Дніпропетровщина бібліотечна


 
Широчанська бібліотека-філія КЗК «Солонянська публічна бібліотека» 

 
 Історія бібліотеки
 
Бібліотека… Давнє і вічне живе житло людського розуму. Недвижимі ряди книжкових полиць мають в собі багато чисельні межі живого світу:непримириму боротьбу ідей,запитливий науковий розшук, насолоджування прекрасним,одержування знань, і так далі до безконечності.
 
        Більшість читачів, переступаючи поріг бібліотеки не підозрюють про те, що в цей момент вони стають користувачами великої системи джерела і інформації, яка по своїй невичерпності цілком може бути названа пам’ятю людства.
 
Широчанська сільська бібліотека знаходиться в центрі с. Широкого. Відкрито було бібліотеку 15 серпня 1949 року. Першим бібліотекарем була Дуся Семенівна Козар, яка працювала з перших днів відкриття та до 1 вересня 1984 року.
 
Дуся Семенівна часто бувала на тракторних бригадах колгоспів «Авангард» та «ім. Свердлова» (так називалися колгоспи в ті часи), де випускалися блискавки «Хто сьогодні попереду». На МТФ організувалися пересувки книжок. Проводила в школах та сільських клубах читацькі конференції, бесіди, пропагувала передовий досвід. Завідуюча бібліотекою часто нагороджувалася грамотами відділом культури та райкому партії. На базі Широчанської бібліотеки проводились районні семінари. Дуся Семенівна неодноразово була обрана депутатом сільської Ради, де очолювала комісію по культурі. Мала дуже тісний зв’язок зі школою, де проводила з дітьми зустрічі з ветеранами та учасниками війни, вдовами.
 
Фонд поповнювався  за рахунок коштів, що виділяв колгосп. Бібліотека в той час мала різноманітну періодику. Дуся Семенівна часто виступала з обміном передового досвіду на районних семінарах. Бібліотека була однією з найкращих в районі, налічувала на той час 900 користувачів. В 1984 році Дуся Семенівна пішла на заслужений відпочинок.
 
На її зміну прийшла завідуючою  Головатенко Наталя Михайлівна, яка 1986 році закінчила Дніпропетровське культурно-освітнє училище.
 
Сьогодні бібліотеку відвідують  420 користувачів.
 
Бібліотека сприяє духовному, культурному та інтелектуальному розвитку людей.  Є ініціатором різноманітних  заходів. Тісно співпрацює зі школою.
 
Бібліотека працює за цільовою бібліотечною програмою «Край мій – гордість моя». В бібліотечному закладі організовуються та проводяться заходи різної тематики. Чільне місце займають вечори поезії  українських та зарубіжних письменників, проводяться уроки духовності. Також проводяться вечори, бесіди, уроки та оформляються книжкові виставки.
 
В 2002 році зроблено капітальний ремонт.