Дніпропетровщина бібліотечна


 
КЗК "Іванівська сільська бібліотека" 

 
Історія бібліотеки

        Іванівська сільська бібліотека булавідновлена і розпочала свою роботу зразу ж після війни тобто у 1946 році.
Завідуючий бібліотекою, завклубом, кіномеханік, секретар комсомольського осередку - всі ціфункції виконувала одна людина - Клешня Іван Федорович. Чіткого обліку фонду на перших порах не було, книги брали, читали,  знов повертали до бібліотеки. В 1947 в бібліотеці було впроваджено облік фонду, читачів і книговидачі, тобто бібліотека стала окремим підрозділом села.
        Розташувалась вона в одному приміщенні з сільською роботою. Це була звичайна сільська хата на дві половини, глинобитна, вкрита коренками, знаходилась по вулиці Рясній.
        Спочатку фонд бібліотеки був невеликий. В ті роки було розпоряджено шефство над колгоспами й сільськими радами, такими шефами (спонсорами) для нас стала Дніпропетровська кондитерська фабрика. В дарунок сільській раді для бібліотеки було передано близько 400 примірників найпопулярнішої на той час літератури. Це було великою підтримкою для бібліотеки. Бібліотекарем на той час була Білоконь Олена. Майже 10 років сільська рада та бібліотека знаходились в цій хатині.
    (Із спогадів Клешні Миколи Федоровича)
Змінювалися керівники, були і інші завідуючі бібліотекою. В 1954р.-55 роки-почалось будівництво нової сільської ради, це те в якому вона знаходится зараз. Головою сільської ради був Кузьма Кузьмович Ключко, секретарем-Курінька Олександр Арсентійович, Діловодов-Білокінь Іван Петрович, а бібліотекарем Наливайко Марія Іванівна.
         З 1957 року було введено вдію нове приміщення сільської ради, де було виділенно кімнату і для бібліотеки.
Комплектуванню фондів приділялось багато уваги, так як бібліотека була ідеологічни та культурним центром села. Після Борисенко М.І. бібліотеку прийняла Наливайко (Либа) Любов Федотівна також в Іванівській сільській бібліотеці працювали: Носенко Людмила Яківна, Берестова Надія Анатоліївна(1968-86рр.).
         У 1978 році була проведена централізація бібліотек району, утворену бібліотечну систему, підпорядковану відділу культури.
         1987-88 рр. головою сільської ради працював Прудченко Володимир Степанович, піднімається питання про добудову до приміщення сільської ради приміщення для бібліотеки. У 1988 році бібліотека переходить в нове приміщення в якому знаходиться і по цей час.
          З 1986 року завідуючою бібліотекою працює Маляр (Тополь) Тетяна Іванівна. Бібліотека обслуговує близько 550 читачів, їз них 250 діти 100 група юнацтва. Бібліотечний фонд складає близько 9000 примірників.