Дніпропетровщина бібліотечна

Криничанський район


 
Вітрівська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

      У нашому селі Вітрівка бібліотека була заснована в 1932 році. Вона знаходилась у невеличкій хатині, з маленькими віконцями, під солом’яним дахом. На той час у бібліотеці налічувалось 3-4 тисячі книжок.

       У роки війни фашисти знищили бібліотеку частково. Книги, які уціліли люди брали  додому. Після В.В. війни село почало відновлюватись і розвиватись. На той час бібліотекою завідувала Бондаренко Валентина Афанасіївна. До неї ходило багато читачів.

        З 1964 по 1967 роки у селі Вітрівка було побудовано школу, дитячий садок, контору, медичний пункт і новий будинок культури. У 1964 році бібліотеку перемістили у будинок культури. З цього року працювала Рудік Ніна Миколаївна. З 1966 року працює Коротя Валентина Миколаївна. З 1972 – 1979 роки працювала Кобрінець Любов Василівна. А 1979 – 1998 рік Вітрівською бібліотекою завідувала Тонкошкур Людмила Григорівна. 19 років пропрацювала вона в бібліотеці. За цей період в бібліотеці було 7 тисяч 999 книг.

         З 1998 – 2001р.р. працювала Шумейко Віта Петрівна.

          З 2001 – по сьогодення працює Єременко Алла Веніамінівна. За час роботи на цій посаді до ,,скарбниці книг” надійшло багато художньої і наукової літератури. І на даний час фонд б-ки налічує близько 6000 книг. Проводяться різні масові заходи та книжкові виставки, бесіди з учнями на різні теми. В 2007 році – 75 річчя бібліотеки. Був підготовлений виставочний стенд. Також про це була написана стаття в  газету ,,Нові рубежі”. В 2009 – 65 річниця визволення Вітрівки у минуле”. Присутні учні – сьомого класу. Про цей урок – подорож була написана стаття в ,,Нові рубежі” . А до цього проводилася робота з односельцями.  Були записані спогади про В.В. війну. Було дуже тяжке опитування. Тому що ці спогади поринули в минуле. А це те саме, що пройти заново ці всі події. Також у жовтні цього року пройшов концерт до дня села. В цьому заході приймали участь всі діючі заклади, в тому числі і бібліотека.

            За ці роки, хто б не працював, бібліотечний фонд поповнювався різними книгами. В стінах бібліотеки проводились різні масові заходи: книжкові виставки, бесіди з учнями різних класів.

            Хочеться вірити, що бібліотека буде працювати, будуть заходити читачі, не дивлячись на те, що прогрес іде вперед, а повага до книги навпаки втрачає свою першість.

           А на сьогодні  Алла Веніамінівна навчається в Дніпропетровському училищі культури на бібліотечному відділенні.