Дніпропетровщина бібліотечна


 
КЗ "Малокалинівська сільська бібліотека" Новопокровської селищної ради 

 
Історія бібліотеки

Історія бібліотеки розпочинається з 50-х років XX століття. Була відкрита хата-читальня, фонд якої налічував 2000 тис. книг. Це були книги, які дарували люди з домашніх бібліотек та передалися з шкільної бібліотеки. Завідував хатою-читальнею Карпік Яків Опанасович.

         В 1961 році в селі збудували новий сільський клуб, в якому виділили кімнату для бібліотеки. Стелажі завезли з Новопокровської, Солонянської бібліотек. 

         В1965 році завідуючою призначили Демченко Тетяну Іванівну, яка мала спеціальну бібліотечну освіту

         В бібліотеці почали проводитися цікаві масові заходи, створено алфавітний каталог, картотеки. Правління колгоспу ім. Мічуріна і Новомар’ївська сільська рада почали виділяти кошти на придбання літератури і періодики.

         В 1972 році бібліотеку очолила випускниця Дніпропетровського культурно-освітнього училища Афанасьєва Людмила Іванівна, яка пропрацювала 35 років. В цей час значно зріс книжковий фонд, своєчасно списується зношена і застаріла література, З 1972 року в сусідньому селі Осипенко діяв пункт видачі. 

         Люди залюбки відвідували бібліотеку, де мали змогу в затишні, теплій атмосфері переглянути цікаві газети і журнали, прийняти участь в масовому заході. 

         Минали роки, в роботі бібліотеки відбувалися зміни, як вимагав час. Основною метою діяльності стало надання інформаційниж послуг,допомога населенню в отимані необхідної нормативно-законодавчої, економічної, соціально-культурної інформації. Презентуються цікаві, актуальні книжково-ілюстративні експозиції.

         Для учнів 5-6 класів створюється гурток краєзнавчого напрямку „Куди б мене дорога не вела – думки мої із рідною землею”.

         Бібліотека активно включається в районну акцію „Книжці друге життя”, завдяки якій фонд поповнився цікавими виданнями. 

         В бібліотеці оформлено папки-досьє: „Юридичні поради”, „Нове в пенсійному законодавстві”, „Солонянщина в роки Великої Вітчизняної війни”, „Поетичний світ краю”, „Таланти твої Солонянщино”. 

         В 2013 році заклад очолила Чегорка Оксана Василівна, яка активно почала впроваджувати в практику нові форми масової роботи: турніри знавців поезії, міні-вікторини, карнавали літературних героїв, заочні подорожі. Тісно спіпрацює з школою, будинком культури, допомагає писати сценарії до заходів.

         За рік роботи Оксані Василівні вдалося значно підняти імідж бібліотеки, залучити до читання більше односельців.В планах на майбутнє: розширити набір послуг, підвищити професійний рівень.