Дніпропетровщина бібліотечна

Покров (Орджонікідзе)


 
Центральна міська бібліотека м. Покров 

 
Історія бібліотеки

Ніщо не принесло світу стільки добра, як книга – найкраще досягнення людства. За допомогою книги ми пізнаємо простір і час, вчимося жити, збагачуємо розум і душу. Рятівницею душі сьогодні є бібліотека, яка дарує чарівний світ знань. Без бібліотеки суспільство ганебно деградує. Це важливо сьогодні, коли книжка і часопис стали недоступними більшості людей.

Наш край – козацько - степовий. Безліч “слідів” залишила по собі наша історія. Багато виникло поселень. Так, і на цьому місці, де зараз знаходиться наше маленьке, мальовниче місто, були селища звичайних робітників, які працювали в шахтах та на кар’єрах. Лише в 1965 році, офіційно місто стало районного підпорядкування. А вже в 1960 – ті роки йшло найпотужніше будівництво житла, навчальних та культурних закладів.

І в 1967 році в місті була відкрита міська бібліотека для дорослих. Це був філіал Нікопольської районної бібліотеки. Працював тоді тільки один бібліотекар, директор (Пучкова Аза Антонівна) та техпрацівник. Книжковий фонд налічив 2646 примірників. Наразі фонд становить 48102 примірника. Як ми бачимо, показники збільшились. Адже місто росло і населенню потрібна була   “ДУХОВНА ЇЖА”. Нажаль, цифр, скільки тоді було записано читачів та кількість відвідування бібліотеки, ми не маємо. Але з гідністю можемо сказати, що відкриттю бібліотеки всі були дуже раді.

Швидко плинуть роки, і у 2017 році  ЦМБ для дорослих буде святкувати свій 50-річний ювілей. За цей час бібліотека істотно змінилася.



Сучасність бібліотеки

Введення нових навчальних програм в учбових закладах, необхідність підвищення кваліфікації кадрів, а також високі ціни на видавничу продукцію і неспроможність більшості населення її купувати – усе це призводить до збільшення відвідування бібліотеки.

Порівнюючи з минулим роком іде  тенденція до збільшення як відвідування так і книговидачі. Хоча за минулий рік ми отримали мало літератури, бібліотекарі перш за все намагалися задовольнити всі інформаційні потреби читачів з тої кількості книжкового фонду, який є в бібліотеці.

Краща книга в світі – та, яку людина любить більш за все. Знайти таку книгу зможе тільки він сам, а завдання бібліотекаря складається з того, щоб допомогти йому в цьому.

Що перш за все бачить людина, коли приходить до бібліотеки? Лабіринти книг. Що це за книги, як потрібно відшукати ту, по яку ти завітав до бібліотеки? Для цього в бібліотеці існують різноманітні покажчики, каталоги (систематичний, алфавітний,СКС),а також допомога працівника бібліотеки. Ми надаємо інформаційні послуги, експрес – довідки.

Колектив бібліотеки завжди приділяє велику увагу роботі з користувачами шкільного та студентського віку. З метою допомоги у засвоєнні учбових програм раніше фахівцями бібліотеки були створені цілий ряд папок – досьє, матеріали в яких систематично поповнюються: “Голод 1932 – 1933р.р.”, “Чорнобиль”, “Європейський союз”, “Українські письменники”, та інші. Щоб знайти собі професію на все життя і не пожалкувати, кожен рік в читальному залі  демонструється виставка - консультація “З поглядом у майбутнє”.

Велику увагу працівники бібліотеки приділяють краєзнавчій роботі. Адже наш край козацький,  “звідси воля розлилася на всю Україну”. Місяць жовтень позначений козацьким  “оселедцем” та трубкою.

До святкування дня українського козацтва в центральній міській бібліотеці відвідувачі завжди можуть ознайомитися з книжковими виставками, на яких представлені книги по історії, культурі, життю  “вільної людини”.  Жваво та емоційно проходять козацькі години. На них учні змагаються в різноманітних конкурсах, іграх, приймають участь у вікторинах.

Пріоритетним напрямком для бібліотеки є співпраця з органами місцевої влади, яким надається інформація про нові надходження літератури, здійснюється оперативне індивідуальне інформування з багатьох політичних, юридичних та соціальних тем (експрес інформація, довідки за телефоном, бібліографічні списки та ін.). Тісно співпрацюємо з центром по роботі з молоддю ( проведення круглих столів; надання рекламно – брошурного матеріалу різноманітної тематики – СНІД, усиновлення, для абітурієнтів).

Велика увага приділяється правовій інформації. Структурні підрозділи бібліотеки поширюють  просвітницьку роботу з правознавства серед широких верств населення, забезпечують користувачів інформацією про нормативні акти і закони, що діють у сфері трудового, сімейного та інших галузях права. На абонементі протягом декількох років поповнюється новими матеріалами папка – досьє  “Що нового в пенсійному законодавстві”. Також була створена відокремлена громадська приймальня міського управління юстиції для надання правової допомоги малозабезпеченим особам .

На базі читального залу працює два клуби за інтересами “Бібліотека. Книга. Молодь.” та “Надвечір’я”.