Дніпропетровщина бібліотечна


 
Юр’ївська філія КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради 

 
Історія бібліотеки

     Відлік  історії бібліотеки села Юр’ївка Дніпропетровської області Царичанського району ведеться з 1927 року. На території Юр’ївської сільської ради було побудовано два клуби : в селі Юр’ївка і в селі Ненадівка, де були відкриті бібліотеки. У Юрївці працював Заброда Костянтин Сергійович, а в Ненадівці - Красільний Микола Титович. В роки війни на території Ненадівка клуб був зруйнований і бібліотека перестала працювати. В Юрївській бібліотеці з 1948 по 1963 рік працювала Буряк Галина Арсентіївна . Бібліотека була культурним центром на селі. На кожній фермі, на тракторній бригаді були пункти видачі в кімнатах відпочинку («Червоних куточках»).

  З 1963 по 1978 роки бібліотеку очолювала Крупко Тетяна Петрівна.

   Одним з першочергових завдань бібліотекар вважала пропаганду сільськогосподарської книги, проводилась ця робота в тісній співпраці з  правлінням колгоспу ім. Ватутіна, партійною організацією.  Вона прагнула до того, щоб кожна сільськогосподарська книга знайшла свою адресу, а знання почерпнуті з неї, сприяли вихованню виробничих планів. З 1978 по 1985 р в бібліотеці працювала Левенець Галина Василівна. Належне місце в роботі бібліотеки відводилось знаменним датам, патріотичному та інтернаціональному вихованню.

     В 1979 році після централізації бібліотек району Юр’ївська бібліотека стала бібліотекою – філіалом №33 Царичанської централізованої бібліотечної системи .

 З 1986 року бібліотеку очолила Карапиш Тетяна Петрівна, яка працювала до 2013 року.

   Рішенням Юр’ївської сільської ради від 20.11.2009 р № 287-19/ v був створений комунальний заклад культури «Юр’ївська сільська бібліотека» Юр’ївської сільської ради.

 На сьогоднішній день бібліотека залишається культурно-інформаційним центром на селі.

  Бібліотека тісно співпрацює з Будинком культури та школою  при проведенні масових заходів та сільських свят, обслуговує кожен рік майже 500 користувачів.

  З 2013 року бібліотеку очолює Ксінзова Інна Вікторівна.

Цей заклад — збирач і хранитель історії села. Якщо немає літератури, то є люди, які творили історію цього села, є фотодокументи. Інтерес читачів до історії села зростає. Немає колгоспів, але є історія, яку не можна забувати. В Юр`івці  живуть люди які увійшли в історію села, їх треба знати, поважати і пам'ятати. Все це має величезне значення для майбутніх поколінь, адже хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього. 

  Велике значення бібліотека приділяє роботі з творчо обдарованими дітьми . Дає змогу талановитим  дітям проявити себе,  реалізувати свої здібності . Для цього проводяться різноманітні заходи : диспути, інтелектуальні ігри,  спілкування за інтересами , години   спілкування :  "Літо з книгою","Мої улюблені казки","Крок у майбутнє". 

  Бібліотека приймала участь у святі  до Дня  села Юр´ївки , на  якому презентувала "Гостинний стіл".

     Юр’ївська сільська бібліотека   працює  тільки на благо читача. Для цього в тісному контакті співпрацює з усіма категоріями жителів села і постійно турбується про те, щоб задовольнити всі запити користувачів.