в Україні успадкувати земельну ділянку.
    Через активні бойові дії на території нашщої держави частина українців вимушено залишили свої домівки та переїхали до інших регіонів. Втім багато осіб не встигли успадкувати земельні ділянки

  •   Що потрібно для розлучення.
    Українське законодавство передбачає два варіанта розторгнення шлюбу: через РАЦС або у судовому порядку. Перш, ніж розпочати процедуру розірвання шлюбу, одна із сторін надає всі необхідні документи у відповідну інстанцію

  •   Українцям роз’яснили підстави визнання заповіту недійсним.
    Якщо суд (за позовом заінтересованої особи) з’ясує, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі, заповіт може бути визнаний НЕДІЙСНИМ

  •   Як українцям дізнатися, чи не оформили на них кредит.
    Перед тим, як видати кредит, фінансові установи перевіряють кредитну історію потенційного позичальника. Адже саме оцінка кредитної історії є одним із основних факторів під час ухвалення рішення щодо видачі кредиту

  •   Яка відповідальність за мобінг в Україні у 2023 році.
    В грудні 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)», який визнає такі дії правопорушенням

  •   Як в Україні зняти арешт з банківського рахунку в умовах воєнного стану.
    Як можна зняти арешт із банківського рахунку під час воєнного стану? Що робити, якщо в установі, де він відкритий, відмовляються надати можливість клієнту користуватися рахунком? Які законодавчі підстави для використання заблокованих коштів?

  •   Громадський центр правосуддя: чи збільшується розмір аліментів через хворобу дитини?.
    Відповідно до норм статті 192 СК України розмір аліментів на утримання дитини, визначений судовим рішенням, не вважається незмінним. Згідно з частиною четвертою статті 273 ЦПК України, якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред’явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них

  •   В Україні шукатимуть військовозобов’язаних для мобілізації в шести державних реєстрах.
    Кабмін окрім постанови про новий порядок військового обліку в той же день ухвалив ще одну постанову, якою передбачив проведення звірки персональних даних українців

  •   Як в Україні відновити правовстановлюючі документи на нерухоме майно.
    Нерідко виникають ситуації, коли оригінал документа, що підтверджує право власності на нерухомість загублено, зіпсовано чи пошкоджено. Проте, процедура відновлення правовстановлюючого документа, виданого після 01 січня 2013 року та виданого до 01 січня 2013 року відрізняється

  •   Чи мають право звільняти українців, які відсутні на роботі з невідомих причин.
    У зв’язку з воєнною агресією рф проти України, люди рятуючи життя, виїхали зі своїх міст в більш безпечні регіони України або за кордон. Відповідно, тривалий час через різні причини, такі працівники не мають можливість вийти на зв’язок з роботодавцем та повідомити про причини відсутності на роботі

  •   Яке майно не підлягає поділу при розірванні шлюбу в Україні.
    Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу)

  •   Названо 15 категорій українців, яких не мобілізують до війська у 2023 році.
    З 24 лютого усі чоловіки віком від 18 до 60 років можуть бути призвані через загальну мобілізацію. Проте законодавчо передбачено підстави, за якими чоловіків не можна мобілізувати під час війни

  •   Законодавством не передбачено, але… Чи можна вручати повістки телефоном.
    Під час дії воєнного стану повістки в армію можуть роздавати не лише у громадських місцях, але й повідомляти про виклик до військомату по телефону. Всього цього вимагають особливі обставини, в яких нині живуть українці

  •   Українці в Туреччині зможуть отримати посвідчення водія цієї країни без складання іспитів, — МВС.
    В європейських країнах влітку цього року встановили єдині правила щодо користування водійськими правами для українців, які знайшли прихисток на території ЄС. А віднині набула чинності міжурядова угода з Туреччиною про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія

  •   Як дізнатися, чи не оформили на ваше ім’я кредит?.
    Перед тим, як видати кредит, фінансові установи перевіряють кредитну історію потенційного позичальника. Адже саме оцінка кредитної історії є одним із основних факторів під час ухвалення рішення щодо видачі кредиту

  •   Які критерії для встановлення інвалідності?.
    I, II чи III групу інвалідності встановлюють з огляду на те, наскільки порушені функції органів і систем організму людини та обмежена її життєдіяльність

  •   Пункти обміну іноземної валюти внесуть до реєстру.
    Національний банк України врегулював практичні питання формування та ведення Реєстру пунктів обміну іноземної валюти (далі – Реєстр). Необхідність запровадження Реєстру зумовлена введенням в дію з 1 січня 2023 року Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі»

  •   Як в Україні прийняти спадщину в умовах воєнного стану.
    Попри складну ситуацію в країні та війну з агресором у багатьох людей виникає необхідність у вирішенні спадкових питань, які в умовах воєнного стану вчиняються з урахуванням певних особливостей

  •   Як звільнитись з військової служби через проблеми зі здоров’ям: пояснює адвокат.
    Військовослужбовцям дозволяється звільнятись за станом здоров'я з військової служби. Також їм може надаватись відпустка з цієї ж підстави. Це право прописано в кількох нормативно-правових актах, зокрема в законі про відпустки військових

  •   Податок на землю: скільки українцям доведеться заплатити за земельний пай у 2023 році.
    У 2022 році в Україні було запроваджено на земельний пай, який з 2023 року мають сплачувати селяни і фермери, які через війну зіткнулися з небаченими раніше проблемами

  •   «Довідка до акту огляду МСЕК не є документом, який підтверджує інвалідність особи»: що слід знати про перетин кордону.
    У зв’язку з обмеженням права перетинання державного кордону окремими категоріями громадян, на адресу юристів продовжують надходити запитання із цього приводу. Які ж документи потрібні для виїзду за кордон чоловіка, що супроводжує особу з інвалідністю

  •   Як в Україні відкрити спадкову справу не за місцем відкриття спадщини.
    Наказом Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату» № 1118/5 від 11.03.2022, який набув чинності 19.03.2022, внесено зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (далі – Порядок) щодо правил заведення спадкових справ в умовах воєнного або надзвичайного стану

  •   Примусове виконання рішення суду: як українцям подати заяву у 2023 році.
    Заява про примусове виконання рішення подається до органу державної виконавчої служби або приватного виконавця у письмовій формі разом із оригіналом (дублікатом) виконавчого документа

  •   Держоргани перевірять дані про українців, що містяться в державних реєстрах.
    З метою забезпечення цілісності, повноти, достовірності реєстрових даних Уряд розпочав верифікацію інформації про фізичних осіб на підставі даних, що обробляються в державних інформаційних ресурсах

  •   Україна продовжила тимчасовий безвіз для британців ще на рік.
    Президент України Володимир Зеленський продовжив безвізовий режим в’їзду в Україну і транзитного проїзду через територію України для громадян Великобританії та Північної Ірландії. Безвіз діятиме до 30 січня 2024 року

  •   Чи можна оформити субсидію, якщо призупинено дію трудового договору?.
    Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» субсидія може бути призначена людині, з якою призупинено дію трудового договору, але за певних умов

  •   З 1 січня змінилися правила засвідчення документів апостилем.
    01 січня 2023 року набрав чинності п.1 Постанови КМУ від 27.05.2022 №631 «Про внесення змін до пункту 1 постанови КМУ від 18.01.2003 р. №61». З цієї дати передбачено надання повноважень на проставлення апостилю

  •   Які ознаки безпечності нехарчової продукції?.
    Загальні принципи маркування нехарчової продукції знаком відповідності технічним регламентам визначені Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності»

  •   Українцям продовжили відстрочку від мобілізації: деталі.
    Кабінет міністрів України ухвалив рішення про продовження ще на місяць відстрочки від призову для заброньованих військовозобов’язаних під час мобілізації

  •   Як переселенцям в Україні успадкувати земельну ділянку.
    Через активні бойові дії на території нашщої держави частина українців вимушено залишили свої домівки та переїхали до інших регіонів. Втім багато осіб не встигли успадкувати земельні ділянки

  •   Як переселенцям в Україні успадкувати земельну ділянку.
    Через активні бойові дії на території нашщої держави частина українців вимушено залишили свої домівки та переїхали до інших регіонів. Втім багато осіб не встигли успадкувати земельні ділянки

  •   Витяг про несудимість можна буде отримати у застосунку Дія.
    Незабаром отримати витяг про несудимість можна буде в кілька кліків у застосунку Дія. Долучайтеся до бета-тесту за посиланням: https://t.me/diia_beta_bot

  •   Названо 15 категорій українців, яких не мобілізують до війська у 2023 році.
    Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено до 19 лютого 2023 року, тому повістку можуть отримати усі чоловіки призовного віку. Протягом року в Закон про мобілізацію та Закон про військову службу внесені зміни, які звільняють від призову громадян України за більш як 15 ознаками

  •   Чи підлягають оплаті лікарняні, якщо працівник у декретній відпустці?.
    Під час відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за застрахованою особою зберігається цілий ряд соціальних і страхових гарантій

  •   Чи мають право звільняти українців, які відсутні на роботі з невідомих причин.
    У зв’язку з воєнною агресією рф проти України, люди рятуючи життя, виїхали зі своїх міст в більш безпечні регіони України або за кордон. Відповідно, тривалий час через різні причини, такі працівники не мають можливість вийти на зв’язок з роботодавцем та повідомити про причини відсутності на роботі

  •   Цькування на роботі: яка відповідальність за мобінг в Україні.
    Останнім часом в Україні питання протидії психологічному насильству на роботі стало підійматися все частіше. Нещодавно Верховна Рада ухвалила відповідний закон, що передбачає адміністративну відповідальність за мобінг — цькування у колективі

  •   Як в Україні стягнути аліменти з боржника: роз’яснення.
    Чинним законодавством України визначено, що виконання судових рішень про стягнення аліментів здійснюють державні та приватні виконавці у порядку встановленому Законом України «Про виконавче провадження», з урахуванням Сімейного кодексу України, інших нормативно-правових актів, які регулюють відповідні правові відносини

  •   Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
    Постанова Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 про ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

  •   Прийматимуть на роботу тепер лише з військовим квитком: в Україні запроваджено новий порядок військового обліку.
    В Україні, де триває загальна мобілізація Кабмін затвердив новий порядок військового обліку. Відповідну постанову № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» було прийнято 30 грудня 2022 року

  •   Плюс 20 тисяч щомісяця: українцям-героям встановили додаткові виплати із січня-2023.
    Бійцям, із зарплатні яких тимчасово не вираховують військовий збір, з 1 січня 2023 року встановлені щомісячні доплати. Йдеться про військовслужбовців, яким присвоєно звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка», лицарям ордену «Богдана Хмельницького» та кавалерам ордену «За мужність»

  •   Чи законно вручення повісток на вулицях та блокпостах: у ЗСУ дали відповідь.
    В Україні продовжили режим воєнного стану та мобілізацію до 19 лютого. Отримати повістку можуть усі чоловіки призовного віку. Вручення повісток на вулиці та у громадських місцях можуть припинити, якщо військовозобов'язані вчасно передаватимуть до військкоматів свої оновлені облікові дані

  •   Виїзд дозволено: які групи чоловіків можуть перетинати кордон під час дії воєнного стану.
    Відповідно до правил, які діють на час воєнного стану в Україні, виїхати з України можуть певні категорії чоловіків — за наявності у них відповідних підстав та документів. Кабмін зробив деякі винятки, дозволивши поїздки за кордон і представникам певних професій

  •   Що загрожує українцям, які ігнорують повістки до військкомату: роз’яснення юриста.
    В Україні продовжено строки воєнного стану та загальної мобілізації, під час яких військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років можуть отримувати повістки від військкомату. Для тих, хто ігнорує вручену повістку, передбачені покарання

  •   Не мають права відмовити: чи обов’язково оформляти допомогу при отриманні довідки переселенця.
    Після запровадження у застосунку «Дія» комплексної послуги з одночасного оформлення «довідки переселенця» та допомоги на проживання ВПО все частіше можна почути на адресу юристів питання щодо того, чи обов’язково подаватися на фінансову допомогу, якщо заявнику потрібна лише довідка про взяття на облік

  •   Дискримінація в Україні: що робити та куди можна поскаржитись.
    Чи часто люди зустрічаються з дискримінацією? Чи багато з нас взагалі можуть ідентифікувати цю проблему? Щоб вирішувати проблему, потрібно знати нормативну базу та інструменти захисту своїх прав, розповідають фахівці БПД

  •   Допомога при народженні дитини: які документи потрібно зібрати українцям.
    Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, усиновителю чи опікуну з метою створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини

  •   Мобілізація в Україні: чи можуть призвати безробітних.
    В Україні продовжує діяти військовий стан та загальна мобілізація, тому особи, які не мають офіційного працевлаштування, перебувають на обліку в центрі зайнятості та не мають підстав для відстрочення від призову, можуть бути зняті з реєстрації в центрі та мобілізовані до армії

  •   Мобілізація в Україні: яку зарплату отримують військові.
    Через військову агресію РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років

  •   В Україні хочуть змінити правила вручення повісток.
    В Україні хочуть змінити порядок вручення повістки до суду, підставу для скасування судового рішення й разом з цим дозволити учасникам кримінального провадження брати участь у засіданні в режимі відеоконференції

  •   Чи можуть українців мобілізувати не в тій області, де вони зареєстровані.
    В різних регіонах України через війну триває мобілізація, якій підлягають військовозобов’язані чоловіки віком 18-60 років. Під час неї представники військкоматів не можуть призвати на службу жителя іншої області, але вправі перевіряти документи й просити стати на військовий облік за місцем проживання

  •   Страховий стаж: які періоди життя можуть включатися до нього, навіть якщо людина не мала роботи 19:50 — 11 грудня 2022.
    Страховий стаж — період, протягом якого людина підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісячно сплачено страхові внески у сумі не менше мінімального страхового внеску

  •   Чи можна в Україні звільнитися з військової служби: важливе роз’яснення.
    Військова служба у Збройних Силах України та інших військових формуваннях є державною службою особливого характеру, пов’язаною із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України

  •   Як волонтеру в Україні захистити свої трудові права.
    Розвиток волонтерської діяльності під час воєнного стану потребує додаткового регулювання трудових відносин. І роботодавці, і волонтери ставлять питання про те, яким чином оформити відсутність на роботі працівника, який здійснює волонтерську діяльність

  •   Українцям розповіли, чи можна не сплачувати борги спадкодавця.
    Приймаючи спадщину варто бути готовим до того, що до її складу можуть увійти не тільки права померлого родича, але і його обов’язки. До прикладу, за життя спадкодавець позичив у когось певну суму грошей або взяв кредит у банку і до своєї смерті не встиг повернути борг, то цей обов’язок переходить до його спадкоємців

  •   Волонтерство і пожертви. Україна увійшла в десятку найщедріших країн світу.
    Українці потрапили у топ-10 найщедріших націй світу у 2022 році. Рейтинг благодійності опублікувала авторитетна британська благодійна організація Charities Aid Foundation

  •   Створено платформу Together для підтримки українок, що вимушено виїхали закордон.
    Мільйони українців були вимушені залишити свої домівки, виїхавши в іншу частину України чи закордон. Together — це онлайн-платформа, яка допомагає українським жінкам отримати доступ до критично важливих ресурсів, необхідних для облаштування тимчасового життя поза межами їх домівок

  •   В Україні започаткували відзнаку "Золоте серце": її отримали 50 волонтерських організацій.
    В Україні започатковано нову відзнаку – "Золоте серце". Цього року її отримали представники 50 волонтерських організацій

  •   Зеленська, Тайра Вязовська: 8 українок увійшли до списку "100 жінок-2022" від ВВС.
    Вісім українок увійшли у список "100 жінок-2022" - проєкту ВВС, який відзначає досягнення у різних сферах життя

  •   Які документи потрібно змінювати українкам після заміжжя: повний список і процедура.
    Відповідно до ст. 35 Сімейного кодексу України, наречені мають право на вибір прізвища при реєстрації шлюбу. Подружжя має право вибрати прізвище одного з них як спільне для сім’ї

  •   Володимира Зеленського визнали людиною року.
    Президент України Володимир Зеленський став людиною року за версією Financial Times — його визнано втіленням мужності та стійкості українського народу в його боротьбі проти російської агресії

  •   Як особам з інвалідністю відновити втрачені документи МСЕК?.
    На період дії воєнного стану на території України значно спрощена процедура проведення медико-соціальної експертизи. Тепер медико-соціальна експертна комісія (далі – МСЕК) здійснює свої функції за принципом екстериторіальності (постанова Кабінету Міністрів №225, постанова Кабінету Міністрів №390)

  •   Довідка ВПО не знадобиться: переселенцям підказали, як оформити новий паспорт замість загубленого.
    У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, де раніше розповідали, як відновити документ про освіту, дали поради й з відновлення втраченого паспорту

  •   Домашнє насильство крізь призму війни.
    Повномасштабна війна, яка триває в Україні, не зупиняє вчинення правопорушень, які були поширеними в нашій державі й раніше. Домашнє насильство є одним із тих явищ, яке у період війни може лише загострюватися і при цьому залишатися невидимим

  •   Точно не призвуть: адвокат назвав категорію громадян, які не підлягають обов'язковій мобілізації.
    Незважаючи на те, що Рада продовжила до 19 лютого 2023 р. військовий стан та загальну мобілізацію, залишилася одна категорія військовозобов'язаних, представники якої не можуть бути мобілізованими навіть під час воєнного стану

  •   В Україні видають безкоштовні продуктові набори переселенцям та пенсіонерам: як отримати допомогу від ООН і Мінреінтеграції.
    В Україні видають безкоштовні продуктові набори переселенцям та пенсіонерам у рамках спільного проекту Всесвітньої продовольчої програми ООН та Мінреінтеграції. Допомогу можна отримати в обласних військових адміністраціях

  •   Мобілізація в Україні: як отримати відстрочку призовникам, які мають родичів з інвалідністю.
    Українським законодавством передбачені певні категорії громадян, які не можуть бути мобілізовані. Серед них - призовники, які мають на утриманні родичів з інвалідністю

  •   Українцям розповіли, як подати заяву на усиновлення на порталі Дія.
    Онлайн-послуга «Усиновлення: реєстрація кандидатом» на порталі Дія надає можливість у будь-який час доби подати заяву та зручно завантажити всі необхідні документи. Це робить процедуру усиновлення більш зручною та доступною для кожного українця

  •   Період безробіття можуть зарахувати до страхового стажу: кого це стосується.
    До страхового стажу, який є важливим для призначення пенсії, зараховують час, коли людина працювала та сплачувала соціальні внески. За певних обставин на врахування стажу мають право й ті, хто втратив роботу та отримав статус безробітного

  •   Нові часи — нові правила: чи можлива ротація тероборони та добровольчих формувань та як вона відбувається.
    Українське суспільство за останні кілька місяців значно поглибило свої знання у військовій тематиці. Тепер ми краще знаємося на різноманітній техніці та військовій справі. Проте деякі подробиці досі доводиться поточнювати

  •   Як українським переселенцям стати в чергу до дитсадка: роз’яснення.
    Багато родин з дітками були вимушені поїхати з власних домівок у пошуках безпеки. На новому місці батькам треба працювати, і постає питання: “Куди дітей?”

  •   Втрачені документи не завадять повернутися в Україну.
    Українці, яких примусово депортовано до рф, тепер зможуть отримувати посвідчення на повернення в Україну напряму від Державної міграційної служби. Вже почала діяти відповідна урядова постанова

  •   Чи можна в Україні звільнитися з військової служби: важливе роз’яснення.
    Військова служба у Збройних Силах України та інших військових формуваннях є державною службою особливого характеру, пов’язаною із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України

  •   Що потрібно знати українцям про шлюбний договір.
    Для багатьох розлучення пов’язані з нескінченними судовими розглядами, скандалами, викликаними поділом майна та невиплаченими аліментами

  •   Чи потрібно в Україні нотаріально посвідчувати договір найму житла.
    Оренда житлових приміщень в Україні нині особливо актуальна, адже у час війни внутрішньо переміщені особи вимушені винаймати помешкання там, де безпечніше

  •   В Україні виплати ВПО можуть отримувати новонароджені.
    Внутрішньо переміщені особи, які оформили довідку ВПО, мають право оформити таку довідку й для своєї дитини, у тому числі й новонародженої. Виплати на дитину в такому разі також нараховуються

  •   Як українцям безпечно повернутися додому після деокупації: поради ДСНС.
    Фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій надали поради українцям, як безпечно повернутись у звільнені від російської армії населені пункти. Спеціалісти наполегливо рекомендують дочекатися дозволу від органів місцевої влади та перевірки місцевості піротехнічними підрозділами ДСНС

  •   Яка відповідальність за мародерство в Україні по Я и Закон -14.11.2022409 0.
    Щодо відповідальності за мародерство та інші кримінальні правопорушення проти власності під час воєнного стану консультують юристи

  •   Які документи потрібно змінювати українкам після заміжжя: повний список і процедура.
    Відповідно до ст. 35 Сімейного кодексу України, наречені мають право на вибір прізвища при реєстрації шлюбу. Подружжя має право вибрати прізвище одного з них як спільне для сім’ї

  •   Як волонтеру в Україні захистити свої трудові права.
    Розвиток волонтерської діяльності під час воєнного стану потребує додаткового регулювання трудових відносин. І роботодавці, і волонтери ставлять питання про те, яким чином оформити відсутність на роботі працівника, який здійснює волонтерську діяльність

  •   В Україні розширили перелік осіб, які можуть отримати статус учасника бойових дій.
    Зокрема, змінами до Постанови КМУ № 413 врегульовуються порядок та процедура надання статусу УБД українським громадянам, які стали на захист України від початку повномасштабного вторгнення рф, з 24 лютого 2022 року

  •   Людина зникла безвісти: як її дітям чи іншим родичам почати отримувати пенсію та користуватися пільгами.
    Через війну чимало українців втратили зв'язок з рідними, а частина й поготів опинилася у полоні окупантів і нині офіційно вважаються зниклими без вісти. Тож у Координаційному штабі поводження з військовополоненими роз'яснили, як родичам таких військових і цивільних громадян отримати пенсію по втраті годувальника

  •   Вручення повістки — ще не відправка на передову: чи спускають військкоматам плани щодо кількості людей, яких треба призвати.
    Як відомо, Верховна Рада скасувала призов на строкову військову службу під час війни. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки будуть проводити лише медичний огляд чоловіків віком до 27 років з метою продовження їхнього перебування на обліку або зняття з обліку

  •   Чи має право безробітний відмовитися від запропонованих суспільно-корисних робіт і як це позначиться на виплаті допомоги.
    За даними Державної служби зайнятості, наразі на одну вакансію претендує до 8 осіб. З огляду на це уряд запропонував механізм залучення всіх, хто тимчасово втратив роботу, до «Армії відновлення» країни через виконання ними суспільно-корисних робіт

  •   Як в Україні отримати дозвіл на придбання зброї.
    Відносини, що пов’язані з придбанням та використанням зброї в Україні врегульовані Інструкцією про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.1998 року № 622.

  •   Мобілізовані українці зможуть отримати додаткові виплати: у Раді хочуть змінити закон про відпустки.
    В Україні, де Мінекономіки пропонує українцям новий Трудовий кодекс, 31 жовтня 2022 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт «Про внесення змін до статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР, який стосується мобілізованих українців. Документ опубліковано на офіційному сайті парламенту

  •   Що буде із реальними зарплатами українців: прогноз Кабміна.
    Незважаючи на те, що через війну доводиться щоквартально переглядати видатки державного бюджету-2022, з ухваленням головного державного кошторису на майбутній, 2023 рік, вирішили не затягувати. Наразі парламент готується до остаточного затвердження проекту закону про державний бюджет, і до другого читання головного фінансового документа країни уряд покращив прогноз зростання реальних зарплат українців

  •   Як врятувати побутову техніку при відключенні світла: поради енергетиків.
    У зв'язку з атакою ворога на критичну енергоструктуру країни українцям радять відключати всі електроприлади з розеток одразу після відключення електроенергії, а потім підключати їх поетапно за появи світла

  •   В Україні ввели графіки погодинних відключень світла: де і коли його не буде.
    В Україні внаслідок ракетних атак російських терористів значних ушкоджень зазнала енергетична інфраструктура країни. Це стало причиною введення в Україні з ранку середи, 2 листопада, в дію графіків погодинних відключень. Про це повідомляє пресслужба «Укренерго». Зазначається, що відключення почалися з 6:00. Вони стосуються споживачів у столиці, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській та Полтавській областях

  •   Кабмін змінив правила пільгового кредитування переселенців: що важливо знати.
    Внутрішньо переміщені особи можуть отримати як тимчасове житло від держави, так і пільгові кредити на його придбання. Як повідомляють у Мінреінтеграції, уряд розширив можливості участі в програмі забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб

  •   Гроші на нагальні потреби: чи реально отримати українцю кредит під час війни.
    Руйнівна війна значно ускладнила доступ українців до споживчого кредитування. Багато банків взагалі відмовилися давати збіднілому населенню в борг, але все ж залишилися ті, хто продовжує це робити. На яких умовах можна зараз отримати кредити для купівлі потрібних речей?

  •   Звільняти працівника не можна, якщо підприємство знищене через війну: коли звільнення законне.
    Тисячі українців активні військові дії спонукали терміново покинути рідні домівки та залишити робочі місця. Але чи може такий від’їзд вважатися достатньою підставою для звільнення з роботи за ініціативою роботодавця, відповідь дали у «Юридичному пораднику для ВПО»

  •   На яких ресурсах українці можуть перевірити інформацію про арешт майна.
    Земельні ділянки, будинки, квартири – це нерухоме майно яким власники можуть розпоряджатись на свій розсуд. Однак, буває, що при укладанні угоди купівлі-продажу власника чекають неприємні сюрпризи, наприклад, арешт майна

  •   Призов на строкову військову службу скасували на час війни.
    Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо особливостей призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій

  •   В Україні ліквідують Фонд соціального страхування: що буде зі страховими внесками.
    Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект 3663 «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

  •   В Україні змінилися правила припинення трудового договору у разі смерті роботодавця: що важливо знати.
    Порядок припинення трудового договору в разі смерті роботодавця-фізичної особи чи набрання чинності рішення суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою Кабінет Міністрів ухвалив 14 жовтня, повідомляє сайт Міністерства економіки України

  •   Єврокомісія запустила платформу пошуку роботи для українських біженців 14.10.2022.
    Єврокомісія презентувала новий онлайн-інструмент EU Talent Pool. Це допоможе українським біженцям знайти роботу на території Євросоюзу. За допомогою Пілотного проєкту «Кадровий резерв ЄС» українці можуть створити своє резюме та продемонструвати навички більш ніж 4 000 ретельно перевіреним та зареєстрованим роботодавцям

  •   Кабмін ухвалив постанову про почесні поховання захисників України.
    4 жовтня 2022 року Кабінет Міністра України постановив дозволити Міністерству у справах ветеранів утворити у сфері його управління державну установу «Національне військове меморіальне кладовище». У двомісячний строк необхідно в установленому порядку вжити заходів для забезпечення діяльності військового кладовища

  •   Ще одній категорії українців дозволили залишити країну в умовах війни.
    В Україні, де через повномасштабне вторгнення рф чоловікам призовного віку було заборонено виїзд за кордон, уряд дозволив виїзд ще для однієї категорії працівників. Про це повідомили у Держприкордонслужбі

  •   Україна отримала від МВФ 1,3 млрд доларів.
    В цілому Україна вже отримала фінпідтримку від іноземних партнерів у розмірі 20,7 млрд доларів. До кінця року Україна очікує 5 млрд євро від ЄС та 4,5 млрд доларів від США

  •   Володимир Зеленський та народ України увійшли до трійки фіналістів премії Сахарова.
    13 жовтня 2022, члени комітетів із закордонних справ і розвитку провели спільне голосування, щоб обрати фіналістів. Вони також обрали активіста організації WikiLeaks Джуліана Ассанж та Колумбійську комісію з встановлення правди

  •   Як отримати або відновити паспорт: роз’яснення для українців.
    В Україні документами, які підтверджують особу та громадянство, а також визначають приналежність до держави, є внутрішній паспорт (ID-картка або книжечка зразка 1994 року) та закордонний паспорт. У разі втрати внутрішнього паспорта його відновлення обов’язкове

  •   На яких ресурсах українці можуть перевірити інформацію про арешт майна.
    Земельні ділянки, будинки, квартири – це нерухоме майно яким власники можуть розпоряджатись на свій розсуд. Однак, буває, що при укладанні угоди купівлі-продажу власника чекають неприємні сюрпризи, наприклад, арешт майна

  •   Працювати більше, отримувати менше: Мінекономіки пропонує українцям новий Трудовий кодекс.
    Міністерство економіки розробило законопроект «Про роботу», який має замінити застарілий Кодекс законів про працю. Головними його новаціями є спрощення процедури звільнення, зміна умов праці та правил оплати, а також збільшення тривалості відпустки

  •   В Україні стартував благодійний дизайн-марафон для допомоги дітям-сиротам.
    Дизайн-агенція Rocketmen оголосила про запуск благодійного дизайн-марафону “Схвильовані”, в рамках якого 50 українських компаній отримають новий логотип та віжуали для старту рекламних кампаній. Головною умовою для участі у марафоні є донат дітям-сиротам війни

  •   В Україні збільшили розмір виплат при народженні дитини.
    З початку року близько 80 тисяч українок звернулись до Фонду соціального страхування України за допомогами по вагітності та пологах

  •   Що потрібно для укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки в Україні.
    Щоб укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки перш за все, необхідно пересвідчитись, що на земельну ділянку, яка стане об’єктом купівлі-продажу, існують правовстановлюючі документи

  •   Які прaвa тa сoціaльні гaрaнтії мають члени сім’ї військoвoслужбoвця.
    Дo членів сім’ї військoвoслужбoвця нaлежaть йoгo (її) дружинa (чoлoвік), їхні діти і бaтьки. Діти є членaми сім’ї незaлежнo від тoгo, чи є це діти будь-кoгo з пoдружжя, спільні aбo усинoвлені, нaрoджені в шлюбі aбo пoзaшлюбні

  •   Куди в Україні можна поскаржитись на дискримінацію.
    Чи часто люди зустрічаються з дискримінацією? Чи багато з нас взагалі можуть ідентифікувати цю проблему? Щоб вирішувати проблему, потрібно знати нормативну базу та інструменти захисту своїх прав

  •   Як вивезти валюту з України: громадянам дали кілька корисних порад.
    З початком війни багато українців опинилися за кордоном, зазнавши проблем із вивезенням грошей. Однак існують способи абсолютно легального переміщення коштів, про які докладно розповіли на сайті Ukrainianinpoland

  •   Не пізніше одного місяця з дня подання документів: як отримати виплати жертвам торгівлі людьми.
    Внаслідок війни в Україні фіксують збільшення випадків торгівлі людьми. В зоні ризику опинились всі категорії громадян. Про те, яку допомогу можуть отримати постраждалі від держави та в яких саме випадках, розповіли експерти Юридичного порадника для ВПО

  •   Не лише податки: звідки Кабмін братиме гроші на соціальні виплати та пенсії.
    Усі військові витрати Україна у 2023 році покриватиме за рахунок власних податкових надходжень, тоді як соціальні статті держбюджету покриватимуться коштами від надходження кредитів і грантів

  •   Процес пішов: стало відомо, коли вчителям, медикам та військовим почнуть видавати пільгові іпотечні кредити.
    В Україні стартувала нова державна програма доступного кредитування для придбання житла «єОселя». Наразі вона ще працює в тестовому режимі, а масовий запуск призначено на другу половину жовтня. Про це повідомили в Міністерстві економіки

  •   В українців з'явилася можливість надіслати посилку рідним на деокупованих територіях: як це зробити.
    Українці тепер зможуть відправити посилку на щойно звільнені від окупантів території. Про це йдеться у повідомленні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

  •   В Україні змінилися правила виплати «відпускних»: що важливо знати.
    Фахівці Інспекції праці повідомляють, що нова норма в законодавстві з'явилася, коли вимоги статті 115 Кодексу законів про працю (КЗпП) України було узгоджено з положеннями пункту 2 статті 7 Конвенції Міжнародної організації праці про оплачувані відпустки № 132 від 24.06.1970.

  •   Що загрожує українським військовим, які відмовились виконувати наказ командира.
    Військовослужбовці залежно від характеру вчиненого правопорушення та провини несуть з урахуванням бойового імунітету, визначеного Законом України «Про оборону України» дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність згідно із законом

  •   Як в Україні стягнути аліменти з боржника: алгоритм дій.
    Забезпечення належного виконання рішень про стягнення аліментів є гарантією захисту права дитини на гідне утримання і всебічний розвиток. На сьогодні, в умовах воєнного стану, виконання судових рішень про стягнення аліментів забезпечується у встановленому законодавством порядку

  •   Бронь від мобілізації в Україні можна отримати онлайн: кого стосується.
    У зв’язку з повномасштабним російським вторгненням в Україні продовжується загальна мобілізація – проте працівників агропромислового комплексу можна забронювати, щоб її уникнути

  •   Пожежні перевірки для бізнесу замінять страхуванням: як це має почати працювати.
    Комітет Верховної ради з питань податкової та фінансової політики схвалив до другого читання законопроєкт щодо заміни перевірок для бізнесу страхуванням

  •   Як діяти, якщо вашу банківську картку раптом заблокували: поради фахівця.
    В умовах воєнного стану усе частіше можна почути скарги від пересічних українців про те, що їх банківські картки були раптово заблоковані. З чим це може бути пов’язано та як діяти, якщо опинився у подібній ситуації розповідаэє юрист

  •   Загальна мобілізація: кого з українців точно не призвуть до армії.
    У серпні в Україні вчетверте продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію. Відповідно до Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію відстрочка від призову на військову службу надається військовозобов’язаним у наступних випадках

  •   Як українським переселенцям стати в чергу до дитсадка.
    Багато родин з дітками були вимушені поїхати з власних домівок у пошуках безпеки. На новому місці батькам треба працювати, і постає питання: “Куди дітей?”. На жаль, через безпекові питання заклади дошкільної освіти зараз не працюють. Але якщо бути оптимістами, то все одно варто подбати про те, щоб на майбутнє записатись до дитячого садочка — розповідають спеціалісти Безоплатної правової допомоги

  •   Військова професія — понтонер. Фахівці діляться секретами.
    Зазвичай, проїжджаючи понтонними переправами, мало хто з військових або цивільних замислюється, яка праця стоїть за тим, щоб оці надійні, широкі та зручні понтони давали можливість перетину річок. А проте від швидкості й злагодженості роботи понтонерів залежить дуже багато

  •   На яких ресурсах українці можуть перевірити інформацію про арешт майна.
    Земельні ділянки, будинки, квартири – це нерухоме майно яким власники можуть розпоряджатись на свій розсуд. Однак, буває, що при укладанні угоди купівлі-продажу власника чекають неприємні сюрпризи, наприклад, арешт майна

  •   Туристичний ваучер дадуть і українцям: наші біженці в Польщі зможуть вирушити у безкоштовну мандрівку.
    Право на туристичний ваучер на дитину мають громадяни Польщі та іноземці, які отримали в країні карту побиту (документ, що підтверджує особу та офіційний статус у Польщі) з доступом до ринку праці. Ваучер призначений виключно для родин з дітьми

  •   Головні зміни законодавства для бізнесу за 200 днів війни - підсумки від ЄБА.
    Європейська Бізнес Асоціація оприлюднила результати опитування бізнесу щодо підсумків роботи протягом 200 днів з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію нашої держави

  •   Їстівний посуд – новий тренд. Як смачні горнятка, тарілки та столові прибори витісняють пластик та папір.
    Як розвивається альтернативний ринок їстівного посуду у світі та Україні, хто його виробляє та які переваги він має?

  •   Мобілізація в Україні 2022: які терміни проходження військової служби.
    З початку повномасштабної війни в Україні почала діяти мобілізація. На який термін мобілізують та скільки військовослужбовець перебуватиме у лавах ЗСУ – дізнайтися з публікації

  •   Дітей переселенців безкоштовно забезпечать зимовим одягом: куди треба звертатися.
    Попереду зима і чи не найтяжчий опалювальний сезон 2022−2023 під обстрілами. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомляє, що спільно з ЮНІСЕФ забезпечать зимовим одягом дітей переселенців

  •   Опубліковано довідник щодо тривалості відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами у 85 країнах.
    Компанія Dentons опублікувала довідник, у якому порівнює тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, батьківства, усиновлення та права на спільну відпустку, а також пов’язані з цим ставки оплати праці в 85 країнах

  •   Відстрочку від призову можна продовжити на 2 місяці: у Кабміні видали інструкцію.
    Відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації можна продовжити на строк до двох місяців на підставі обґрунтованого подання органу державної влади, іншого державного органу, яке не потребує погодження Міноборони

  •   Як в Україні укласти шлюб з військовослужбовцем в умовах воєнного стану.
    У зв’язку з повномасштабним військовим вторгненням російської федерації в Україну та введенням 24 лютого 2022 року Указом Президента України № 64 воєнного стану, держава розробила окремий механізм реєстрації шлюбу для військовослужбовців, які не мають можливості бути фізично присутніми під час такої реєстрації

  •   Відмовився виконувати наказ командира: що загрожує військовослужбовцям в Україні.
    Відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України право командира ‒ віддавати накази і розпорядження, а обов’язок підлеглого ‒ їх виконувати, крім випадку віддання явно злочинного наказу чи розпорядження

  •   ВРУ вводить нові штрафи для роботодавців: скільки і за що доведеться платити.
    В Україні планують ввести штрафи для роботодавців. Йдеться про мобінг тобто цькування на роботі. Законопроєкт, яким вводяться нові штрафні санкції, парламент ухвалив у першому читанні.Термін «мобінг» застосовують як одну з форм дискримінації прав людини у трудових відносинах

  •   У соцзабезі відмовляються приймати заяву від переселенця: як треба діяти.
    У Міністерстві з питань регінтеграції ТОТ, де раніше розповідали, що переселенці, які подавали через «Дію» заявки на отримання фіндопомоги до 30 квітня, але так і не отримали грошей, можуть повторно звернутися за призначенням держдопомоги до 1 жовтня, пояснили, що робити ВПО, у яких органи соцзахисту не приймають заяву

  •   ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО СТВОРЕННЯ ЄДИНОЇ СЛУЖБИ ЕКСТРЕНОЇ ДОПОМОГИ ЗА НОМЕРОМ 112.
    Сьогодні Верховна Рада ухвалила загалом Закон про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112

  •   Шлюбний договір: що потрібно знати українцям.
    Глава 10 Сімейного кодексу України (далі – СК України) передбачає врегулювання майнових відносин між подружжям, визначенні їхніх майнових прав та обов’язків шляхом укладання шлюбного договору

  •   Сума «компенсації за біженців» зросте вдвічі з 1 жовтня: як це вплине на розмір субсидії.
    Українцям, які приймають у себе внутрішніх переселенців за програмою «Прихисток», в неопалювальний період виплачували компенсацію у розмірі 450 гривень на кожну розміщену особу, а в опалювальний ця сума зросте вдвічі

  •   Як в Україні укласти або розірвати шлюб з військовослужбовцем.
    Відповідно до ст.32 Сімейного кодексу України, державна реєстрація шлюбу проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану через 1 місяць після подання чоловіком та жінкою відповідної заяви. За наявності поважних причин керівник органу ДРАЦС дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку

  •   Українцям роз’яснили, як отримати дублікат нотаріальних документів.
    Дублікат – це другий примірник документа, що має однакову з оригіналом юридичну силу. Порядок видачі дублікатів документів, посвідчених або виданих нотаріусами, врегульовано нормами статей 8, 34, 35, 53 Закону України «Про нотаріат», глави 22 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

  •   Все про страховий стаж для ФОПів: як його підтвердити, що таке умовний стаж і як збільшити майбутню пенсію.
    На час дії воєнного стану та ще на рік після його скасування держава дозволила фізичним особам-підприємцям, а також членам фермерських господарств не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, від сплати якого залежить нарахування страхового стажу та право на призначення пенсії

  •   Українцям обмежили зняття готівки з карток та перекази: яку суму можна зняти за один день.
    В Україні на час воєнного стану НБУ запровадив обмеження на перекази та зняття готівки. Це зробили для того, щоб українці, які мають великі суми на рахунках, не почали виводити масово кошти

  •   Як дотримуватися інформаційної гігієни під час війни: поради для батьків та дітей.
    Розповідаємо про те, як дотримуватися правил інформаційної гігієни та як перевірити інформацію в мережі

  •   Бронь не працює. Чому бізнес не може відстрочити мобілізацію важливих фахівців.
    Для громадян, які є незамінними на своїх посадах у тилу, передбачено процедуру бронювання роботодавцем на період мобілізації. Але з травня механізм бронювання пробуксовує. Чому законна бронь бізнесом своїх ключових фахівців не працює?

  •   Без зайвих кадрів. Які обмеження на зйомку відео та фото діють під час війни.
    Дія воєнного стану в Україні суттєво змінює права та свободи громадян, зокрема, щодо проведення фотозйомки, а також зйомки відео за допомогою камери телефону, фотоапарата чи квадрокоптера

  •   Які особливості надання відпусток військовослужбовцям?.
    Військовослужбовці мають право на відпустки. Однак у разі запровадження правового режиму воєнного стану це право суттєво обмежується. Яким чином відбувається надання відпусток військовослужбовцям у теперішніх умовах?

  •   Повний перелік: кого не призовуть до армії під час загальної мобілізації.
    У серпні в Україні вчетверте продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію. Це означає, що до армію продовжують призивати військовозобов’язаних осіб, які не мають права на відстрочку

  •   В Україні захисникам та їхнім рідним надають безоплатну психологічну допомогу та консультації із соціальних питань.
    Шість місяців в Україні працює Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців. Проєкт створила громадська організація «Громадський рух “Жіноча сила Україниˮ» для додаткової допомоги нашим захисникам та їхнім рідним

  •   Програма МВФ воєнного часу: про що влада домовляється з фондом.
    За день до початку великої війни Україна мала домовитися з фондом про черговий кредит, але напад Росії все змінив. Чи допоможе тепер фонд Україні?

  •   Люди з інвалідністю, ЛГБТ та етнічні спільноти: як вразливі групи долають виклики війни.
    Повномасштабний напад Росії так чи інакше вплинув на життя кожної людини, що живе на території України. Наше суспільство є різноманітним, адже тут живуть представники та представниці різних етнічних, національних та релігійних спільнот, а також люди з різною сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю

  •   Жіноче обличчя українського цивільного спротиву: якими є нові виклики для активних громадянок.
    Українське суспільство, включно з його консервативним крилом, поступово звикло до присутності та активності жінок у всіх сферах, зокрема й оборонній, а також інших, цивільних галузях, діяльність у яких неминуче пов’язана з ризиком для життя і здоров’я

  •   Перша леді України вручила премію ЮНІСЕФ молодим волонтерам.
    Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у церемонії нагородження премією UNICEF Youth Awards. Цього року її вручають уперше. Премія покликана відзначити активну молодь, яка за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) реалізує важливі соціальні ініціативи у своїх громадах, долаючи труднощі й проявляючи сміливість під час агресії росії

  •   Виїзд з України людей з інвалідністю: що треба для перетину кордону.
    У період дії воєнного стану в Україні для людей з інвалідністю змінилися правила перетину державного кордону. За інформацією Держприкордонслужби, відповідні правки було внесено постановами Кабміну від 29 березня № 383 та від 1 квітня № 399.

  •   Кого в Україні не можуть мобілізувати за сімейними обставинами.
    В Україні обговорюється можливість мобілізації осіб із легкою формою інвалідності. На даний момент чоловіки та жінки з 3 ступенем інвалідності можуть спробувати стати до лав ЗСУ лише добровільно. Але, крім стану здоров’я в Україні, діють обмеження на мобілізацію у зв’язку із ситуацією в сім’ї

  •   Вручили повістку, але чоловік у військкомат не прийшов: чим це загрожує (коментар юриста).
    В Україні до 21 листопада 2022 року продовжено режим воєнного стану, триває загальна мобілізація.У зв'язку з цим багатьох українців цікавить питання відповідальності за те, що проігнорували отримання повістки чи не з'явилися до центру комплектування у призначений час

  •   Українці стикнулися з нестачею укриттів, захисних споруд та бомбосховищ. Хто винен та що робити.
    Підготовкою безпечних укриттів та захисних споруд в Україні роками ніхто не займався серйозно. Війна Росії змусила владу виправляти власні помилки і недбалість. Чи буде тепер де українцям ховатися від обстрілів?

  •   Минуле і теперішнє: що сталося з ромами під час Другої світової війни та що відбувається зараз.
    Зараз українці як ніколи гостро відчувають ті трагедії, які принесла Друга світова війна, адже сьогодні наш народ знову протистоїть наступу на свободу, цивілізаційні цінності та людяність. Українська армія зараз має виборювати право на існування для України, Європи та всього світу. У цій боротьбі на різних фронтах воюють і українці ромського походження

  •   Шлюбний договір: що потрібно знати українцям.
    Для багатьох розлучення пов’язані з нескінченними судовими розглядами, скандалами, викликаними поділом майна та невиплаченими аліментами

  •   Як зареєструвати дитину, яка народилася на окупованій території.
    В Україні батькі новонароджених, у яких є медичний висновок про народження дитини, можуть користуватися послугами «єМалятко» онлайн. А що робити людям, дитина яких народилася на тимчасово окупованих територіях?

  •   В Україні введуть єдиний екстренний номер для допомоги «112».
    Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112, (реєстр. №7581)

  •   Українські сім’ї з новонародженими дітьми можуть отримати допомогу від Німеччини.
    В Україні запустили другий етап благодійної допомоги сім’ям з новонародженими від німецького фонду BGV. А це означає, що ще 10 тисяч сімей зможуть отримати набори з найнеобхіднішим для перших місяців після народження малюка

  •   В Україні запрацювала лінія безоплатної психологічної допомоги.
    Звернутися на неї може кожен, хто постраждав від війни. Проєкт реалізовано за ініціативи Національної психологічної асоціації та за підтримки ЕС і ПРООЛінія працює щодня з 10:00 до 20:00 за номером: 0-800-100-102 (дзвінки з України безкоштовні).

  •   В Україні запрацював Мілітарі Медіа Центр: деталі.
    Обʼєднаним медійним майданчиком, де акумулюються усі комунікаційні спроможності сил оборони та безпеки України, стане Мілітарі Медіа Центр, що розпочав свою роботу на базі Міністерства оборони України

  •   Українці отримають виплати за заслуги перед державою: закон підписано.
    Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом законопроєкт №7141 про грошове забезпечення окремих категорій громадян, який передбачає встановлення щомісячних виплат для громадян, які мають особливі заслуги перед Україною. Документ вже опубліковано в парламентській газеті «Голос України», однак від набуде чинності з 1 січня 2023 року.

  •   Кому з жінок потрібно стати на військовий облік? По Я и Закон -23.08.20222178 0.
    З 1 жовтня Міноборони почне брати на військовий облік жінок. Це означає, що українки певних професій повинні прийти до Територіальних центрів комплектування, пройти медкомісію тощо

  •   Новий вид трудового договору – з нефіксованим робочим часом.
    Новий вид трудового договору з нефіксованим робочим часом (далі – трудовий договір з НРЧ) був затверджений Законом № 2421-ІХ від 18.07.2022 який, вступив в силу з 10.08.2022 року

  •   Розширено перелік адміністративних послуг, що надаються через ЦНАПи.
    Уряд доповнив новими адміністративними послугами соціального характеру перелік адміністративних послуг органів виконавчої влади та адміністративних послуг, що надаються органами місцевого самоврядування, через ЦНАПи

  •   Звільнення за прогул в умовах воєнного стану: експертка розповіла, коли це можливо.
    З`ясування того, чи з поважних причин працівник відсутній на роботі, є визначальним фактом для вирішення питання про законність звільнення позивача з роботи, пояснює адвокат

  •   В Україні запускають нову фінансову програму: хто може отримати до 1 млн грн на розвиток бізнесу.
    Ветерани та члени їхніх сімей можуть отримати гроші на розвиток бізнесу. В Україні у вересні розпочнеться програма макрофінансування ветеранського бізнесу. Ветерани та члени їхніх сімей можуть отримати до мільйона гривень на розвиток власного бізнесу

  •   Звук церковних дзвонів і сполох: в Україні оновили сигнали повітряної тривоги.
    Влада України відреагувала на ядерний шантаж рф та загрози радіаційного зараження з боку окупованої Запорізької АЕС, запровадивши в кількох територіальних громадах нові сигнали тривоги. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації та Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України

  •   Що загрожує українцям за неявку до військкомату під час війни.
    22 травня Верховна Рада проголосувала за продовження загальної мобілізації в Україні на 90 днів – до 23 серпня.Тому усіх громадян, які по віку підлягають під призов, можуть мобілізувати. Чи передбачена відповідальність за неявку у військкомат за повісткою?

  •   Нова модель трудових відносин з працівниками: що змінить законопроект №5371.
    квітня 2021 року у Верховній Раді України перебуває Проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність” №5371

  •   Як діяти українцям у разі примусового вивезення до РФ.
    Згідно з останніми даними ООН, від початку повномасштабного вторгнення РФ було зафіксовано майже два мільйони перетинів кордону з України до Росії. Що робити українцям, якщо їх примусово вивозять з окупованої території?

  •   Чи зараховується працівнику до стажу період військової служби: юрист відповів на актуальні запитання.
    Зараз багато українців зіштовхнулись із проблемою — їхня трудова книжка обгоріла внаслідок бойових дій, або ж її загубили на підприємстві (нагадаємо, Пенсійний фонд оновив Порядок надання в електронній формі відомостей про трудову діяльність працівника). Що робити в такому випадку?

  •   У МВС розповіли, як працюватиме державний портал розшуку дітей.
    У Міністерстві внутрішніх справ України розповіли, як працюватиме державний портал розшуку дітей "Діти війни" (childrenofwar.gov.ua). Платформа допомагатиме оперативно збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни

  •   Чи можна отримати статус переселенця, якщо немає прописки.
    Статус внутрішньо переміщеної особи можна отримати і без офіційної реєстрації місця проживання на тимчасово окупованих територіях України

  •   Загальна мобілізація: що буде, якщо не стати на військовий облік.
    З 1 жовтня 2022 року українки віком від 18 до 60 років певних спеціальностей та професій мають стати на військовий облік. Як відбувається процедура взяття на облік та що буде, якщо на нього не стати в Україні

  •   Перевірки та обшуки на підприємствах під час воєнного стану.
    На період дії воєнного, надзвичайного стану нормотворець, з метою підтримки бізнесу, взяв курс на запровадження певних послаблень для бізнесу. Зокрема, введено мораторій на більшість перевірок. Одночасно, державний нагляд (контроль) за бізнесом все ж таки нікуди не зник. Більш того, проведення деяких перевірок відновлюється, а перелік таких перевірок постійно коригується

  •   Простій на підприємстві під час воєнного стану: умови, податки.
    Розглянемо один із найпопулярніших варіантів «рятування» підприємства - простій, його різновиди, умови запровадження, юридичний порядок оформлення, особливості сплати заробітної плати працівникам, а також податків із цих виплат

  •   На кого в першу чергу звертають увагу військкомати під час мобілізації.
    В Україні порушників комендантської години беруть «на олівець» для центрів комплектування Збройних сил. Це не значить, що їх будуть призивати до лав ЗСУ вже завтра, проте вони в першу чергу потраплятимуть до резерву

  •   Загальна мобілізація: в яких випадках українці можуть відмовитись від повістки.
    Ви завжди можете відмовитися отримувати повістку та підписуватись щодо її отримання, проте, будьте готові заплатити штраф. Якщо ж вам намагаються вручити повістку в громадському місці, вписавши ваші дані в порожній бланк із підписом керівника центру комплектування — ви можете спробувати пояснити, що це незаконно

  •   В Україні спростили процес придбання житла для однієї із категорій переселенців.
    Кабінет Міністрів спростив процес придбання житла для ветеранів, членів їх сімей і родин загиблих воїнів, які водночас є вимушеними переселенцями, та отримали грошову компенсацію на придбання житла у період з липня по грудень 2021 року

  •   Куди звернутися по безкоштовну психологічну допомогу – перелік організацій.
    Контакти організацій, що надають як безплатну психологічну підтримку, так і платні консультації

  •   Що робити, коли до ЗСУ мобілізували людину з хворобами, які заважають службі.
    Юрист пояснює, як діяти в ситуації, коли від початку хвору людину відправили на фронт і не хочуть переводити на іншу посаду, туди, де хвороба не заважає виконувати військові обов’язки в повному обсязі

  •   Що робити, коли до ЗСУ мобілізували людину з хворобами, які заважають службі.
    Юрист пояснює, як діяти в ситуації, коли від початку хвору людину відправили на фронт і не хочуть переводити на іншу посаду, туди, де хвороба не заважає виконувати військові обов’язки в повному обсязі

  •   Як українським жінкам стати на військовий облік: покрокова інструкція.
    11 жовтня 2021 року Міністерство оборони видало наказ №313, який зобов’язує деяких жінок стати на військовий облік. Йдеться про жінок із професіями, що споріднені з 14 військово-обліковими спеціальностями

  •   Рада заборонила стягнення боргів за комуналку з мешканців окупованих територій.
    Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт, який забороняє колекторам стягувати борги за житлово-комунальні послуги у період дії воєнного стану з мешканців регіонів, де продовжуються бойові дії

  •   Українці отримуватимуть додатково від 6 до 19 тисяч гривень щомісяця: кого це стосується.
    Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, яким встановлюються доплати Героям України та кавалерам орденів. Героям України та кавалерам орденів пропонують встановити щомісячну виплату від 1 до 3 мінімальних заробітних плат. Нині це від 6,5 до 19,5 тисяч гривень.

    • https://fakty.ua/404739-ukraincy-budut-poluchat-dopolnitelno-ot-6-do-19-tysyach-griven-kazhdyj-mesyac-kogo-eto-kasaetsya


  •   Українські біженці зможуть відновити доступ до своїх рахунків через сім-карту іноземного оператора.
    Українці, які рятувалися від війни за кордоном та під час переїзду втратили сім-карту, можуть отримати доступ до своїх рахунків через іноземну сім-картку. Нагадаємо, що європейські оператори, як і раніше надають громадянам безкоштовний роумінг — співгромадяни сплачуть за зв'язок за тарифами свого оператора

  •   Рада заборонила стягнення боргів з військових: у НБУ назвали умови.
    Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який забороняє банкам та колекторам стягувати борги з військовослужбовців ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів, бійців тероборони

  •   Як роботодавцю отримати компенсацію за ВПО: особливості та порядок процедури.
    Ще у травні ДІЯ запустила послугу на порталі — Компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Але звісно у роботодавців виникають запитання щодо практичного користування послугою

  •   Головне — не факт батьківства, а утримання дітей: які документи потрібні чоловікам певної категорії для виїзду за кордон.
    Багатодітним чоловікам дозволений виїзд за межі України. Наразі у Державній прикордонній службі розповіли про документи, які повинен пред'явити на кордоні громадянин України, на утриманні якого є троє і більше дітей віком до 18 років, якщо діти перебувають за кордоном

  •   Чи можуть українці відмовитись від повістки: роз’яснення юристів.
    Ви завжди можете відмовитися отримувати повістку та підписуватись щодо її отримання, проте, будьте готові заплатити штраф. Якщо ж вам намагаються вручити повістку в громадському місці, вписавши ваші дані в порожній бланк із підписом керівника центру комплектування — ви можете спробувати пояснити, що це незаконно

  •   Мобілізація в Україні: чи можуть направити на передову без бойового досвіду https://24tv.ua/mobilizatsiya-ukrayini-shho-robiti-yakshho-vidpravlyayut-front_n2106084.
    В Україні через війну з росією триває воєнний стан і мобілізація. Особи, які підлягають мобілізації, обов'язково проходять військові навчання

  •   Українцям розповіли, як отримати довідку переселенця.
    Наявність смартфону й доступу до мережі інтернет суттєво полегшить життя співгромадянам, які через війну вимушені переїхати в межах країни. У застосунку Дія внутрішньо переміщені особи можуть скористатися низкою корисних електронних послуг

  •   Мінюст повідомив про запроваджені новацій у 2022 році.
    Протягом І півріччя 2022 року Міністерством юстиції було запроваджено низку новацій у частині вдосконалення процедури здійснення державної реєстрації нормативно-правових актів

  •   Чи пред’являти поліції документи для перевірки — вирішуйте самостійно.
    Мабуть, в кожного була ситуація, коли зупиняла поліція і вимагала показати документи. Як діяти, чи правомірні дії поліції та що робити, якщо документів при собі не має — розповів адвокат

  •   Призов до ЗСУ: чи можуть відправити на передову без підготовки та кого мобілізують насамперед.
    Поки триває боротьба з агресором, в Україні діють правила загальної мобілізації населення, коли на службу до ЗСУ можуть призвати будь-якого військовозобов'язаного

  •   Фрілансер не повинен працювати більше 40 годин (або 6 днів) на тиждень: ВР ухвалила новий закон.
    Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо трудових відносин з фрілансерами. Серед ключових моментів— врегулювання робочого часу та закріплення соціальних гарантій для найманих співробітників

  •   Як отримати або відновити паспорт: роз’яснення для українців.
    В Україні документами, які підтверджують особу та громадянство, а також визначають приналежність до держави, є внутрішній паспорт (ID-картка або книжечка зразка 1994 року) та закордонний паспорт. У разі втрати внутрішнього паспорта його відновлення обов’язкове

  •   Дублікати важливих документів тепер можна замовити в «Дії»: як це зробити.
    В Україні розширюють перелік сервісів, доступних через портал «Дія». Днями через «Дію» запустили процедуру віддаленої ідентифікації для пенсіонерів, які мешкають на окупованій території України. Відсьогодні на порталі можна замовити дублікат чи витяг з документів

  •   В Україні затвердили терміни перепису населення.
    Верховна рада затвердила терміни проведення перепису населення в Україні. Її проводитимуть не рідше, ніж раз на десять років

  •   Фрілансерам надали базові соціальні гарантії.
    В Україні легалізували роботу фрілансерів введенням нової особливої форми трудового договору – договору з нефіксованим робочим часом. Це передбачено законопроєктом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості»

  •   Викладачів вишів не мобілізуватимуть.
    Викладачі вишів, незалежно від наявності у них наукового ступеня, будуть звільнені від мобілізації. Відповідний законопроєкт №7352 «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації науковим, науково-педагогічним та педагогічним працівникам» Верховна Рада ухвалила у першому читанні

  •   В Україні не підлягатимуть призову особи, родичі яких загинули на війні.
    Верховна Рада України прийняла у першому читанні за основу проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо розширення переліку осіб, які не підлягають призову під час мобілізації (реєстр. №7481)

  •   «Слуга двох панів»: в Україні дозволили офіційно працювати на двох роботодавців.
    Верховна Рада ухвалила новий урядовий законопроект щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості.Законом запроваджується нова особлива форма трудового договору з нефіксованим робочим часом

  •   Реєстрація ТОВ «миттєво»: в Україні для фізосіб запускають нову «послугу без чиновників».
    В Україні дуже популярний додаток «Дія», через який можна подати заявку для відшкодування зруйнованого майна через російську агресію, переселенцям отримати виплати від держави, не простоюючи черги в установах соцзахисту. Міністерство цифрової трансформації презентувало ще один сервіс, який спрощує комунікацію малого бізнесу та держави — автоматизовану систему реєстрації товариств з обмеженою відповідальністю для фізичних осіб — підприємців

  •   Українців будуть штрафувати за порушення комендантської години.
    У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який передбачає відповідальність за порушення комендантської години: «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності за порушення комендантської години в умовах дії воєнного стану» (№ 7553)

  •   Українцям роз’яснили, як отримати компенсацію за час лікування.
    Застраховані особи отримують від Фонду соціального страхування України компенсацію втраченого за час лікування заробітку незалежно від причин настання тимчасової непрацездатності (виключення – непрацездатність, викликана сп’янінням, протиправною діяльністю тощо)

  •   В Україні почали штрафувати за порушення мовного закону.
    16 липня 2022 року набирали чинності нові норми мовного закону, що збільшують присутність української мови в публічному просторі та зміцнюють її статус як державної

  •   Які гарантії за місцем роботи має доброволець тероборони.
    З перших днів введення в Україні воєнного стану чимало цивільних, як чоловіків, так і жінок, добровільно вступили до лав територіальної оборони. Більшість з них були офіційно працевлаштовані. Які ж гарантії для таких працівників зберігаються за місцем їх роботи?

  •   Куди звертатись, якщо рідні зникли безвісти чи потрапили в полон.
    Що робити, якщо родич пішов на війну, та згодом зв’язок із ним зник. Або якщо родина військового має інформацію, що він у полоні

  •   Марина В'язовська — про медаль Філдса та реакцію науковців на війну в Україні.
    країнка Марина В'язовська — друга в історії жінка, яка отримала медаль Філдса, найпрестижнішу відзнаку у математиці для молодих науковців. В'язовську нагородили за розв'язання геометричної задачі про пакування сфер, над якою вона працювала впродовж кількох років

  •   Відповідальність за неявку до військкомату: що передбачено під час війни.
    22 травня Верховна Рада проголосувала за продовження загальної мобілізації в Україні на 90 днів – до 23 серпня. Тому усіх громадян, які по віку підлягають під призов, можуть мобілізувати. Чи передбачена відповідальність за неявку у військкомат за повісткою розповідає юрист

  •   Мобілізація в Україні: основні зміни в правилах для видачі військових квитків.
    В умовах воєнного стану в нашій державі продовжується мобілізація громадян до війська. Змінилися правила для того, щоб видавати військовий квиток тим, хто його досі не отримав

  •   Про зброю, тактику і медицину: для військових запустили мінібібліотеку.
    Для захисників України створили "Мінібібліотеку українського військового", де зібрана корисна і життєво необхідна інформація в умовах повномасштабної війни

  •   Як в Україні оформити відпустку без збереження заробітної плати під час війни.
    Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку відповідно до вимог статті 25 Закону України «Про відпустки»

  •   Українцям роз’яснили, як припинити відпустку по догляду за дитиною.
    Чи можна достроково припинити відпустку по догляду за дитиною, якщо роботодавець заперечує. Роз’яснює Державна служба України з питань праці

  •   Чи мають право військовослужбовці звільнитися зі служби в умовах воєнного стану.
    Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, та військовослужбовці, які служать за контрактом, можуть звільнитися з військової служби, але за деяких умов

  •   В Україні ввели в обіг нові пам’ятні монети.
    Національний банк України 11 липня 2022 року ввів у обіг пам’ятні монети «В єдності – сила», присвячені всенародному єднанню Українського народу у боротьбі проти російського агресора та міжнародній підтримці, яку Україні надає весь світ

  •   Рада тимчасово скасувала військовий збір із зарплат військовослужбовців.
    Верховна Рада України ухвалила законопроект, за яким доходи у вигляді грошового забезпечення військовослужбовців не будуть підлягати оподаткуванню військовим збором

  •   Зеленський звільнив частину українців від сплати військового збору: хто зможе не платити.
    Президент України Володимир Зеленський підписав нещодавно затверджений Верховною Радою закон, згідно з яким доходи у вигляді грошового забезпечення військовослужбовців не підлягатимуть оподаткуванню військовим збором

  •   Штрафи перевищать 10 тисяч грн: в Україні почнуть «карати гривнею» за паління.
    З 11 липня 2022 р. паління буде не лише шкідливим для здоров'я, а й небезпечним для гаманця українців: в країні набуває чинності заборона на паління у громадських місцях

  •   Хто має право вручати українцям повістки: важливе роз’яснення.
    Вручити повістку може співробітник територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП), а також уповноважені особи органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, фізичні особи-підприємці, керуючі багатоквартирних будинків, власники будинків

  •   Роботодавцям дозволили повідомляти співробітників про звільнення через WhatsApp.
    1 липня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» (законопроєкт за реєстр. №7251), розроблений з метою оптимізації порядку взаємодії між працівником та роботодавцем в умовах воєнного стану, а також забезпечення належного рівня гнучкості трудових відносин у зв’язку з наявними законодавчими прогалинами у регулюванні трудових відносин

  •   Як в Україні оформити відпустку без збереження заробітної плати під час війни.
    Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку відповідно до вимог статті 25 Закону України «Про відпустки»

  •   Що треба знати про зірку світової математики — українку Марину В’язовську.
    Українська математикиня Марина В’язовська – друга жінка в історії, яка здобула найпрестижнішу у світі математичну премію Філдса. Розповідаємо, як складався професійний шлях українки, перемогу якої цими днями обговорює весь світ

  •   Українцям дозволили на час війни надавати притулок дітям-сиротам: названо умови.
    В рамках програми «Дитина не сама» більше тисячі українців пройшли навчання та готові на час війни прихистити в родинах дітей, які з різних причин залишилися без піклування дорослих

  •   Зробити грошовий внесок на підтримку країни можна через єдиний державний вебпортал.
    В Україні діє національна онлайн-платформа для збору коштів на підтримку держави – UNITED24. Усі бажаючі допомогти країні, яка зараз дає опір агресору, можуть зробити це через портал. Кошти ідуть на придбання амуніції та військової техніки, медичного обладнання, відновлення зруйнованої війною інфраструктури

  •   В Україні створили базу російських пропагандистів – вже внесли 1800 імен Больше читайте тут: https://kontrakty.ua/article/200081.
    Громадська ініціатива “Як не стти овочем” у співпраці з YouControl створили базу публічних осіб, які підтримують повномасштабне вторгнення росії в Україну та просувають наративи російської пропаганди

  •   Безкоштовна психологічна допомога від Євросоюзу відтепер доступна кожному українцю.
    За фінансової підтримки Європейського Союзу Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні запрацювала гаряча лінія для надання психологічної допомоги українцям, які постраждали від війни. Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні. На лінії працюють фахові психологи із багаторічним досвідом, які попередньо пройшли спеціальну підготовку для роботи зі складними кризовими ситуаціями. Лінія працює щодня з 10:00 до 20:00 за номером: 0-800-100-102 (дзвінки з України безкоштовні)

  •   Як знизити ризик стати жертвою злочинів в умовах війни: розроблено інформаційні пам’ятки для громадян.
    З метою убезпечення громадян від злочинів, Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса, розробив пам’ятки з практичними рекомендаціями щодо зменшення можливості стати потерпілим від кримінальних й адміністративних правопорушень, а також уникнути деяких фонових для злочинності явищ у період воєнного стану

  •   Порядок надання дозволу на виїзд за межі місця проживання військовозобов’язаним під час воєного стану.
    Генеральний штаб Збройних Сил України розробив Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час

  •   Мають бути всі сторінки трудової книжки із записами: в Україні оновили порядок надання відомостей в ПФУ.
    Пенсійний фонд оновив Порядок надання в електронній формі відомостей про трудову діяльність працівника (зміни стосуються також «ФОПів» та самозайнятих осіб). Документ набуде чинності за 10 днів з дня його офіційного опублікування

  •   Медкомісія при мобілізації: як має проходити обстеження і хто непридатний до служби.
    Дізнайтися, як проходить медкомісія і які стани здоров’я роблять людину непридатною чи обмежено придатною до служби

  •   В Україні змінилися правила видачі військових квитків: стали відомі нюанси.
    В Україні внесли зміни до положення про військовий квиток, які вже набрали чинності після указу президента. Зміни стосуються порядку видачі військових квитків військовозобов'язаних та резервістів

  •   Підвищаться не лише пенсії: які зміни чекають на українців з 1 липня.
    З 1 липня мінімальна пенсія в Україні збільшиться на 93 гривні. Обумовлено це підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. У липні мінімалка становитиме 2027 гривень

  •   Завершення кредитних канікул: як українцям сплачувати заборгованість?.
    З моменту запровадження воєнного стану фінансові установи почали активно запроваджувати кредитні канікули але зараз ситуація змінілася

  •   Грошова допомога у разі загибелі військовослужбовця: як отримати.
    Західне міжрегіональне управліня Міністерства юстиції підготувало роз’яснення щодо одноразової грошова допомога у разі загибелі (смерті) військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів

  •   В Україні змінили правила видачі паспортів.
    Кабінет міністрів змінив правила виготовлення та оформлення паспорта громадянина України. Відтепер в умовах воєнного стану до ID-картки не буде додаватися електронний підпис

  •   В Україні проведуть перепис держслужбовців.
    В Україні з 1 липня 2022 року стартує збір статистичних даних щодо складу держслужбовців у період воєнного стану

  •   «Копії слід нотаріально завірити»: як під час війни не залишитись без важливих документів.
    Під час війни особливо надійно треба зберігати документи, щоб не мати зайвих проблем і величезної втрати часу в майбутньому. Як це правильно зробити, розповів адвокат

  •   Відпустки для українців закінчились: скільки людей зможуть піти на відпочинок цьогоріч.
    Під час воєнного стану в Україні дещо змінилися умови трудових відносин

  •   Безробітних будуть залучати до громадських робіт: в Кабміні відповіли на головні питання.
    На сьогоднішній день в Україні офіційно зареєстровано 274 тисячі безробітних, а вакансій лише 22 тисячі. Бюджет фонду по безробіттю цього року складає 19 млрд гривень

  •   «Достатньо наказу керівника»: про надомну роботу під час воєнного стану розповіла адвокатка.
    В умовах воєнного стану надомна робота — один з оптимальних способів забезпечити роботою працівників і зберегти бізнес. Під час війни достатньо видати наказ про таку роботу та до її початку ознайомити працівників

  •   В Україні стартував проєкт «Скажи правду»: збір доказів проти окупантів.
    Міністерство юстиції запустило проєкт «Скажи правду», мета якого – притягнення рф до відповідальності у Європейському суді з прав людини та Міжнародному суді ООН

  •   Нагадати про себе: чому Україну менше згадують в міжнародному інфопросторі.
    Чому навіть найгучніший інфопривід з часом стихає, чим небезпечна адаптація до новин про війну та як не дати забути світу про злодіяння росії

  •   Хто має право вручати українцям повістки.
    Вручити повістку може співробітник територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП), а також уповноважені особи органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, фізичні особи-підприємці, керуючі багатоквартирних будинків, власники будинків

  •   День Конституції: чи будуть у червні додаткові вихідні.
    Згідно з Законом «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», яким адаптовано трудові відносини під реалії війни" вихідними днями у червні будуть субота та неділя – 25, 26 червня

  •   «Цього року нам усім потрібно вижити»: пенсійну реформу в Україні зупинено.
    Міністерка соціальної політики Марина Лазебна, яка раніше розповідала про модель пенсійної реформи, повідомила, що запровадження механізму накопичувальних пенсій в країні призупинили через війну з росією

  •   Мобілізація в Україні: що потрібно знати про чотири види повісток і як покарають за їхнє ігнорування.
    Після початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну був підписаний указ стосовно загальної мобілізації чоловіків призовного віку. До військомату мають приходити навіть ті, хто має відстрочку. Адже існують декілька видів повісток

  •   Міжнародні організації створять центр допомоги у Львові, який об'єднає шість західних областей.
    У Львові створюють офіс для координації роботи міжнародних організацій, який включатиме шість областей: Тернопільську, Волинську, Львівську, Закарпатську, Чернівецьку й Івано- Франківську

  •   В Україні посилять соціальні гарантії для ветеранів.
    Міністерство у справах ветеранів України проведе комплексний огляд соціальних гарантій для Захисників і Захисниць, щоб привести їх у відповідність до потреб сучасних ветеранів.

  •   Кому з українців період воєнного стану не зарахують до страхового стажу.
    У зв’язку з дією воєнного стану деяким ФОП, які провадять діяльність за спрощеною та загальною системами оподаткування, займаються незалежною професійною діяльністю, а також членам фермерських господарств надане право тимчасово, у період з 1 березня 2022 року та впродовж 12 місяців після скасування воєнного стану не нараховувати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

  •   Українцям роз’яснили, як припинити відпустку по догляду за дитиною.
    Чи можна достроково припинити відпустку по догляду за дитиною, якщо роботодавець заперечує. Роз’яснює Державна служба України з питань праці

  •   Як домогтись перерахунку виплат учасникам бойових дій: поради експерта.
    Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щорічно до 5 травня учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сім’ї загиблого та деяким іншим категоріям осіб виплачується разова грошова допомога

  •   П'ять причин, через які позбавлять статусу внутрішнього переселенця: що важливо знати.
    Українці, які через бойові дії були вимушені рятуватися від війни та стали переселенцями, за деяких обставин можуть бути позбавленими статусу ВПО, який дає право на певні виплати

  •   Загальна мобілізація: кого в Україні призивають на службу в першу чергу.
    В першу чергу надається перевага мотивованим, з високими морально-діловими якостями та відповідною підготовкою громадянам, а також фахівців дефіцитних спеціальностей з досвідом проходження військової служби

  •   Як зареєструвати новонародженого на окупованій території? Пояснює Мін'юст.
    Якщо малюк народився та його зареєстрували окупанти, батьки можуть звернутися до суду на підконтрольній території та попросити зареєструвати його в Україні, повідомляють у Міністерстві юстиції України

  •   Чи можна призупиняти трудові договори в місті, де не ведуться бойові дії — Держпраці.
    Рз'яснення з приводу того, чи можна призупинити дію трудового договору з працівниками в місті, де не ведуться бойові дії, якщо працівник може виконувати свою роботу, а підприємство цю роботу може надати

  •   Українцям розповіли, як оформити спадщину в умовах воєнного стану.
    Питання спадщини завжди є одним із актуальних та часто запитуваних громадянами у юристів системи надання безоплатної правової держави. Особливо гостро потреба у роз’ясненні порядку спадкування в українців постала у період воєнного стану. Адже, через запровадження особливого правового режиму, внаслідок воєнної загрози, в Україні були тимчасово обмежені деякі конституційні права і свободи людини і громадянина

  •   Пошук за ДНК: як знайти загиблих чи зниклих рідних під час війни? Інструкція МОЗ Олена Барсукова.
    Щоб знайти інформацію про загиблу, зниклу чи поранену людину, родичі можуть скористатися ДНК-експертизою

  •   Чи законне вручення повісток на блокпостах: у ЗСУ дали відповідь.
    У Сухопутних військах ЗСУ розповіли, що практика вручення повісток на блокпостах або в інших людних місцях не суперечить законодавству

  •   Як в Україні розірвати шлюб в умовах воєнного стану.
    Дане питання регулюється такими нормативно-правовими актами, як: Сімейний кодекс України, Цивільній процесуальний кодекс України, Закон України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”, Закон України “Про судовий збір”, Наказ Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/2 “Про затвердження Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні”, Постанова Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 “Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя”

  •   Як рідним військового, який потрапив у полон або зник безвісти, отримати виплати за нього.
    Якщо військовослужбовець потрапив у полон чи зник безвісти, за ним зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру. Як пише «АрміяInform», родинам таких військовослужбовців щомісячно мають виплачувати грошове забезпечення

  •   Друга хвиля мобілізації: кого призивають і хто на черзі.
    У зв’язку з російською агресією проти нашої країни в Україні проходить друга хвиля загальної мобілізації. Порядок її проведення визначено Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”

  •   Відпустка без збереження заробітної плати: як взяти під час воєнного стану.
    Повномасштабна війна в Україні внесла певні зміни до правового регулювання трудових відносин. Торкнулися ці зміни і відпусток. Як надається відпустка без збереження заробітної плати в умовах воєнного стану – читайте в матеріалі

  •   Мене вивезли на територію рф без моєї згоди....
    Понад мільйон українців опинилися на території рф через протиправні дії окупантів. Як діяти у такій ситуації – інформує Міністерство юстиції України і розповідає про організації, що підтримують українців, яких примусово вивозять у росію

  •   Податкові зміни під час дії воєнного стану: новий Закон.
    Верховна Рада України продовжує вносити зміни у законодавство, щоб підлаштувати його під реалії воєнного часу. Не стає винятком і оподаткування, адже під час війни як ніколи необхідно знайти розумний баланс, щоб підтримувати бізнес та водночас мати змогу забезпечувати всім необхідним і армію, і громадян

  •   Трудові книжки під час війни: зберігати чи видавати?.
    Змін з цього приводу у законодавстві немає: зберігати трудові книжки працівників має підприємство, на якому вони працюють, обов’язково видавати трудову книжку потрібно лише у разі, якщо працівник звільняється

  •   Копії документів та кодове слово: для переселенців розробили п'ять основних правил безпеки.
    Для українських переселенців, кількість яких складає 7,7 мійльйона (офіційно статус ВПО отримали близько трьох мільйонів громадян), Європейський Союз спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та Міністерством соціальної політики України запустили комунікаційну кампанію, присвячену питанням безпеки

  •   Єдина база вакансій оновлюватиметься в режимі реального часу.
    Державна служба зайнятості за участю Міністерства економіки України підписала договір про співпрацю та інформаційну взаємодію з 5 найбільшими сайтами з працевлаштування. Це портали robota.ua, work.ua, novarobota.ua, pidbir.com, grc.ua. Результатом співробітництва стане створення єдиної бази з вакансіями

  •   Постачання військової допомоги в Україну. Юридичні поради волонтерів волонтерам.
    Рекомендації з відповідями на найбільш поширені питання, як організувати процес поставки військової допомоги в Україну

  •   «Скажи правду»: в Україні запустили новий проект.
    Міністерство юстиції запустило проект «Скажи правду». Це платформа для ефективного збирання та оброблення інформації про порушення прав людини російською федерацією

  •   Що робити, коли дитину примусово перемістили на тимчасово окуповану територію або депортували.
    Національне інформаційне бюро повідомило алгоритм дій у разі, якщо дитину примусово перемістили на тимчасово окуповану територію України або примусово депортували у державу-агресора чи в іншу країну

  •   Добровольці отримуватимуть пільги нарівні з військовими.
    Кабінет міністрів поширив пільги для військовослужбовців Збройних сил та їхніх родин на добровольців територіальної оборони та добровольчі формування територіальних громад

  •   Куди звертатися щодо пошуку полонених чи зниклих безвісти під час війни.
    Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр розмістила на своїй сторінці у Фейсбук інформацію для тих, хто наразі розшукує родичів, які потрапили в полон чи зникли під час війни

  •   Якщо близьку людину депортували на окуповану територію – алгоритм дій.
    Національне інформаційне бюро надало роз'яснення з алгоритмом дій у разі примусового переміщення близької людини на тимчасово окуповану територію або примусової депортації за межі України

  •   Виплати переселенцям: оновлено актуальний перелік громад, мешканці яких отримають гроші.
    У Міністерстві реінтеграції оновили актуальний перелік громад, що перебувають у районах бойових дій, в оточенні чи тимчасово окуповані. На підставі цього документа внутрішньо переміщеним особам призначається допомога на проживання.

  •   Як малому бізнесу отримати 125 тисяч гривень на розвиток під час війни: поради експерта.
    Малі підприємства становлять фундамент економіки країни. Надважливо, щоб у такий складний час, як нині, держава підтримувала підприємців. Один із кроків, який розробили спільно з міжнародними благодійними організаціями, — гранти у розмірі 125 тисяч гривень. Заявку на отримання можна буде подати у застосунку «Дія»

  •   Порядок подання заяв щодо безвісти зниклих громадян, викрадення або потрапляння у полон.
    Заяви та повідомлення про такі факти підрозділами Національної поліції України приймаються у день звернення близьких родичів зниклого або інших осіб, яким відомо про факт зникнення. Окрім цього, поліція також просить надавати інформацію про відомі громадянам місця необлікованих поховань людей

  •   Чи мають право військовослужбовці звільнитися зі служби в умовах воєнного стану.
    Правове врегулювання питань, що стосуються військової служби українців здійснюється на основі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та згідно з Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008

  •   Військовий стан в Україні продовжать на три місяці, — указ президента.
    До Верховної Ради внесено проект закону про затвердження президентського указу щодо продовження в Україні воєнного стану. Його запровадили 24 лютого через широкомасштабну російську агресію

  •   Справа залишилася у суді на окупованій території: що робити українцям, пояснює адвокат.
    Через втрату контролю над значною кількістю окупованих населених пунктів України перестали функціювати 64 суди. Справи, які перебувають на розгляді у цих установах, можуть бути втрачені. Це може бути через руйнування будівлі суду й, відповідно, втрату документів, або ж окупанти можуть самостійно знищувати справи чи умисно обмежувати доступ до них

  •   Як зберігати трудові книжки під час війни та чи можна їх роздавати на руки.
    Війна визначає для роботодавців особливі умови, які великою мірою стосуються зберігання документів, зокрема трудових книжок. Цілком зрозумілі побоювання співробітників щодо його надійності, враховуючи те, як швидко й жахливо розвивалися події на початку російської агресії. Але ж у будь-якій ситуації треба діяти перш за все за Законом

  •   До кого прийдуть додому і оформлять документи?.
    Сьогодні у більшості населених пунктів України працюють Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), де можна отримати понад 150 послуг

  •   Верховна Рада посилила права найманих працівників.
    На вимогу особи, якій відмовлено в прийнятті на роботу, юридична або фізична особа, яка використовує найману працю, зобов’язана письмово повідомити про причину відмови. Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників (№ 5266)

  •   Як звільнити аеропорти та вокзали від автомобілів держслужбовців, які покинули країну.
    Військово-транспортний обов’язок може стати першочерговим для службових осіб, які займають відповідальне становище, але знаходяться за межами України

  •   Більше жодних «у джазі тільки дівчата»: Рада заборонила дискримінацію працівників за статтю, віком та кольором шкіри.
    Верховна Рада, яка розширила перелік умов для звільнення працівників, проголосувала за закон, яким роботодавцям забороняють висувати претендентам вимоги за ознаками статі, кольору шкіри, віком, сексуальною орієнтацією тощо

  •   Право на припинення шлюбу не може бути обмежено в умовах воєнного стану.
    Процедура розірвання шлюбу в умовах війни має певні особливості з урахуванням наслідків такого режиму в державі

  •   Верховна Рада ухвалила закон про конфіскацію майна тих, хто підтримує російську агресію.
    Рада схвалила конфіскацію за рішенням суду майна тих, хто підтримує російську агресію

  •   Як отримати статус біженця в Італії та які права після цього матимуть українці: пояснює адвокат.
    Розпочата росією війна проти України змусила багатьох українців шукати прихистку у країнах Євросоюзу. Якщо з можливістю перебування у країні ЄС на умовах безвізового режиму до 90 днів все зрозуміло, то такі поняття, як «тимчасовий захист» та «біженець», для багатьох громадян залишаються незрозумілими. Хто та як може отримати статус біженця в Італії

  •   Війна — не виправдання: Рада відновила відповідальність за несплату податків та розширила перелік умов для звільнення працівників.
    Верховна Рада ухвалила рішення про повернення відшкодування податку на додану вартість, а також відповідальність за несплату податків, яку фактично скасували після початку широкомасштабної агресії росії — внесено зміни до Податкового кодексу. Також парламент ухвалив закон про оптимізацію трудових відносин в умовах воєнного стану, яким, зокрема, розширюються підстави для звільнення працівників. Таким, наприклад, є неможливість забезпечувати умови праці через знищення майна внаслідок бойових дій, відсутність працівника на роботі, а також інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці. Водночас, документ визначає поняття сумісництва, завдяки чому люди, які не змогли продовжити працювати, можуть працевлаштуватися в іншому місці

  •   Військові, які беруть участь у бойових діях, отримують 3 тис. грн на добу.
    За день, коли беруть участь у боях, українські військові заробляють 3 тис. грн, а за небойовий - 1 тис. грн. Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр

  •   Які податкові зміни чекають українців.
    Про те, що чекає на підприємців в найближчому майбутньому, в інтервʼю Forbes.ua розповів голова «фінансового» комітету Верховної Ради Данило Гетманцев

  •   Чи можна з працівником, який перебуває в країні ЄС, дистанційно призупинити трудовий договір: роз’яснює юрист.
    Більшість українців, які, рятуючись від війни, перебувають в країнах ЄС, вже скористалися механізмом отримання тимчасового захисту, який надається до 4 березня 2023 року. Частина працівників приймає рішення не виїжджати за межі країни ЄС, доки діє у них тимчасовий захист. Чи це може бути підставою для призупинення дії трудового договору, розповідає голова Комітету з трудового права Національної асоціації адвокатів України Вікторія Поліщук

  •   Як в Україні отримати компенсацію за зруйноване житло та інше майно.
    орядок визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, на даний момент затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 326.

  •   Громадський центр правосуддя: які особливості звільнення у воєнний час.
    Зміни до трудового законодавства по-іншому врегулювали порядок та умови звільнення у воєнний час. Це пов’язано із забезпеченням прав як працівників, так і роботодавців

  •   В Україні спростили правила влаштування дитини під патронат в період воєнних дій.
    Уряд ухвалив розроблене Координаційним штабом з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану рішення, яке забезпечує під час воєнного стану безпеку дітей, влаштованих під патронат, та дітей, які в період воєнних дій залишились без батьківського піклування і потребують захисту та забезпечення права на догляд, виховання в безпечному та сприятливому сімейному середовищі

  •   В яких випадках роботодавець звільняється від обов’язку виплати зарплати: роз'яснення.
    Нині у багатьох працівників виникає безліч питань щодо порядку вступу у трудові відносини, розірвання трудового договору та оплати праці, адже з огляду на ведення активних бойових дій на території України велика кількість як самих працівників, так і підприємств, установ та організацій, у яких вони працювали, були змушені переміститись в інші населені пункти, або і взагалі зупинити свою діяльність

  •   Чи можна працевлаштуватися на іншу роботу як ВПО, якщо на основному місці роботи оформлено простій.
    На час дії воєнного стану для вимушених переселенців скасовано обмеження для роботи за сумісництвом, які стосуються часу тривалості роботи. Тому працівника можна оформити не лише на 0,5 ставки, але й на більшу тривалість робочого часу.

  •   НБУ запровадив обмеження на використання банківських карток за кордоном: що важливо знати.
    У НБУ, де раніше рекомендували українцям, які виїжджають за кордон на власному автомобілі, придбати поліс «Зелена карта», розповіли про деякі обмеження щодо використання за кордоном банківських карток, випущених в нашій країні

  •   В Україні запустили сервіс для підтримки фінансування медіа.
    В Україні запустили міжнародний проєкт «Infopoint agency» для забезпечення фінансової стабільності українських диджитал-медіа та незалежних білоруських, що працюють у вигнанні

  •   Як мобілізованим не втратити роботу: пояснює юрист.
    Розглянути питання, що стосуються чинних працівників, які отримують повістки на роботі. Що потрібно, щоб не втратити своє робоче місце?

  •   Порушення правил військового обліку: яка передбачається відповідальність та як її оскаржити.
    З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого президент Володимир Зеленський оголосив про загальну мобілізацію військовозобовʼязаних. За ухилення чи порушення правил мобілізації чинне законодавство визначає як адміністративну, так і кримінальну відповідальність

  •   Порушення правил військового обліку: яка передбачається відповідальність та як її оскаржити.
    З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого президент Володимир Зеленський оголосив про загальну мобілізацію військовозобовʼязаних. За ухилення чи порушення правил мобілізації чинне законодавство визначає як адміністративну, так і кримінальну відповідальність

  •   У Держпраці розповіли, чи можна розраховувати на відпустку під час війни.
    Роботодавець може з власної ініціативи в період воєнного стану надати працівникам щорічні основні оплачувані відпустки тривалістю понад 24 днів

  •   Видача кредитів, купівля квартир, водійські посвідчення — що змінилось через війну.
    З початком полномасштабного вторжения РФ змінилось майже все що нас оточує. В тому числі звичайні речі та послуги, якими користувались українці

  •   В Україні розширили коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.
    Розширюється коло осіб, які мають право на на безоплатну вторинну правову допомогу. Верховна Рада України прийняла Закон № 7312 «Про внесення змін до статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»

  •   БАЖАЄТЕ ДОПОМОГТИ? СПИСОК ВОЛОНТЕРСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УКРАЇНІ.
    Сьогодні як ніколи важливо підтримувати та допомагати нашим захисникам, біженцям, постраждалим та всім, хто цього потребує. Зробіть свій внесок у перемогу

  •   Право: Трудові права військовослужбовців та учасників тероборони.
    Військова служба – це державна служба особливого характеру, що пов’язана із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби

  •   Знайти роботу в умовах війни: як українцям працевлаштуватись в країнах ЄС.
    Українці створили платформу для пошуку роботи в ЄС. Як вона працює, які є вакансії, та на яких умовах зараз наші громадяни можуть працевлаштуватись в сусідніх країнах?

  •   Що робити з готівковою гривнею за кордоном.
    Що робити у випадку вивезення за кордон гривневої готівки, і як вітчизняні та європейські регулятори планують полегшити життя українцям у такій ситуації?

  •   Змусити Росію заплатити військові репарації: що кажуть юристи та світовий досвід.
    Вилучити заморожені активи Росії для репарацій на користь України буде непросто. Що для цього необхідно зробити в юридичній площині та які ще є способи для відшкодування збитків коштом усіх росіян?

  •   Якщо необхідно допомогти близьким та Україні: п’ять зручних сервісів для переказу грошей.
    Економічна правда разом із експертами Visa підібрали п'ять найдоступніших сервісів для переказу грошей, які можна використовувати, якщо необхідно допомогти близьким

  •   Що відшкодовує страхова і на що розраховувати під час війни застрахованим.
    Що виплачують у воєнних умовах страховики, від чого це залежить та які ризики зараз можна застрахувати? Питання-відповіді

  •   Компенсація роботодавцю за працевлаштування переселенців: як її оформити та отримати.
    Кожен роботодавець, який влаштував працювати внутрішньо переміщених осіб, мають право компенсацію витрат під час військового становища. Про це йдеться у постанові КМУ від 20.03.2022 № 331

  •   Як працюватиме процедура передачі земель під час воєнного стану.
    Експерти програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО), залучені Міністерством аграрної політики та продовольства України, підготували відповіді на найпоширеніші запитання щодо Закону № 2145-IX про земельні відносини під час воєнного стану

  •   Що таке простій на роботі.
    В умовах воєнного стану відбуваються швидкі зміни законодавчих норм. Не обійшлося і без змін у трудовому законодавстві

  •   Мобілізовані та добровольці тероборони: кадровий облік.
    Нещодавно Міністерство економіки України опубліковало на своєму веб-сайті роз'яснення щодо основних питань зі сфери трудових відносин у воєнний час, зокрема і щодо порядку кадрового обліку працівників, які залучені до оборони держави

  •   Як зареєструвати новонародженого українця за кордоном: поради фахівця.
    Багато українців у зв’язку зі збройною агресією російської федерації були змушені залишити Україну. При цьому за кордоном нашим громадянам доводиться вирішувати чимало юридичних питань, серед яких і реєстрація народження дітей. Як і раніше, державну реєстрацію актів цивільного стану громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України

  •   Держслужбовців призначатимуть на посади відсутніх працівників по-новому.
    НАДС підготовлено роз`яснення щодо призначення на посаду державної служби на період заміщення тимчасово відсутнього державного службовця, за яким зберігається посада

  •   Що робити, якщо ваше підприємство опинилося на окупованій території: поради експерта.
    Армія рф продовжує бойові дії на території України, завдаючи ще й великі збитки підприємцям. Чимало з них були змушені покинути тимчасово окуповані території, не бажаючи працювати із режимом рашистів. Відповідно, залишились без роботи й наймані працівники. Що робити у таких випадках?

  •   Допомогу з безробіття зможуть отримати навіть офіційно працевлаштовані українці.
    У Верховній Раді прийняли закон, який спростить процедуру оформлення допомоги для людей, які втратили роботу — статус безробітного можна отримати, зокрема, подавши заявку через «Дію»

  •   Заборона працювати з-за кордону не стосується вчителів.
    Вчитель може працювати дистанційно з-за кордону, для цього не потрібно оформлення відрядження

  •   Податки під час війни: без штрафів і перевірок.
    Вдсутність штрафів та перевірок під час воєнного стану не звільняє підприємців від обов’язку платити податки

  •   Чи можуть звільняти з роботи українців, які виїхали за кордон.
    З'явилося роз'яснення Держпраці щодо звільнення працівників, які виїхали за кордон Звільнення працівників має відбуватися за процедурами, передбаченими чинним законодавством. Звільнення працівників за власним бажанням та за угодою сторін здійснюється на підставі заяви працівника

  •   Країнам ЄС із бюджету Євросоюзу виділили $3,7 млрд для допомоги українським біженцям.
    Європейська комісія повідомила, що країни-члени ЄС отримали з бюджету ЄС загалом 3,5 млрд євро (3,7 млрд доларів), щоб впоратись з потоком вимушено переселених людей з України

  •   Частину суми компенсують: у НБУ розповіли, що робити з пошкодженими грошовими купюрами.
    У НБУ, де раніше роз'яснили, скільки грошей можна пересилати на картки людям, які знаходяться за кордоном, розповіли, що робити з готівкую, якщо купюри були пошкоджені, зокрема, у полум'ї

  •   Військовий збір в Україні хочуть підвищити до 3%: скільки податків заплатимо з кожних 100 грн.
    Військовий збір в Україні планують збільшити з 1,5 до 3%, але звільнити від його сплати деякі категорії українців. Якщо це станеться, з кожних 100 грн доходу українці віддаватимуть до бюджету не 19,5 грн, а вже 23 грн (включно із ПДФО)

  •   Війна і безробіття: як новий закон полегшить життя українцям без роботи.
    Для підтримки громадян, що втратили роботу через війну, Верховна Рада ухвалила закон про спрощення набуття статусу безробітного та відповідних виплат. УНІАН розбирався, які новації передбачає новий закон та як це полегшить життя переселенцям

  •   Зміни до закону врегулювали статус зниклих безвісти в окупованому Криму.
    Раніше профільний закон не враховував зниклих безвісти в Автономній Республіці Крим, тож потерпілі залишалися без гарантій з боку держави. Тепер дані про зниклих узагальнюватиме Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, а розшук проводитимуть представники Національної поліції

  •   На Дніпропетровщині створили чат-бот для допомоги переселенцям.
    У Telegram створили чат-бот «Як ти?» для допомоги переселенцям. Там зібрали найнеобхіднішу інформацію – від пошуку житла та меддопомоги до замовлення безкоштовного таксі

  •   На Дніпропетровщині працюють гарячі лінії психологічної підтримки.
    Мешканці Дніпропетровщини та переселенці з інших регіонів можуть звертатися за психосоціальною допомогою на телефонні гарячі лінії. Цілодобово на зв’язку – фахівці підрозділів ДСНС області. Телефони гарячих ліній: 056 3712932 – м. Дніпро; 0569 560558 – м. Кам’янське: 093 477 05 53 – м. Кривий Ріг; 093 717 71 62 – м. Павлоград; 093 519 51 33 – м. Нікополь; 056 6342093 – м. Синельникове; 063 282 28 39 – м. Новомосковськ

  •   У ДніпроОВА для консультацій переселенців працюють телефонні гарячі лінії.
    Переселенці, які приїхали на Дніпропетровщину, можуть звертатися на телефонні гарячі лінії ДніпроОВА. Там проконсультують, як отримати соціальні виплати та довідку тимчасово переміщеної особи. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації

  •   В УКРАЇНІ З’ЯВИЛАСЯ ПЛАТФОРМА «ПРИВІТ, ВОЇНЕ!», ЧЕРЕЗ ЯКУ МОЖНА НАДСИЛАТИ ЛИСТИ І ФОТОГРАФІЇ ВІЙСЬКОВИМ.
    В Україні з’явилася платформа, що дає можливість подякувати нашим воїнам, віртуально обійняти, сказати важливі слова та надіслати малюнок, щоб підтримати їхній бойовий дух

  •   Асоціація благодійників України запроваджує проєкт «Янголи перемоги».
    У проєкті «Янголи перемоги» є прагнення зібрати інформацію про волонтерів та благодійників, які загинули або були поранені під час російсько-української війни. Команда «Асоціації благодійників України» просить відповідну інформацію про діяльність Героїв волонтерів та благодійників: надсилати на електронну пошту Асоціації благодійників України vbo.abu@gmail.com Просимо зазначати: імена волонтерів та благодійників, діяльність, регіон, контакти для зв’язку. або заповнити відповідну Гугл форму Контакти тел.: 067-164-04-11 e-mail:vbo.abu@gmail.com

  •   Що робити українським громадянам у разі примусової мобілізації до російської армії?.
    Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (МінТОТ) опублікувало рекомендації щодо того, що робити у разі примусової мобілізації до окупаційної армії. Як повідомляє пресслужба установи, майже скрізь на тимчасово окупованій території України війська рф вдаються до поширеної практики – примусової мобілізації населення.

  •   Як і де шукати безвісти зниклих під час війни.
    Повідомити про зниклу людину можна в Національне інформаційне бюро за телефоном гарячої лінії в межах України - 1648, для дзвінків з-за кордону +38 (044) 287–81–65. Крім зниклих безвісти бюро збирає інформацію про українських військовополонених та загиблих

  •   За яких умов в Україні не настає відповідальність за колабораціонізм.
    Понад місяць тому в Україні набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність)». Він цілковито відповідає воєнним реаліям, оскільки на територіях, які на сьогоднішній момент вже звільнені від російських військових, зафіксовано не один випадок співпраці громадян із окупаційною владою

  •   Статус учасника бойових дій в Україні отримають не всі добровольці: названо умову По Я и Закон -25.04.20223437 0.
    Статус учасника бойових дій та соціальні гарантії від держави отримають бійці Сил територіальної оборони, які брали участь у бойових діях.

  •   Як в Україні оформити спадщину в умовах війни.
    Особливо гостро потреба у роз’ясненні порядку спадкування в українців постала у період воєнного стану. Адже, через запровадження особливого правового режиму, внаслідок воєнної загрози, в Україні були тимчасово обмежені деякі конституційні права і свободи людини і громадянина

  •   Для біженців, які повертаються в Україну, скасують обов'язковий платіж.
    Українцям, які були змушені втекти від війни та опинилися за кордоном без необхідних документів, обіцяють оформляти посвідчення особи для повернення в Україну безкоштовно

  •   В Україні з’явиться Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти.
    Верховна Рада України прийняла в цілому Закон про внесення змін до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». Законом внесено комплексні зміни у зв’язку із реаліями та практикою нинішньої війни, зважаючи на зростання кількості осіб, зниклих безвісти, що спричинене широкомасштабним вторгненням Російської Федерації на територію України

  •   «Чистий четвер» — привід згадати про інформаційну гігієну в умовах війни.
    Самоконтроль, перевірка інформації на офіційних джерелах та стримування себе у поширенні новин емоційного характеру — головні правила, яких потрібно дотримуватися!

  •   Які права мають працівники в умовах воєнного стану: пояснення від правозахисників.
    Під час воєнного стану українці мають дещо змінені трудові права, і це стосуються всіх установ, підприємств та організацій незалежно від форми власності

  •   Мій дім – моя фортеця: перспективи компенсаціії за зруйноване житло.
    Публікація присвячена правовим аспектам. Після вирішення первинного завдання – вижити, постає друге – отримати відшкодування за зруйновану оселю.

  •   Постраждалих — десятки: аферисти знайшли спосіб нажитися на переселенцях.
    Аферисти, котрі користуються тяжким становищем людей, які через війну стали переселенцями, виманюють у них гроші під виглядом надання державних виплат

  •   Після воєнного стану в Україні добровольці тероборони, утвореної тергромадою, отримають статус учасника бойових дій.
    Комітет Верховної Ради України з питань соцполітики та захисту прав ветеранів звернувся до Міністерства у справах ветеранів України щодо стану виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про уточнення норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників та Захисниць України і надання їм соціальних гарантій». Так, цим законом розширено коло осіб віднесених до числа учасників бойових дій та до осіб з інвалідністю внаслідок війни

  •   ПриватБанк спростив переказ коштів.
    «ПриватБанк» зробив важливе оголошення для своїх клієнтів: тепер процедура переказу коштів на картки інших банків буде значно простіша

  •   Кредитні канікули: відтермінування сплати боргу чи його анулювання?.
    Кредитні канікули – це право кредитора, а не його зобов’язання, тому рекомендуємо домовитися безпосередньо з кредитором про кредитні канікули

  •   Що таке воєнні злочини: визначення, історія виникнення, закони та юрисдикція.
    Фахівці з міжнародного гуманітарного права детально роз’яснюють, які саме діяння слід зараховувати до воєнних злочинів, як виникло це поняття і хто має право карати воєнних злочинців.

  •   Долучитися до Дія.City зможуть ще більше компаній.
    Мінцифри розширило кваліфіковані види діяльності Дія.City, щоб ще більше компаній могли користуватися сприятливими умовами унікального простору. Постанову вже схвалено Урядом

  •   В Україні запустили чат-бот для пошуку зниклих дітей.
    Ювенальна поліція України запустила Telegram-бот для пошуку дітей, які зникли або з якими втрачено зв’язок, — «Пошук дітей». @poshukditei_bot

  •   В Україні з’явиться нова інституція.
    Верховна Рада України прийняла в цілому Закон про внесення змін до Закону України «Про правовий статус осіб, Законом замість Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин утворюється нова інституція – Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. безвісти»

  •   Банкрутство в умовах воєнного стану. Що робити з бізнесом, який зупинив свою роботу?.
    З початку війни деякі підприємства закрилися зовсім, деякі перебувають на окупованій території, а частина підприємств фактично зруйнована. У зв’язку з чим у власників виникають питання: що робити з бізнесом, який зупинив свою роботу? Чи може банкрутство бути вирішенням в сучасних реаліях?

  •   Зеленский пообещал 6500 грн за трудоустройство переселенцев: подробности.
    В очередном обращении к украинцам президент Владимир Зеленский заявил о том, что еще одна категория граждан получит по 6500 гривен. В Дие появится новая функция для предпринимателей, которые трудоустроили у себя переселенцев. Они смогут получить софинансирование за каждого такого сотрудника в сумме 6,5 тысяч гривен

  •   Як додати свідоцтво про народження дитини в Дію.
    Команда Дії працює, щоб відображались усі свідоцтва про народження, які є в реєстрі. Проте є моменти, які залежать від вашої життєвої ситуації

  •   Як дистанційно визнати дитину сиротою, якщо вона за кордоном?.
    Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що Уряд ухвалив напрацьоване Мінсоцполітики рішення, яке забезпечує можливість встановлювати статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування дітям, які під час воєнного стану проживали або перебувають на тимчасово окупованих територіях, територіях, де ведуться або велись активні бойові дії, або перебувають за межами України, і батьки яких не виконують свої обов’язки з причин, які неможливо з’ясувати

  •   Особливості готівкових та безготівкових розрахунків у воєнний час.
    З 24 лютого 2022 року фінансова система України працює в умовах воєнного стану. Національний банк України змінив деякі правила надання фінансових послуг

  •   Рада підтримала скорочення визначення середньомісячного доходу громадян.
    Верховна Рада прийняла в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо надання соціальних послуг у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану (проект № 7201)

    • https://biz.ligazakon.net/news/210605_rada-pdtrimala-skorochennya-viznachennya-serednomsyachnogo-dokhodu-gromadyan


  •   Органи місцевого самоврядування, громади отримали можливість встановлювати місцеві податки та збори за спрощеним порядком.
    Від 5 квітня набув чинності Закон України від 24 березня 2022 року № 2142-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану». Цим законом зокрема визначено, що органи місцевого самоврядування мають право ухвалювати рішення про встановлення місцевих податків та зборів або пільг з їх сплати без застосування процедур відповідно до законодавства про регуляторну політику у сфері господарської діяльності

  •   Відпустки та звільнення під час війни: що зміниться у трудовому законодавстві.
    Нардепи продовжують адаптувати трудове законодавство до умов війни. Новим законопроєктом вони пропонують усунути виникнення трудових спорів через чинні законодавчі прогалини у регулюванні трудових відносин. Пояснюємо, про що йдеться

  •   Якщо в умовах війни кредит платити нема чим: НБУ дав важливі рекомендації.
    У зв’язку із суттєвим погіршенням фінансового стану позичальників, які втратили роботу у період воєнного стану, Нацбанк України рекомендуємо фінансовим установам пропонувати своїм клієнтам-споживачам реструктуризацію заборгованості за споживчим кредитом або кредитні канікули.

  •   У травні перевірять особисті рахунки: українцям розповіли, як не втратити право на субсидію через борги.
    У той час, коли влада просить громадян за можливості сплачувати рахунки за житлово-комуналні послуги, в компанії YASNO нагадують, що своєчасна оплата є обов’язковою умовою для отримання житлової субсидії.

  •   Внутрішніх переселенців – 6,5 мільйона. Що з ними буде?.
    Яка підтримка є для переселенців, скільки це коштує країні та чому треба пришвидшити їхнє працевлаштування

    • https://www.epravda.com.ua/publications/2022/04/13/685663/


  •   Нові правила трудових відносин у період війни.
    Війна диктує нові правила праці. Саме тому Верховна Рада ухвалила Закон «Про організацію трудових відносин в умовах військового стану», який передбачає спеціальні права та обовʼязки працівників та роботодавців на період воєнного стану – щонайменше до 24 квітня.

    • https://nday.te.ua/novi-pravyla-trudovyh-vidnosyn-u-period-vijny/


  •   За кожного переселенця. Скільки отримають роботодавці, що беруть на роботу внутрішньо переміщених осіб 13 квітня, 06:33 575.
    Український уряд виділив додаткових 200 млн грн на виплати роботодавцям, які наймають працівників з-поміж вимушених переселенців.

    • https://biz.nv.ua/ukr/economics/pereselenci-skilki-dadut-yakshcho-vzyati-na-robotu-peremishchenu-osobu-novini-ukrajini-50233369.html


  •   Українці масово подають заявки на допомогу по безробіттю: хто на що претендує?.
    Відколи почалася війна дуже багато людей втратили роботу. Дехто отримав статус тимчасового переселенця та отримує фінансову допомогу. Є й ті, хто втратив роботу, але продовжує жити вдома. Такі люди залишилися зовсім без доходів. Ці особи можуть подати заявку на допомогу по безробіттю. Для цього треба заповнити онлайн форму, або ж звернутися у центр зайнятості по місцю проживання. На допомогу претендують всі кому від 15 до 70 років

    • https://gsminfo.com.ua/86419-ukrayinczi-masovo-podayut-zayavky-na-dopomogu-po-bezrobittyu-hto-na-shho-pretenduye.html


  •   Захисників України планують звільнити від земельного податку.
    У Верховній Раді України зареєстрували законопроект № 7274, який пропонує звільнити від земельного податку громадян, які захищають незалежність і територіальну цілісність України.

    • https://agropolit.com/news/23630-zahisnikiv-ukrayini-planuyut-zvilniti-vid-zemelnogo-podatku


  •   Якщо працівник пішов воювати: алгоритм дій роботодавця в Україні.
    На підприємстві працівника мобілізували. Які дії кадровика? Чи робиться запис до трудової книжки?

    • https://yaizakon.com.ua/yakshho-pratsivnik-pishov-voyuvati-algoritm-dij-robotodavtsya-v-ukrayini/


  •   Банки борги не пробачають: що робити українцям з іпотекою та іншими кредитами під час війни.
    Розповідаємо, чому банки скасовують кредитні канікули та чому доведеться платити іпотеку навіть за зруйноване житло

    • https://economics.segodnya.ua/ua/economics/finance/banki-dolgi-ne-proshchayut-chto-delat-ukraincam-s-ipotekoy-i-drugimi-kreditami-vo-vremya-voyny-1614385.html


  •   Деякі переселенці отримають 33 тис. грн – хто має право на допомогу.
    Деякі внутрішні переселенці в Україні можуть отримати допомогу на сім'ю до 33 тис. грн одразу за три місяці. Відповідну програму Мінсоцполітики затвердили з ЮНІСЕФ.

    • https://economics.segodnya.ua/ua/economics/finance/nekotorye-pereselency-poluchat-33-tys-grn-kto-imeet-pravo-na-pomoshch-1614292.html


  •   Виплати біженцям у Німеччині: на яку суму розраховувати українцям і від чого вона залежить.
    Українці часто обирають Німеччину як країну для перечікування війни, тому ФРН змушена дбає про біженців. "Сьогодні" розповідають, на які виплати та за яких умов українці можуть розраховувати у Німеччині.

    • https://economics.segodnya.ua/ua/economics/finance/vyplaty-bezhencam-v-germanii-na-kakuyu-summu-rasschityvat-ukraincam-i-ot-chego-ona-zavisit-1614376.html



  •   Грошова допомога по безробіттю під час війни: хто і скільки може отримати.
    З початку воєнного стану в Україні значна кількість людей втратила робочі місця, частини або повні зарплати. Актуальним стало питання безробіття та соціальних гарантій для таких людей. "Сьогодні" розповідають, хто під час воєнного стану в Україні може вважатися безробітним, та які виплати цим людям передбачені.

    • https://economics.segodnya.ua/ua/economics/finance/yaponiya-utverdila-vyplaty-dlya-pereselencev-skolko-budut-platit-ukraincam-v-den-1614494.html





  •   Японія затвердила виплати для переселенців – скільки платитимуть українцям на день.
    Українці, які вимушено покинули країну та переїхали за кордон через війну, мають право на різні соціальні гарантії. Кожна країна визначає свої умови, і в кожній українці мають право на певну грошову допомогу. У Японії українцям щодня виплачуватимуть певні суми. Про них повідомляє Japan Today.

    • https://economics.segodnya.ua/ua/economics/finance/yaponiya-utverdila-vyplaty-dlya-pereselencev-skolko-budut-platit-ukraincam-v-den-1614494.html


  •   Чи можна переказувати валюту за кордон – обмеження Нацбанку.
    У Національному банку розповіли про нові обмеження з валютними операціями

    • https://economics.segodnya.ua/ua/economics/finance/mozhno-li-perevodit-valyutu-za-granicu-ogranicheniya-nacbanka-1614562.html


  •   Податкові пільги під час війни – за що можна не платити.
    Розповідаємо про усі податкові послаблення для українців під час дії воєнного стану

    • https://economics.segodnya.ua/ua/economics/finance/nalogovye-lgoty-vo-vremya-voyny-za-chto-mozhno-ne-platit-1614596.html


  •   Грошові виплати на дитину під час війни – яку підтримку надають в Україні та ЄС.
    Розповідаємо про програми соціальної підтримки людей, які змушені були тікати від російської агресії

    • https://economics.segodnya.ua/ua/economics/finance/denezhnye-vyplaty-na-rebenka-vo-vremya-voyny-kakuyu-podderzhku-okazyvayut-v-ukraine-i-es-1614522.html


  •   Як переказати гроші з телефону на карту – найкращі способи.
    Розповідаємо про найкращі способи перевести гроші з мобільного номера на банківську картку

    • https://economics.segodnya.ua/ua/economics/finance/kak-perevesti-dengi-s-telefona-na-kartu-luchshie-sposoby-1614718.html


  •   Зеленський підписав закон про 100% гарантію вкладів на період війни.
    Згідно з підписаним законом, державний "Ощадбанк" став учасником системи гарантування вкладів фізичних осіб.

    • https://www.unian.ua/society/derzhava-na-chas-viyni-garantuye-vkladi-fizichnim-osobam-novini-ukrajini-11783985.html


  •   У Раді запропонували розширити список громадян, які не підлягають мобілізації: кого туди включили.
    Народні депутати зареєстрували проєкт закону, яким хочуть поширити право на відстрочку від мобілізації до ВСУ на учнів і викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти (нині таке право мають студенти і викладачі вузів).

    • https://ukrainenews.fakty.ua/399711-v-rade-predlozhili-rasshirit-spisok-grazhdan-ne-podlezhacshih-mobilizacii-kogo-tuda-vklyuchili


  •   Банки зможуть блокувати картки, на які переказують понад 400 тисяч гривень: як цього уникнути.
    Відтепер банки мають право заморожувати рахунки клієнтів, які отримують або переказують понад 400 тис. гривень. Це стосується як українців, так і іноземців. Нацбанк, який раніше заморозив до кінця війни курс долара, вніс зміни до чинного законодавства, що регулює фінансовий моніторинг та визначив порядок зарахування та використання грошей на банківських рахунках українців.

    • https://money.fakty.ua/399709-banki-smogut-blokirovat-karty-na-kotorye-perevodyat-bolee-400-tysyach-griven-kak-etogo-izbezhat


  •   Зеленський скасував весняний призов і відклав демобілізацію.
    Президент України Володимир Зеленський скасував весняний призов на строкову військову службу. Про це свідчить указ №230/2022, опублікований на офіційному сайті глави держави.

    • https://www.unian.ua/society/prizov-v-ukrajini-z-yavilisya-vazhlivi-zmini-vesnyaniy-prizov-2022-novini-ukrajini-11782710.html


  •   Зміна трудових прав під час воєнного стану.
    24.03.2022 р. набрав чинності Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», відповідно до якого змінено трудові відносини щодо оформлення та звільнення працівників, зміни істотних умов праці та надання відпусток, облік робочого часу та графік роботи тощо. Крім того, маємо чимало нових нормативних актів, які по новому регулюють трудові відносини між роботодавцем та працівником під час війни.

    • https://profpressa.com/events/123?fbclid=IwAR2ud0oXyLZTK6SaF3hVQ6BzELpl84ItaqKPKXdNqzTSE9Im8RKryKcQq5o


  •   ТРУДОВІ ПРАВА ДОБРОВОЛЬЦІВ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ, ЇХ СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ.
    У статті розглядаються питання: Хто є добровольцем територіальної оборони, Порядок укладення контракту з добровольцем, Чи зберігається за працівником-добровольцем робоче місце та заробіток. Трудові права добровольців територіальної оборони, Дії роботодавця щодо працівника-добровольця, Соціальні та правові гарантії добровольця територіальної оборони.

    • https://lysenko-solicitors.com/archives/news/dobrovolci-tro?fbclid=IwAR1WrNiE83Pdqh0kuKZ0H9aKUmcBA706MdEJ6A6ReWhYryJ_UeHOljfoJ1A


  •   Підтримати українців у часи війни: посилання на збір коштів.
    Як підтримати українську армію ? У Нацбанку України продовжує функціонувати спецрахунок для збору коштів на потреби ЗСУ

    • https://www.epravda.com.ua/news/2022/03/11/683810/


  •   Нацполіція відкрила «гарячу лінію» для родичів загиблих внаслідок агресії рф.
    Зазначається, що оператори «гарячої лінії» готові надати необхідну консультацію та роз’яснення щодо процедури поховання. Номер "гарячої лінії" - 0-894-201-867 (цілодобово)

    • https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/3453207-nacpolicia-vidkrila-garacu-liniu-dla-rodiciv-zagiblih-vnaslidok-agresii-rf.html


  •   Мінекономіки запустило чат-бот щодо трудових відносин під час війни.
    Міністерство економіки України створило чат-бот @TrudEconomBot, за допомогою якого користувачі зможуть знайти інформацію про організацію трудових відносин під час війни

    • https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3454389-minekonomiki-zapustilo-catbot-sodo-trudovih-vidnosin-pid-cas-vijni.html


  •   Як подати заявку про пошкоджене під час війни майно через “Дію”.
    Мінцифри у своєму телеграм-каналі надає алгоритм подання заявки про втрачене майно, передбачене постановою Кабінету Міністрів.

    • https://zmina.info/instructions/yak-podaty-zayavku-pro-poshkodzhene-majno-pid-chas-vijny-cherez-diyu/


  •   Що можна і чого не можна показувати в медіа під час війни – відповідає ексзаступник міністра інформполітики.
    Дмитро Золотухін, медіаексперт та ексзаступник міністра інформаційної політики України у 2017–2019 роках у статті для “Детектора медіа” розповів, що і чому, зрештою, можна і чого не можна показувати та публікувати в медіа під час війни.

    • https://zmina.info/instructions/shho-mozhna-i-chogo-ne-mozhna-pokazuvaty-v-media-pid-chas-vijny-vidpovidaye-ekszastupnyk-ministra-informpolityky/


  •   В Україні запрацювала гаряча лінія для родичів жертв російського вторгнення.
    Національна поліція України відкрила «гарячу лінію» для родичів загиблих внаслідок військових дій рф. За цілодобовим телефоном +0 894 201 867 можна отримати необхідну консультацію та роз’яснення щодо процедури поховання, повідомили у МВС України.

    • https://society.fakty.ua/399535-v-ukraine-zarabotala-goryachaya-liniya-dlya-rodstvennikov-zhertv-rossijskogo-vtorzheniya


  •   ПриватБанк зняв обмеження на оплату картками за кордоном у будь-якій валюті.
    У зв'язку з масовим виїздом українців за кордон після початку воєнних дій у країні, державний ПриватБанк зняв обмеження на оплату карткою покупок за межами України. Крім того, для всіх українців відмінено обмеження на оплату покупок на іноземних сайтах

    • https://money.fakty.ua/398027-privatbank-snyal-ogranicheniya-na-oplatu-kartami-za-granicej-v-lyuboj-valyute


  •   Законодавство у сфері медіа, реклами та персональних даних: що змінилося 2021 року та чого чекати від 2022-го.
    Про найважливіші зміни – ті, що ухвалені, та ті, що ще очікуються, – розповіли експерти Центру демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ)

    • https://zmina.info/articles/zakonodavstvo-u-sferi-media-shho-zminylosya-u-2021-go-ta-chogo-chekaty-vid-2022-roku/


  •   Захист трудових прав людей з інвалідністю: новий закон та старі проблеми?.
    Про те, що не так із ринком праці для людей з інвалідністю, що важливого пропонує новий законопроєкт і що потребує змін уже зараз, читайте в матеріалі

    • https://zmina.info/articles/zahyst-trudovyh-prav-lyudej-z-invalidnistyu-novyj-zakon-ta-stari-problemy/


  •   Список офіційних джерел про ЗСУ: армія просить довіряти надійній інформації.
    Збройні сили України (ЗСУ) просять громадян довіряти офіційним джерелам інформації та користуватися лише перевіреними даними. Список надійних ресурсів Сухопутні війська ЗСУ оприлюднили на своїй сторінці.

    • https://zmina.info/articles/ukrayinska-armiya-prosyt-gromadyan-doviryaty-oficzijnym-dzherelam-informacziyi/


  •   Як не стати жертвою торгівлі людьми під час війни: поради.
    Рекомендації щодо того, як не потрапити у пастку, зібрали у Міжнародному координаційному штабі допомоги Українцям

    • https://zmina.info/articles/yak-ne-staty-zhertvoyu-torgivli-lyudmy-pid-chas-vijny-porady/


  •   Як та які основні адмінпослуги можна отримати під час війни: інструкція.
    Попри нові реалії військового життя в Україні громадяни мають отримувати певні адміністративні послуги, зокрема такі, як реєстрація народження та смерті, отримання соціальних виплат тощо. Поради про те, як зробити це під час війни, зібрали в організації “Правничий батальйон”

    • https://zmina.info/articles/yak-ta-yaki-osnovni-adminposlugy-mozhna-otrymaty-pid-chas-vijny-instrukcziya/


  •   Що треба робити у випадках аварій під час війни.
    Бомбардуваннями та обстрілами житлових районів населених пунктів окупаційні Збройні сили РФ спричинюють різноманітні аварії. В Україні стаються перепади чи відключення напруги в електричній мережі та подекуди відключення парового опалення. Міністерство охорони здоров’я оприлюднило рекомендації, як діяти в таких випадках

    • https://zmina.info/articles/shho-treba-robyty-u-vypadkah-avarij-pid-chas-vijny/


  •   Безоплатна правова допомога під час війни: хто має право і як отримати.
    Про те, хто може отримати безплатні правові консультації та допомогу під час війни та як можна їх зараз отримати, читайте в матеріалі

    • https://zmina.info/articles/bezoplatna-pravova-dopomoga-pid-chas-vijny-hto-maye-pravo-i-yak-otrymaty/


  •   Як скористатися мобільним інтернетом в національному роумінгу?.
    Українські абоненти можуть користуватись мобільним інтернетом в межах національного роумінгу серед Київстар, Vodafone Україна та lifecell.

    • https://zmina.info/articles/yak-skorystatysya-mobilnym-internetom-v-naczionalnomu-roumingu/


  •   Як вберегтися від хімічної атаки.
    Центр протидії дезінформації Ради національної безпеки та оборони (ЦПД) попереджає про ймовірну підготовку Росією хімічних атак.

    • https://zmina.info/articles/yak-vberegtysya-vid-himichnoyi-ataky/


  •   В Україні запрацював проєкт безкоштовної психологічної допомоги постраждалим від сексуального насильства.
    В Україні запрацював проєкт безкоштовної психологічної допомоги постраждалим від сексуального насильства: реабілітація розрахована на дітей, дорослих та членів їхніх сімей.

    • https://zmina.info/news/go-divchata-nadaye-bezkoshtovnu-psyhologichnu-dopomogu-postrazhdalym-vid-seksualnogo-nasylstva/


  •   В Україні скасовано весняний призов до армії.
    В Україні вирішили не проводити призов на строкову службу до лав ЗСУ у квітні-червні 2022 року. Також, за повідомленням Міністерства оборони, у 2022 році не проводитиметься весняний призов до інших військових формувань.

    • https://ukrainenews.fakty.ua/399498-v-ukraine-otmenen-vesennij-prizyv-v-armiyu


  •   «Ощадбанк» припинив з квітня виплату пенсій частини клієнтів: кому гроші більше не прийдуть на картку.
    Державний «Ощадбанк», через який багато українців отримують пенсійні та соціальні виплати, зокрема ВПО, з квітня перестав виплачувати пенсії деяким своїм клієнтам. Йдеться про внутрішніх переселенців, у яких закінчився термін дії карток

    • https://money.fakty.ua/399462-ocshadbank-prekratil-s-aprelya-vyplatu-pensij-chasti-klientov-komu-dengi-bolshe-ne-pridut-na-kartu


  •   У Польщі жінкам-біженкам з України безкоштовно шукатимуть роботу: що треба знати.
    Фундація Mamo Pracuj запустила спеціальну програму з працевлаштування. Вона присвячена українським жінкам, які через війну змушені були переїхати до Польщі на проживання. Про це повідомляє місцевий портал неурядових організацій

    • https://world.fakty.ua/399469-v-polshe-zhencshinam-bezhenkam-iz-ukrainy-budut-besplatno-iskat-rabotu-chto-nado-znat


  •   В Україні з'явився Telegram-бот психологічної підтримки "Друг". Як отримати допомогу?.
    В Україні створили Telegram-бот "Друг. Перша допомога", який може надати психологічну допомогу у стресовій ситуації.

    • https://life.pravda.com.ua/health/2022/04/7/248141/


  •   Пам’ятка фіксації доказів злочинів проти цивільного населення.
    Центр прав людини ZMINA, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Truth Hounds, Ukrainian Legal Advisory Group збирають та систематизують інформацію про воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення.

    • https://zmina.info/articles/pamyatka-fiksacziyi-dokaziv-zlochyniv-proty-czyvilnogo-naselennya/


  •   Окупанти відключили українське телебачення: що робити?.
    Якщо окупанти відключать ефірне мовлення, то слідкувати за ситуацією в країні і новинами можна кількома іншими способами

    • https://zmina.info/articles/okupanty-vidklyuchyly-ukrayinske-telebachennya-shho-robyty/


  •   Як захиститися від ворога онлайн?.
    Центр протидії дезінформації опублікував інструкцію, як захистити себе під час використання месенджерів.

    • https://zmina.info/articles/yak-zahystytys-vid-voroga-onlajn/


  •   До 7 років в'язниці: в Україні посилили покарання для розкрадачів гумдопомоги.
    ВРУ було внесено зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за використання гуманітарної допомоги під час дії воєнного стану для отримання прибутку.

    • https://ukrainenews.fakty.ua/399431-do-7-let-tyurmy-v-ukraine-uzhestochili-nakazanie-dlya-rashititelej-gumpomocshi


  •   Дніпровському медичному університету виповнилося 105 років!.
    За цей час університет випустив багато фахівців, які врятували тисячі життів.

  •   Знайти свою нішу та працювати відповідально. Три історії про те, як почати малий бізнес в Україні..
    Сьогодні відкрити бізнес може кожен. Диджиталізація, електронний документообіг та спрощення законодавчих вимог спонукають людей відкривати свою справу. З початку 2021 року кількість ФОПів в Україні зросла на 57 509: в січні їх налічувалося 1 900 012, а зараз — 1 957 521.

  •   Тисяча відсотків річних та 80 дзвінків на день. Як потрапляють у пастку «швидких кредитів» і як з неї вирватися..
    В Україні працюють десятки мікрофінансових організацій, які обіцяють легкі гроші до зарплати під низькі, а то й «нульові» відсотки. Але, як відомо, такі умови є тільки в мишоловці, у яку потрапляють тисячі українців.

  •   «Замість робочого зідзвону я пішла кататися на оглядовому колесі. Сил уже не було». Що таке саббатікал і коли його брати..
    Коли я готувала цей матеріал, принагідно запитувала знайомих, що вони думають про саббатікал. Багато хто відповідав, що взагалі не знає цього терміна. А після короткого пояснення питань ставало тільки більше: як це працює? Брати тривалі перерви в роботі у світі, де всі женуться за кар’єрним успіхом, не така вже й поширена практика. В Україні — тим паче.

  •   «Питав себе: чому я залишився живим, а три тисячі інших людей — померли?» Історії свідків терактів 11 вересня..
    Події двадцятирічної давнини в Нью-Йорку вважаються наймасовішими терактами в історії людства. Лише за офіційними даними загинули 2977 людей з 92 країн світу, зокрема України, ще 23 зникли безвісти. Водночас особи майже половини з них досі не встановлені.

  •   Планшети, роботи та антистрес-забавки: як змінились іграшки за останні 10 років..
    Хороша іграшка надихає, залучає, радує та навчає вашу дитину новому. Деякі з них стають культурними явищами, започатковують тренди та породжують тисячі копій.

  •   «Найкраща у світі». Як Кучма, Янукович, Порошенко та Зеленський переписували Конституцію..
    25 років українські політики називають Конституцію нашої держави найкращою у світі. Попри це кожен президент намагався переписати її під себе. Водночас не гребували шантажем та порушенням самого Основного закону.

  •   «Завдяки тому, що я жінка, мені вдалося потрапити в IT». Як змінити професію і стати програмісткою..
    Сьогодні, 23 червня — Міжнародний день жінок в інженерії. Зоя Рашевська, розробниця в компанії ELEKS, спершу була економісткою, а 5 років тому, після декрету, перейшла працювати в IT-сферу. Вона розповіла нам про те, яким складним був її шлях в IT, про найбільший виклик і щоденну роботу у сфері, де більшість колег — чоловіки.

  •   Рік відкриттів і білих плям: чи вдалося школярам повчитися на дистанційці..
    Уже другий рік через пандемію школярі навчаються дистанційно. За партою в школі вдалося посидіти не всім — карантинні обмеження та хвороби учнів і вчителів періодично повертали їх додому. І там кожного чекало своє: когось повноцінні заняття в онлайні, а когось — завдання у Viber чи смс.

  •   Легалізація криптовалюти, петиція проти «Дії.City» й безпека даних українців. Інтерв'ю з Михайлом Федоровим..
    Як уряд планує легалізувати в Україні криптовалюти? Чому документи у смартфоні надійніші за паперові? Чому українців змусили носити паперовий додаток до ID-карток? Чому петиція із закликом зупинити «Дію.City» набрала необхідну кількість голосів?

  •   «А діти коли?» Чому в Україні дедалі менше народжують і чого чекати через 10 років..
    За найгіршими прогнозами демографів, у 2030 році в Україні одна жінка за життя народжуватиме одну дитину. Чому не варто через це панікувати й чи можна ще якось вплинути на ситуацію — у матеріалі hromadske.

  •   У Дніпрі відкрили восьму міні-скульптуру з котиком..
    Міні ракету встановили біля планетарія.

  •   Закон про валюту: що зміниться в житті українців?.
    Закон «Про валюту і валютні операції» змінить декрет Кабінету Міністра, що діє з 1993 року. EtCetera з’ясовував, чого чекати українцям від цих нововведень.

  •   Міняти старий паспорт на нову пластикову ID-картку не потрібно.
    В українському сегменті інтернету активно поширюється інформація, що нібито всі громадяни повинні замінити внутрішні паспорти старого типу (паперові книжечки) на нові пластикові ID-картки до 2020 року, інакше – не видаватимуть довідки, приміром, про склад сім’ї, а банки взагалі відмовлятимуть в обслуговуванні... Крім того, людей закликають терміново ставати в чергу, тому що “буде як з закордонними паспортами”.

    • https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2368568-minati-starij-pasport-na-novu-plastikovu-idkartku-ne-potribno.html


  •   В обіг виходить монета «50 років Світовому конгресу українців».
    Національний банк України з 26 грудня 2017 року вводить в обіг пам'ятну монету «50 років Світовому конгресу українців» номіналом у 5 гривень та тиражем у 35 тисяч штук.

    • https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2371614-v-obig-vihodit-moneta-50-rokiv-svitovomu-kongresu-ukrainciv.html


  •   Вводиться в дію Закон України "Про оцінку впливу на довкілля".
    Сьогодні, 18 грудня 2017 року, вводиться в дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», прийнятий Верховною Радою 23.05.17 (№ 2059-VIII). Закон впроваджує нову європейську модель процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД) замість екологічної експертизи, передбаченої Законом «Про екологічну експертизу», що в свою чергу втрачає чинність.

    • http://svatovo.ws/news/rayadministration/15745_vvoditsya_v_diyu_zakon_ukrayini_&ampquotpro_otsinku_vplivu_na_dovkillya&ampquot.html


  •   Мін'юст запустив онлайн-реєстр фізосіб і компаній-боржників.
    Міністерство юстиції оголосило про запуск відкритого онлайн-реєстру громадян і компаній-боржників.

Якщо Ви маєте корисну інформацію по темі цієї рубрики - напишіть нам.
Для зв'язку з Вами вкажіть e-mail або телефон