Дніпропетровщина бібліотечна

Нікополь


 
Бібліотека-філіал №3 КЗ "Нікопольська МЦБС" 

 
Історія бібліотеки

Історія філії №3 Нікопольської ЦБС починається з 1974 року, яка на той момент було бібліотекою №4. На кінець 1974 року фонд її складав 4 676 екземплярів примірників.

При створенні централізованої бібліотечної системи в 1977 році бібліотека №4 була перейменована в бібліотеку-філію №3 і завідуючою цієї філії на той час була Чуніс Л.М.

В 1978 році філію очолила Конденко Н.І., а в персонал  бібліотеки  входили Бородай Д. і Радиш О.І. Розташовувалось приміщення книгозбірні на        вул. Електрометалургів, 42.

З 1993 року філія №3 займає приміщення по вул. Запорізькій,27.       Цей будинок побудований ще у 1906 році для  місцевої публічної бібліотеки. За радянські часи бібліотека продовжувала свою діяльність. У роки Вітчизняної війни мешканці міста, читачі бібліотеки, зберегли книжковий фонд від знищення і в післявоєнні роки бібліотека знов відкрила свої двері  для читачів.

В 80-90-ті роки  бібліотека була центром культурного життя мікрорайону  і об’єднувала книголюбів та громадськість міста за інтересами.

Більш 10 років  в читальному залі бібліотеки працювала  Зуй О.В., провідний фахівець, що проводила велику роботу по вивченню історії рідного краю. Під її керівництвом працював клуб книголюбів «Пошук».  Його гаслом були слова Д. Дідро « Людина перестає мислити, коли перестає читати». Пошук головної мети в житті, ідеалів людства, духовності – ось головні питання, на які шукали відповідь члени клуба.

Для того, щоб допомогти нашим молодим читачам проводити свій досуг цікаво, бібліотекарі нашої філії  організували клуб « Подруга». На засідання клубу запрошувалися спеціалісти з психології, медицини, працівники культури .

За проханням жінок нашого мікрорайону відкрився клуб «Жіночі таємниці». Організатором його роботи стала завідуюча філією Казанцева Н.А.

На 1 січня 2014 року фонд бібліотеки складає 27588 екземплярів примірників. За рік читачами бібліотеки стають понад 3000 чоловік. В філії працюють три бібліотекаря: Болдирєва Т.І., Громницька І.А., Кузнєцова М.В.  Своєю працею вони роблять великий внесок в роботу бібліотечної системи. Ведеться активна співпраця с колективами шкіл № 16, 3, 8 ,Нікопольським  медичним училищем по збереженню традицій виховання любові до рідного краю, вивченню культури українського народу.




Сучасність бібліотеки

Сучасна бібліотечна робота не обмежується лише стінами бібліотеки. Вона давно вже вийшла за рамки сприйняття « бібліотекар-читач-книга-бібліотека».

Наша філія вже декілька років працює у народознавчому напрямку. Народознавчі традиції, звичаї та обряди об’єднують минуле та майбутнє народу, доросле та молоде покоління. Традиції та звичаї – це своєрідні віковічні духовні установи розвитку народу, нації.

Під гаслом « З Україною в серці» бібліотекарі проводили зустрічі: « Невичерпне джерело народної мудрості», «Берегиня сімейного вогнища», « Скарбничка народних пре мудрощів» та ін. Ми приймали участь у масових заходах нашого міста: День Козацтва, День міста, свято Незалежності України . Влітку в парку ім.. Пушкіна та на дамбі проводилися свята: Русалчин тиждень, Зелені свята. Був  проведений творчий проект « Життєдайне джерело рідного краю», що включав у себе бліц-опитування мешканців нашого мікрорайону « Ми – діти свого народу», творчі виставки  « Краса в нас  та наших творіннях», « Джерело натхнення».  З задоволенням багато бажаючих прийняли участь у спілкуванні та обміні досвідом на народознавчі теми: «Традиційні українські страви», «Спілкування за вишиванням», «У писанці воскресає життя», « Квіти-очі Землі» тощо. На допомогу всім, хто цікавиться народними традиціями , звичаями та обрядами бібліотекарі склали декілька буклетів, придбали книги Василя  Скуратівського ,Олекси  Воропая , зробили передплату журналів: « Чумацький шлях» , « Етнографія та народознавство», « Берегиня», «Українська культура».

Враховуючи те, що народознавчі традиції знаходять відгук у багатьох мешканцях нашого міста, а також потребу поділитися досвідом, здобутками народного мистецтва, на базі нашої бібліотеки було створено Центр народно-прикладного мистецтва «Майстри Нікополя».            

В Центрі працює творча лабораторія «Відкрий свої почуття». Заплановані та проводяться зустрічі з народними майстрами:

v Українські обереги
v Школа писанкарства
v Народжені душею
v З ремеслом жити-в житті не тужити

Складені групи за інтересами «Самородки нашого міста», в яких проводяться майстер – класи, обмін досвідом:

    Вишивальниці
    Бісерне сяйво
    Чарівний клубочок
    Дива з паперу
    Мукасольки

Оформлена світлиця з постійно діючим виставочним стендом  « Скарбниця народних майстрів». Для всіх бажаючих працюють творчі виставки:

v Палітра натхнення
v У сузір’ї талантів
v  Стежками Нікополя

Заплановано проводити масові заходи для мешканців нашого міста:

Ø Родом із дитинства ( До Дня захисту дитини)
Ø Дарунки серця ( до Дня аматорів народного мистецтва)
Ø Сувенірна майстерня 


За 2016 рік  бібліотека № 3 виконала такі масові заходи :
Акції :
- «Кинь цигарку – візьми цукерку!
- « Подаруй на щастя оберіг та книгу»
- « Я живу в этом городе. Я берегу его.  Я не бростю мусор»
- «Книга мой друг. Читать – это интересно»
Флешмоби:
- « У дружбі наша сила»
- «  День українського прапора»
Квести:
- « Веселе літо»
- « Козачій»
- « П`ять шагів до здоров`я»
Веселі   танцювальні  розминки:
- «Хоровод  друзів»
- « Веселий хоровод»
Етнотур:
- « Майстер та народна творчість»
Зооуроки:
- « Мій  лагідний та ніжний друг»
- «» Найкращій друг людини»
- « Я м`який та полохливий»
Бібліопікники:
-  « Лікарські трави. Де вони ростуть»
Творча лабораторія:
-  « Бісерна флористика»

Виставка, що подорожує:
- «Подорож виставки «Зроблено щасливими руками»

Бібліотекарі у  рамках програми  " Розвиток туристичної галузі в м. Нікополь на 2015-2019 роки"   провели    екскурсії:
 :
-  «Лист з бабусиної скриньки»
- «Пам`ятні міста старого міста»
- «Історія виникнення Каховського  водосховища»