Дніпропетровщина бібліотечна


 
КЗ "Котлярівська сільська бібліотека" Новопокровської селищної ради 

 

Історія бібліотеки


За розповіддю старожилів  перша бібліотека була колгоспною і розміщалася в приміщенні клубу, в маленькій кімнаті. Завідував нею Білий Дем’ян Є., він же був і завклубом.

 В вересні 1966 році була відкрита Котлярівська сільська бібліотека. Бібліотекарем прийшла працювати Забутна Інна Андріївна. В ті часи на бібліотеку було покладено великі завдання : оформляти червоні кутки на фермах, тракторних бригадах, випуск бойових листків, оформлення книжкових виставок, бесіди, різні форми роботи. Організовували пункти видачі у віддалених селах Малинове, Дружелюбівці.  Забутна І.А. зробила великий внесок в розвиток культури нашого села.

  Потім в бібліотеці працювала Магомедова П .. На той час, голова колгоспу ім. Чкалова , допоміг придбати нові стелажі, штори, столи та стільці, а також зробити капітальний ремонт у приміщенні.

В квітні 1996 року прийняла бібліотеку Нанкевич Олена, яка і нині очолює заклад. Заочно закінчила Дніпропетровське училище культури. Багато змінилося в роботі бібліотеки, прийшли нові часи.

Сьогодні за вікнами 2010 рік. Зараз фонд Котлярівської бібліотеки складає – 6157 документів.

Бібліотека обслуговує 108 користувачів.

Читаність – 17

Мої читачі – школярі, студенти, та старші жителі сіл Котлярівка, Малинове, Дружелюбівка.  Хочу виділити самих  активних читачів:

Гац Т.Й., Побиванець Н.Ю., Вилко С. С. ,Гойденко Л.С., Кузнецов М.М.,  серед молоді  Левченко В.,  Денесюк В., а також молодші 

читачі Москаленко Віталій, Ремез Максим, Нанкевич Андрій, Корж Ксенія, Бересток Віталій, Ремез Світлана, Семенчук Неля.

 Котлярівська бібліотека працює за цільовою бібліотечною програмою з краєзнавства «Край мій – гордість моя». Основна мета цієї програми, донести до односельців, як можна більше інформації, цікавих матеріалів, спогадів про рідний край, про історію нашого села,  району.

 Оформлені постійнодіючі виставки – «Край наш квітучий», «Влада інформує»,  до Шевченка «Поетова слава над світом», до    Дня Перемоги «Нам 1941 – не забути, 1945 – славити в віках», «У світі казок».

 Наша бібліотека сприяє культурному розвитку  користувачів, через інформацію, матеріали історичного характеру та художні твори. Надає інформаційні послуги. Здійснює досугові послуги користувачам шляхом організації масових заходів різноманітної тематики і форм роботи.