Дніпропетровщина бібліотечна


 
КЗ "Іверська сільська бібліотека" Новопокровської селищної ради 

 
Історія бібліотеки

Дзержинівська сільська бібліотека заснована в 1927 році в маленькій, під солом'яною стріхою, хатині.

В 1969 році із старенької хатки бібліотеку перевели в приміщення сільського Будинку культури.

Перша завідуюча – Асєєва Г.П., яка пропрацювала до 1987 року. В роки коли вона працювала книги читало все село, бо не було як зараз комп’ютерів, та що там комп’ютерів як телевізори і то були не в кожній хаті. Книжний фонд бібліотеки завжди поповнювався новою літературою. В клубі демонструвались фільми кожен день. І вже було традицією перед тим як піти в кіно треба обов’язково зайти до бібліотеки. Це було місце зустрічі молоді, та й людям в літах теж приділялася увага.

На її місце приходить Є.О. Шликова, з 1993 року завідуючою бібліотекою працює Паніна С.Ф.

З 2005 посаду завідуючої обіймає Луговська Т.Б.. На той час  бібліотечний фонд налічував 4662 примірників книг, бібліотека обслуговувала  320 читачів.

Бібліотека працює за цільовою бібліотечною програмою «Край мій – гордість моя», накопичено великий матеріал з історії села, написана історія створення церкви. Пріоритетним напрямком в роботі бібліотеки є популяризація літератури шляхом різноманітних форм бібліотечної роботи.

Ветерани Великої Вітчизняної війни, пенсіонери, ветерани праці, інваліди обслуговують згідно графіку на домівках.

          Бібліотека  сприяє духовному, культурному, інтелектуальному розвитку людини. Орієнтується на реальних та потенційних читачів, сприяє безперервній освіті та культурному розвитку усіх жителів села, незалежно від їх статусу, через інформацію матеріалів культурно-історичного характеру та художніх творів. Постійно створює імідж бібліотеки –  зручна, затишна, необхідна для кожного мешканця села. Надає інформаційні послуги з метою сприяння органам місцевого самоврядування і населенню в отриманні необхідної нормативно-законодавчої, економічної, соціально-культурної інформації.

                   Бібліотека збирає та доводить до користувачів інформацію про діяльність органів влади та місцевого самоврядування через інформ-досьє  «Рішення Солонянської селищної ради», в куточку «Влада інформує». Здійснює бібліоінформування людей похилого віку з питань соціального захисту через папки-досьє «Соціальний захист населення», «Як отримати субсидію», «Все про пенсію».

Організовуються тематичні полички та книжкові виставки такі як: «Українська мова – давня й молода», «Душа природи – душа добра», «Держава та національна її символіка», «Чи знаєш ти свої права», «Що таке Чорнобильська аварія», «Основний закон мого життя», «Книга джерело знань», «Казка стукає у віконце», «Людство під знаком біди» та інші.

                  Виконуючи цільову бібліотечну  програму з краєзнавства «Край мій – гордість моя», бібліотека збирає, зберігає та надає користувачам документальні джерела та інформації з історії, культури та сучасного життя краю. Популяризує краєзнавчі джерела, творчість письменників, поетів, майстрів народно-декоративного мистецтва.

              Постійно поповнюються краєзнавчі папки: «Історія с. Дзержинівка», «Історичні віхи району», «Видатні люди району», «Визначні місця Солонянщини. Туристичні маршрути на території Солонянського району», «Голодомор 1932 – 1933 років в Солонянському районі: свідчення очевидців», «Це гірке слово Чорнобиль».

             Поповнюється рекламно – інформаційний стенд «Для Вас, користувачі», де розміщені плани роботи на кожен місяць, оголошення про проведення масових заходів, розміщені фотографії кращих користувачів, правила користування бібліотекою.

            Кожного року видається візитка для користувачів. Щорічно проводиться місячник реклами та інформації «Вересневі зустрічі». Постійно організовуються екскурсії , наприклад: «Скарбниця віків», «В гості до книжкового дому».