П'ятихатський район


 
Зеленоярська сільська бібліотека-філіал П'ятихатської ЦБС 

 

Історія бібліотеки

Рік утворення – 1947

До централізації бібліотека носила назву Семенівська ,коли ж у с. Івашинівка було організовано радгосп «Зелений Яр» бібліотека змінила назву. У 1978 році фонд бібліотеки становив 9693 прим.,у 2009 році – 5043 прим.

 Завідуючими бібліотекою  були:

Іванова Олександра Іванівна(по 1971 рік),Аврамова Катерина Андріївна,Кучеренко Г.В,Тарасенко Зоя Кузьмівна(з 1986 по 1998),Ужва Віта Леонідівна( з 1998 по 2005 рік,до цього працювала у районній дитячій бібліотеці,зараз у шкільній бібліотеці). До 2005 року бібліотека знаходилася у клубі, але згодом його приміщення стало непридатним для функціонування. Завідуюча бібліотекою Ткаченко Наталя Євгенівна(1967 року нар.) перенесла фонд у приміщення, яке надала сільська рада, де вона знаходиться і зараз: невелика кімната площею 26 кв. м.

Бібліотека працює за цільовою краєзнавчою програмою «Люби і знай свій рідний край».

          Основною метою бібліотеки  є  допомога читачам знаходити відповіді в безмежному інформаційному просторі, допомога в соціальній та життєвій орієнтації, популяризація літератури серед населення.

          В 2013 році основними напрямками в роботі бібліотеки були літературознавство (відзначення 95-річчя від дня народження Олеся Гончара, підготовка до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка), краєзнавство (90-річчя утворення П’ятихатського району, 70-річчя визволення П’ятихатського району та Дніпропетровської області від німецько-фашистських загарбників).

          На території села Івашинівка розташовані сільська рада, Зеленоярська середня школа /62 учня/,дитячий садочок /16 дітей/, фельдшерсько-акушерський пункт, пошта.

          В 2013 році бібліотека обслуговувала 500 читачів, з них 68 дітей та 432 дорослих користувачі.

В 2013 році було проведено опитування  «Мої побажання бібліотеці» та анкетування «Бібліотека і читання в житті користувача».

В анкетуванні «БІБЛІОТЕКА В ЖИТТІ КОРИСТУВАЧА» взяло участь 12 читачів, читацький стаж яких коливається від 5 до 54 років. На запитання «Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?» 5 користувачів відповіло – 1-2 рази на місяць, 7 – 1-2 рази на рік. Причиною того, що рідко відвідують бібліотеку 6 чоловік вказало на відсутність нової літератури, яка подобається і 1 – на відсутність опалення. З опитаних користувачів на запитання «Що подобається в бібліотеці?» 10 чоловік відповіли – увага працівника та 2 – потрібна книга. На запитання «Що не подобається в бібліотеці?» 5 відповіли – відсутність опалення та 7 – відсутність нової цікавої літератури. З 12 користувачів переважно читають: 1 – історичну літературу, 1 – різну, 2 – про Велику Вітчизняну війну, 1 – фантастику, 4 – детективи, 3 – про кохання.

В опитуванні «МОЇ ПОБАЖАННЯ БІБЛІОТЕЦІ» взяли участь 23 читачі. Побажання користувачів можна узагальнити до таких:

          опалення у приміщенні бібліотеки;

          капітальний ремонт у приміщенні бібліотеки;

          більше коштів на придбання нової літератури;

          більше актуальних періодичних видань.

            Обсяг фонду Зеленоярської сільської бібліотеки на 01.01.2014 року становить 3937 примірників. Книго забезпеченість на одного мешканця становить 4,13 примірники, на одного користувача бібліотеки – 7,87.

Фонд бібліотеки розкривають полиці:

          «Хвилює душу сива давнина» (історична література)

          «Література війни. Війна в літературі» (література про Велику Вітчизняну війну)

          «Пригоди. Подорожі. Фантастика.»

          «Захоплюючий світ детектива»

          «Кохання? Кохання! Кохання…»

          «На допомогу шкільній програмі» 

Бібліотека постійно інформує про нові надходження(виставки «До нас прийшла нова книга», бюлетень «Увага! Новинка!»)