Томаківський район


 
Зорянська сільська бібліотека-філіал КЗК "Томаківська РЦБС" 

 
Історія бібліотеки

В 1949 році було побудовано невеличкий будинок, в центрі села Зоря, який називали клубом. Мешканці села приходили сюди в кіно, як тоді говорили, на свята, вечорами можна було пограти в шашки, в шахи, в доміно. В 1969 році знайшлося в ньому місце і для бібліотеки. Це була малесенька кімнатка, всього 14 м2 , фонд налічував 985 екземплярів книг. Першим бібліотекарем була Мотузко Галина Іванівна.

В 1970 році було здано в експлуатацію новий будинок культури. Бібліотека стала займати там приміщення площею 95,8 м2. Мотузко Г.І. працювала ів ній до 1980 року.

З 1980 по 1983 – бібліотекарем була Франчук Віра Семенівна;

З 1983 по 1984  - Буканова Ніна Яківна;

З 1984 року до теперішнього часу завідуючою бібліотеки працює Яковенко Наталія Миколаївна .

На сьогоднішній день бібліотека є фундаментом культури і самоосвіти, берегинею людських знань.

Форми роботи бібліотеки різні. Але мета їх – єдина – через книгу сприяти гармонійному розвитку людини, допомогти зробити правильний моральний вибір у житті.

З метою збереження і впровадження українських культурно-історичних традицій, виховання шанобливого ставлення до державних святинь – української мови, культури, історії, проблем збереження навколишнього середовища, організовуються панорами, цикли книжкових виставок, задовольняються запити експрес-інформації, виконуються бібліографічні довідки з найрізноманітніших питань.

В стінах бібліотеки  проходить ознайомлення  читачів з літературою про навколишній світ, розмаїття природи. Тут навчають бережному ставленню до рослин та тварин, виховують любов до рідної землі, до традицій та звичаїв українського народу.

Дитяча література розподілена на три групи за віковими категоріями – молодшого, середнього та старшого шкільного віку. Звичайно, що в кожної категорії дітей різні світогляди, свої запити, здібності. Тому кожна дитина потребує індивідуальної уваги. Для них працює гурток «Книжкова лікарня», а подякою за їх працю є книжкова виставка «Нас вилікували наші друзі!» Також при бібліотеці працює ляльковий клуб «Буратіно». Маленькі актори показують своїм одноліткам театралізовані улюблені казки. Найбільше радощів від побаченого отримують вихованці дитячого садка «Ромашка».

В 2008 році на базі Зорянської сільської бібліотеки відбувся районний семінар бібліотекарів «Виїзна творча лабораторія. Сільська бібліотека – Знайомство зблизька»Сучасність бібліотеки


Зорянська СБФ
Керівник – Яковенко Наталя Миколаївна;
Бібліотека обслуговує мешканців сіл Зоря і Маяк.  Бібліотекар співпрацює  з дитсадком та школою, сільрадою та клубом.

Професіоналізм, ентузіазм, ініціативність бібліотекаря складають концепцію успіху. Елементом та умовою розвитку культурного простору є креативність.

Бібліотекар завжди знаходиться в центрі громади, бере участь у написанні проектів щодо розвитку сільських інфраструктур ( «Жити. Бути. Творити», який працює за програмою «Турбота про літніх в Україні» за підтримки німецького федерального фонду). Творчий підхід, прояв фантазії притаманні сільському бібліотекарю в організації та проведенні масових заходів для користувачів. При бібліотеці функціонує клуб для дітей «Буратіно». На базі бібліотеки неодноразово проводились районні семінари, виїзні творчі лабораторії, на яких були презентовані найкращі напрацювання закладу культури. До 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка в бібліотеці проведені Шевченківські читання «Вклоняємось Шевченківській землі», поетичний вернісаж «Шевченкове слово в віках не старіє», народознавче свято «Христос Воскрес! Воскресне Україна!»,  відео-салон для майбутніх мам «Білий лелека».