«Філософія історії та шляхи у Майбутнє»

---
Міжнародна науково-практична конференція

«Філософія історії та шляхи у Майбутнє»

Одним з найбільш цінних надбань європейської культури, які пройшли через всю її історію, є філософія, яка регламентувала життя суспільства і людини, а також саме існування європейської культури і цивілізації. Однак, незважаючи на формування найважливішою духовною складовою європейської культури, християнського світу, шлях становлення філософської думки в Європі виявився тернистим. Ймовірно, тому європейські мислителі нерідко зверталися до східної культури і її філософії, щоб, з одного боку, вирішити проблеми самої європейської культури, а з іншого - осмислити питання загального буття людства. На цьому шляху виникли фундаментальні філософські праці О.П.Блаватської і Жива Етика, або філософія космічної реальності, створена О.І.Реріх, які дають можливість по-новому переосмислити місце і призначення людства в загальній структурі духовного Космосу, а також зміст і закономірності історичного процесу.

У XIX-XX століттях бурхливий розвиток науки, яка сформувала нову модель Всесвіту і нові підходи до її дослідження, наповнили новим змістом і філософію. Одним з напрямків філософської думки став космізм. Почав формуватися науковий тип мислення - космічний, і своєї кульмінації він досяг в Ученні Живої Етики. За словами найбільшого вченого-сходознавця Л.В.Шапошникової, Жива Етика як «філософія космічної реальності» містить в собі відповіді на багато «нерозв'язних» питань людства, що пов'язані з нагальними проблемами сучасної цивілізації, дає науці нетривіальні нові можливості для осмислення процесів всесвітньої еволюції, сприяє формуванню космічного мислення і системи пізнання. З кожним роком, у зв’язку з входження людства в глобальну кризу, актуальність цього філософського підходу в осмисленні буття зростає.

Тому виникає необхідність уважного вивчення не тільки досвіду європейської та світової історії, духовних процесів, пов'язаних з формуванням, розвитком і переосмисленням життя людини. Важливо системно усвідомити шлях, який йому належить пройти, зрозуміти ті фундаментальні цінності, які необхідні і як знання минулого, і як освіта в сьогоденні, і як дороговказ у майбутнє. Вивчення цих цінностей є важливим процесом в складному і неспокійному сучасному глобальному світі. Філософія історії привертає нашу увагу до вивчення минулих форм існування людини, суспільства і культури, а філософія космізму допомагає більш глибоко розуміти той непростий шлях з минулого в майбутнє, який проходить людство.

Пропонується проведення міжнародної науково-практичної конференції: «Філософія історії та шляхи в Майбутнє» - м Дніпро, Україна.


Конференцію присвячено:
- 100-річчю заснування кафедри філософії Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара;
- 100-річчю початку створення «Живої Етики» - філософії космічної реальності, яка містить концепцію нового енергетичного світогляду, включає в себе кращі досягнення думки Сходу і Заходу, і реалізує себе через науку.
- 190-річчю від дня народження О.П.Блаватської (12 серпня 1831 р. Катеринослав (нині - м. Дніпро, Україна) - 8 травня 1891 р. Лондон, Англія) – філософа, письменниці, релігієзнавця, засновниці Теософського руху.

Організатори конференції:
- Кафедра філософії Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара;
- Громадська організація «День Культури Світу» (м.Дніпро);
- Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Першовчителів слов’янських Кирила та Мефодія.

Співорганізатори конференції:
- Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М.Макарова (м.Дніпро);
Конференцію пропонується провести в форматі двох секцій:
секція I – «Класична філософія історії», організатор – кафедра філософії Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара;
секція II – «Філософія історії з позицій наукового космізму», організатор – громадська організація «День Культури Світу».
Конференція відбудеться 22-23 квітня 2021 року.
Режим проведення конференції (очний або в онлайн-режимі на платформі ZOOM) буде уточнено станом епідеміологічної обстановки.
За підсумками конференції передбачається видання її матеріалів (збірника доповідей).
Заявки на участь у конференції приймаються до 5 квітня, а тези доповідей - до 10 квітня 2021 року за адресою: svetoch_ra @ ukr.net
У заявці просимо вказати: П.І.Б., місто, країна, назва організації, посада, науковий ступінь (якщо є), електронну адресу (для посилання онлайн-наради).

Оргкомітет конференції (контактні телефони):
- сесія I: 068 444 12 06 (Віктор Броніславович Окороков) – кафедра філософії Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара;
- сесія II: 066 559 52 44 (Володимир Григорович Гаркуша), 098 952 96 00 (Лія Олександрівна Гурарій) – Громадська організація «День Культури Світу» (м.Дніпро).

22 квітня (початок 10.30)

Підключитися до конференції Zoom
https://zoom.us/j/95444928388?pwd=Q3ZLWGMvMUYzMHZ1ODUxOTdsVDB1Zz09

23 квітня (початок 10.30)

Підключитися до конференції Zoom
https://zoom.us/j/95752099552?pwd=akh5YWFmYXJMdDV3RGhRbnRYdjRjQT09


Програма конференції [25,26 Kb] (cкачувань: 14)

 

Усього переглядів: 354