Дніпропетровщина бібліотечна


 
КЗК «Микільська-на-Дніпрі сільська бібліотека» 

 
 Історія бібліотеки

В с.Микільське-на-Дніпрі хату-читальню відкрито в 1930 році. Знаходилась вона в приміщенні контори колгоспу «Прогрес».
 
З 1954 року в приміщенні клубу виділили маленьку кімнату під бібліотеку. Завезено було близько 500 примірників книг. Бібліотекарем працював завідуючий клубом Гайда І.Ф. книжковий фонд з кожним роком зростав.
 
У 1955 році для бібліотеки виділили окреме приміщення. Завідувати нею прийшла фахівець у своїй справі Логунова Н. І закипіла справжня робота. Оформлялися книжкові виставки, проводилися різноманітні заходи.
 

В 1966 році колгоспом збудований новий Будинок культури, де і розмістився бібліотечний заклад. Це було велике щастя для читачів.
 
З 1958 по 1971 роки змінювалося дуже багато завідуючих. Найбільше свого життя присвятили бібліотеці Дмитренко В.О. – за час роботи неодноразово була переможцем в соціалістичному змаганні. Має безліч нагород і подяк; Чорноштан В.І. – очолювала бібліотеку понад 20 років. Бібліотечне життя вирує. На базі бібліотеки проведено семінар-практикум.
 
В 2008 році Валентина Іванівна пішла на заслужений відпочинок, залишивши після себе зібраний, систематизований матеріал з історії рідного краю.
 
В цьому ж році бібліотеку очолила Колясова Антоніна Іванівна.
 
У 2009 році бібліотека набула статус комунального закладу «Микільська-на-Дніпрі сільська бібліотека Микільської сільської ради». На цей час вона є невід'ємною частиною сільської  ради, вона – територія духовності знань, перший помічник в освіті, інформації, професійному становленні, організації дозвілля населення, має тісний зв'язок із місцевою громадою, доступна та безкоштовна. Неодноразово була нагороджена грамотами голови районної державної адміністрації та голови районної ради, керівника відділу культури і туризму, директора районної бібліотеки.
 
Протягом 2010 року бібліотека працювала за різними напрямками роботи. Намагалася всебічно розкрити книжковий фонд, допомагала користувачам поповнювати свої пізнання в різних галузях. Шляхом проведення різних масових заходів створювала позитивний імідж бібліотеки як культурного центру громади.
 
Останнім часом проблеми екологічного виховання стали надзвичайно гострими, тому цей напрямок діяльності бібліотеки залишається актуальним. В бібліотеці пройшла презентація книжкової виставки «На розпеченім серці реактора» до дня Чорнобильської трагедії.
 
Приділяється увага родинно-національному вихованню.  Традиційними стали літературно-музичні святя до Дня матері «Низький уклін Вам, мамо».