Дніпропетровщина бібліотечна

Криничанський район


 
Семенівська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

         Історія Семенівської сільської бібліотеки бере свій початок з 1946 року. І першим бібліотекарем Семенівської рай бібліотеки був Топка Григорій Прокопович.

         В 1947 році бібліотека була розташована в приміщені сільської ради поряд з лікарнею та школою, а завідував нею Георгій Олексійович Завгородній, з мізерним фондом в триста примірників різних видів печатних видань. Відбудовувалося і молоділо післявоєнне  село.

        На зміну старим кадрам приходила молодь. І втому ж 1947 році  16 травня на посаду бібліотекаря при Райдитбібліотеці призначили молоду дівчину Шевченко Людмилу Яківну. Із вересня 1950 року Людмилу Яківну Бабенко (Шевченко) було призначено зав. Семенівської сільською бібліотекою: приміщення площею 20 м.кв. Із фондом 500 примірників. Через три роки бібліотеку перенесено в приміщення школи, яка була побудована в 1952 році і називалась церковно-приходською, пізніше – училищем сільського господарства.

         Воно було без опалення і освітлення, бібліотекарка сама відновлювала приміщення: підмазувала відвалену стелю, фарбувала вікна, двері,  змазувала долівку. Весь фонд розмістився на стелажі, а підшивки газет розіклала на підлогу.

           1957 рік став роком дальшого мандрування бібліотеки по території Семенівської сільської ради.

         В 1960 році із змінами в житті колгоспу та села відбулися переміни і в житті бібліотеки. Село заможнішало, будувалися комплекси торгівлі соцкультпобуту, школа. Оновився сільський будинок культури, де й розмістили бібліотеку.

         В цей період з  Котляревської сільської бібліотеки була переведена на роботу до Семенівської сільської бібліотеки молодий спеціаліст Гапоненко Наталія Георгіївна і в роботі бібліотеки  пройшли якісні зміни, вона уважно стежила за змінами в житті села та читацьких запитах. ЇЇ можна було бачити з свіжою пресою під час жнив у агітвагончику, і в червоному куточку тваринницької ферми під час зимового періоду, зі стопкою літератури на пересувках. Досвід Лукреції Яківни і молодий ентузіазм Наталії Георгіївни виводили  роботу бібліотеки на передові рубежі серед бібліотек району і неодноразово вимпел за хорошу роботу красувався в ,,Куточку бібліотеки”.

          Віддавши 39 років праці бібліотекаря в 1986 році Бабенко Л.Я. пішла на заслужений відпочинок.

          Правління колгоспу ,,Зоря Комунізму” вирішило збудувати нове приміщення бібліотеки: просторе і світле, і в 1991 році бібліотека відсвяткувала своє новосілля. Другим бібліотекарем до бібліотеки прийшла активна та енергійна Білан Валентина Іванівна, разом з зав. бібліотекою Гапоненко Н.Г. вони організовували клуб молодої сім’ї ,,Я-сім ‘Я”, ,,Для тих кому за 25,35, і 40”. Бібліотечні працівники суміщали обов’язки клубного спеціаліста: складали сценарії заходів, організовували вечори, зустрічі за круглим столом. В читальному залі систематично оформлялися постійно діючі книжкові виставки на актуальні теми, скомплектований краєзнавчий фонд, а також вивчали  історію свого села.

         В історії бібліотеки також хочеться відмітити бібліотекарів:

         Романюху Марію Миколаївну, Кревенко Наталію Іванівну, Додон Людмилу Григорівну, Чалик Тамару Степанівну період роботи яких був не великим, але вони внесли свій вклад в популяризації книги для читачів.

          З 2006 року бібліотеку очолила Дробенко Олена Володимирівна з великим досвідом роботи, активна і творча людина.   Бібліотека відсвяткувала новосілля в приміщенні сільської ради та отримала в дарунок комп’ютер.

         Кожна з цих історій має величезне значення для майбутніх поколінь, адже хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, бо історія бібліотек – це історія нашої цивілізації.