Дніпропетровщина бібліотечна


 
КЗ "Олександропільська сільська бібліотека" Новопокровської селищної ради 

 
Історія бібліотеки

На території Солонянського району, у підніжжя одного з найбільш відомих в Придніпров’ї курганів, розташоване село Олександропіль.

Олександропільська сільська бібліотека заснована в 1950році. Завідуючою працювала С.Ю. Недільська.

В 50-х – 80-х роках в бібліотеці змінюючи одна одну працювали Н.В. Преснякова, Л.П. Холодна, Л.Г. Ковальчук.

З 1981 року завідуючою стає працювати Н.В. Дегтярьова.

Завідуюча сільською бібліотекою здійснює інформаційно-бібліографічне забезпечення користувачів за певними тематичними комплексами: діяльність органів влади та місцевого самоврядування, краєзнавча, правова, соціально-побутова інформація, інформація на допомогу освітнім програмам та самоосвіті, інформація про нові надходження літератури.

З метою забезпечення прозорості прийняття рішень місцевими органами влади в бібліотеці створений інформаційний куточок „Влада інформує”. Тут накопичуються опубліковані й неопубліковані документи в папках-досьє „Рішення Олександропільської сільської ради”, „Наші депутати”.

Правове інформування здійснюється за допомогою матеріалів, які накопичені в папці-досьє „Юридичний порадник”.

Соціально-правова інформація надається через папки-досьє „Все про пенсії”, „Все про субсидії”, „Соціальна допомога поруч”. В 2010 році в бібліотеці був створений куточок для жінок „Берегиня”.

Для надання оперативної інформації молоді в бібліотеці оформлений інформаційний молодіжний куточок „Все для молоді”.

На допомогу освітнім програмам та самоосвіті в бібліотеці оформлені тематичні папки „На допомогу шкільній програмі”, „Державні символи України”, „СНІД – чума століття”.

Систематично надаються індивідуальні консультації про ДБА бібліотеки.

З метою інформування користувачів про нові надходження проводяться Дні інформації.

Бібліотека працює за цільовою бібліотечною програмою „Край мій – гордість моя”. Проводяться Дні краєзнавства „Моє село – моя святиня”, години цікавих повідомлень, огляди літератури. Оформленні краєзнавчі папки „Історичні віхи району”, „Історія села”.

Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки представлений окремо виділеним довідковим фондом, абетковим каталогом, краєзнавчим каталогом-картотекою.

Спрямовуючи свою діяльність на задоволення найрізноманітніших потреб користувачів, приділяючи особливу увагу забезпеченню інформаційних, культурних, соціально-побутових запитів бібліотека стала центром громадського життя та культурного спілкування.

В бібліотеці організовано постійно діючі книжкові виставки „Письменники-ювіляри”, „Книги, які повинні знати всі”, „Нові надходження”.  В рамках ЦБП оформлено краєзнавчий куточок „Частка моєї душі – мій рідний край”.

До знаменних та ювілейних дат оформляються виставки: „Славі подвигу жити в віках”, „Конституція – головний закон життя”, „Моя країна - Україна”, до дня народження М.В.Гоголя „Безсмертний геній”, до 195-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка „Геній нації”.

В практиці роботи бібліотека використовує як традиційні так і інноваційні форми популяризації літератури, проводяться:

- родинне свято до Дня матері „Мама на світі одна”;

- година цікавих повідомлень „Визначні місця рідного краю”;

- вечір-реквієм „Минуле стукає в наші серця”.

- вечір-зустріч „Вічно в пам’яті народній”.

- урок екології «Чорнобиль – зона біди». На заході презентовано книжкову виставку "Нам з Землею разом жити".

- родинне свято до Дня матері «Низький уклін Вам, мамо!»

- урок народознавства «Пісня - душа народу».

- презентовано книжкову виставку до Дня Конституції "Конституція України – запорука втілення надій та сподівань на майбутнє".

- виховна бесіда "Зроби свій вибір на користь здоров'я".

-  літературний вечір "Поетова слава над світом", презентовано книжкову виставку "Співець народної долі".

- урок мужності «Відлуння Афганських гір».

-  літературно-музична композиція «Нам 41-й не забути, а 45-й славити в віках». На цьому заході було презентовано загальносистемну книжково-ілюстративну виставку «Перемога ціни не має, різні долі вона одна».

До Всеукраїнського дня бібліотек постійно проводиться Місячник інформації та реклами бібліотек „Вересневі зустрічі в бібліотеці”, в програмі якого:

·              екскурсія „Цей дивний світ - бібліотека”

·              година цікавих повідомлень "З книгою через віки"

·              презентація книжкової виставки «Дивосвіт скарбів книжкових»