Дніпропетровщина бібліотечна


 
КЗК «Калинівська сільська бібліотека» 

 
Історія бібліотеки

В 1954 році в будинку культури відкрилась бібліотека, яку очолила  Вискарка Галина Костянтинівна пропрацювавши в ній 36 років. Галина Костянтинівна Справжній фахівець своєї справи. За час її роботи фонд збільшився до 10 тисяч примірників. З її допомогою бібліотека стала культурно-інформаційним центром села. На жальвона рано пішла з життя. В різні роки бібліотеку очолювали бібліотекарі: Соломаха Л. А., Журавльова Н. І. та Хліпун В. М.

З 2002 року бібліотеку очолює молодий спеціаліст Гужва Юлія Олександрівна – випускниця Дніпропетровського училища культури, бібліотечного відділу, яка робить все можливе, щоб бібліотека була дійсно культурно-інформаційним центром села, центром пропаганди книги, надійним помічником самоосвіти учнів, студентів, жителів села. За час роботи бібліотекарем проведено безліч масових заходів. Велика увага приділяється роботі  з юнацтвом та дітьми. В заходах, що проводить бібліотека дорослі читачі є активними учасниками. Пропагуючи книгу бібліотека приймає участь у всіх масових заходах села. Проводяться літературні вікторини, ранки, постійно на всіх заходах презентуються книжкові виставки, проводяться екскурсії, творчі зустрічі, бібліотечні уроки, анкетування, літературні ігри.

     У 2009 році Калинівська бібліотека відзначила свій 55-річний ювілей. На святі була присутня поетеса, член Національної спілки журналістів України, наша землячка Дора Калинова, яка подарувала бібліотеці свою збірку.

Велика робота ведеться по краєзнавству. Бібліотекарем  відновлено історію сіл Калинівка, Військове, Вовніги, х. Петро - Свистуново. Написана історія вулиць. Оформлені папки-досьє: «Орденоносці села», «Кращі люди села», «Ветерани війни».

Сільська бібліотека – це осередок культури. Яка  збирає, зберігає і інформує.

Бібліотекар знаходиться у постійному пошуку нових активних форм роботи, які допомагають викликати у користувачів щоденну потребу в читанні. За допомогою тематичних полиць розкрито фонд, створені тематичні папки:

-      
Влада інформує

-        Все про пенсію
-        Соцзахист населення
-        Субсидія
-        Поради юриста
-        Рішення сільської ради

 Для дітей та підлітків оформлено папки-досьє:

-        Молодь обирає професію
-        Гіркота пече полином
-        Аптека на підвіконні
-        Азбука ввічливості
-        Календерик - дошколярик
-        Україна – космічна держава
-        Звичаї, обряди українського народу
-        Сім’я від А до Я
-        Молодь за здоровий спосіб життя

Проводяться масові заходи різноманітної тематики:

 Залишився у пам’яті урок мужності «За право жити завдячуємо ми полеглим і живим солдатам», присвячений Дню визволення села Калинівка від німецько-фашистських загарбників                 

Бібліотечний урок:

    «Не бійтесь заглядати в словник. Це пишний сад, а не сумне  провалля»                                                                                                    

Дитяче свято, присвячене літу: «Ось воно, яке наше літо»

Літературна година «У майбуття із наймолодшим іде пророк зорі»

Година спілкування: «Подорож до країни Книги»

         Літературна година до Дня рідної мови: «Мова кожного народу    неповторна і своя»

          Історична подорож «Святиться твоє, Україно, ім’я» (До Дня незалежності України)

         Народознавчий  урок «Рушники ви мої, рушники»

        Година спілкування «Від мрій до професій»

Година історичної пам’яті, присвячена жертвам Голодомору «Пекельні цифри та слова у серце б’ють, неначе молот»

       Світло Хрестове Воскресіння – Новозавітний Великдень – найголовніше християнське свято, яке святкувалося на площі нашого села і стало дійсно святом всіх ближніх сіл. Люди почули легенду про жайворонка, який розніс звістку про Христове Воскресіння. Познайомилися з виставкою та віршами про Ісуса Христа. Побачили прекрасну концертну програму.
Молодші читачі бібліотеки приймали участь в обласному конкурсі «Крила творчості», які зайняли призові місця це : Черкаська Ліза, Веремієв Михайло.                                               

Посвята наймолодших жителів села в користувачів  бібліотеки.

Проводяться літературні ранки по обрядовості українського народу. Екскурсії по українській світлиці.
З ініціативи бібліотекаря за участі молоді села в парку, що розташований біля будинку культури облаштовано дитячий майданчик.

               Бібліотечний заклад займається видавничою діяльністю Великою популярністю користуються стенди про бібліотечне та культурне життя села.

Двері бібліотеки завжди відкриті для всіх!