2017 pік

 Протягом
мiсяця  
Книжкове меню жовтня Книжкова виставка нових надходжень жовтня до відділу абонемента була представлена творами художньої літератури в кількості 150 прим. і користувалася попитом серед користувачів відділу, презентувалася на заходах та в соцмережах. До Дня захисника організовані два книжкових перегляди та виставка «Під Покровом перед ворогом».
фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Дружба між Україною та США надає нові можливостіДо уваги учнівської та студентської молоді в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діюча книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США, науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі, FLEX.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Шукай істину у словниках!Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує розкривати свої багаті фонди і пропонує познайомитися з книжковою виставкою «Істина у словнику». У жовтні американці вшановують день народження Ноа Вебстера (Noah Webster), автора першого американського словника і святкують День словника (Dictionary Day). Їм’я цієї людини закарбовано у назві шановного видавництва Merrian-Webster. На виставці представлені різноманітні словники, що допоможуть студентам, перекладачам, будь-кому уточнити значення слів, розтлумачити ідіому.Шукайте істину у словниках – це вірний шлях до знань!
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 31 Жовтня   Канікули разом з бібліотекоюЯк поєднати корисне з приємним знають школярі НВК №28 – під час канікул вони зазвичай відвідують інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку». Розпочали з оглядин виставки англомовних словників, які й досі багато в чому перевершують електронні; потім знайомилися з біографією видатного американського лексикографа Ноа Вебстера, за видатні заслуги його ім’ям названо сучасне видавництво словників та запроваджено національне свято в США – День словника. Школярів вразило, що було видано 100 000 примірників підручника англійської мови Ноа Вебстера, 5 поколінь американців вивчали мову з його допомогою.На завершення зустрічі звернулися до засад академічної доброчесності – дізналися етимологію і значення слова «плагіат» та розглянули декілька прикладів плагіату, які свідомо і несвідомо роблять школярі. Діти пообіцяли бути уважними і доброчесними, під час виконання домашніх письмових завдань.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 30 Жовтня   Культура і музика, що нас об’єднуєВідвідувачі бібліотеки та інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» вже звикли до різноманітних заходів, на яких вони зустрічають англомовних гостей міста. Але зустріч 30 жовтня була особливою – нас відвідав дипломат Посольства США Шон О’Хара (Sean O’Hara.) з неофіційним візитом. Він є не просто дипломат і аташе з питань культури Посольства США в Україні, а й закоханим у джаз музикантом. Весь вечір містер О’Хара спілкувався з нами мовою джазу за допомогою свого альт-саксофону, на якому навчився грати ще у шкільні роки. А ще він вміє грати на гавайській гітарі і може виконувати українську пісню «Ти ж мене підманула!».Містер Шон підготував слайд-презентацію щоб познайомити аудиторію з історією джазу, з Бені Гудвіном і Луі Армстронгом, і виконував спеціально підготовані музичні фрагменти, у яких продемонстрував аудиторії джазові елементи swing, syncopation та інші. Справжнім випробуванням була спроба створити оркестр без музичних інструментів – присутні голосами задавали ритм та передавали звучання музичних інструментів.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 28 Жовтня   ООН слідкує за кількістю продовольства на планетіЧлени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» зібралися на традиційну зустріч щоб відзначити дві цікаві дати – День народження Організації Об’єднаних Націй (24 жовтня) та Всесвітній день продовольства (16 жовтня).Модератор клубу Тамара Гаврилюк вразила членів клубу фактом що у написанні Хартії ООН брав участь наш земляк Лео Пасвольський. Він народився у Павлограді, в США отримав освіту юриста, брав активну участь в установчій конференції ООН в Сан-Франциско (1945 р.). Деякі обізнані члени клубу підказали, що у місті Дніпро існує представництво ООН, яке займається проблемами внутрішніх біженців.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 27 Жовтня   На базі бібліотеки відбулося засідання методичного об’єднання завідуючих бібліотек коледжів м. Дніпро «Нове в таблицях УДК». Фахівець відділу наукової обробки документів та організації каталогів ДОУНБ Галина Кучугурна надала учасникам методичні рекомендації щодо впровадження Універсальної десяткової класифікації в бібліотеках. Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко ознайомила завідуючих бібліотек коледжів з темою «Вільний доступ до фонду в інформаційному середовищі бібліотеки».
фото

 
 26 Жовтня   Зустріч з музикою Цього разу клуб «Літературна вітальня» запросив на своє засідання шанувальників фортепіанного ансамблю «Популярні мелодії у новому звучанні». До нас завітали гості з Кривого Рогу, викладачі музичної школи № 12 Наталія Добриднєва та Ольга Щербакова. Вони представили нотну збірку Н. Добриднєвої «Мои импровизации детям», обробки світових хітів джазової та естрадної музики. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 26 Жовтня   Реформація - сенс історії нового часуУ 2017 році весь християнський світ відзначає 500-річчя від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії. Соціальні явища, породжені Реформацією, є одними з найбільш впливових в історії людства, до них можуть долучитись і українці. У Центрі правової інформації при ВНІіБ відбулася правова студія «Філософсько-правові аспекти релігії» спільно з учнями міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій. Предметом обговорення були цінності та ідеали Реформації та філософські напрямки релігій. Про християнські цінності розповів протоієрей Максим Злобін. Молодь ставила багато запитань стосовно біблійних стандартів. До уваги присутніх було представлено різноманітні довідкові видання релігієзнавчого змісту з фонду відділу.
Фото1  Фото2  Фото3

 
 26 Жовтня   Проект "Комп'ютерний лікнеп" завершено Сьогодні відбулось останнє заняття з комп'ютерної грамотності для людей золотого віку, на якому партнери бібліотеки - співробітники банку, познайомили присутніх з можливостями оплати комунальних послуг за допомогою сайту банку. Підбиття підсумків та історії успіхів будуть озвучені наступного року, коли заняття закінчаться ще у двох відділах.
фото  фото  фото  фото

 
 26 Жовтня   Навчання профспілкових лідерів Голова профспілки Сохромова Катерина взяла участь в семінарі «Сучасні знання в роботі профспілкового лідера», що відбувся на базі зонального навчально-методичного центру Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок. Розглядались наступні питання: - Психологія успіху або як створити команду (викладач Нєженцева Н.В.); - Актуальні питання оподаткування неприбуткових організацій (викладач Волк Н.І.); - Пенсійна реформа та шляхи її удосконалення (викладач Кондратюк Л.І.).
фото

 
 26 Жовтня   На базі бібліотеки був організований семінар-практикум для викладачів-філологів «Стратегія особистісного і професійного самовдосконалення». Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко виступила з тематичним повідомленням «Бібліотека в епоху Інтернета – перше джерело інформації викладачів-філологів, ефективний фактор професійного зростання». Бібліотекар відділу читальних залів О. Залогіна підготувала огляд літератури за темою «Бібліотечні фонди ДОУНБ на допомогу викладачу української мови і літератури, художньої культури». Для присутніх були запропоновані інформаційні буклети «Web-сайт ДОУНБ та його сервіси» та «Методика викладання зарубіжної літератури».
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 26 Жовтня   "Зорові таблиці" подолані - читаємо текстиВ інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося четверте заняття групи «Базова англійська 7.0.», яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська».Під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк група вже вивчила алфавіт, правила читання голосних і приголосних звуків, попрактикувалася у читанні однотипних слів за допомогою «зорових таблиць» та почала читати короткі тексти.
фото  фото  фото

 
 26 Жовтня   Клуб «Ріднокрай» Відбулось засідання краєзнавчого клубу «Ріднокрай» присвяченому 115-й річниці з дня народження Олександра Люціановича Бельгарда, визначного вченого-лісознавця, засновника дніпровської екологічної школи. Головний доповідач: кандидат біологічних наук, доцент Григоренко О.С. На засіданні окрім краєзнавців були присутні біологи, екологи та споріднені фахівці, які поділились своїми спогадами про цю видатну постать нашого міста. Засідання супроводжувалось відеопрезентацією, були представлені фото та документи Олександра Люціановича Бельгарда.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Жовтня   Робочі візи США: питання і відповідіКонсул Посольства США в Україні Erika Hosking та працівник візового департаменту Руслан Даценко зустрілася з відвідувачами інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», які зацікавлені в отриманні робочих віз США.Під час презентації пані Еріка пояснила процедуру звернення по робочу візу США і застерегла звертатися до посередників, які за гроші пропонують «допомогу» із зверненням по візу США, надала корисні лінки. Після завершення презентації пані Еріка із задоволенням відповідала на більш вузькі запитання учасників зустрічі, пов’язані із процедурою звернення по візи США.На зустрічі була велика група студентів Національної Металургійної академії України (спеціальності – технічний переклад та документознавство), двоє студентів за активність під час зустрічі отримали заохочувальні призи-сувеніри – светр і чашку.
фото  фото  фото  фото

 
 25 Жовтня   Унікальна розмова з КосмосомІнформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» у Дніпрі співпрацює з культурним центром America House (м.Київ) і долучається до їх онлайнових трансляцій. Цього разу постійні відвідувачі центру, представники організації молодих вчених «Сузір’я» та винахідників Дніпропетровщини були свідками звернення до українців американського астронавта Рендольфа Брезніка (Randy "Komrade" Bresnik) з Міжнародної космічної станції (International Space Station). Посол США в Україні Марі Йованович особисто зачитувала питання до астронавта, які заздалегідь відібрали з великої кількості надісланих в Американський Дім відвідувачами центрів «Вікно в Америку» ще в серпні.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 25 Жовтня   Навчитися навичкам медійної культури в інтерактиві мали змогу учні ДЦПО – майбутні офіціанти-бармени, які завітали до відділу абонемента на урок з медійної грамотності.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Жовтня   Академічні стандарти в студентську практику У межах реалізації інформаційно-просвітницького проекту «Культура академічної доброчесності» фахівці ВНІіБ провели лекційно-практичне заняття «Джерела і правила написання учбових робіт» для студентів IV-го курсу юридичного факультету Університету митної справи та фінансів. Підіймалися питання ефективності інформаційного пошуку і надійності джерел інформації, використання міжнародних стилів бібліографічних посилань та правил наукового цитування. Слухачі отримали корисну інформацію для написання бакалаврських робіт.
Фото5  Фото4  Фото3  Фото2  Фото1

 
 25 Жовтня   Просвітницький екскурс «Любов виникає з любові», до 295-річчя від дня народження Григорія Сквороди, відбувся для студентів коледжу радіоелектроніки (ДРПБК), в межах проекту сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв`язків «Шляхами долі, успіху та любові». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Жовтня   Про мистецтво акварелі у бібліотеціНа майданчику відділу мистецтв відбувся art-урок для студентів першого курсу Дніпропетровського театрально-художнього коледжу, який провели художники, викладачі ДТХК Віктор Матіяш та Євген Прокоф’єв. Говорили про техніку акварелі на прикладі картин Олени Половної-Васильєвої, виставка якої демонструється у відділі мистецтв. Завідуюча відділу Світлана Пономаренко розповіла студентам про книжкові колекції з живопису у фондах ДОУНБ та сучасні бібліотечні послуги.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 24 Жовтня   Йдемо за покупками разом!Наше місто стає все більш привабливим для туристів-іноземців. Студентів курсу «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» сьогодні чекав сюрприз – зустріч з справжнім іноземцем, ще й американцем. Було з ким відпрацьовувати домашнє завдання «Розповісти про членів своєї родини». Складнішим було відповісти на питання-прохання гостя розповісти де, в якому магазині, можна купити довгі чоловічі панчохи. Справилися разом і плавно перейшли до вивчення теми «Покупки». Під керівництвом бібліотечного працівника Тамари Гаврилюк і з допомогою підручника видавництва McMillan Language House вивчаємо нову лексику, граматичні конструкції, дізнаємося про тонкощі етикету і англійську ввічливість, оволодіваємо навичками світської бесіди.
фото  фото  фото  фото

 
 24 Жовтня   Завідуюча краєзнавчим відділом Шилкіна М.В. взяла участь в тренінгу «Робота PR-клубів бібліотек в умовах децентралізації», що відбувся в ДОУНБ для бібліотекарів Дніпропетровщини, задля взаємодії пілотних громад, бібліотек та громадських організацій в рамках реалізації проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», що впроваджує Асоціація міст України. Співпрацю пілотних громад координує партнер проекту USAID PULSE – IREX.
фото  фото

 
 24, 26
Жовтня  
День народження Організації Об'єднаних Націй Бібліотеку відвідали учні ЗОШ №97 та ЗОШ №141 щоб дізнатися більше про діяльність Організації Об’єднаних Націй та набути знання нової англомовної суспільно-політичної лексики.Україна є членом ООН з самого моменту її заснування, з 1945 року. Ми можемо гордитися фактом, що пан Лео Пасвольський, який народився в місті Павлограді (лише в 75 км від м.Дніпро) наприкінці XIX століття, брав участь у написанні Хартії ООН (Устав організації). Його сім'я емігрувала до США, він став американським адвокатом і брав активну участь у підготовці юридичних документів. Школярі побачили портрет Лео Пасвольского, фото відомого будинку у Нью-Йорку – штаб-квартири ООН, де нещодавно емоційно виступав Президент України Петро Порошенко.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 24, 26
Жовтня  
Стоп плагіат! Дотримуємося академічної доброчесностіЩо таке «плагіат» і «академічна доброчесність» дізналися семикласники ЗОШ №97 та ЗОШ №141. Вони подивилися відео про сучасні послуги центру «Вікно в Америку» та слайд-шоу, метою якого було наголосити школярам, що набуття знань – це щоденна наполеглива і самостійна праця. Школярі починають писати наукові роботи для МАН, їм треба буде підготуватися до ЗНО та недалекого студентського майбутнього. Вміння відрізнити плагіат від не плагіату, знайомство з правилами цитування, усвідомлення існування кодексів честі вищих навчальних закладів – все це сходинки, що приведуть сьогоднішніх учнів до успіху і вдалої кар’єри.
фото  фото  фото  фото

 
 23 Жовтня   Співробітники бібліотеки взяли участь у тренінгу «Робота PR-Клубів бібліотек в умовах децентралізації». Учасники отримали інформацію про те як ефективно взаємодіяти з місцевими засобами масової інформації, ознайомилися з ефективними інструментами комунікації з журналістами та представниками об’єднаних територіальних громад. Бібліотекарі розширили знання щодо піар-діяльності у соціальних мережах та набули навичок написання прес-релізу.
фото 1

 
 З 23 по 24
Жовтня  
Вчений секретар взяла активну участь у Міжрегіональному стратегічному воркшопі «Покращення якості надання послуг внутрішньо переміщеним особам та населенню приймаючої громади на базі бібліотек та будинків культури», що було проведено у м. Київ в коворкінг-центрі "PeremogaSpace".Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 22 Жовтня   «З ніжністю дивлюся у кохані очі» Творчий вечір Олега Мелещука «З ніжністю дивлюся у кохані очі» відбувся у відділі читальних залів. В концертній програмі звучали пісні про кохання, про жіночу неповторність, про життя, написані разом з дніпровськими поетами Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 22 Жовтня   Традиції Японії Керівник товариства японської культури "Фудошінкан" Дмитро Масько провів відео-лекцію «Традиційні школи бойового мистецтва Японії» (соціокультурний проект "Українське вікно до японської душі"). Демонструючи відео-матеріали з виступами традиційних шкіл бойового мистецтва, Дмитро торкався історії Японії, нагадуючи про події, які відбувались під час зародження тієї чи іншої школи. На завершення відео-лекції відбулось чаювання у японському стилі на честь Дня народження керівника товариства японської культури "Фудошінкан".
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Жовтня   Art - резиденція в дії Відбувся майстер-клас з малювання для початківців, який провів художник Павло Бондар.
фото  фото

 
 22 Жовтня   Куди ти йдеш, Європа? 22 жовтня 2017 року у відділі документів іноземними мовами обговорювали проблеми та питання розвитку соціуму учасники другого етапу тристороннього молодіжного обміну «Quo vadis, Europe?». Організаторами проекту є ГО «МІКС», NGO “Culture goes Europe” та NGO “Academy of Innovation”. Проект зібрав молодь з Німеччини, Росії та України для того, щоб запропонувати альтернативні варіанти суспільного розвитку, вільного від популізму, радикальних рухів та конфліктів. Учасники обговорювали питання соціального підприємництва, а також соціальні проблеми, з якими стикається молодь в країнах учасників. Вони представили свої невеликі проекти, які демонстрували їх уявлення про принципи соціального підприємництва, а потім, створювали портрети людей, які могли б бути мати певні соціальні проблеми, характерні для країн, з яких приїхали учасники. Проект реалізовується за підтримки Фонду EVZ «Пам`ять, відповідальність та майбутнє», Міністерства закордонних справ Німеччини і Фонду ім. Роберта Боша в рамках Програми німецько-українських зустрічей молоді „Meet up!“. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Жовтня   Осінній блюзВ межах партнерства бібліотеки і Дніпровської академії музики відбувся концерт силами студентів і викладачів ДАМ на майданчику відділу мистецтв ДОУНБ. Куратор проекту – мистецтвознавець Ірина Рябцева. Студент 2-го курсу Владислав зробив англомовну презентацію перед членами клубу «Добра розмова» – представив основні етапи становлення джазу, познайомив з музичними стилями, що розвинулися на основі блюзу, проілюстрував свою розповідь гарною добіркою відеороликів. Учні класу Дениса Маленка виконали гітарні композиції, Віра Слюсар та Дарина Нікум заспівали блюз. Представляв виконавців та композиції, робив екскурси в історію джазу ведучий концерту Олексій Хозяїнов.Слухачі нагородили юних виконавців щирими оплесками. Центр «Вікно в Америку» презентував подарунки і рекламний флаєр, що запрошує студентів ДАМ долучитися до англомовних заходів центру, стати членами клубу «Добра розмова», щоб покращити знання англійської мови і сміливо планувати подорожі світом. Вечір закінчився дружнім чаюванням.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Жовтня   "Не збиті в заметіль,не схильні добою" Під такою назвою пройшло чергове засідання клубу любителів читання "Захопленість". Про тих, кого, попри все, сучасники визнають талановитими і геніальними розповіли співробітники відділу. Цікавою виявилась доля науковця - Ніколи Тесли, художника - Ван Гога та письменника - Олександра Зайвого. Інтригуючою для всіх стала й розповідь однієї з учасниць про талановиту художницю Фріду Кало. Невизнана геніальність – це карма, рок, збіг обставин, неугодність своїй епосі, окремим людям тощо? Питання, що змусило задуматись учасників заходу і обрати свою відповідь.
фото

 
 21 Жовтня   Відео-побачення без проблем. Про можливості спілкування за допомогою інтернет-планшету в режимі мобільних даних дізнались учасники майстер-класу з використання програми відео-зв'язку Skype. Учасникам було продемонстровано послідовність дій під час роботи в режимі підключення мобільний даних на планшеті. Порівняли швидкість Інтернету в різних режимах доступу до нього, переваги наявності фронтальної камери та можливості роботи в програмі відео-зв'язку на сучасних комп'ютерних пристроях. І, врешті, підключились до існуючого аккаунту однієї з учасниць та попрацювати над пошуком та додаванням нових контактів.
фото

 
 21 Жовтня   День словників – це шана Ноа ВебстеруЧергова зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена темі «Національний день словників у США», який щороку відмічають 16 жовтня. Зустріч розпочали зі знайомства з новими членами клубу, а продовжили знайомством з непересічною особистістю – Ноа Вебстером. Він був американським лексикографом, піонером підручників, реформатором англійської мови, публіцистом, письменником, редактором та плідним автором. Його назвали «Батьком американської освіти». П’ять поколінь американців вивчали англійську мову за його підручниками. Він склав перший словник Американської англійської мови (1828 р.). Його ім’я носить відоме сучасне видавництво Merriam-Webster, словники якого люб’язно подаровані центру Посольством США в Україні.Повніше
фото  фото  фото

 
 21 Жовтня   Екскурсанти з ПетропавлівкиІнформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідала група школярів з смт. Петропавлівка Петропавлівського району. Учні познайомилися з центром і його місією – надавати інформацію про Сполучені штати Америки та допомагати українцям вивчати англійську мову. Вони переглянули рекламний ролик про безкоштовні ресурси центру, про його колекції, про зустрічі і програми, які тут проводяться і стануть їм у нагоді.Гостей з Петропавлівки зацікавила інформація про програми обмінів FLEX для учнів середньої школи (10 місяців навчання в США) та академічний обмін Програма ім.Фулбрайта для студентів вищої школи (4-10 місяців навчання в США).Школярі не оминули увагою виставку «Шукай істину у словниках!» (різногалузеві американські словники) та «Якщо хочеш навчатися в США» (рекламні проспекти провідних американських університетів).
фото  фото  фото  фото

 
 19 Жовтня   У Криворізькій центральній міській бібліотеці відбувся обласний семінар-тренінг «Інформаційно-бібліотечні ресурси: проблеми формування, використання, доступу» для бібліотекарів відділів комплектування і обробки літератури та бібліографів міських і районних ЦБС. Спеціалісти ДОУНБ провели заняття для учасників заходу, що проходили у двох секціях: для бібліографів та бібліотекарів, які займаються комплектуванням та бібліотечним опрацюванням фондів. Навчались керівники структурних підрозділів Криворізької міської ЦБС, спеціалісти КЗК «Апостолівська міська бібліотека», Криворізької центральної районної бібліотеки, П’ятихатської центральної районної бібліотеки, КЗ «Софіївська центральна районна бібліотека», КЗК «Широківська районна бібліотека».
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 19 Жовтня   Завідуюча краєзнавчим відділом Шилкіна М.В. та завідуюча сектором краєзнавчого відділу Савченко І.Є. разом зі співробітниками ДОУНБ відвідала обласний семінар-тренінг для бібліотекарів відділів комплектування і обробки літератури та бібліографів міських і районних ЦБС «Інформаційно-бібліотечні ресурси: проблеми формування, використання, доступу». (м. Кривий Ріг) Було розглянуто такі теми, як: - Бібліотечне краєзнавство в публічній бібліотеці: основні напрямки роботи; - Корпоративна електронна база даних «Дніпропетровщина»: мета створення, шляхи втілення, ефективне використання; - Стандартні вимоги та деякі особливості аналітичного бібліографічного розпису в ЕБД «Дніпропетровщина»; - Використання ЕБД «Дніпропетровщина» бібліотекарями і читачами: можливості та ефективність ресурсу.
фото  фото

 
 19 Жовтня   Англійська фонетика для новачківВ інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося заняття групи «Базова англійська 7.3.», яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська».Під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк група вчила правила читання складних комбінацій з голосних і приголосних звуків, у цьому їй допомагали «зорові таблиці». Лексичні вправи поєднані з культурологічною інформацією, яка в майбутньому допоможе у спілкуванні з іноземцями.
фото  фото  фото  фото

 
 18 Жовтня   Проект "Академічна доброчесність" набирає обертів Завідуюча ВНІіБ Барабан І. В. завітала до Університету митної справи та фінансів де зустрілася з деканом юридичного факультету Колесниковим К. М. Була досягнута домовленість стосовно участі студентів IV-го, V-го та VI-го курсів у інформаційно-просвітницькому проекті «Культура академічної доброчесності» та подальшу співпрацю з ДОУНБ.
Фото1

 
 18 Жовтня   Нетривала втеча від реальностіСтарі і нові члени англомовного кіноклубу продовжили переглядати американський науково-фантастичний фільм «Зоряні війни. Епізод V. Імперія завдає удару у відповідь» (англ. Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back, 1980), знятий режисером Джорджом Лукасом.Цей фільм – кіносага про боротьбу світлих і темних сил Галактики – мала надзвичайний комерційний успіх і мільйони шанувальників-глядачів. Члени кіноклубу відчували труднощі з обговоренням фільму, але напевне отримали задоволення від перегляду цієї легендарної кінострічки.
фото  фото  фото  фото

 
 18 Жовтня   Тиждень Європейської місцевої демократії 18-19 жовтня 2017 року у відділі документів іноземними мовами керівник ЦЄІ КЗК ДОУНБ Шевцова Анастасія разом з громадською організацією «МІКС» провели заходи для учнів 9-х класів шкіл №97 та №141. Головною метою заходів було пояснення ролі місцевої демократії та органів місцевого самоврядування в повсякденному житті українців та жителів інших європейських країн. Учні дізнались про організацію місцевого самоврядування в Україні та Німеччині, Франції, Іспанії, Польщі,Чехії. Для того, аби краще все зрозуміти, грали в ігри та наводили форми місцевого самоврядування, з якими знайомі учні, - це шкільне та студентське самоврядування, будинкові та вуличні об’єднання.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Жовтня   Молодь вчить англійську і мріє подорожуватиВіце-консул Посольства США в Україні Наталія Морін зустрілася зі студентами Технічного університету «Дніпровська політехніка» (спеціальності – економіка, ІТ-технології та будівництво) в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у Дніпрі та розповіла про диверсифікаційні візи (програма «Зелена карта», або Грінкарта) та шахрайство, пов’язане з ними.Зустріч розпочалася з питань гості до аудиторії. Розумні та сміливі студенти відповідали і отримали призи-винагороди – чашки і футболки з логотипом «Ні – візовому шахрайству!».Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 З 18 по 19
Жовтня  
Запрошені на Міжнародну конференцію Завідуюча відділом мистецтв Світлана Пономаренко брала участь у Міжнародній науковій конференції «Книга і бібліотека у мистецькому просторі міста», яка проходила у м. Харкові на базі Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету ім. В. Каразіна. Головна мета - пошук шляхів взаємодії бібліотек, музеїв і архіві по створенню інформаційно-бібліографічних документів, популяризації колекцій та ін.
фото

 
 17 Жовтня   Чи складно отримати Грінкарту?Віце-консул Посольства США в Україні Наталія Морін відвідала інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» у Дніпрі та розповіла про диверсифікаційні візи (програма «Зелена карта», або Грінкарта) та шахрайство, пов’язане з ними.Зустріч розпочалася з питань гості до аудиторії. Розумні та сміливі постійні відвідувачі центру «Вікно в Америку» відповідали і отримали призи-винагороди – чашки і футболки з логотипом «Ні – візовому шахрайству!». Під час презентації пані Морін пояснила процедуру звернення по диверсифікаційні візи США. Її розповідь охопила головні аспекти процесу та як забезпечити максимальну чесність та прозорість процедури звернення по візу.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Жовтня   Крок за кроком до вершин світських розмовТривають зустрічі студентів групи «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», які за десять тижнів активують свої пасивні лексичні знання з англійської мови та покращать навички спілкування. Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк модерувала діалоги студентів по темі «Мій дім». На кінець уроку вони отримали домашні завдання і обіцяли виконати.
фото  фото  фото  фото

 
 17 Жовтня   Завідуюча краєзнавчим відділом Шилкіна М.В. взяла участь в Міжрегіональній відеоконференції до Європейського тижня місцевої демократії «Конкурентноспроможна бібліотека в ОТГ», яка була призначена для представників бібліотек, органів місцевого самоврядування, зокрема голів територіальних громад, представників громадських організацій, студентів, викладачів, відвідувачів Центрів європейської інформації з Чернігова, Кропивницького, Дніпра, Вінниці, Чернівців.
фото  фото

 
 17 Жовтня   Ви де? А ми в бібліотеці! Як же багато людей втратили звичку відвідувати бібліотеку! Здавалося б, все замінює Інтернет, але ж не все так однозначно. Бібліотеці є чим зацікавити молодь. У відділі наукової інформації і бібліографії стартував новий цикл інформаційно-пізнавальних зустрічей для першокурсників коледжу радіоелектроніки. Впродовж двох місяців бібліотекарі будуть знайомити учнів із різноманітними можливостями ДОУНБ. Ця зустріч була присвячена знайомству учнів з бібліотекою, її каталогами та електронними сервісами.
Фото1  Фото2  Фото3

 
 13 Жовтня   Чотири свята Відділ абонемента завітав до територіального центру обслуговування Індустріального району привітати людей літнього віку зі святами, пов’язаними з різними історичними подіями: православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці, також День українського козацтва, створення Української повстанської армії та День захисника України. Про особливості цих чотирьох свят, які відзначаються в один день – 14 жовтня і йшла мова у виступах бібліотекарів, а запропоновані книги проілюстрували історію згаданих подій.
фото  фото

 
 12 Жовтня   Козацтво - слава України ! До Дня українського козацтва відділ періодики презентує документально-ілюстративну виставку - "Подорож у козацькі часи".Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 12 Жовтня   Абетка для новачківВ інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося заняття групи «Базова англійська 7.2.», яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська».Під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк група повторювала алфавіт, вчила правила читання голосних і приголосних звуків. Лексичні вправи поєднані з культурологічною інформацією, яка в майбутньому допоможе у спілкуванні з іноземцями.
фото  фото  фото

 
 12 Жовтня   Мультимедійна презентація «Богдан Лепкий. Все життя і талант він присвятив своєму народові» (в рамках проекту «Імена: відомі та повернені із забуття») була представлена студентам ВПУ №17 у відділі читальних залів. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 12 Жовтня   «Під Покровом перед ворогом» Відділ абонемента організував і провів інформаційну годину до Дня захисника України в територіальному центрі соціального обслуговування Амур-Нижньодніпровського району. Виникнення козацтва, устрій козацької держави, Хортиця як духовний та історичний центр запорізького козацтва, дослідники козацької давнини, традиції, побут та звичаї козаків – такі питання висвітлили в своїх виступах бібліотекарі. Демонстрація відеопідборки за темою козацтва збагатило уявлення про цей волелюбний народ. Повніше
фото

 
 11 Жовтня   «Дніпровське генеалогічне товариство» В краєзнавчому відділі відбулось організаційне засідання Дніпровського генеалогічного товариства. Виступала з доповіддю про рід Корбе та власну книгу Галина Семенча. Про особливості генеалогічних пошуків в архівах розповів голова Інституту генеалогічних досліжень Олексій Новіков (м. Київ).
фото  фото

 
 11 Жовтня   «Медичний форпост: героїзм військових медиків» Інформаційна година для учнів Медичного ліцею була організована відділом абонемента і присвячувалась героїзму військових медиків. На додаток до розмов було відео про роботу медиків в екстремальних умовах, огляд книжок про АТО, інфографіка про госпітальні округи та симуляція "На лінії вогню".
фото  фото  фото  фото

 
 11 Жовтня   Інформаційна культура потрібна кожномуІнформаційно-просвітницький проект «Культура академічної доброчесності», який реалізують фахівці ВНІіБ, продовжує роботу. У межах співпраці із Дніпропетровським університетом внутрішніх справ (ДУВС) відбулося лекційно-практичне заняття «Академічна доброчесність. Стандарти та правила бібліографічного опису». Курсанти І курсу факультету превентивної діяльності розглянули питання з основ культури академічної доброчесності, дізналися про ресурси і сервіси ДОУНБ, отримали консультацію щодо оформлення бібліографічного опису у списку використаної літератури та посилань. Головна мета зустрічі – формування інформаційної культури майбутніх поліцейських.
Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5

 
 11 Жовтня   Сага чи красива казка?Поринути у вир науково-фантастичних пригод мали змогу члени англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку». Вони подивилися пригодницький фільм режисера Джорджа Лукаса «Зоряні війни: Епізод 4. Нова надія» (англ. A New Hope (Stars War), 1977). Підчас обговорення фільму після перегляду молоді члени кіноклубу спробували проаналізувати шалену популярність фільму серед глядачів всього світу та комерційний успіх картини. Сподіваємося, що коло шанувальників американської кінокласики розшириться і будемо мати більш палкі дискусії.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 11 Жовтня   Напередодні Дня Захисника України у відділі читальних залів відбулась презентація книги «Катастрофа і тріумф. Історії українських героїв» для студентів ВПУ №17. Книга «Катастрофа і тріумф. Історії українських героїв» (упорядкована Марією Семенченко і вийшла в редакції бібліотеки «День») - не про числа і не про імена, вона про історії звичайнісіньких Людей, звичайнісіньких Героїв, які говорять, що просто виконують свою роботу. І судячи з того, що цей захід відбувся, виконують її добре. Повніше
фото 1  фото 2

 
 11 Жовтня   До дня захисника України у відділі періодики організовано документально- ілюстративну виставку "Збережуть вони для тебе мир". День захисника України — свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, день усіх небайдужих, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист — економічний, гуманітарний, інформаційний. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 
 11 Жовтня   У відділі періодики оформлено виставку-календар "Володимир Яворівський - людина, борець, письменник". Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото

 
 11 Жовтня   Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко познайомила завідуючих бібліотек коледжів із сервісами веб-сайту бібліотеки та організацією віддаленого доступу до інформаційних ресурсів. Зазначила важливу роль і місце веб-сайту, його структури і змісту в діяльності наукової бібліотеки. Проаналізувала особливості наповнення бібліотечного сайту інформацією.
фото 1

 
 11 Жовтня   Під час засідання регіонального методоб'єднання бібліотечних працівників вищих педагогічних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Південного регіону України, головний бібліотекар відділу наукової обробки документів та організації каталогів ДОУНБ Галина Кучугурна надала учасникам методичні рекомендації щодо впровадження Універсальної десяткової класифікації в бібліотеках.
фото 1

 
 З 11 по 31
Жовтня  
До Дня художника У відділі мистецтв розпочала роботу виставка картин у техніці акварелі "Краєвиди України" доцента Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара (кафедра образотворчого мистецтва та дизайну) Олени Половної-Васильєвої. На виставці представлено 30 робіт виконаних автором за останні роки. Це пейзажі Придніпров’я та Звхідної України, натюрморти. Чекаємо на вас щодня крім п’ятниці з 10-00 до 18-00 за адресою: пр. Д.Яворницького,18, 2-й поверх, відділ мистецтв. Вхід вільний.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Жовтня   Навчилися знайомитися з іноземцямиТривають зустрічі студентів групи «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», які за десять тижнів активують свої пасивні лексичні знання з англійської мови та покращать навички спілкування. Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк модерувала спроби студентів «Розповісти про себе» спілкування великої групи людей та познайомила з новою лексикою по темі «Мій дім», підказала як краще гідно описати власний будинок чи квартиру.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 9 Жовтня   З метою популяризації сучасної української книги заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко виступила на літературному брифінгу в Дніпропетровському політехнічному коледжі з інформаційним повідомленням «УКРАЇНСЬКЕ СЛОВО ПРОСИТЬСЯ ДО ТЕБЕ...». Вона ознайомила присутніх із книжковими новинками, з виданнями-переможцями міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», що зберігаються у фонді обласної бібліотеки. Також приємних вражень учасникам зустрічі додала презентація пересувної книжкової промо-виставки «Смак сучасної української літератури», де були представлені видання різноманітних літературних жанрів.

 
 9 Жовтня   У відділі періодики оформлено документально-ілюстративну виставку "Листівки: традиції та сучасний погляд". Виставка присвячена Всесвітньому Дню пошти. Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото

 
 З 9 по 10
Жовтня  
Старий і море – 65 років книзі Ернеста ХемінгуеяДві групи старшокласників зі шкіл № 141 та № 97 завітали в інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» дізнатися більше про творчість американського письменника Ернеста Хемінгуея. Школярі подивилися англомовне відео, що познайомило присутніх з найважливішими речами, які треба знати про повість «Старий і море». Родзинкою зустрічі була презентація книги з фонду ДОУНБ – це двомовне (англійське та українське) видання «Старий і море». Повість була перекладена в 1974 році Володимиром Митрофановим та опублікована в 1991 році видавництвом «Дніпро» (Київ) з чудовими ілюстраціями українського художника Миколи Пшинки.Школярі були вражені сюжетом і символікою роману. Деякі з них пообіцяли прочитати оригінальний роман.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 З 9 по 10
Жовтня  
«Основи академічної доброчесності» для школярівЩо таке «плагіат» і «академічна доброчесність» дізналися старшокласники ЗОШ №141 та ЗОШ №97. Вони подивилися промовідео про сучасні послуги центру «Вікно в Америку» та слайд-шоу, метою якого було наголосити школярам, що набуття знань – це щоденна наполеглива і самостійна праця. Школярі починають писати наукові роботи для МАН, їм треба буде підготуватися до ЗНО та недалекого студентського майбутнього. Вміння відрізнити плагіат від не плагіату, знайомство з правилами цитування, усвідомлення існування кодексів честі вищих навчальних закладів – все це сходинки, що приведуть сьогоднішніх учнів до успіху і вдалої кар’єри.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 8 Жовтня   1400 концерт Олега Мелещука. Похмурий осінній день, що не давав пробитись промінцям сонця із-зі хмарок до обіду, розвіяв своєю творчістю відомий дніпровський бард, поет та композитор Олег Мелещук, який дав свій ювілейний 1400 концерт «Ах, ты доля, долюшка моя». Ні прогнози синоптиків, ні сіре небо не завадили зібрати повний зал прихильників творчості Олега. Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 8 Жовтня   Зустріч у Art - резиденції Для школярів міста наші партнери з дитячо-юнацької студії «КіТ» підготували і провели майстер-клас із акторської майстерності.
фото

 
 7 Жовтня   Досліджуємо міжнародний туризмЦього дня зустріч англомовного клубу «Добра розмова» (Gabfest) була присвячена Міжнародному Дню туризму, який запровадила Організація об’єднаних націй. Члени клубу обговорили символізм логотипу (синьо-голубі кульбаби) та цьогорічний девіз свята «Сталий туризм – інструмент розвитку». Далі перейшли до більш складного виду роботи – аналізували інфографіку, досліджували глобальну статистику туризму з сайту ООН. Виявилося, що найбільше туристів взагалі відвідує Європу і Азію, найбільш подорожують світом китайці, а найбільше грошей туристи витрачають відвідуючи США.На зустрічі був присутній іноземний гість пан Натан. Спеціально для нього показали і прокоментували рекламний відеоролик «Туризм в Україні», розповіли про унікальні пам’ятні місця України, культуру гуцулів, ритуал привітання гостей хлібом і сіллю.Зустріч була освітньою як для новачків, так і для постійних членів клубу. Присутні збагатилися новою англійською лексикою.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Жовтня   Інформуємо працівників культури Відбулася інформаційна година для працівників сільських Будинків культури області. Завідуюча Світлана Пономаренко розповіла про можливості сучасної бібліотеки і бібліотечні послуги, познайомила з сайтом та електронними сервісами , провела екскурсію за книжковими та творчими виставками, які демонструються у відділі.
фото  фото  фото  фото

 
 5 Жовтня   Сталий інтерес до вивчення англійської мовиІнформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-Англійська». 35 студентів сформували групу «Базова англійська 7.0.».Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк навчить алфавіту, правилам англійської вимови, читанню та розповідати про себе. Навчання розпочали зі співів – англійський алфавіт так краще запам’ятовується.
фото  фото  фото

 
 5 Жовтня   «Легендарний край – легендарного гетьмана» Для студентів ВПУ №17 у відділі читальних залів був проведений історично–патріотичний калейдоскоп «Легендарний край – легендарного гетьмана» (Черкащина – історична спадщина гетьмана всієї України Богдана Хмельницького). Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 5 Жовтня   Радісна подія для шанувальників української літературиГрупа бібліотекарів побувала на зустрічі з письменницею, Лауреатом Національної премії України ім. Тараса Шевченка, Марією Матіос у Дніпровському національному університеті ім. Олеся Гончара. Це перший візит до Дніпра Марії Василівни, під час якого вона не тільки провела творчу зустріч з шанувальниками, а й була почесною гостею театрального фестивалю "Феєрія Дніпра" - відвідала виставу за своїм одноіменним твором "Солодка Даруся", спілкувалася з журналістами та відвідала Музей пам'яті загиблих воїнів АТО.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 4 Жовтня   Завжди наступає час для відповідальних рішеньБажаючі покращити знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали драматичну комедію «Містечко Семітрі» (2010), що висвітлює проблеми англійської молоді, про необхідність приймати важливі життєві рішенняПісля перегляду члени кіноклубу відбувся обмін враженнями і думками. Набуті знання сучасної англійської лексики – ось бонус до цікавого сюжету.
фото  фото  фото

 
 4 Жовтня   Година духовності «Дзвони Почаєва: дзвін-передзвін - це голос Господа, так кличе він» з нагоди дня пам’яті Іова Почаєвського, була проведенна для студентів ВПУ №17 (проект «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними!»). Гості познайомили з історією, святинями Почаєва, з життям Преподобного Іова ігумена Почаєвського, переглянули відеофільм «Почаєвська Лавра». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3

 
 4 Жовтня   У Магдалинівській центральній районній бібліотеці спеціалісти – учасники робочої групи обласної універсальної наукової бібліотеки, провели семінар-практикум щодо створення електронного каталогу. Колег познайомили із проектними заходами щодо створення електронних каталогів та формування зведеного краєзнавчого каталогу статей з періодичних видань «Дніпропетровщина»; здійснили налаштування VPN-підключення для організації системи корпоративної каталогізації за технологією «блукаючого клієнта» в САБ «ІРБІС»; організували практикум щодо технології роботи з електронним каталогом на книжковий фонд та статей з періодичних видань «Дніпропетровщина».
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 4 Жовтня   Основи академічної доброчесності для майбутніх перекладачівСьогодні центр «Вікно в Америку» відвідала велика група студентів 1 курсу Національної металургійної академії України (спеціальність «Технічний переклад»). Вони дізналися про історію появи свята Міжнародний день перекладача (30 вересня). Переглянули відповідне відео. Були вражені колекцією сучасних паперових словників центру, що досі є актуальними і стануть у нагоді майбутнім перекладачам. Яскравим моментом зустрічі стало спілкування з волонтером центру пані Тамарою, що є професійним перекладачем і 20 років живе і працює в США. Вона поділилася своїм досвідом із студентами та відповіла на чисельні запитання про специфіку роботи перекладачів у США.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 3 Жовтня   Експрес-курс «Активуй англійську! 7.0.» розпочато!Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська» і розпочав заняття сьомого потоку людей, що бажають покращити розмовні навички.Кількість бажаючих долучитися до навчання знову приємно здивувала організаторів – їх було близько 40 осіб. Приємною і корисною несподіванкою було, що до групи приєднався лінгвіст-перекладач пані Тамара, що має за плечима 20 років життя і праці в США. Вона звернулася до студентів з промовою, в якій застерегла від типових помилок, що роблять іноземці при знайомстві з американцями. Це було зроблено з гумором і яскравими прикладами.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 3 Жовтня   Жовтневе навчання Соціокультурний проект "Комп'ютерний лікнеп" зібрав своїх шанувальників. Традиційно, шановні учні розділилися на дві групи і готові отримувати знання з комп'ютерної грамотності. А тренери впевнено обіцяють, що через місяць вони будуть з комп'ютером "на ти".
фото  фото  фото  фото

 
 1 Жовтня   Рік Японії в Україні Представники сектора соціокультурних проектів і зовнішніх зв’язків відвідали виставку сотні японських ляльок в Дніпропетровському художньому музеї, організовану за сприяння посольства Японії в Україні. А відчути і перейнятися усіма цікавинками, емоційними, історичними та смисловими фарбами експозиції, вдалося завдяки розповідям партнера ДОУНБ, керівника Товариства японської культури "Фудошінкан" Дмитра Масько.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Жовтня   1 жовтня у секторі рідкісних і цінних документів відбулося відкриття книжково-ілюстративної виставки рідкісних видань ХІХ-ХХ ст., присвяченої Всесвітньому Дню учителя "Вийдуть нас зустріти друзі-вчителі, Принесім їм квіти з рідної землі!"
фото

 
 З 1 по 20
Жовтня  
В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася презентація книг за темою: "Історія українського козацтва". До 525 річниці українського козацтва.