Дніпропетровщина бібліотечна


 
Дитяча бібліотека КЗК «Жовтоводська ЦБС» 

 
ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ

Історія дитячої бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» починає свій відлік у червні 1966 року, коли у Будинку піонерів, що розташувався по вул. Б. Хмельницького, 32 було виділено перше приміщення для бібліотеки.

На громадських засадах бібліотекою завідував Могила Володимир Олексійович. Перший фонд бібліотеки нараховував всього 7 тисяч. Його склали книги, подаровані мешканцями міста.

У вересні 1966 року міська дитяча бібліотека набула офіційного статусу і першою завідуючою стала Зайва Марія Федорівна. На той час у штаті бібліотеки було два працівника: завідуюча Зайва М.Ф. та бібліотекар Могила В.О.

Вже через, три роки в бібліотеці працювало 3 чоловіка, а фонд збільшився до 20 тисяч.

Влітку 1969 року бібліотеку очолила випускниця Харківського інституту культури -  перший фахівець з вищою освітою в місті Палій Віра Данилівна – молодий, енергійний спеціаліст, чудовий організатор. Майже 10 років Віра Данилівна керувала колективом дитячої бібліотеки, під її керівництвом бібліотека стала одною із кращих в області, значно покращилась матеріально-технічна база бібліотеки.

Восени 1978 року дитяча бібліотека ввійшла до централізованої бібліотечної системи державних масових бібліотек міста. Директором Жовтоводської ЦБС стає Палій В.Д., а завідуючою міської дитячої бібліотеки призначено Москвітіну Наталію Володимирівну. Наталія Володимирівна – віддана своїй справі людина, закохана у свою професію, поклала багато зусиль в укріплення та становлення бібліотеки.

У 1980 році з метою покращення обслуговування дитячого населення книгою в новому мікрорайоні міста при дитячому клубі за  «Факел» було відкрито бібліотечний пункт з книжковим фондом у 3,5 тисячі видань.

В 1991 році з метою покращення цілеспрямованого обслуговування читачів-дітей керівників дитячого читання та батьків, бібліотечний пункт дитячої бібліотеки набуває статусу бібліотеки сімейного читання. Багато років читачів бібліотечного пункту обслуговує Нестеренко Т.А.

Етапним, як для дитячої бібліотеки так і взагалі для всіх бібліотек міста став рік 1988. В місті створено єдине територіально-бібліотечне об’єднання – ТБО, до яких ввійшли бібліотеки різних систем та відомств. Головна мета ТБО – підвищення ролі бібліотек у вихованні читача, створення єдиного фонду бібліотек міста, забезпечення максимального його використання.

За роки свого існування дитяча бібліотека неодноразово займала перші місця в обласних соціалістичних змаганнях, декілька років носила звання «Бібліотека відмінної праці».

А досягнуто було все це завдяки чудовим людям, що працювали в бібліотеці. Знаючі, грамотні і що особливо цінно, ентузіасти своєї справи, люди закохані в свою професію, люди, котрі працювали в дитячій бібліотеці в різні роки її існування, кожний з яких зробив свій неоціненний внесок в розвиток бібліотеки. Це: Радамовська Л.В. (пізніше вона стала завідуючою бібліотекою-філією№1 для молоді), Сербул З.І. (нині завідуюча методико-бібліографічним відділом КЗК «Жовтоводська ЦБС»), Овсяннікова А. П. Куделевич В.М., Сологуб О.А., Семенченко С.А. (через деякий час вона працювала бібліотекарем в бібліотеці-філії№1, а з 2011 року – завідуюча бібліотеки-філії№1 для молоді КЗК «Жовтоводська ЦБС»), Бондар О., Медвєдєва Н., Башева Л.М., Фасахудінова Л., Жушман Л.М., Гудим О., Сай С.І., Суперека Н.В. (нині завідуюча бібліотекою-філією№3), Кушнірук О.В., Демиденко Т.І., Шпортько О.М., Безносенко Т.

З самого початку заснування бібліотеки працювала техпрацівником Овсяннікова Діна Миколаївна, яка не тільки сумлінно виконувала свою основну роботу, але дуже часто допомагала бібліотекарям.

Багаторічна праця працівників дитячої бібліотеки була відмічена чисельними грамотами та дипломами, медаллю «Ветеран праці» були нагороджені: Нестеренко Т.А., Москвітіна Н.В., Овсяннікова Д.М.

2002 рік був знаменним для дитячої бібліотеки отриманням нового приміщення у Центрі дитячої творчості (ЦДТ) по вул. Маяковського, 59, де вона розташована і сьогодні.

У 1999 році в зв’язку з виходом на заслужений відпочинок Москвітіної Наталії Володимирівни колектив дитячої бібліотеки очолила Неделяєва Інна Борисівна. Підняттю іміджу бібліотеки сприяла саме вона. Колеги Інни Борисівні відзначають її професіоналізм, організаторський талант, відданість справі.

Вже більше 10 років колектив дитячої бібліотеки залишається незмінним у своєму складі. На сьогоднішній день штат дитячої бібліотеки складається із 6 чоловік. Тут згуртувались справжні фахівці своєї справи, котрі підтримують започатковані традиції та вносять інновації в сучасну бібліотечну справу. Творчо, з натхненням, відповідальністю підходять до виконання своїх професійних обов’язків: провідний бібліотекар Воленко Алла Олександрівна, бібліотекар із 45-річним стажем Нестеренко Тамара Анатоліївна, бібліотекарі Петрова Інна Ісаївна та Капканець Тетяна Леонідівна. Затишок та чистоту в бібліотеці створює Стефанська Ірина Володимирівна.

СУЧАСНІСЬ БІБЛІОТЕКИ

Сьогодні дитяча бібліотека КЗК «Жовтоводська ЦБС» працює згідно Концепції розвитку дитячої бібліотеки на 2010-2015 рр., в рамках комплексно-цільової програми «Дорога, істини, краси і добра» на 2011-2016 рр.

Зміни в державі та соціумі вносять свої корективи і пріоритети в роботу дитячої бібліотеки. Сьогодні зростає роль бібліотеки у вихованні творчої особистості, створенні умов для повноцінного фізичного, інтелектуального, духовного розвитку дитини, для піднесення культури і духовності.

Для задоволення інформаційних, загальноосвітніх та дозвілевих потреб дітей, підлітків, організаторів дитячого читання, дитяча бібліотека взаємодіє з різними організаціями, закладами, соціальними інститутами міста: НВК «Дивосвіт», НВК «Перспектива», ЗОШ№3, ліцей природничо-наукового навчання, гуманітарна гімназія ім.. Л.Українки, відділом у справах сім’ї, та молоді міського виконавчого комітету, службою в справах дітей міськвиконкому, КЗО «Дитячий будинок», Центром дитячої творчості, міською організацією ветеранів України, міською організацією «Союз. Чорнобиль. Україна» та інші.

Фонд дитячої бібліотеки складає 66 тисяч екземплярів друкованої та недрукованої продукції. Фонд – багатогалузевий, тут є література на допомогу учбовому процесу, універсальні енциклопедії для допитливих, художні твори різного жанру, 46 назв періодичних видань на всі смаки.

До послуг користувачів в дитячій бібліотеці  - довідково-бібліографічний апарат, котрий включає в себе систему каталогів і картотек та довідково-інформаційний фонд.

 Щороку дитяча бібліотека обслуговує до 2500 читачів. Читачі дитячої бібліотеки активно приймають участь у міських, обласних та Всеукраїнських конкурсах, неодноразово займали призові місця та являлись переможцями у різних номінаціях.

Дитяча бібліотека використовує як традиційні так і інноваційні форми та методи роботи:
-          вечори, 
-          свята, 
-          диспути, 
-          літературні колажі, 
-          політ-досьє, 
-          прем’єри нових книжок.

До уваги читачів яскраві книжково-ілюстративні виставки, тематичні полички. На базі дитячої бібліотеки діє народознавчий клуб «Берегиня», клуб сімейного читання «Криничка» на засіданнях яких:
-   прививається любов до рідного краю, знайомство з історією, традиційними святами та обрядами наших предків;
-   пропагуються книги серед сімей, що сприяє між віковому спілкуванню через книгу;
-    йде сприяння зміцненню інтелектуального та культурного потенціалу нової України.

Корисну інформацію читач може отримати ознайомившись з:
-    рекомендаційними списками літератури;
-     пам’ятками;
-     порадами;
-     прес-релізами

Дитяча бібліотека являється методичним центром для дитячих бібліотек ТБО міста Жовті Води.

Висока кваліфікація працівників дитячої бібліотеки дає змогу йти в ногу з життям. Як підтвердження професіоналізму – участь та перемога в 2011 році в обласному конкурсі професійної майстерності «Кращий бібліотекар року» провідного бібліотекаря Воленко Алли Олександрівни.

Дитяча бібліотека тісно співпрацює зі ЗМІ. В них постійно висвітлюється інформація про бібліотеку, її ресурси, послуги та діяльність.

Щотижня хроніка подій дитячої бібліотеки друкується на офіційному сайті міської електронної газети «Имеется мнение» та на офіційному сайті КЗК «Жовтоводська ЦБС».

Індивідуальний, уважний підхід до кожного читача – ось головний пріоритет дитячої бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС».