Томаківський район


 
Сергіївська сільська бібліотека-філіал 

 
Історія бібліотеки

З історії нашої бібліотеки

Після війни – центром сіл Петрівка, Сергіївка, Семенівка було село Петрівка, там знаходились Сільська рада, Правління колгоспу "Лен. шлях", сільський клуб.

З 1948 року, у сільському клубі села Петрівка, почала працювати сільська бібліотека.

Першим бібліотекарем була Павленко Марія.

У 1967 році у селі Сергіївка було збудовано новий, великий Будинок Культури, і в цьому БК, була виділена 1 кімната 6x4 під бібліотеку. У цю кімнату і була перевезена література з села Петрівка. І на жовтневі свята у 1967 році було відкрито БК і тоді ж почала працювати і бібліотека.

Першою, посаду завідуючої бібліотеки займала Слюдєєва Антоніна Яківна. Фонд бібліотеки  налічував близько 10 тисяч примірників.

На посаді, завідуючої бібліотеки, були такі як:

Жос Тамара Володимирівна
Ігнатченко Сергій Іванович
Кулик Тетяна Володимирівна

З 1978 року у бібліотеці почала працювати Неклеса Тамара Олександрівна, і по цей день працює.

Фонд бібліотеки налічував 10 тис. примірників.

У 1986 році бібліотеці виділили ще одну кімнату 5x4 , і колгосп  купив 4 книжкових шафи, письмовий стіл і палац.

У 2010 році фонд бібліотеки становив 6051 примірник.

До бібліотеки залучено – 307 читачів.

Учнів 1 – 9 класів – 39 читачів.

Книговидача становить – 5688 примірники.

Відвідування всього – 1845.

В населених пунктах які повинна обслуговувати бібліотека проживає  -

с.Сергіївка – 390 жителів
с.Семенівка – 240 жителів
с.Петрівка – 43 жители
с.Олександрівка – 12 жителів.

Бібліотека обслуговує тільки село Сергіївка, інші населені пункти не обслуговуються в зв’язку з відсутністю приміщення та транспорту.

З 2011 року зав.бібліотекою працює на 0,5 ставки.

У бібліотеці проводяться різні масові заходи, оформляються книжкові виставки до знаменних і пам’ятних дат.

У бібліотеці оформлено куточок по краєзнавству “Краю мій, криниця для душі”, де розміщена література, про рідне село, історію рідного краю, минуле і сучасне. Бібліотека збирає матеріал про історію села, історію бібліотеки.

Бібліотека зараз знаходиться на балансі відділу культури. Для придбання літератури чи канцтоварів – коштів не виділяється. У зимовій період бібліотека не обігрівається, поломана система опалення. На проведення масових заходів і передплату періодичних видань – коштів теж не виділялося.Сучасність бібліотеки


Сергіївська СБФ
Керівник – Неклеса Тамара Олександрівна;

Бібліотекар має великий досвід роботи – понад 30 років бібліотечного стажу, ветеран праці, ентузіаст бібліотечної справи, завжди в пошуках чогось нового, і завжди з сумкою, в якій повно-повнісінько книг для читачів свого села, які не можуть самостійно обміняти книгу на нову. Основним контингентом користувачів є люди похилого віку, тож робота бібліотеки під лаштована  здебільшого під цю категорію людей.

В роботі бібліотеки переважає краєзнавчий напрямок, в бібліотеці оформлений народознавчий куточок, упорядкований книжковий фонд. В бібліотеці затишно, книжкові виставки актуальні, відповідають сучасним вимогам. Серед масових заходів – вечір-спомин «Ще довго в пам’яті болітиме війна», літературно-екологічна експедиція «Знайди в рослині порятунок», година здоров’я «Все про діабет»