Дніпропетровщина бібліотечна

Васильківський район


 
Дебальцівська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

         Відгриміла революція. Була встановлена радянська влада і в селі Дебальцеве. Селяни-бідняки почали об’єднуватися в комуни, організовувати артілі. Життя селян значно покращилося. Для дітей села відкрилась школа для дослих лікнеп. Першу бібліотеку відкрили в примітивному приміщенні – амбарі, який пустував після революції. Активним діячем культури в селі був Жук  Йосип, а активну участь в проведенні штацьких вечорів в бібліотеці приймали: Свинар Петро, Фукса Корній, Чередник Марія, Плішах Явтух, Чередник Агафія, Паталаха Іван, Берковська Марія та ін..

         Перший фонд бібліотеки складався з кілька десятків книг: старих, пошарпаних, деякі без палітурок і вирваних сторінок. Подарував бібліотеці своє зібрання книг, вчитель німецької мови Берковський Дем’ян Федорович.

         В 1930 році збудували клуб і це дало змогу краще розгорнути роботу бібліотеки, Майже вся молодь села брала активну участь в гуртках, особливо славився драматичний, який працював на базі бібліотеки, бібліотекарем на той час працював Губенко Яків Павлович.

         З осені 1941 року по осінь 1943 року територія села Дебальцеве була окупована німцями. Тяжкими були післявоєнні роки. Поряд з відбудовою народного господарства не менш важливим стояло питання про підвищення культури на селі, ідеологічної роботи серед молоді. У 1950 році в селі збудували новий клуб в якому виділили приміщення для бібліотеки. Завідуюча бібліотекою стала працювати Зіньківська Катерина Іванівна.

         Книжковий фонд поступово збільшувався і в 1977 році становив 10 тисяч книг. В бібліотеці завжди було людно, збиралась вся молодь села. Тут систематично читались лекції, проводились тематичні вечори, працювали різні гуртки.

         В 1978 році бібліотеку перенесли в приміщення сільської контори і завідуюча бібліотекою Магала Неля Іванівна. Вона організувала гуртки для дітей «Умілі ручки».

         В 1981 році працювати в бібліотеку прийшла Рикун Надія Миколаївна. В цьому році бібліотеку знову перенесли в приміщення сільського клубу. Фонд бібліотеки поповнився і становив 4 тис. книг. Особливо поповнився і збагатився дитячий фонд. З 1987 року завідуючою бібліотекою працює Завгородня (Шульга) Надія Іванівна. Спеціаліст бібліотечної справи, користується авторитетом серед односельців. Обслуговує  330 користувачів, фонд бібліотеки – 5000 примірників. Бібліотека знаходиться в новоствореному  культурно – мистецькому центрі, займає  просторі і світлі  кімнати.