Дніпропетровщина бібліотечна

Петропавлівський район


 
Русаківська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

 

  Наша бібліотека була заснована 1 вересня 1976 року. При відкритті бібліотеки в селі Русаково, весь фонд Успенівської сільської бібліотеки був переданий повністю. Фонд налічував більш як 8000 примірників літератури та періодичних видань.

  Першим бібліотекарем була Несен Наталля Василівна яка почала працювати й привчати людей до літератури.

  До 1983 року бібліотекарем була Хвещук Валентина Григорівна.

  З 1983 року її наступницею була Манжос Любов Павлівна, яка теж довгі роки пропрацювала в бібліотеці.

  А в 2007 році бібліотекарем стала Юдіна Олена Миколаївна.

 

 

 


Сучасність бібліотеки 

  Виконуючи поставлені перед собою завдання Русаківська сільська бібліотека на протязі року, активно працювала, надаючи просвітницьку та соціокультурну інформацію, популяризувала літературу за різними напрямками.

  Бібліотека сприяла вихованню патріотизму до Батьківщини. Формували любов до Батьківщини, повагу до закону, та запобігання негативних явищ серед молоді. Популяризувала здоровий спосіб життя, вела роботу над вихованням у населення дбайливого ставлення до природи.

  На протязі року була оформлена стенд-виставка «2011 рік – міжнародний рік лісів», яка несла в собі розповіді про зберігання водойм на території нашої області, рослинність, яка занесена до Червоної книги та росте на нашій території. На виставці були виставлені народні рецепти наших бабусь.

  Широким попитом користуються папки-досьє : «Голодомор : пошуки істини», «Про цікаве», «Кулінарія», «Здоров’я», «Видатні постаті», «Юридичні консультації», «Велика Вітчизняна війна», «Стародавня історія» та інші.

  На допомогу самоосвіті з читачами бібліотеки проведено цикл бесід : «Світ твоїх захоплень», «Я обираю професію», бесіда-ознайомлення «Як правильно користуватися каталогами», запит-бесіда «Чи любите ви читати літературу».

  На сьогоднішній день стоїть гостро питання про здоровя. Русаківська сільська бібліотека приділяла велику увагу формуванню здорового способу життя наших читачів. Актуальною залишається тема зловживання наркотиків. В звязку з цим, була проведена книжкова виставка «Майбутнє без наркотиків».

  З читачами була проведена бесіда «В здоровому тілі здоровий дух», «СНІД – чума ХХ століття».

  Бібліотека сприяла формуванню правової свідомості та правової культури, виховувала почуття гідності розуміння, соціальної цінності та права у юнацтва та молоді, протягом року. Форми популяризації були різноманітними. До дня Соборності України була оформлена книжкова виставка «Слава Україні – вільній, соборній, незалежній». До Дня захисту дітей була проведена розважально-пізнавальна година «Хай дитинство весело сміється». До Дня Конституції оформлена виставка видань «Конституція в моєму житті».

  Важливою ланкою в суспільстві є виховання та формування екологічної культури. Бібліотека взяла під завдання сприяти екологічній просвіті, вихованню екологічної культури та оволодінню знаннями по збереженню навколишнього середовища. До дня Чорнобильської трагедії була оформлена виставка видань «Чорна сповідь України», фотовиставка «Чорнобильські сльози», тематична поличка «Екологія – це наше життя», випущено буклети : «Незалежна бо самостійна», «Григір Тютюнник», «Агнія Барто» та інші.

  До Дня Українського козацтва проведено в бібліотеці цикл заходів : огляд літератури «Козацькому роду нема переводу». Цікавою і змістовною була історична хвилина «Улюблені страви козацького роду».

  Формуванню патріотизму сприяли заходи : «Лицарський подвиг юних українців» (до дня героїв Крут), випущений також буклет «41-й рік – це було давно» (до дня Перемоги), «Символи незалежності України».