Криничанський район


 
Адамівська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

         Адамівка – село, центр Адамівської сільської Ради.

Перша бібліотека була заснована у 1931 році, а в після воєнний час бібліотека знаходилась в старій хатині в кінці села, де займала одну кімнату, а в іншій був клуб.

         Бібліотекарем працював Шахматов Микола Олександрович, який заочно здобув педагогічну освіту, перейшов працювати у школу, але не розлучався з бібліотекою і зробив великий внесок в її розвиток.

         Роки йшли, село розбудовувалося. І в самому центрі села Адамівка в 1962 році побудували новий, просторий красень – будинок культури. На другому поверсі розмістили бібліотеку. Бібліотекарем працював в той час Міненко В.П., згодом він очолив Будинок культури, а бібліотеку – Комендант З.Ф.

         1964 рік. В рідне село приїхала молода випускниця Дніпропетровського культурно-освітнього училища Акімова Валя, вона й очолила бібліотеку. Працювала до ночі, залучала багато читачів, бо вечером демонструвались кінофільми, а перед демонстрацією читачі відвідували бібліотеку. Молодий спеціаліст відвідувала свиноферми, ферми, тракторні бригади, робила подвірні обходи, проводила змістовні масові заходи, особливо з дітьми, бо мала Валентина Карпівна ще один фах – учитель української літератури і мови.

         Вона неодноразово нагороджувалась грамотами і подяками, бібліотеці присвоювали звання ,,Бібліотека відмінної роботи”.

         З 1980 року в Адамівській бібліотеці працює Винокурова Людмила Василівна. За ці часи роботи закінчила Дніпропетровське училище культури. В 2012 році отримала просторі, світлі,  теплі кімнати в приміщенні сільської ради.