Дніпропетровщина бібліотечна


 
КЗК "Зорянська сільська бібліотека" 

 
Історія бібліотеки


Могилівська сільська бібліотека с. Могилів -2 була заснована в 1950 році. Знаходилася вона в приміщенні старого сільського клубу. Очолила бібліотеку Соколянська Альміра Гнатівна, яка в 1952 році вступила до Дніпропетровського культурно-освітнього училища на заочне відділення і в  1955 році закінчила його. Працювала вона в бібліотеці до 1974 року. На території села знаходилися Могилівська НСШ, дитячий садочок, поштове відділення, колгосп «Прогрес»,2 магазини,4 ферми ВРХ, тракторна бригада, свинотоварна ферма, гараж колгоспу,2 фельдшерсько-акушерські пункти. З ними бібліотека тісно співпрацювала. Бібліотекар виїжджала на ферми, в тракторну бригаду, де  проводила бесіди, політінформації, знайомила з новинками літератури.

 В 1961 році був побудований новий сільський клуб і бібліотека розмістилася в двох кімнатах нового приміщення.

 До послуг читачів в бібліотеці був добре організований довідково- бібліографічний апарат – систематичний та алфавітний каталог, краєзнавча і декілька тематичних картотек, довідники, енциклопедії, бібліографічні покажчики.

  Діяли пункти видачі на молочно –товарній фермі та в с. Проточі.

 Бібліотека згуртувала навколо себе загін активістів, і вона стала справжнім осередком культури на селі.

 За рахунок колгоспу бібліотека отримувала хорошу підписку періодичних видань. Разом з партійним та бібліотечним активами бібліотека розробляла заходи по пропаганді книги, по патріотичному вихованню населення, використовуючи всі форми і методи бібліотечної роботи .

  В бібліотеці було впроваджено відкритий доступ до фонду.

Цікаві і змістовні заходи проводила бібліотека разом з  школою, парторганізацією колгоспу, сільським клубом. Це і читацькі конференції, тематичні вечори, уроки народознавства, години пам’яті, дні бібліографії, дні  інформації, дні спеціаліста .

 В 1970 році бібліотеці було  присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи».

 В 1974 році бібліотеку очолила педагог дошкільного виховання Сядро Раїса Миколаївна, яка обслуговувала дорослих  читачів і на 0,5 ставки вчитель математики Мосієнко Мотря Василівна ( покійна)- обслуговувала дітей . Пропрацювали вони з 1974  по 1977 рік.

Потім прийшла працювати з 1977- по 1979 рік Марченко Ганна  Петрівна 1960 р.н., яка обслуговувала доросле населення і на 0,5 ставки дітей  обслуговувала Сушко Людмила Григорівна ,1954 року народження.

 З 1979  по 1983 працювала  в бібліотеці Горбуля Любов Мефодіївна .

В 1979 році пройшла централізація сітки бібліотек району. Бібліотека стала називатись Могилівська сільська бібліотека філіал №15 Царичанської централізованої бібліотечної системи. Комплектувалась бібліотека через відділ комплектування ЦБС. З червня 1983 року по грудень 1983 рік в бібліотеці працювала Демченко Марта Панасівна  1953 року народження (покійна).

 З 1984 року по 1985 прийшла працювати молодий спеціаліст за фахом бібліотекар  Кірієнко Валентина Євгеніївна  1966 року народження, яка пропрацювала до серпня 1985 року одружилася і виїхала в м.Дніпродзержинськ.

 З 21 серпня 1985 року бібліотеку очолила Сірко Валентина Микитівна 1954 року народження . В 1987 році вступила до Дніпропетровського культурно- освітнього училища на заочне відділення за фахом бібліотекар і закінчила в 1989 році . Працює в бібліотеці по даний час.

В 1989 році за  рішенням правління колгоспу «Зоря» бібліотека отримала нове приміщення в новозбудованій конторі колгоспу – три кімнати.

 В новому приміщенні бібліотека ожила. Тепло, комфортно, красиво. Правління колгоспу виділило кошти на придбання меблів (10 столів,22 стільці,2 книжкові шафи, каталожний шкаф, 2 крісла, коврові доріжки, портьєри). Книжковий фонд складався з різногалузевої літератури. Підписка періодичних видань проводилась за рахунок правління колгоспу «Зоря»,, більше 60 назв газети і журналів отримувала бібліотека.

При бібліотеці працював драматичний гурток. З виставами українських письменників гуртківці виїжджали в інші села. Стали традицією українські вечорниці, які проводили  кожен рік на Маланку   в бібліотеці, залучаючи багато молоді. 

Бібліотека була і залишається культурним осередком на селі . Працює тісно з сільським будинком культури, сільською радою, так як бібліотека на даний період розміщена в приміщенні с/ради.

Належне місце відводиться знаменним датам : День Перемоги, день виведення військ  з Афганістану, Дню Конституції України, День Незалежності, свято села ювілейні дати письменників, українські вечорниці . В бібліотеці оформлений стенд « Моє село- моя історія жива, де розміщені фотографії : приміщення с/ ради, Могилівської ЗОШ І-ІІ ступенів, геріатричний пансіонат ветеранів війни і праці, дитячий садок, меморіал Слави, учні що закінчили  школу з золотою медаллю, хор що працював при колишньому сільському клубі, краща  вулиця, краще подвір’я, учасники війни, передовики праці

Фонд бібліотеки складає 11469 екземплярів, бібліотека обслуговує  500 читачів, книговидача  становить 10000 екземплярів.

 В 1994 році рішенням  обласної ради в селі Могилів 2 була створена Зорянська сільська рада.

Рішенням сесії Зорянської сільської ради Царичанського району, Дніпропетровської  області № 326-27 від 17 листопада 2009 року Могилівська сільська бібліотека – філіал №15 перейменовано в Зорянську сільську  бібліотеку та бібліотека стала юридичною особою КЗК «Зорянська сільська бібліотека» Зорянської сільської ради.

Сірко В.М. продовжує працювати завідуючою бібліотекою уже понад  20 років. За сумлінну працю була  неодноразово нагороджена грамотами райдержадміністрації, дирекції ЦБС.