2021 pік

 Протягом
мiсяця  
«Книга додому» Протягом місяця відділ абонемента надавав нову послугу «Книга додому», якою скористалися люди з обмеженими можливостями. Як виявилося така послуга стала затребуваною у зв’язку з локдауном. Працівники відділу вирішили і надалі приносити Книги додому людям, які самотужки не можуть завітати до бібліотеки.

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі документів з питань мистецтва до Дня художника розгорнуто книжкову виставку «Мистецький світ Придніпровя». На виставці представлено видання, присвячені мистецькому світові нашого краю, дослідженням творчості художників Придніпров’я та їх кращим роботам.
фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Дати міжнародного календаря в жовтні. Для відвідувачів бібліотеки була розгорнута книжкова виставка з фондів інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку». На полицях розмістилися книги з суспільно-політичної та природничо-географічної тематики, довідники, науково-популярні видання для дітей, розкішно ілюстрований атлас США. Англомовні матеріали стануть у нагоді всім, хто вивчає англійську мову, покращує навички читання оригінальної літератури чи просто любить пізнавати нове.
фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Нові виклики і нові можливості для української молоді. До уваги учнівської та студентської молоді в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США, науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і. Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.
фото

 
 30 Жовтня   Година медійної та інформаційної грамотності.Центр «Вікно в Америку» Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки приєднався до заходів Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності (24-30 жовтня 2021 р.).Члени англомовного клубу «Добра розмова» проаналізували виклики цьогорічної теми тижня – «Media and Information Literacy for the public good ‒ Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага».Ми раді, що друзі бібліотеки демонструють інформаційну грамотність як уміння знаходити, аналізувати та використовувати інформацію. Бібліотечні друзі набули і медіаграмотність – здатність отримувати доступ до медіа, аналізувати та оцінювати медіаповідомлення, а також вміють створювати контент для самовираження та спілкування у соціальних мережах. І всі разом продовжуємо покращувати технологічну, або цифрову грамотність, що передбачає вміння користуватись сучасними інформаційними технологіями та програмним забезпеченням з урахуванням усіх можливостей, що надає інформаційний прогрес. Більшість членів англомовного клубу користуються додатком «ДІЯ» та продемонстрували електронний сертифікат про вакцинування.Онлайнові учасники клубної зустрічі приєдналися за допомогою додатку ZOOM.Зануритися в складну тему нам допомогло навчальне відео, а проаналізувати отриману інформацію допомогли іноземці волонтери – Шон Робертсон, Нейтон Фонг та Джо Моррісон.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 29 Жовтня   Мудрість осені Осінь – дивовижно мудра пора року. Це час, коли можна неспішно гуляти містом, насолоджуватися золотою красою, робити світлини, мріяти або просто блукати улюбленими вулицями. А ще – це час довгих теплих вечорів з гарною книжкою. Відділ наукової інформації і бібліографії запрошував усіх поціновувачів на нову книжкову інсталяцію. Мініатюрні книги з серії «Антологія мудрості» порадують Вас філософськими роздумами та афоризмами видатних представників Стародавнього Риму, арабської та японської культури. Книжки дуже органічно вписалися до кольоровій гамми щедрих плодів осені: жовто-зеленого гарбуза, червоної калини та багряного листя. Тож, завітайте та отримайте задоволення від спілкування з мудрістю.
Фото 1

 
 28 Жовтня   Відділ документів з питань мистецтва отримав книги, які надійшли з Українського інституту книги. Отримані видання познайомлять користувачів відділу з відомими особистостями культури та мистецтва, з історією українських традиційних прикрас, дерев’яними церквами України, українським народним вбранням та ін.
фото  фото  фото

 
 28 Жовтня   До Канадсько-українського центру ДОУНБ 28 жовтня дістався «Літературний диліжанс», який доправив у КУБЦ чергове видання, подароване нашій бібліотеці Українським інститутом книги. Цього разу це книга професора технології та історії в університеті Вірджинії (США), експерта з інновацій Бернарда Карлсона «Тесла. Винахідник електричної епохи», яку презентувала завідувачка КУБЦ Наталія Біловицька. Вперше це дослідження біографії та винахідницького доробку Ніколи Тесли вийшло 2013 року у видавництві Принстонського університету. В українському перекладі книгу випустило у світ ТОВ «Видавнича група КМ-БУКС» 2020-го. Це видання не є художнім твором, а скоріше – прискіпливим і скрупульозним описом у строго хронологічному порядку життєвого шляху Ніколи Тесли через призму його винаходів і досліджень - з технічними схемами і подробицями. Автор використовував здебільшого документальні джерела і доведені факти, посилаючись на патенти Тесли, його щоденник та статті, публікації у газетах і журналах того часу, архівні документи. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 28 Жовтня   28 жовтня у краєзнавчому відділі відбулося чергове засідання Дніпровського генеалогічного товариства. Під час заходу, з доповіді Олени Іродової, присутні дізналися про родину Прядків з Новопідкряжу. У другій частині засідання начальник Південно-східного міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам'яті в регіонах Українського інституту національної пам'яті, професор І. О. Кочергін виступив з презентацією книги «Провідники повстанського руху Придніпров'я».
фото  фото  фото  фото

 
 26 Жовтня   У відділі періодики встановлено виставку-інсталяцію "Альтернативне землеробство: що це?" Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Жовтня   Ньюзмкейкери рекомендують. Нова серія бібліотечного серіалу "Ньюзмкейкери рекомендують" сьогодні присвячена темі арт-терапії. Книга Олени Колпакчи буде у нагоді не тільки тим, хто займається психотерапевтичною практикою, але і має потребу у вираженні власних емоцій. У зйомці відео приймав участь колектив відділу читальних залів. В якості реквізиту були використані фарби, пензлі та палітра. Посилання на перегляд відео - https://www.youtube.com/watch?v=8bwXBrrAYpo
фото 1  фото 2

 
 25 Жовтня   Держава існує там, де існує мова… Мова – золотий запас душі народу, з якого виростаємо, яким живемо. Мова – найкращий цвіт, що ніколи не в'яне, а вічно живе, розвивається і процвітає. Мова є найважливішим елементом національної свідомості, яка не тільки зберігає цілісність етносу, а й сприяє побудові самостійної держави. Недаремно кажуть - «Держава існує там, де існує мова». З метою інформаційного супроводу у залі проведення екзаменів з української мови, який працює у Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці для здобувачів сертифікату було представлено добірку різноманітних українських орфографічних, тлумачних та інших словників з фонду відділу наукової інформації і бібліографії.
Фото 1  Фото 2

 
 25 Жовтня   Краєзнавчий відділ представив відео огляд на нову книгу відомого краєзнавця Миколи Чабана."На терезах вічності" - це збірка нарисів, статей, досліджень з історії Новомосковська та Новомосковського повіту, починаючи з доби козацтва до ХХ століття. Спогади людей, знайдені документи, рідкісні фото - все це ви побачите на сторінках незвичайної книги.
фото  фото  фото

 
 23 Жовтня   Англійська мова у колі друзів. Члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» радо спілкуються з іноземцями-волонтерами Дрейком та Шоном.Присутні насолодилися каліфорнійським акцентом пана Шона та презентацією пана Дрейка.Під час зустрічі члени клубу покращують навички аудіювання та спілкування, практикують читання, переклад, записують нову лексику, ставлять питання та дають відповіді. Наше сприйняття англійської мови покращується кожного заняття.
фото  фото  фото  фото

 
 19 Жовтня   Успішний українець. Сьогодні, 19 жовтня, відомому українцю Богданові Гаврилишину виповнився б 95 років. Пам'ять про нашого земляка живе не лише в Україні, а й за кордоном. Богдан-Володимир Дмитрович Гаврили́шин - український, канадський, швейцарський економіст, громадський діяч, меценат, колишній член Римського клубу, іноземний член НАН України, президент Фонду Богдана Гаврилишина. Був громадянином Канади. З 1988 року працював на громадських засадах в Україні. Був радником кількох Президентів України, прем'єр-міністрів, голів Верховної Ради. У 2010 році заснував Благодійний Фонд "Богдана Гаврилишина", завданням якого є підготовка молодих українців, які допоможуть на основі успішного досвіду найкращих країни Європи трансформувати Україну. Богдан Гаврилишин вражав своєю проникливістю. Те, як він прожив своє життя, має бути прикладом для кожного. Його відомі цитати як економіста та рецепт успіху - це життєвий досвід. Про це він говорить в своїй книзі «Залишаюсь українцем».
фото 1  фото 2

 
 19 Жовтня   Проєкт «Освіта онлайн» Триває проєкт «Освіта онлайн», започаткований Інститутом неперервної освіти та Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою. Чергова зустріч бібліографів з освітянами була присвячена можливостям віртуального бібліотечного простору у освітній практиці шкіл регіону в умовах пандемії. Формат Zoom дозволив у реальному часі із допомогою демонстрації сервісів сайту ДОУНБ розповісти педагогам про переваги використання ресурсів та послуг обласної наукової бібліотеки у віддаленному режимі. Були представлені портал ДніпроКультура, Віртуальна довідка та велике розмаїття сторінок бібліотеки у соціальних мережах.
Фото 1  Фото 2  Фото 3

 
 19 Жовтня   У відділі абонемента до Дня відповідальності людини проведено інформаційну годину «Богдан Гаврилишин: філософські роздуми про ефективне суспільство». Повніше

 
 18 Жовтня   «Не боявся й не просив». Книжково-журнальна виставка в Канадсько-українському центрі, розгорнута до 145-річчя Сергія Олександровича Єфремова – українського і державного діяча, літературного критика, історика літератури, публіциста, академіка Української АН, віце-президента ВУАН, дійсного члена Наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові. Сергія Єфремова називали «хрещеним батьком» УНР, адже саме він запропонував і використав назву Українська Народна Республіка. Брат Сергія Олександровича Петро Єфремов працював у Катеринославі (нині – м. Дніпро) спочатку вчителем української мови, потім - професором Катеринославського інституту народної освіти, науковим співробітником кафедри українознавства ВУАН. Обидва брати були репресовані в результаті сфабрикованого радянською владою процесу Спілки визволення України і загинули у сталінських таборах. Старший брат Сергія та Петра - Федір Єфремов - також працював у Катеринославі, викладав географію та фізику в жіночих училищах, був кандидатом природничих наук, очолював першу в Катеринославі українську гімназію
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Жовтня   У відділі періодики оформлено літературну полицю ювіляра "Поет на всі часи" Виставка присвячена 85-річчю від дня народження І. Ф. Драча, українського поета, перекладача, кіносценариста, драматурга, громадського і державного діяча.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Жовтня   Віртуальна подорож у Каліфорнію разом з містером Шоном. Члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» зраділи поверненню американського волонтера Шона Р. в Україну. Він радо привітався з тими, кого пам’ятав і познайомився з новими членами клубу. Не секрет, що коло друзів бібліотеки постійно оновлюється.Присутні насолодилися каліфорнійським акцентом пана Шона, бо послухали спогади про його «найкращу роботу в його житті». А це була дослідницька робота у бібліотеці Каліфорнійського Університету (University of California), який знаходиться в Окленді, США.Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко вручила пану Шону Р. Подяку за волонтерство в 2020-2021 рр. від Посольства США в Україні. А також маленький подарунок – раритетне видання радянських часів, бо пан Шон завжди демонструє цікавість до української та радянської історії.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Жовтня   У відділі документів іноземними мовами ДОУНБ було організовано дискусійні гойдалки для студентської молоді «Як зміниться світ за 50 років?», присвячені 95-річчю з дня народження Богдана Гаврилишина - економіста, громадського діяча, мецената. Дискутували про те: якою буде Українська Держава та її роль і місце у світі; які глобальні проблеми людства будуть подолані, і перед якими новими глобальними проблемами постане людство майбутнього; чи зміняться моральні цінності людини і людського суспільства; чи зміниться сама людина фізично; якими будуть основні досягнення людства в інформаційних технологіях і в освоєнні космосу; які регіони світу досягнуть найвищого рівня розвитку економіки та якості життя людей.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Жовтня   У відділі читальних залів, в межах поетичного транзиту «Київ-Кам'янське-Дніпро», пройшла творча зустріч з українською письменницею і журналістом Юлією Бережко-Камінською.

 
 13 Жовтня   У відділі читальних залів до Дня українського козацтва відбувся патріот-челендж "Ми козацького роду". До уваги читачів провідний бібліотекар провела презентацію з історії свята, ознайомила з книжковою виставкою та представила нові видання. В сквері бібліотекарі відділу пропонували мешканцям місті цікаві видання по історії українського козацтва.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 
 13 Жовтня   «Нащадки славних козаків». Книжкова виставка, розгорнута в Канадсько-українському центрі до Дня захисника і захисниць України та до Дня українського козацтва, розповідає про військові традиції та історію захисту рідної землі від давніх часів і до сьогодення.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Жовтня   «Сила нескорених». Працівники відділу абонемента для учнів 3-Б НВК №108 провели патріотичний відео нарис «Сила нескорених» присвячений Дню Українського козацтва та Дню захисника і захисниць України. Школярі ознайомилися з добіркою книг про захисників України, переглянули відео «Дітям про козаків», прийняли участь у вікторині, а також здійснили екскурсію бібліотекою.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 13 Жовтня   У відділі періодики оформлено яскраву виставку-привітання "Покровом Божа Матір тебе хай огортає». Виставка присвячена Дню захисників і захисниць України. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Жовтня   Бібліотечні лабіринти. До відділу абонемента завітали учні 3-А НВК №108 на екскурсію. Школярі познайомилися з історією бібліотеки та її послугами, здійснили цікаву подорож, яка допомогла їм вивчити будову книжки. Вони взяли участь в інтерактивній грі, в якій на 15 хвилин стали бібліотекарями і за картками шукали книги у фонді. На завершення переглянули мультфільм і відповіли на питання вікторини про бібліотеку.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 12 Жовтня   Де козак - там і слава! До Дня українського козацтва, Дня захисника і захисниць України у відділі абонемента відбувся захід для учнів 4-А класу НВК №139. Школярам презентувалася книжкова виставка «Слава. Мудрість. Відвага» та інсталяція дитячих книг про козацтво. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 12 Жовтня   Студенти Коледжу культури знайомляться з новими можливостями. Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідала група студентів-першокурсників Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв. До цього вони познайомилися з бібліотекою в цілому, послугами, які вона пропонує і надає, бібліотечним сайтом і сторінками в соціальних мережах, де можна дізнаватися про цікаві заплановані заходи.Керівник ІРЦ «Вікно в Америку» Світлана Усенко наголосила на необхідності вчити англійську мову, мову міжнародного спілкування, та бути готовим для спілкування з іноземцями, які відвідують місто. Одного разу бібліотечні активісти насолодилися спілкуванням з американським астронавтом Рендольфом Брезніком та отримали «космічний» сувенір.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 12 Жовтня   12 жовтня 2021 року для бібліотечних працівників селищних та сільських бібліотек територіальних громад Дніпровського, Кам’янського, Криворізького, Нікопольського та Новомосковського районів на базі КЗК «ДОУНБ» у режимі онлайн на платформі ZOOM відбувся черговий обласний зональний семінар-тренінг «УДК - методика використання та особливості систематизації документів». Повніше
Фото 1  Фото 2  Фото 3

 
 12 Жовтня   У відділі абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка «Слава. Мудрість. Відвага» до Дня українського козацтва та Дня захисників і захисниць України. Документи виставки висвітлюють історію козацтва, його славетних представників, традиції та звичаї Запорозької Січі; оповідають про загиблих на Майдані Героїв Небесної Сотні, справжніх захисників, які й сьогодні віддають свої життя за цілісність і неподільність нашої держави.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 12 Жовтня   Козацькому роду нема переводу До Дня Українського козацтва у відділі наукової інформації і бібліографії представлено цікаву добірку довідкових видань про славетний шлях українського козацтва. Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу. Ознайомившись з виданнями ви переконаетеся що саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України XVII-XVIII ст., самне воно відіграло виключну роль та справило великий вплив на формування етнічної самосвідомості, специфічних рис традиційно-побутової культури і національного характеру народу України.
Фото 1

 
 11 Жовтня   11 жовтня о 17.00 у краєзнавчому відділі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки за участі Дніпровського генеалогічного товариства відбулася зустріч із директором Архіву національної пам’яті Ігорем Куликом, який проводив майстер-клас із пошуку репресованих родичів.
фото  фото  фото  фото

 
 11 Жовтня   Знай своє місто! У відділі абонемента відбулася година краєзнавчої літератури «Незвичайне місто Дніпро: найцікавіші місця» для учнів 4 класу КЗО СЗШ №63 в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 10 Жовтня   У відділі документів з питань мистецтва в рамках освітньої програми для людей літнього віку Університету третього віку «Протон» відбулося заняття з арт-терапії, на якому відвідувачі спробували відкрити свої творчі здібності, а також ознайомилися з виданнями відділу.
фото  фото  фото  фото

 
 9 Жовтня   У відділі абонемента діє книжкова виставка «Осінь – найкнижковіша пора». Представлені видання, в назвах яких відчувається «дихання осені», допоможуть читачам поринути разом з книжковими героями в атмосферу пригод, детективів, фантастики, романтики і, звісно, поезії.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 9 Жовтня   Наші знання - наше багатство. Чергова, але не звичайна зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Жовтня   Краєзнавчі читання. Співпрацюючи з нашими давніми партнерами – КЗО СЗШ № 63, відділ абонемента ДОУНБ долучився до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» й організував краєзнавчі читання для учнів 3 класу. Ми здійснили екскурс в історію дитячої літератури Катеринославщини, ознайомили учнів з давніми та сучасними письменниками Дніпропетровщини, які пишуть для дітей. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 7 Жовтня   Бібліотечний креатив. У відділі абонемента відбулася екскурсія для учнів 4 класу НВК №139. Допитливі школярі ознайомилися з книжковим фондом відділу, бібліотечними послугами та прийняли активну участь у створені книжкових інсталяцій. Хлопці створювали для дівчат фотозони, змагалися на краще фото, а також взяли участь у вікторині «Книжкові скарби» та переглянули мотивуючий до читання мультфільм.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 7 Жовтня   В межах обміну професійним досвітом заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Оксана Шевченко та вчений секретар Юлія Зюлева відвідали колег із Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва.

 
 7
Жовтня  
День ігор в центрі "Вікно в Америку". Тренуємо навички світського спілкування, вчимо нову англійську лексику та обмінюємося позитивними новинами.
фото  фото  фото  фото

 
 6 Жовтня   В приміщенні бібліотеки клуб «5 стихій здоров’я» розпочав заняття з вивчення оздоровчих дихальних вправ зі східної медицини.

 
 6 Жовтня   Осінні мандри. Працівники відділу абонемента для учнів 4 класу НВК №139 провели пізнавально-оглядову екскурсію "Мандрівка книжковим містом". Школярі поринули в неймовірний книжковий світ, ознайомилися з бібліотекою та її книгами, дізналися, що почитати про видатних особистостей, переглянули мотивуючий до читання мультфільм та влаштували фотосесію зі справжніми скарбами книгозбірні.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 6 Жовтня   Що, якби ми могли жити вічно? В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» щосереди члени англомовного кіноклубу із задоволенням переглядають кіношедеври. Цього разу обрали для перегляду «Фонтан» - філософсько-фантастичний фільм-притчу, амбітний проєкт 2006 року видатного кіномитця Даррена Аронофські.Повніше

 
 5 Жовтня   Відділ абонемента прийняв участь у промо-акції «Книги, які мене змінили», яка проводилась до Всеукраїнського Дня бібліотек під гаслом «Об’єднані любов’ю до книги». Протягом неділі на сторінці Абонемент на Байкальській у FB було викладено п’ять постів - фото наших читачів з книгами, які вплинули на їх життя. Це книги з психології, педагогіки, мистецтва, спорту та художні. Учасники акції поділилися своїми відкриттями та надихнули інших на читання.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 5 Жовтня   У відділі документів іноземними мовами відбулося засідання клубу «Kids in the Library», де було приділено більше уваги рефлексії юних відвідувачів (в сучасній педагогіці цим терміном позначають спільну роботу вчителя й учня, а у нашому випадку - модератора й відвідувача).
фото  фото  фото

 
 5, 7, 12, 14, 19, 21, 26, 28
Жовтня  
Англійська онлайн: В пошуках нових знань та психологічної гармонії. Продовжується волонтерський проєкт з вивчення англійської мови та американської культури «Культурний міст Україна-США». Тривають онлайн-зустрічі активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та американки пані Тамара К. / Lisa. Всі бажаючі можуть долучитися до онлайнового клубу-салону світських розмов за допомогою програми ZOOM. Спілкування допомагає збагатитися новою англійською лексикою, покращити свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через Атлантичний океан. Кожен член клубу має свій шлях до нових знань, але частину цього шляху він може пройти з професійним філологом і добрим другом бібліотеки.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 4 Жовтня   «Титан українського духу». У відділі абонемента діє виставка – портрет «Титан українського духу» до 115-ї річниці від дня народження Івана Багряного, поета, прозаїка, публіциста, політичного діяча. На виставці представлені твори ювіляра, фотоматеріали та документи про його життєвий шлях, сповнений спротиву всьому фальшивому й облудному в радянській дійсності. Цей талановитий український письменник зазнав безліч цькувань лише через те, що усім серцем любив свою Вітчизну.
фото 1

 
 3 Жовтня   У відділі читальних залів Асоціація релігієзнавців Дніпра розпочала читання "Святого письма" автора Мурашкіна М.Г.

 
 2 Жовтня   Канадський, австралійський та американські акценти англійської мови. Члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» мали можливість відчути різницю між існуючими акцентами, бо три іноземці одночасно взяли участь у бібліотечному заході. Канадієць пан Дрейк запропонував цікаве відео для перегляду та поставив питання до аудиторії, перевірив розуміння отриманої дискусійної інформації. Австралієць пан Джо залишився вдома у передмісті Дніпра і був серед учасників за допомогою програми ZOOM.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Жовтня   «По лінії найбільшого опору». Книжкова виставка у Канадсько-українському центрі до 115-річчя українського письменника і поета, політичного діяча Івана Багряного, який був репресований у сталінські часи, а потім емігрував у Німеччину.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Жовтня   У відділі документів іноземними мовами відбулася сесія польського клубу, де говорили про форми ввічливого звертання один до одного.
фото

 
 2 Жовтня   У відділі документів з питань мистецтва відбувся захід «Музика – універсальна мова людства», присвячений Міжнародному дню музики. Здобувачі вищої освіти Дніпропетровської академії музики ім. М.Глінки представили читачам бібліотеки виставу-концерт. У програмі прозвучали твори композиторів М. Паганіні, В.А. Моцарта, Г.Ф. Цибинського, І. Оленчика, В. Металліді, К. Стеценка, А. Кос-Анатольського та звучала поезія Лесі Українки і Ліни Костенко. Музичні твори виконувались на флейті, кларнеті, трубі, саксофоні, віолончелі та мандоліні.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото