Дніпропетровщина бібліотечна

Юр'ївський район


 
Сергіївська бібліотека-філія №10 Юр'ївської РЦБС 

 

 Історія бібліотеки

Першу бібліотеку в с. Сергіївка  була організовано 1956році в хатині – клубі. Працювали там Петров Яків Іванович та Девізенко Олександра Лазарівна.

В 1959 році збудовано новий клуб і там виділили маленьку кімнату для бібліотеки. В 1977 році бібліотеку перенесли в приміщення, де колись була контора колгоспу. Бібліотека займає дві кімнати, загальною площею 42в.м.

В період з 1977року по 1983 рік в Сергіївській бібліотеці працювали: Боцарна М.Ф., Корєєва Л.І., Микрух В.С., Гальченко С.І., Філіпов І. Книжковий фонд на той час становив 19 тис. прим.

З листопада 1983 року і по цей час в Сергіївській бібліотеці працює завідуючою Антонова Олена Володимирівна. Має вищу спеціальну освіту, навчалась в Харьківському інституті культури на заочному відділенні.

Завдяки Волковій Антоніні Вікторівні, яка працювала головою Олександрівської сільської ради, в бібліотеці було зроблено капітальний ремонт, проведено парове опалення, а завдяки колгоспу придбані книжкові стелажі. 

В жовтні 2011року Сергіївську бібліотеку перенесли в нове приміщення – контору ТОВ»Агросвт»,  де також займає дві кімнати, загальною площею 42м2

 

Сучасність бібліотеки

Бібліотечними послугами користуються всі верстви населення – діти, юнацтво, молодь, люди середнього віку та пенсіонери. Сергіївська бібліотека-філія №10 обслуговує 650 користувачів щороку ( з них дітей -104, юнацтва – 77), видає понад 13 тис. примірників ( з них дитячої – 2960)

Бібліотечний фонд становить 2825 екз. За останній рік (2011) бібліотека-філія одержала 19 назв книг, періодичних видань – 4назви.


Бібліотека передплачує перш за все місцеву пресу: «Рідний край», «Вісті Придніпров’я», в 2011 році бібліотека одержувала 4 назви періодичних видань.


Бібліотека оперативно доносить актуальну інформацію для працівників сільської ради. Постійно проводяться огляди літератури «Нові надходження», регулярно поповнюється матеріалами інформаційний стенд «Актуальна інформація». 


Сергіївська  бібліотека-філія №10 тісно співпрацює з шкільною бібліотекою. Такі заходи, як Тиждень дитячого та юнацького читання, День захисту дітей, Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач року» неможливі без співпраці з шкільною бібліотекою та педагогічним колективом школи.


Бібліотека брала участь у Всеукраїнському конкурсі «Я і мої права». Робота Кривозуба Кості – учня Олександрівської середньої школи знаходиться в державній бібліотеці м.Києва.


Бібліотека на селі – центр краєзнавчої літератури. За роки своєї роботи зібрала чималий матеріал по краєзнавству. Постійно проводились заходи з популяризації літератури краєзнавчої тематики:

-   книжкові виставки «Письменники Дніпропетровщини», «Тобі розкаже сива давнина», «Поети Придніпров’я»;

-    перегляди літератури письменників краю «Творче Придніпров’я». 


Бібліотека-філія №10 зібрала матеріал про історію краю, про перші колгоспи, про керівників господарств, про голодомор, про роки Великої Вітчизняної війни, про видатних людей сільської ради. Весь цей матеріал знаходиться в історичній добірці «Сергіївка в історії України на віки» та в папках-досьє: «Історія сіл Олександрівської сільської ради», «Історія Олександрівської  сільської ради в фотографіях», «Знати, щоб пам’ятати 33», «Ніхто не забутий, ніщо не забуто».


В бібліотеці оформлено народознавчий куточок «Із глибини віків», де на огляд користувачів виставлені глечики, макітри, вишиті рушники, сорочки, український віночок. Для кращого ознайомлення відвідувачів з народними звичаями та побутом українського народу зібрана тематична папка «Скарбниця душі українського народу».


В екологічному портреті Олександрівської сільської ради «Не ображай землі насінням кволим, сліпим огріхом, клопотом мізерним…» зібраний матеріал про рослинний і тваринний світ краю, про балки, ставки, про рибу, яка водиться у ставках. 


Робота Сергіївської бібліотеки-філії спрямована на покращення свого іміджу, активну рекламу свого закладу та своєї роботи. Бібліотечний працівник розробила та виготовила такі пам’ятки та буклети: «Вічне слово» (до Шевченківських днів), «Вічний Каменяр» (до 155-річчя від дня народження І.Я.Франка), «По сторінкам історії» (про Хотинську битву) і ін..


При бібліотеці з 2008 року працює жіночий клуб за інтересами «Берегиня». Учасниками клубу являються жінки віком від 25років і старші. Клуб організовує їхнє дозвілля і допомагає адаптуватись до різних змін життя. З жінками клубу «Берегиня» проводяться цікаві бесіди, пізнавальні години, години спілкування, історичні подорожі: «Мій край, моє Придніпров’я», «Поділимось тим, що знаємо і вміємо», «Свято меду», «Літа на зиму повернули» і ін.


З метою популяризації літератури в бібліотеці оформляються книжкові виставки та полиці, проводяться різноманітні масові заходи: народознавчий калейдоскоп «Зимові свята мого народу», літературно-музична композиція «Магія жіночої краси», година реквієм «Чорнобиль – біль душі», літературний вечір «Салют, тобі,народе переможцю», конкурс «Цікавинки козацького життя», гра-подорож «Парад країн Європи» і ін..