Дніпропетровщина бібліотечна

Покров (Орджонікідзе)


 
Бібліотека-філіал №3 м. Покров 

 
Історія бібліотеки

В 1991 році у зв’язку з розпорядженням голови виконкому В. Ф. Негоди № 34 від 12.11.1991 фонди кабінету політичної освіти міському КПУ було передано відділу культури і була створена бібліотека – філія № 3 Орджонікідзевської ЦБС.

Площа приміщення – 60 м2  є читальний зал, книгосховище. Приміщення пристосоване до бібліотеки, світле, затишне, просторе. Дизайн бібліотеки створено таким чином, що стіни розписані картинами з творів української  класики, на фоні яких зображені портрети самих же класиків української літератури.

На 01.01.1992 року фонд бібліотеки становив 2504 примірники документів. На 01.01ю2002 року – 5442. У 2006 році було зроблено перевірку книжкового фонду, яка, на жаль, виявила суттєві недоліки в облікових документах і якою було вжито заходів щодо їх усунення. На 01.01.2007 року книжковий фонд становив - . фонд бібліотеки універсальний, може задовольнити потреби всіх користувачів, окрім дітей молодшого шкільного віку.

Кількість відвідувачів у перше десятиліття існування бібліотеки була такою, що дозволяла тримати у штаті два бібліотечних працівників, приблизно 1500 користувачів на рік, бібліотека завжди мала абонемент і читальний зал.

Кризові роки позначилися на поповненні книжкового фонду бібліотеки, значно зменшилась кількість користувачів і працівників бібліотеки.

За велінням часу, бібліотека стала надавати додаткові платні послуги. Треба зазначити, що вони підтримали поповнення бібліотечного фонду новими сучасними підручниками, довідковою, літературною, художньою, літературою: і користувачі з розумінням сприйняли нововведення, їх задовольняла помірна плата і доступність документів. Особливим успіхом користувалася: художня література на прокат та “нічний абонемент” підручників та довідників.

Користувачами бібліотеки були і залишаються представники місцевих органів влади, почесні громадяни міста – Череп А. І. , Казарін Л. А. , Лінська В. Т., та інші. Вони ж є частими гостями масових заходів, зустрічей, уроків історичної пам’яті, які проводила бібліотека з молодіжною аудиторією.

 


Сучасність бібліотеки

Завдання бібліотеки – сприяти розповсюдженню знань, освіти та культури шляхом надання кожному користувачеві можливості вільно виробити своє ставлення до соціальних явищ та питань, отримати професійні знання, долучитися до національної та світової культури. Тут зберігаються документи, засобами популяризації яких бібліотека сприяє всім категоріям користувачів в організації змістовного дозвілля; повазі до історичного минулого свого народу; успадкуванню духовних надбань; досягненню високої культури міжнародних відносин; пошані до рідної мови; формуванню екологічної, правової, художньо-естетичної культури.

Основним контингентом бібліотеки є люди старші 29 років, а найбільшою категорією користувачів є люди старшого віку. Вони активно читають класику, жіночі романи, детективи, періодичні видання. Діляться враженнями про прочитане, висловлюють власну думку з приводу прийнятих законів, про політичне положення в Україні. Читачі мають змогу скористатися послугами мережі Інтернет, адже для багатьох з них, це щось фантастичне. Загалом самі ще бояться комп’ютера, тому просять допомоги в бібліотекаря. Запити різноманітні, але їм цікаво.

Робота бібліотеки-філії №3 була спрямована на виконання визначеної ними місії – сприяти утвердженню в суспільстві загальнодержавних цінностей. Бібліотека сприяє всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадянських якостей і патріотичної свідомості населення, забезпечує нерозривний зв’язок минулого та сьогодення.

Бібліотечні працівники протягом року працювали над втіленням нових нестандартних форм просвітницької роботи, найширшим розкриттям та популяризацією книжкового фонду. Спрямували свою діяльність на виконання вимог сьогодення щодо функціонування сучасної бібліотеки, формували та підтримували позитивний імідж, продовжували створювати комфортні умови бібліотечного обслуговування.

Бібліотекарі уважно ставляться до кожного відвідувача, гарантують високу культуру обслуговування, максимально повне задоволення кожного запиту, розуміння, повагу, щирість.

На сьогоднішній день в бібліотеці працюють 3 бібліотекаря:
Нестерова Ірина Григорівна – в.о. завідуючої бібліотеки №3(в ЦБС працює з 2009 року)
Бігун Марина Сергіївна -  бібліотекар(в ЦБС працює з 2007 року)
Крижанівська Ірина Вікторівна – бібліотекар( в ЦБС працює з грудня 2016 року)

Наша бібліотека є : 
- центром читання та дозвілля. Цикл заходів що проводяться, спрямовані на розвиток і просування читання, змістовне дозвілля для всіх категорій користувачів;
- центром пам’яті народу, його історії. Відновлення історичної пам’яті народу нашої держави, нашої місцевості. Історичне краєзнавство, етнографічне краєзнавство. 

Бібліотечне краєзнавство сьогодні по праву є одним із головних напрямків роботи бібліотеки. Бібліотека працює за цільовою краєзнавчою програмою, яка містить наступні цілі :
 Популяризація знань про рідну землю;
 Представлення максимально якісної інформації краєзнавчого характеру;
 Пошук та виявлення різноманітного краєзнавчого матеріалу;
 Систематизація виявленого краєзнавчого матеріалу.