Дніпропетровщина бібліотечна


 
КЗК «Письмечівська сільська бібліотека» 

 
Історія бібліотеки

В 1936 році був збудований сільський клуб, в ньому і    розмістилася  Письмечівська  сільська бібліотека.

                В шести десяті роки завідуючою сільської бібліотеки працювала  Борисенко Галина Іванівна, після неї працювала Семенова Алла Олександрівна. З липня 1974 року по жовтень 2010 року працювала – Яремко Пелагея Борисівна. З жовтня 2010 року завідуючою сільської бібліотеки стала Чугуєва Валентина Григорівна.

                В 1977 році всі бібліотеки Солонянського району було об’єднано  в Солонянську централізовану бібліотечну систему, куди увійшла і Письмечівська сільська бібліотека.

                В ті часи для поповнення бібліотечного фонду бібліотеки виділялися кошти з місцевого колгоспу. На них  була придбана література і періодика. Кожного року книжковий фонд бібліотеки збільшувався на 500 примірників. Література підбиралася  відповідно профілю колгоспу, на допомогу шкільній програмі, а також художня література.

                 Письмечівська сільська бібліотека на той час обслуговувала жителів сіл Письмечеве  і  Пшеничне. На бібліотечний заклад було покладено завдання – оформлення  червоних куточків на фермах, тракторних бригадах. Кожну подію в житті країни  потрібно було вчасно висвітлити в роботі бібліотеки.

                 З 2002 року Письмечівська сільська бібліотека перейшла на   баланс Письмечівської сільської ради і стала підпорядкована відділу культури та органам місцевого самоврядування.  З грудня 2009 року Письмечівська сільська бібліотека стала юридичною особою -   окремим комунальним закладом  Письмечівської сільської ради.

                 В 2010 році Письмечівська сільська бібліотека  отримала відремонтоване, гарне, просторе, затишне приміщення в центрі села Письмечеве.

                  Всю роботу бібліотека спрямовує на сприяння безперервної  освіти та культурному розвитку людини,  займається збором документів і їх зберіганням. Забезпечує органи місцевог8о самоврядування і населення необхідною нормативно-законодавчою, економічною, соціально-культурною інформацією. Бібліотека є інформаційним центром. Вона працює  за цільовою бібліотечною програмою «Край мій-гордість моя», поповнює новими матеріалами краєзнавчу книжкову виставку.

              В жовтні 2010 року  фонд Безбородьківської сільської бібліотеки   було передано в Письмечівську сільську бібліотеку і зараз налічує 7470 екземплярів книг. Бібліотека приймає участь в акції «Допоможеш бібліотеці – допоможеш собі». Користувачі дарують бібліотеці книги. Великим попитом користується художня література.

             Бібліотеку відвідує 496 користувачів, з них 80 дітей, за рік це -   2482  відвідувань.         

       Документовидача     становить 8430 примірників.

       Книгозабезпеченість : на читача – 14,5;  на жителя  - 7.

       Обертаність фонду  - 1,2 рази.

                Фонд бібліотеки має відкритий доступ. Для широкого розкриття фонду  в бібліотеці оформлено книжкові виставки, полички різної тематики.

                Інформацію для задоволення культурних, освітніх та соціально-побутових потреб можна отримати в інформаційних куточках «Влада інформує», «Все для молоді» та за допомогою інформаційного стенду «Бібліотека інформує». В бібліотеці можна отримати інформацію з тематичних папок «Все про пенсії», «Все про субсидії», «Соціальний захист населення», «Ваше здоров’я», «Юрист консультує», «Народознавство – свята, обряди, традиції», «СНІД – чума століття», «Поезія – ти сила чарівна» та багато інших.

               Бібліотека є посередником між місцевою владою та громадськістю. Всю роботу бібліотека проводить разом з Письмечівською середньою школою, Безбородьківським сільським будинком культури  та сільською радою.  Особливу увагу бібліотека приділяє юним користувачам. Бібліотека організовує масові заходи різної тематики.

            В 2011 році червні-місяці КЗ «Письмечівська сільська бібліотека» святкувала свій 75-річний ювілей «У нас ювілей – 75 років».

                    КЗ «Письмечівська сільська бібліотека» є осередком української культури, інформаційним центром в селі. Вона має тісний зв’язок з місцевою владою, школою та сільським будинком культури.