Павлоградський район


 
КЗК "Новодачинська сільська бібліотека" при виконкомі Новодачинської сільської ради 

 
Історія бібліотеки

   Бібліотека в селі Нова Дача була організована ще до Другої Світової війни – в 1938 році. Спочатку вона була розташована в школі, проте, користувались нею не тільки учні, але й мешканці села. В 1946-1950 рр. бібліотека знаходилася в приміщенні сільської ради, секретар якої видавав всім бажаючим селянам літературу.
    Пізніше сільську бібліотеку розташували в сільському клубі. Завідуючий клубом виконував і роль бібліотекаря.
    По збереженим спогадам, деякій час завідувала бібліотекою Міхайлова Зінаїда. В серпні 1971 року фонд бібліотеки прийняла Акініна Любов Іванівна, яка закінчила культурно-освітнє училище за фахом «бібліотекар». В 1972 році книжковий фонд було перенесено в нове приміщення, куди закупили бібліотечне обладнання. Поруч з бібліотекою працював новий Будинок культури, який був центром тяжіння молоді села. Голова колгоспу Писаренко М.М. приділяв велику увагу розвитку культури, особливо бібліотеці, бо сам був активним читачем. Щорічно виділялися кошти на передплату періодичних видань.
      З 2012 року на посаді завідуючої бібліотекою працює фахівець з педагогічною освітою Андросова Ірина Вікторівна.

Сучасність бібліотеки

        Сьогодні Новодачинська сільська бібліотека знаходиться в центрі села Нова Дача, в одній будівлі з Будинком культури. З 2016 року бібліотека знаходиться на балансі Богданівської територіальної громади й забезпечує місцевій спільноті безкоштовний доступ до інформації, освіти, дозвілля.
       В зв’язку з децентралізацією, Новодачинська бібліотека відчула зміни на краще. В 2016 році вона отримала необхідну матеріальну допомогу з боку Богданівської ОТГ. Насамперед, була оформлена передплата періодичних видань на суму 2440 грн. Поповнився книжковий фонд бібліотеки на суму 7500 грн. Книговидача в 2016 році збільшена завдяки отриманню нових надходжень.Та головне, придбано 2 ноутбука. Читачі здивовані і задоволені такими змінами.
       Найбільш активні читачі бібліотеки – учні молодших і середніх класів, пенсіонери, працівники бюджетних установ. Протягом року користувачі постійно отримують інформацію про діяльність Павлоградської районної адміністрації, Богданівської ОТГ, БК, про нові надходження.