Дніпропетровщина бібліотечна


 
КЗК "Курилівська селищна бібліотека" 

 
Історія бібліотеки

Якщо не маєш розумного сусіда-веди бесіду з книгою. Так кажуть у народі. Соціологи та психологи всього світу давно дійшли тієї думки, що читання розвиває інтелект, формує духовно зрілу, освічену, гармонійнуособливість. Не можно недооцінювати роль бібліотеки у забезпеченні необхідною інформацією. Саме бібліотека є тією підвалиною, на якій зводиться простір культурного суспільства.
  Чітку інформацію про історію б-ки зібрати вже дуже важко. Зі слів мешканців селища була записана ця інформація.
Дружина Людмила Григорівна 1946 р/н розповідає, що селищна б-ка була уже в 1946 р., вона знаходилась в приміщенні селищної ради, саме вона почала до неї ходити в 1953 р.(Також цьому свічить формуляр 1953 р. Який був знайдений в книзі при звірки фонда).
Сідаренко Станислав Васильович 1935р/н, також розповідає, що б-ка була відкрита одразу після війни. Б-рем тоді працювала Десятерик Просков'я Романівна.
У бідні післявоєнні роки книг було мало, їх вибір обмежений. І все ж у б-ці можна було взяти книги. Паша Романівна була доброю людиною, вона не вміла відмовляти читачам ні дорослим, ні малим, особливо коли бачила їх щиру любов до книги. Через деякий час разом з Десятерик почала працювати ще один б-р Бажан Катерина Іванівна. З того часу і до сьогодні змінилося 7 б-рів. Це: Павелко, Овчаренко, Кривоніс, Удовица, Таран, Білявська. Звичайно найдовше працювала Десятерик П.Р., вона пішла на пенсію з цієї посади. Сьогодні на цій посаді починаючи з 2001 року перебувае Таран Тетяна юріївна (з перервою 2002-2005 була в дікретній відпустці).
 У 1994 р. б-ка була перенесена с селищної ради в житловий будинок, який знаходився по вулиці Леніна, там вона працювала до 2003 р., в червні 2003р., вона переїхала на вул. Кірова, 18, де знаходиться і зараз. Приміщення дуже мале_ всьго 30 кв.м. Опалення було пічне, а 24.10.20120 р. б-ка була газифікована. В жовтні 2009р. Петриківську ЦБС було розцентралізовано і Курилівська с,б-ка-ф. №8 було переіменовано на КЗК "Курилівська селищна бібліотека" (рішенням сесії Курилівськой с/ради №410/1-28/у).
 На сьогодні б-ка повина зберігати соціально та культурну пам'ять, що міститься в матеріальному предметі-книзі, розвивати в користувачеві потрібу в ній. Дуже хороші слова свого часу сказав Микола Геріх, що б-ка це місце роботи і "Храм думки", і науково-дослідний центр, і лабораторія, і музей, і вища школа. Така думка є для нас стимулом до професійного вдосконалення, та творчих пошуків. Саме творчий підхід до всіх без вийнятку форм і методів роботи в б-ці сприяє формуванню духовно-моральних цінностей у читачів.