Дніпропетровщина бібліотечна

Юр'ївський район


 
Новогригорівська сільська бібліотека Юр'ївської РЦБС 

 

 Історія бібліотеки

Новогригорівська бібліотека заснована в 50-і роки і знаходилась в приміщенні старого клубу. Книжковий фонд на той час становив 500-700 екземплярів. Це твори російських та українських письменників, книги по історії, періодичні видання. Потім фонд поповнювали партійне керівництво, відділ культури і профспілкові організації.


Приміщення бібліотеки займало дві кімнати, одна з них – зал для читання. З часом кількість примірників збільшувалась і це приміщення стало тісним і незручним. В 1965 році бібліотеку помістили в нове приміщення. Тут було світло і затишно, і більше стало читачів приходити до бібліотеки. Сільський бібліотекар добре знає одну просту істину: успішною може бути праця серед людей тільки разом з ними. Ось чому молочно-тваринницька ферма стала для працівника бібліотеки другим робочим місцем. На фермі, на колгоспному полі кожної п’ятниці проводились дні тваринництва, організовувались книжкові виставки. Часу вільного у механізатора замало, але він знаходив 15 хвилин, щоб послухати про останні події в світі, про книжкові новини, та про огляд новин з періодичних видань.


Робочий день бібліотекаря був таким: перша половина – бібліотекар серед колгоспників; друга – колгоспники в бібліотеці. А зараз хочеться перечислити імена працівників, які працювали в Новогригорівській бібліотеці в різні періоди її існування і віддали читачам свої знання: Сорокіна Ніна Петрівна, Мороз Валентина Іванівна, Жиліна Тетяна Петрівна, Фесенко Світлана Михайлівна, Чистякова Олена Анатоліївна.

 

Сучасність бібліотеки

З 2004р. бібліотекою завідує Товста Оксана Григорівна. Бібліотека знаходиться в приміщенні будинку культури, на другому поверсі. Книжковий фонд Новогригорівської бібліотеки – філії №8 становить 5596екз. Обслуговує 500 користувачів (в т.ч. дітей - 75) і видає понад 10 тис. примірників.


 Бібліотека передплачує такі періодичні видання: «Вісті Придніпров’я», «Рідний край», «Клякса».


 Сьогодні одним із головних завдань бібліотеки є формування інформаційної культури користувача. За останні роки з цією метою проводились бібліотечні уроки, інформаційні години. Створено клуб за інтересами «Шляхетний капелюшок», який покликаний виховувати із підростаючого покоління чуйних, добрих, вихованих, культурних людей, котрі зможуть гідно увійти в доросле життя.


 Оскільки ми живемо на землі, котра овіяна славою козацького роду, бойовою славою, ми повинні бережно зберігати пам’ять про ці події, і про людей, котрі проливали свою кров. Для збереження пам’яті про історичні події, про дні бойових звитяг зібрано матеріали свідчень очевидців та учасників бойових дій, котрі проходили в нашій місцевості, свідчення очевидців голодомору 1932-33 років і всі ці матеріали увійшли до історичної довідки села Новогригорівки, і також бібліотека приймала участь в районному конкурсі «Історії подих живий».


До 75-річниці створення Дніпропетровської області підготовила матеріал зібраний у папці «Моє Придніпров’я» і брала участь в обласному краєзнавчому конкурсі «Дніпропетровщина моя – перлина України». Добре налагоджена робота зі школою, дитячим садком. Разом проводять свята, дитячі ранки, вечори. Кожного року для користувачів – дітей проводяться свята до Дня захисту дітей. Це інсценізація казок, старі казки на новий лад та ін.


Також Новогригорівська бібліотека приймала активну участь в розважальному марафоні и «Веселкове літо», який проводився під час літніх канікул. Кожного року користувачі приймали участі в районному конкурсі «Найкращий читач року».


Бібліотека знаходиться в неопалювальному приміщенні, що значно ускладнює обслуговування користувачів, але зав. бібліотекою намагається створити затишок та доброзичливу атмосферу з метою популяризації літератури з різних галузей знань та художньої літератури в бібліотеці оформляється книжкові виставки та полиці, організовуються та проводяться різноманітні масові заходи:

·        бесіда – діалог «Україна і світ» (до дня Незалежності України);

·        літ. альбом «Збираймо воєдино усю свою родину»;

·        інформаційна годину «Живе село – надія України»;

·        година пам’яті «Запали свічку пам’яті» (до дня пам’яті жертв голодомору 1932-33рр.) та ін.

Бібліотека  активно приймає участь у громадському житті села і району. Приймає активну участь в «Українських вечорницях»- в організації виставки народно-прикладного мистецтва.