Дніпропетровщина бібліотечна

Широківський район


 
КЗК "Новоселівська сільська бібліотека" 

 

Історія бібліотеки


Новоселівська сільська бібліотека була заснована в 50-х роках. Її приміщення знаходилося в колишньому будинку пана Яновського, що стояло в центрі села Новоселівка. В цьому приміщення також знаходилися: клуб, пошта, радіоточка.

Книжковий фонд поповнювався за кошти сільської ради, а також за кошти радгоспу «Латівка». В ті часи Новоселівська бібліотека обслуговувала такі села: Новоселівка, Латівка, Новолатівка, станція Латівка, Новомиколаївка.

Бібліотека декілька разів змінювала місце розташування.

У 1972 році для бібліотеки було побудоване нове, гарне приміщення. Дві великі кімнати (для дітей та дорослих) та книгосховище.

У 1976 році була проведена централізація бібліотек. Усі бібліотеки району були об’єднані в одну систему ЦБС.

В Новоселівській бібліотеці з періоду її заснування працювали такі працівники: Пахвалюк Л.М., Лактіонова, Аксьонова, Масляна Л.Н., Чулкова Р.С., Коновалова В.К., Голуб І.С., Семенова І.В., Коваль І.

З квітня 1996 року бібліотеку очолює Козакова Світлана Федорівна. Завдяки її самовідданості в роботі бібліотека стала найулюбленішим місцем проведення дозвілля жителів села.

У 2008 році на базі Новоселівської сільської бібліотеки було проведено виїзну творчу лабораторію для завідуючих сільськими бібліотеками.

Невід’ємною частиною села Новолатівка, з самого початку його заснування є бібліотека. У 70-х роках минулого століття вона була перенесена із села Новопетрівка.

У 1975 році бібліотеку очолила молода, енергійна дівчина Лисогор Любов Михайлівна, вона тоді лише розпочинала свою трудову діяльність, (нині обіймає посаду начальника відділу культури і туризму РДА).

Саме за її керівництва бібліотека ніби отримала нове життя. Любов Михайлівна розпочала облік бібліотечного фонду, привела у відповідність всі облікові документи, своєю роботою вона зуміла донести книгу до кожного жителя села. Багато праці, таланту, винахідливості віддала для створення відповідного іміджу бібліотеки.

Вже понад 20 років керує бібліотекою Макодзеб Валентина Вікторівна, за ці роки вона так прикипіла душею до своєї роботи, що без книг не уявляє свого життя.

В 1992 році бібліотека отримала нове приміщення поряд зі школою. У 2005 році в приміщенні бібліотеки зроблено ремонт.

Бібліотека завжди приймає участь у різноманітних районних оглядах, конкурсах. Завдяки ентузіазму і наполегливості Валентини Вікторівни бібліотека в селі Новолатівка житиме ще дуже довго.

Вперше для своїх жаданих читачів відкрила двері Інгулецька сільська бібліотека у 1949 році. Її завідуючим був призначений молодий військовий моряк, який приїхав з райцентру Широке.

Від часу свого заснування бібліотека розташовувалась у конторі колгоспу ім. Чкалова.

А з жовтня 1957 року була переведена у приміщення сільського клубу.

Завідували бібліотекою в ті часи Гнатюк Альбіна Григорівна, Карбовська Валентина Анатоліївна, Шулик Олена Василівна.

З 1988 року по 1993 рік очолювала бібліотеку Сергієнко Олена Платонівна, вона віддана роботі людина, доброзичлива, вимоглива, ініціативна. За часи роботи Олени Платонівни у бібліотеці було проведено капітальний ремонт, оформлено народознавчий куточок, читачі й досі з теплотою і вдячністю згадують її.

У 90-х роках вона пішла на заслужений відпочинок, не зважаючи на те, що за фахом Олена Платонівна вчитель, пошана бібліотеці та книгам в її сім'ї була великою. І тому у 1993 році естафету Олени Платонівни перейняла її донька Галина Іванівна, а пізніше невістка Ольга Володимирівна.

Час минав, життя вносило свої корективи, зараз бібліотеку очолює Зайцева Олена Валеріївна.

Чапаєвській сільські раді підпорядковані села: Запоріжжя, Кошове, Весела Дача, Оленівка, Григорівка, Чапаєвка, Подидар, Одраднє, Надія, Новоукраїнка.

На її території розташовані 3 бібліотеки: Дачнівська, Запорізька, Чапаєвська.