2021 pік

 Протягом
мiсяця  
«Мандрівець, який освятив незалежність України». У Канадсько-українському бібліотечному центрі відкрито виставку «Мандрівець, який освятив незалежність України», присвячену 100-річчю українсько-канадського письменника Степана Горлача, колишнього очільника Канадського товариства приятелів України. Саме це товариство подарувало Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці (ДОУНБ) колекцію літератури української діаспори, яка стала основою Канадсько-українського бібліотечного центру ДОУНБ. До уваги читачів на виставці представлені твори Степана Горлача, видані в різні роки в Канаді та Україні. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Книги для теплого, затишного сімейного читання... Для мільйонів людей різдвяні й новорічні свята — це час, який вони проводять разом з сім’єю і друзями, час відновлення тісних зав’язків, вони сповнені надіями на майбутнє, їх очікують і весело святкують. Можна з родиною сходити на ковзанку, в театр або в музей, а ще можна присвятити кілька затишних вечорів читанню.
фото 1  фото 2

 
 Протягом
мiсяця  
Під час карантину у відділі документів іноземними мовами ДОНУБ активно працює клуб «Reading in the Library», створений для тих, хто полюбляє читати англійською. Зустрічі відбуваються у віртуальному просторі. Учасники - викладачка і студенти НМетАУ. Відбулося вже декілька зустрічей. Цікаві ідеї, які пропонують студенти, дружня атмосфера спілкування, можливість вивчати англійську мову й удосконалювати навички усного спілкування – все це підтримує настрій у ці нелегкі для всього світу часи. Береться книга якогось відомого англійського чи американського автора, яка є у фондах відділу документів іноземними мовами. Читають її частинами, потім обговорюється поведінка героїв та їх мовленнєві стратегії у спілкуванні, найуспішніші з яких можливо будуть наслідуватися. Модератор навмисно приховує назву книги і автора, пропонує клубному товариству придумати своє завершення відомої історії. Які співавтори з наших читачів? Цікаво? То ж завітайте до клубу «Reading in the Library» . Зустрічі відбуваються кожної середи о 18 годині. Що потрібно для цього - написати вітального листа модератору клубу (myrgor3188@ukr.net), і Вас приєднають до групи. Всьго було 3 засідання.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі абонемента продовжував діяти святковий вернісаж «Зима в книжковому мегаполісі». Наші відвідувачі знайомилися з різдвяними традиціями і обрядами багатьох країн світу, різноманітними порадами щодо зустрічі Нового року, святковими рецептами та цікавими новорічними історіями. Повніше
фото 1

 
 Протягом
мiсяця  
Сяйво різдвяних свят Відвідувачі відділу обирали для себе оригінальні страви до новорічних свят з виставки-інсталяції «Сяйво різдвяних свят».
фото

 
 Протягом
мiсяця  
Протягом місяця в он-лайновому режимі працював “English Young Reader’s Club” – дитячий клуб любителів почитати англійською – 4 засідання.

 
 Протягом
мiсяця  
Зима і художники Цікавою для користувачів стала документально-ілюстративна виставка «Зимові мотиви у живописі», на якій були представлені репродукції картин відомих художників України та світу
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Наші руки не для нудьги Під час новорічних свят для відвідувачів розгорнуто предметно-документальну інсталяцію “ Знаки Зодіаку, або Астрологія від майстрів”, де представлено вироби хенд-мейд від користувачів відділу та наших колег. В експозиції представлені зображення, фігурки, іграшки “зіркових” річних символів. Особлива увага до головного героя наступного року – Бичка. Вироби різняться за технікою, матеріалами, але всі вони позитивні, передають добру енергетику майстрів. Для тих, хто надихнувся творчими ідеями і хоче навчитись зробити маленький новорічний подарунок-символ своїми руками у нагоді будуть книжки-порадниці з нашого фонду
фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Бібліотека консультує! У відділі, у межах соціокультурного проєкту «Інформаційно-правовий Центр «Інтелектуальна власність», кожен бажаючий отримував безкоштовну консультацію у патентного повіреного України Валерія Васильовича Авраменка стосовно патентування свого винаходу.

 
 Протягом
мiсяця  
Перші кроки у світ комп’ютерної техніки Протягом місяця нові знання з комп’ютерної грамотності отримували люди старшого покоління на безкоштовних курсах, які проводили працівники відділу.

 
 Протягом
мiсяця  
Нові можливості для амбітної української молоді. До уваги учнівської та студентської молоді в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США, науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
Пам’ятні дати міжнародного календаря: Січень. Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує цикл книжково-ілюстративних виставок присвячених міжнародним знаменним і пам’ятним датам.Бібліотекарі пропонують відвідувачам центру познайомитися з виставкою «Пам’ятні дати січня 2021 року». Метою виставки є привернути увагу відвідувачів до знаменних дат з календаря ООН та ЮНЕСКО, до відомих історичних постатей, які залишили слід в історії, музеїв та до творчих особистостей США.На виставці представлені англомовні книги і довідники, енциклопедії, буклети і ДВД-фільми. Головні знаменні дати січня для американців – День Мартіна Лютера Кінга (борця за права темношкірого населення США), День свободи віросповідання, День інавгурації 46-го Президента США та День пам’яті жертв Холокоста.Виставка буде корисна всім, хто вивчає англійську мову і культуру англомовних країн.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Бібліоковоркінг – відкритий громадський простір У відкритому громадському просторі «Коворкінг-офісу», який діє у межах соціокультурного проєкту «Коворкінг-офіс – друг фрілансера», протягом місяця користувачі втілювали свої ідеї, працювали з документами.

 
 Протягом
мiсяця  
Творці майбутнього Відвідувачі відділу відкривали для себе світ майбутнього разом з книжково-ілюстративною виставкою «Творці майбутнього».

 
 31 Сiчня   Ідеолог українського самостійництва На черговому засіданні клубу « Просвіта» відбулось обговорення теми та перегляд документального фільму, присвячений особистості Миколу Міхновському, який був активним ідеологом самостійної України та національної ідеї в період української революції 1917-1921. Розглядалися та обговорювалися причини не здійснення його мрії.
фото 1

 
 30 Сiчня   Art-резиденція відбувсямайстер-клас з акторської майстерності для школярів від В’ячеслава Полякова, кінопродюсера і сценариста.

 
 30 Сiчня   Відсвяткували День незалежності Австралії. Для зручності учасників зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася в міксованому форматі – 11 осіб були присутні у бібліотеці і 5-ро долучилися онлайн.Розпочали спілкування з класичної розмови про погоду та пересічні новини кожного.На радість присутнім до зустрічі долучилися наш волонтер-австралієць пан Джо з дружиною. Слайд-презентація про головні пам’ятні місця Австралії та про тваринний світ цієї країни була надзвичайно цікава і корисна – читали, перекладали і обговорювали разом.Гості отримали пам’ятні подарунки з символікою української мережі центрів «Вікно в Америку», які допомагають вчити англійську мову та спілкуватися англійською всім бажаючим.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 30 Сiчня   Нові книги викликають нові ідеї, бо книги не повинні «застоюватися» на полицях. Тому ідея заснування читацького клубу «Літературний диліжанс» була цілком логічна і не затрималася зі втіленням у життя. Перше засідання читацького клубу подарувало віртуальну подорож до міста Чарльстон, що у Південній Кароліні США. Містичний роман «Будинок на вулиці Тредд», відомої американської письменниці Карен Вайт, не тільки познайомив учасників клубу з вуличками чарівного міста, а й запросив приєднатися до розгадування детективно-містичної загадки, що чекала на головних героїв та їхніх читачів. Завдяки жвавому обговоренню книги та знайомству з творчістю письменниці присутні намагалися вивести формулу справжнього бестселера.
фото 1  фото 2

 
 29 Сiчня   «Згадаймо юність, що горіла в Крутах» Відділ абонемента в День пам'яті Героїв Крут для учнів КЗО СЗШ №63 презентував книжкову виставку, видання якої розкривають події того дня 1918 року, коли відбувся бій під Крутами та який для українського народу став символом героїзму і самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 29 Сiчня   «Нерівний бій за українську державність». До Дня пам’яті Героїв Крут - 29 січня - у Канадсько-українському бібліотечному центрі організована книжкова виставка. Насамперед, пропонуємо до уваги читачів видання української діаспори за кордоном, в яких у радянські часи надруковані замовчувані в СРСР відомості про бій під Крутами. Це, зокрема, збірка, упорядкована підполковником армії УНР Володимиром Зарицьким, «Крутянська подія» (Чикаго, 1972 ). Книга містить спогади командира бою під Крутами, полковника Аверкія Гончаренка, учасника бою, студента Ігоря Лоського та інші з оцінкою автора збірки. Це й періодичні видання нашої діаспори: журнали «Дороговказ» (орган вояцької думки і чину, видавався в Торонто), «Вісті комбатанта» (український військовий журнал, Торонто-Нью-Йорк), «Визвольний шлях» (суспільно-політичний науково-літературний місячник, видання української видавничої спілки у Лондоні) тощо. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 29 Сiчня   Вшановуючи пам'ять героїв Крут у відділі періодики розпочато документально-ілюстративну виставку «Немеркнучі Крути». Мало яка інша подія історії України є настільки ж відомою, як бій під Крутами. Він посідає чільне місце в національній історичній пам’яті, проте в історіографії досі немає цілісного опису крутянських подій. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 28 Сiчня   Наука. Релігія. Суспільство У відділі читальних залів відбулось засідання Української Асоціації релігієзнавців Дніпропетровського осередку , на якому розглядалось питання: «Наука, постмодернізм і релігійно-містична культура». Учасниками круглого столу були науковці з релігієзнавства, письменники та гості, які цікавляться даною темою.
фото 1  фото 2

 
 28 Сiчня   Вивчаємо англійську мову, розважаємося та шукаємо нових друзів Перщий раз в новому році в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» зібралися члени англомовного клубу настільних ігор. Гравці зіграли в настільну гру "Табу", яка покращує уяву та спонукає добирати рівзноманітні слова щоб описати якесь загальновідоме явище. Учасники ігрової сесії отримали не лише нові навички, а і гарний настрій.
фото  фото

 
 28 Сiчня   28 січня відбулося перше у 2021 році засідання Дніпровського генеалогічного товариства, де презентувалося нове видання Ігоря Кочергіна "Маршалки дворянства Катеринославської губернії".
фото  фото

 
 27 Сiчня   Історична пам'ять: Голкост 27 січня До Міжнародного Дня пам'яті жертв Голокосту була організована вахта пам’яті «Українське суспільство та пам'ять про Голокост». На заході піднімалися проблеми та перспективи вивчення історії Голокосту в сучасній Україні та новітні зарубіжні дослідження. Бібліотекар окреслила основні шляхи протистояння сучасному антисемітизму та велику цінність історичної пам'яті про Голокост. Емоційний відгук у відвідувачів викликав перегляд уривку документального фільму «Крик чорнозему», який розповідає про співжиття євреїв з українцями та трагедію Шоа на прикладі одного українського селища.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 27 Сiчня   «Уроки Голокосту: мужність і співчуття» До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у НВК №139 демонструвалася виїзна книжкова виставка «Йшли у яр, щоб піднятися в небо», організована відділом абонемента та бібліотекою НВК для учнівської молоді та педагогів. Всі бажаючі мали можливість познайомитися з документальними та художніми творами за темою.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 27 Сiчня   До міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту у відділі краєзнавства було проведено краєзнавчу годину "Придніпров'я у часи Голокосту". Представлені видання знайомлять із трагічною долею євреїв на території Придніпров'я.
фото  фото  фото  фото

 
 27 Сiчня   До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту. Члени англомовного кіноклубу переглдянули «Хлопчик у смугастій піжамі» (англ. The Boy in the Striped Pyjamas, 2008) – фільм режисера Марка Германа за однойменним романом ірландського письменника Джона Бойна.Спочатку роман у 2006 році був номінований на кілька десятків літературних премій, зокрема і на British Book Award. У світі було продано понад 9 млн примірників роману, перекладеного більш ніж 50-ма мовами світу.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Сiчня   З нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту відділ абонемента взяв участь у заході до цієї події у КЗО СЗШ №63 та презентував книжкову виставку «Ішли у яр, щоб піднятися в небо», яка розповіла про гоніння i масове винищення нацистами єврейського народу. Для вчителів демонструвалася віртуальна виставка однієї книги, яка розкрила форми роботи педагогів з учнівською молоддю за темою Голокосту. (Уроки Голокосту: мужність, пам'ять, співчуття [Текст]. - Дніпро : Ін-т Ткума, 2017. - 200 с. - (Українська бібліотека Голокосту).
фото 1  фото 2  фото 3  фото

 
 26 Сiчня   У відділі абонемента представлена книжкова виставка «Ішли у яр, щоб піднятися в небо» до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Повніше
фото 1  фото 2

 
 23 Сiчня   Обговорення новин та світські розмови про погоду.Через карантинні обмеження четверта зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у 2021 відбулася онлайн.Учасники розпочали з класичної розмови про погоду, бо українці були приголомшені морозом і кількістю снігу, що випав. Далі з іноземними членами клубу обговорювали важливі новини. Кожен з учасників зустрічі з радістю висловлював свої думки, чекав на питання. Хто потребував на допомогу у формулюванні своїх стрімких думок, отримав її.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Сiчня   Соборна.Вільна.Неподільна 22 січня відбулись онлайн-тестування з нагоди Дня Соборності України, підготовленого бібліотечними ньюзмейкерами - https://onlinetestpad.com/hoqvyximfqqls
фото 1

 
 22 Сiчня   «…Віднині воєдино». 22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки 1918 року та Акт Злуки українських земель рівно через рік – 1919-го. До цих дат в Канадсько-українському бібліотечному центрі розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «…Віднині воєдино». Виставка містить спогади й історичну аналітику очевидців і учасників подій української революції початку минулого століття у виданнях української діаспори за кордоном й сучасні історичні нариси та дослідження. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Сiчня   Дата 22 січня в українському національному календарі посідає одне з провідних місць. Так, саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, в єдину соборну Українську державу. Відділ періодики пропонує ознайомитись з документально-ілюстративною виставкою «Акт злуки: тримаймося за руки». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Сiчня   Універсал Соборності 22 січня 1919 року у день проголошення Акта Злуки УНР і ЗУНР у Києві на Софійській площі зібралися члени Директорії, Правительства, різних делегацій та громадських організацій, щоб почути текст «Універсалу Соборності». І це була велика історична маніфестація солідарності. Враховуючи ці події, Президент України видав 21 січня 1999 року Указ про встановлення Дня Соборності України, який щорічно відзначається 22 січня. До уваги читачів та шанувальників історії України у відділі читальних залів запропоновано ознайомитись з історичними джерелами різних авторів про цю подію та причини, які не дали одразу здійснитись цієї мрії.
фото 1

 
 19 Сiчня   Вчений секретар Юлія Зюлева взяла участь в онлайн-семінарі "Психологічна допомога дітям і дорослим у кризових станах". Під час трансляції семінару були розглянуті дієві техніки підвищення стійкості до переживання наслідків стресу молоді і дорослих після психотравматичних подій. Серед методик і порад були рекомендовані ресурси стресостійкості особистості, методи уникнення стресу у професійній діяльності, розглянуто як протистояти емоційному вигоранню. Дані вправи на формування навичок самостійного психоемоційного відновлення після пережитих психотравматичних подій, психологічні методи та методики збереження та зміцнення професійного здоров’я, антистресові технології.

 
 18 Сiчня   До 130-річчя від дня народження українського поета, перекладача, публіциста Павла Григоровича Тичини відділ абонемента підготував книжкову виставку «Сонячний камертон Павла Тичини». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 18 Сiчня   На офіційній сторінці ДОУНБ у Фейсбук та на Ютуб-каналі була представлена відеопрезентація «БІБЛІЯ – ДУХОВНА КРИНИЦЯ», підготовлена Світланою Гамзіною. Архівні матеріали, які увійшли до презентації, знайомлять глядачів з засіданням читацького клубу «Світ книги», яке пройшло в бібліотеці 20 січня 1991 року.
фото  фото

 
 17 Сiчня   «З покоління Розстріляного відродження. Суперечлива і яскрава постать Григорія Епіка». До 120-річчя (17 січня 2021 р.) письменника Григорія Епіка у Канадсько-українському бібліотечном центрі ДОУНБ розгорнута виставка. На ній читачі знайдуть як сучасні збірки - Сергій Гальченко «Скарби літературних архівів», Сергій Шевченко «Соловецький реквієм», так і видання від української діаспори за кордоном - Григорій Костюк «Зустрічі і прощання. Книга перша» (Едмонтон: Канадський інститут українських студій, Альбертський університет, - 1957), в якій автор надає особисті спогади про Епіка, а також спогади Семена Підгайного «Українська інтелігенція на Соловках». Крім того, на виставці представлені: збірка Віктора Петрова «Українські культурні діячі УРСР 1920-1940. Жертви більшовицького терору» (Нью-йорк, видавництво Пролог, 1959 р.), книга Миколи Чабана «Січеслав у серці» (Дніпропетровськ, 1994 р.), де у нарисі «Очима брата» автор розповідає про свою зустріч у 1988 році з Іваном Епіком - рідним братом письменника і «Роменова абетка» з Соловків» із упорядкуванням та передмовою Сергія Гальченка, яка була видана в Києві у 1993 році.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Сiчня   Дружба – то велика цінність.Третє засідання англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у 2021 відбулося онлайн у форматі дружньої дискусії про прості, і одночасно складні речі – «ДРУЖБА», справжні та несправжні друзі, різницю між «популярністю» та «дружбою».Модерував дискусію друг і волонтер центру пан Фонг. З його допомогою учасники зустрічі задумалися про цінність друзів молодості та друзів-однодумців, що з’являються з роками. Пан Віталій Мироненко доречно згадав вірш про друзів «Стріла і пісня» американського поета Генрі Лонгфелло. Що цікаво, існує 11 українських перекладів цього вірша.Пані Юлія передала нам дружнє вітання з вулиць Філадельфії.Кожен з учасників зустрічі зміг висловити свої думки пристойною англійською.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 15 Сiчня   "Нехай не гасне світ науки". В Канадсько-українському бібліотечному центрі розгорнута виставка до 150-річчя українського історика, письменника і перекладача, одного з організаторів Академії наук України у 1918 році Агатангела Кримського.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 15 Сiчня   У відділі періодики оргапнізовано виставку-дослідження "Велетень української науки" до 150-річчя від дня народження Агатангела Кримського, українського історика, письменника, перекладача, одного з організаторів Академії наук України.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Сiчня   Освіта в США – це можливо! Учасник програми обмінів молодих лідерів (FLEX), криворізький старшокласник Юрій Школа продовжує співпрацю з центром «Вікно в Америку» та середньою спеціалізованою з поглибленим вивченням англійської мови школою №22.Якщо ви бажаєте навачатися в американському університеті поради Юрія стануть у нагоді. Цього разу Ю. Школа розповів як підготуватися до екзамену SAT, який складається з таких предметів як математика, наука, читання та написання есе (Math, Science, Reading, Essay).
фото  фото

 
 12 Сiчня   До сторіччя українсько-канадського письменника Степана Горлача. У КУБЦ відбулася ZOOM-конференція на шанування пам’яті українсько-канадського письменника, громадського діяча Степана Горлача до його 100-річчя (народився 9 січня 1921 р.). Як голова Канадського товариства приятелів України Степан Андрійович разом із іншими канадцями українського походження започаткував в Україні низку Канадсько-українських бібліотечних центрів, серед яких і наш – в Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці (ДОУНБ). Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Сiчня   Поласували за святковими столами і почали думати про здорове харчування! Друге засідання англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у 2021 відбувся у форматі дружньої онлайн дискусії про традиційні святкові страви українців.Модератор зустрічі пан Фонг закликав задуматися про корисність багатьох страв.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 6 Сiчня   Час історичного портрету Працівники відділу абонемента до ювілею українського військового, політичного і державного діяча, гетьмана України Богдана Хмельницького підготували відео огляд «Богдан Хмельницький: полководець, політик, дипломат» із циклу «Час історичного портрету». Повніше

 
 6 Сiчня   Палітра форматів безсмертного твору Велкого Кобзаря, що приурочена 175-ти річчю з часу написання вірша «Заповіт». Повніше
Фото  Фото  Фото

 
 6 Сiчня   Різдвяний цикл свят ( з 6 січня по 19 січня за новим стилем ) – це винятково багатий, веселий, радісний період, що відрізняється від усіх інших своєю особливою обрядовістю, багатством фольклору, етнографічною оригінальністю, найбільшим збереженням стародавньої культури. Відділ періодики пропонує переглянути документально-ілюстративну виставку «Різдвяні свята: від Святвечора до Водохреща».Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Сiчня   Різдвяні читання «Нова радість стала» - онлайн-читання Різдвяних історій українських авторів у проекті ДОУНБ "Моя свята і рідна Україна": Уляна Дудик "Самоцвіти волхва" (Лариса Друбецька) та Анна Багряна "Шепіт різдвяного янгола"( Олександра Залогіна)
фото 1  фото 2  фото 3

 
 5 Сiчня   6 січня виповнюється 175 років з написання Тарасом Григоровичем Шевченко вірша «Заповіт». У відділі документів іноземними мовами до уваги користувачів були представлені книги , в яких був надрукований вірш англійською, німецькою, французькою, польською, литовською, киргизькою та грузинською мовами. Вірш є закликом до визвольної боротьби українського народу від поневолення Російською імперією, мав і має великий вплив на українську культуру, зокрема був покладений на музику багатьма композиторами. Перекладений близько 150 мовами народів світу. 18 квітня 2008 року у місті Переяслав в будинку, де Шевченко написав «Заповіт», відкрито Музей Заповіту.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Сiчня   Запрошуємо познайомитись з книжковою інсталяцією "Обличчя української історії», що приурочена 425-ти річчю від дня народження легендарного українського гетьмана, реформатора та фундатора української державності, завзятого воїна та великого полководця Богдана-Зиновія Хмельницького.
Фото  Фото  Фото

 
 5 Сiчня   5 січня у відділі періодики година історичної пам’яті до дня народження Б. Хмельницького «Слава навіки буде з тобою». Життєвий шлях Богдана Хмельницького був сповнений блискучих перемог і гірких поразок, глубоких роздумів і власних втрат. Може, саме тому історики розцінювали його діяльність неоднозначно, але, попри розбіжності своїх поглядів, визначали його видатною особистістю, найвизначним військовим і політичним діячем України. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 5, 7, 12, 14, 19, 21, 26, 28
Сiчня  
В пошуках психологічної гармонії та щастя. Навчання та спілкування онлайн - це реалії карантину в Україні. Продовжується волонтерський проект активістів англомовного клубу «Добра розмова» та американки пані Тамара К. / Lisa. Всі бажаючі можуть долучитися до салону світських розмов за допомогою програми ZOOM, збагатитися новою англійською лексикою, потренувати свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через океан. У кожного члена клубу свій шлях до психологічної гармонії та особистого щастя. І головне - не стояти на місці, а рухатися! Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 3 Сiчня   Забуте місто -самарська Атлантида 3 січня на черговому засіданні клубу «Просвіта» відбулась зустріч шанувальників історії нашого краю. Учасники клубу обговорювали тему про історію плану будування Катеринослава на річці Кільчень-«самарська Атлантида» та про причини перенесення будування Катеринослава на правий берег Дніпра. Продивились невеличкий документальний сюжет про знахідки з Самарської Атлантиди (дивись тут: https://www.youtube.com/watch?v=B1O96KhusKA) Також всім учасникам було пропоновано ознайомитись з цікавими історичними джерелами на дану тему в відділі краєзнавчої літератури.
фото 1

 
 3 Сiчня   У відділі документів іноземними мовами в передсвяткові дні розпочав свою роботу клуб "Вивчаємо старослов'янську".Темою першого засідання клубу стали українські традиції святкування Різдва Христова. Пригадали, що головною піснею Різдва завжди був і є Різдвяний тропар, що у перекладі із старослов'янської означає "богослужбова пісня". Саме цей тропар у виконанні народного хору використовує режисер О. Роу, коли знімає відому кіноказку «Вечера на хуторе близ Диканьки» («Ночь перед Рождеством»), а Гнат Хоткевич додає «Доокола дві тисячі літ кипить життя, все змінилося, само обличчя землі стало іншим, а тропарі й кондаки співають усе на тих же вісім гласів …».
фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Сiчня   Вітаємо перших відвідувачів бібліотеки у Новому році! Перше засідання англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у 2021 відбувся у форматі дружньої дискусії про яскраві моменти складного карантинного 2020-року.Ми раді за друзів бібліотеки, які мали шанс подорожувати світом, успішно використали свої знання англійської мови.Гості центру розповіли як відсвяткували Новий Рік у Дніпрі. За порадою наших іноземних друзів пана Нейтона, пана Джо тапана Шона ми подивилися відео про урочисту церемонію падіння кулі 2021 на головній площі міста Нью-Йорк Тайм-Сквер та святкові фейєрверки у Сіднеї.Кожен з учасників зустрічі зміг пригадати гарні моменти минулого року! Було складно і часом лячно, але ми маємо в активі критичне мислення і оптимізм!Почаювали і з гарним настроєм попрощалися до наступних, вже онлайн, зустрічей англомовного клубу!
фото  фото  фото  фото  фото