Дніпропетровщина бібліотечна


 
Василівська бібліотека-філія КЗК «Солонянська публічна бібліотека» 

 
Історія бібліотеки

Село Василівка існує понад 130 років. Називається воно Василівкою тому, що першим поселенцем його був Легкий Василь (1878).

Село Василівка знаходиться за 25км від великого промислового міста Дніпропетровська, за 12км від районного центра селища Солоне, за 12км від ріки Дніпро.

В 1936 році з початком  електрифікація та радіофікація була відкрита бібліотеку, яка знаходилась в старому приміщенні разом з клубом. Книжковий фонд налічував 200 примірників.

Зі слів старожила Василівки Василенко Г.І. з 1937 року по 1941 рік вчителем початкових класів, а також бібліотекарем в хаті-читальні була Кучеренко А. І. 

Під час Великої Вітчизняної війни село було повністю розбите, спалене. Книги, крім тих, які встигла сховати вчителька, згоріли.

Після війни силами вчительки Кучеренко А.І., та Корсунь Н.Д., яка зайняла посаду бібліотекаря був відкритий бібліотечний заклад, книжковий фонд розміщувався на 2-х стелажів та з кожним роком бібліотека багатшала.

В 60-70 роках бібліотеку очолювала Шевченко Марія Михайлівна. Людина освічена, чесна, порядна, трудолюбива. Завдячуючи їй, книжковий фонд збільшився до 6 тис. примірників.

В різні роки бібліотекою завідували  Майно К.А., Романова Л.Д.

З жовтня 1981 року до 2006 року завідувала бібліотекою Стеценко В.В. Валентина Василівна своєю відданістю бібліотечній справі здобула заслужений авторитет.

З 1986 року бібліотека знаходиться в двоповерховому Будинку Культури на  другому поверсі і займає дві великі кімнати.

Сучасність бібліотеки

На сьогоднішній день   фонд бібліотеки складає 8291 прим.книг. 

З 2006 року бібліотека працює за цільовою бібліотечною програмою з краєзнавства «Мій рідний край-душі моєї частка, це та земля, де нам судилось жить».

Програма розроблена з метою найбільш повного ознайомлення з природними господарськими ресурсами, місцевого господарського та виробничого досвіду. Сприяє росту національної самосвідомості, утвердженню почуття любові до рідного краю, поваги до надбань предків, збереженню духовності та культурних цінностей, традицій, історії народу, посиленню інтересів читачів  до цих питань, вивченню історій рідного краю в навчальних закладах.

 Основними завданнями програми є: 

Збирати, зберігати та надавати користувачам документальні джерела та інформацію з історії, культури та сучасного життя краю.

Популяризувати краєзнавчі джерела, творчість письменників, поетів, майстрів народно-декоративного мистецтва.

Бібліотека тісно співпрацює зі школою та ДУ »Малятко». Проводить екскурсії до бібліотеки з метою залучення до читання, та небайдужого ставлення до книги. Діти та учні з задоволенням приймають участь в масових заходах та конкурсах шляхом яких популяризується українська та зарубіжна література.

Організовуються та презентуються книжкові виставки, проводяться бібліографічні огляди літератури на різну тематику.Надаються тематичні та фактографічні довідки користувачам-школярам та студентам.    

Ветерани ВВВ та інваліди обслуговуються вдома згідно графіку.